Wtorek 26 Maja 2020r. - 147 dz. roku,  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 14.02.16 - 11:09     Czytano: [799]

Pomyleńcy i skarb państwaPomyleńcy Bolek i Petru domagają się nowych wyborów
Skarb Państwa w ub roku podarował kilkaset milionów na antypolskie mediaUwaga na pomyleńców!

Rozrywkowa legenda III RP, Lechu zwany Bolkiem, domaga się powszechnego referendum w sprawie rządu Prawa i Sprawiedliwości. Takie referendum nazywa się: wybory i ono zostało przeprowadzone trzy miesiące temu, proszę pana. Pomyśleć, że ten pomylony gość przed kilkoma laty został zgłoszony przez ówczesnego Tuska do Europejskiej Rady Mędrców. Rada po pierwszym posiedzeniu postanowiła nie zbierać się nigdy więcej. To było dawno.

O podobnym pomyśle pisze teraz ga-ga-gazeta. Upadająca platforma ma powołać swój trust mózgów złożony z byłych premierów, z mędrcem Komorowskim na dokładkę. Widocznie tuzy i tuzki nie mają przekonania do mózgu Schetyny, który obejmuje przywództwo PO. Następnie odbędzie się zjazd po równi pochyłej. A tam już czeka na nich nowoczesny Petru, napompowany przez media na wypadek krachu PO. Jak sam twierdzi, przekroczył granicę „Rubikonia”. Ogłosił się przywódcą i za przykładem Bolka żąda natychmiast nowych wyborów. Paradny facio, ale powody, dla których codziennie pompują go telewizory są poważne, mianowicie: nasze pieniądze…

Po interpelacji posła Andrzeja Maciejewskiego minister skarbu podał, że w latach 2007-2015 spółki Skarbu Państwa wydały na reklamę w mediach prywatnych 311 milionów złotych, a na reklamy pozamedialne (billboardy itp.) 74 miliony. Sporo, prawda? Przypominam, że państwo należy do wszystkich obywateli, zatem skarb tego państwa jest wspólny, polski. Jakim prawem rozdaje się nasze pieniądze, pod pretekstem reklamy, różnym kłamliwym tytułom?

Nie mam nic przeciwko reklamie. Jest częścią tego konsumpcyjnego młyna w jakim kręci się świat. Czy to dobrze, czy źle – to temat na inną okazję. Niech się prywatne firmy ścigają na obrazki, jeżeli inaczej nie potrafią wcisnąć klientom swego towaru. Natomiast przedsiębiorstwa państwowe to już zupełnie inny przypadek. Nie jest obojętne, której redakcji podarowano skarbowe złotówki w ostatnich ośmiu latach. Czy nie z tej puli finansowana jest „spontaniczna” hucpa króla alimenciarzy, honoraria dla świra, grożącego atakiem amerykańskich dronów, kasa dla półgłówka demaskującego grupy rekonstrukcyjne jako tajną armię „kaczyzmu”? Wysoce krępująca jest świadomość, że tylu pomyleńców utrzymujemy z własnych pieniędzy.

Jan Pietrzak

Wersja do druku

warszawiacy - 18.02.16 20:55
Pan Jan Pietrzak z poczuciem humoru i z patriotyzmem wyraza prawde o Polsce .Sluchamy z przyjemnoscia i bardzo dziekujemy Panu .Prosimy Pana o nastepne wypowiedzi ,gdyz uczymy sie prawidlowego postepowania.Stale musimy walczyc o wolnosc Polski ,Matki -Ojczyzny naszej. Zyczymy Panu wytrwalosci i zdrowia,z serdecznym pozdrowieniem warszawiacy.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Maja 2006 roku
Papież Benedykt XVI w ramach swojej pielgrzymki odprawił mszę świętą na pl. Piłsudskiego w Warszawie.


26 Maja 1966 roku
W Warszawie procesja wiernych zostaje rozpędzona przez milicję, aresztowano 400 osób.


Zobacz więcej