Czwartek 21 Stycznia 2021r. - 21 dz. roku,  Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.12.15 - 13:05     Czytano: [806]

Systemy prawne


Szanowni Państwo!

Od dawien dawna w Europie obowiązywały dwa modele sprawowania władzy: rzymski i bizantyjski. Rzymski zakłada przestrzeganie prawa naturalnego przez wszystkich – zarówno władców, jak i poddanych. Bizantyjski władców stawia ponad prawem, a nawet pozwala im na własne widzimisię wprowadzać prawa dla poddanych, niezgodne z prawem naturalnym.

A jak to wygląda obecnie? Tak samo jak przed wiekami. Rzeczpospolita stale próbuje obstawać przy prawie rzymskim, a jej sąsiedzi przy bizantyjskim. Nie tylko car Putin może robić co chce w „swoim” kraju, bo jest to oczywiste dla jego poddanych, ale i Unia Europejska pod wodzą „człowieka (kobiety? człowieczki?) roku” nie widzi nic niewłaściwego w narzucaniu innym własnego bezprawia.

W Polsce bez zmian. Agentury obcych wywiadów 80% środków przeznaczają na dezinformację społeczeństwa i pozyskiwanie agentów dla własnych celów. Honor i uczciwość są bezcenne dla nieprzekupnych, ale mają bardzo konkretną cenę dla szmat, które kosztują niewiele i zawsze można je przecież mianować „ludźmi honoru”, na potrzeby gawiedzi.

Obecnie mamy system prawny mieszany rzymsko-bizantyjski. Czyli prawu podlegamy my wszyscy, nie wyłączając Prezydenta, Sejmu i rządu, natomiast Trybunał Konstytucyjny plasuje się zarówno ponad prawem, jak i samą konstytucją.

………………………………………………………..

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu wiele radości wśród najbliższych, a w Nowym Roku spełnienia nadziei, które przyniósł nam ten dobry rok. Dziękuję za Państwa życzliwą uwagę i opinie, a mojemu Przyjacielowi za nieocenione wsparcie redakcyjne, informatyczne i graficzne.

Pozdrawiam świątecznie
i do następnej soboty

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

…………………………

POWIEŚĆ W ODCINKACH

MARGARET TODD


LEKCJA
POKERAOdcinek 134


– Chciał pan, żebym odszukała Gordona Blumstermana-Sołowiewowa – zaczęła Dominika. – Chodzi o panią Beatę?
– Tak. Sprawa jest na szczęście nieaktualna. Zamierzała się z nim spotkać, ale do spotkania nie doszło. Wypadły jej inne sprawy i rozłączyła się komórka, a ja dodałem dwa do dwóch i zachowałem się jak typowy panikarz. Przepraszam, że zawracałem ci tym głowę.
– Panie prokuratorze. W Szpitalu Bielańskim jest ciało niezidentyfikowanej kobiety – zameldował Marcin.
– I powinienem się tam pojawić? – spytał Boruta.
– Byłoby wskazane. Mam pewne podejrzenie, że może się to wiązać z prowadzoną przez nas sprawą.
Radiowóz prowadził Marcin. Włączył sygnał, co w tych okolicznościach było drobnym naruszeniem przepisów, ale inaczej czas na pokonanie dystansu między komendą a szpitalem wydłużyłby się bardzo. Ulica Andersa była częściowo zamknięta, a na trasie Jana Pawła II i Popiełuszki był permanentny korek.
Kiedy dotarli na miejsce, udali się niezwłocznie do kostnicy, gdzie ich poinformowano, że nie mają w chwili obecnej żadnych zwłok niezidentyfikowanej kobiety. Ruszyli do recepcji, żeby wyjaśnić, skąd wzięła się fałszywa informacja. Okazało się, że kobieta, którą uznano za zmarłą, żyje jednak i jest na Oddziale Intensywnej Terapii.
Kiedy dotarli na miejsce, zobaczyli niewiele. Głowa kobiety była cała w bandażach.
– Żadnych poszlak, kim może być pobita kobieta? – Boruta skierował to pytanie zarówno do towarzyszącego im lekarza, jak i Marcina.
– Podejrzewaliśmy, że jest nią właścicielka auta – odparł Marcin – ale zgłosiła właśnie jego zaginięcie.
– Proszę szczelniej zapiąć fartuchy ochronne – wtrącił lekarz. – W jej stanie każda infekcja może być groźna.
– Wątpię, czy po samej dłoni uda nam się rozpoznać tę osobę – zauważył sceptycznie Boruta.
– A mnie się wydaje, że kiedyś już tę dłoń widziałem – powiedział Marcin. – Czy to nie jest przypadkiem Misiula Chodakowska?
CDN

Już teraz można zamówić całość wpłacając jedynie 20 zł na konto Nr: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019. Adres posiadacza konta to: Wydawnictwo TWINS; ul. Dymińska 6a/146; 01-519 Warszawa i podając adres internetowy, na który e-booka należy przesłać.

Okładkę zaprojektował Zdzisław Żmudziński Copyright © by
Margaret Todd, 2013 All rights reserved. Wydawnictwo „Twins”
ul. Dymińska 6a/146 01-519 Warszawa.....................................................................................................................

A P E L
AKT DZIEJOWEJ SPRAWIEDLIWOŚCI


Przez wiele lat „Gazeta Wyborcza” (inaczej: „Trybuna Ludu III RP”) była zasilana, tuczona pieniędzmi publicznymi, pieniędzy podatników, ponieważ rząd PO-PSL regularnie zlecał jej publikowanie reklam, komunikatów itp. tekstów, sowicie opłacanych ze wspólnej, państwowej kasy.

Nowy rząd nie powinien być rządem frajerów - mamy taką nadzieję, powinien natychmiast, pierwszego dnia swego funkcjonowania, skończyć z tym procederem. Oczekujemy, że W IMIĘ DZIEJOWEJ SPRAWIEDLIWOŚCI obecnie ogłoszenia i reklamy rządowe będą zamieszczane w „Gazecie Polskiej Codziennie”. Oczekujemy też wzmocnienia przez rząd portalu www.niezalezna.pl

Jest oczywiste, że zaangażowanie obu środowisk przyczyniło się walnie do zwycięstwa PiS i koalicji w wyborach prezydenckich i parlamentarnych!

Jan Wawrzyńczyk.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

19 grudnia 2015 r. | Nr 52/2015 (235)

Wersja do druku

Robert - 26.12.15 11:47
Systemy prawne, system rzymski w oparciu o prawa naturalne jest nam najbliższym, aczkolwiek to tylko świecki sposób sprawowania władzy. W dzisiejszym wymiarze, łamie się zasady Dekalogu, w każdym państwie uchodzącym za "katolickie". Im bardziej pomieszany z innymi systemami - tym bardziej są niejasne ich podstawy tożsamości, nie mające związków z prawem naturalnym Dekalogu. Wychodzimy bardzo "blado", na związkach totalnego pogwałcenia praw naturalnych w UE, bez prawa dysponowania własnymi wartościami suwerennymi.
Okres Adwentu, dla nas powinien być przygotowaniem duchowym na przyjście Jezusa Chrystusa - abyśmy byli lepszymi i z godnością przyjęli ten dar od Boga. Natomiast to co się dzisiaj wyczynia, to parada próżności i komercjalizacja. Ale zdarzają się spotkania opłatkowe, gorące szczere życzenia - nawet wrogowie i zwaśnione strony podają sobie ręce i wybaczają wzajemnie, to co było złe.
Natomiast pięknym zwyczajem, jest wolne miejsce przy Stole Wigilijnym - dla przybysza. Jak już określenie wskazuje, może to być każda osoba w podróży, szukająca schronienia, posiłku i noclegu - ma to związek ze stajenką w Bethlejem. W tym dniu, symbolika Godności Przybysza jest znana, jak i to, że następnego dnia, nasz zacny gość odejdzie, tam dokąd zmierza. Wyrażamy tym, swoja pomoc, dla potrzebujących w nagłej potrzebie.
W tym okresie, pojawiło się wiele opracowań i wypowiedzi, dotyczące tematu na styku Katolicy i ich bliźni, dotyczące uchodźców, co jest dużym nadużyciem w celu miłosiernego zmuszania Katolików do ich przyjmowania. Nie mieści się to w żadnym systemie sprawowania władzostwa, aby bliźnim dla Katolika był islamista, jak i Katolicy mieliby mieć bliźniaków islamistów. To jest zaprzeczaniem Dekalogu.
Leży przede mną dokument wyższej uczelni: "legitymacja - Związek Nauczycielstwa Polskiego" z roku 1966. Interesujący emblemat "logo" - skrzyżowane są, kłos pszenicy, pióro gęsie, i solidny młot(ek) - nie mogę wyjść z podziwu artystycznej wizji. W górnej części: "proletariusze wszystkich krajów łączcie się". W części dolnej: "związki zawodowe szkołą demokracji i socjalizmu". Szukam w systemach bezprawia, jedynie odnajduję, że absolwentów dzisiaj można znaleźć w prokuraturach, sądach, TK, poukrywanych na posadach przez układ szajki demolki proletariatu.
Z okazji Św. Bożego Narodzenia, Spokoju Ducha, Zdrowia - Szczęść Boże, a w Nowym Roku 2016 - Polskiej Pomyślności. Dla Redakcji Kworum, Redaktorom i Komentującym. Robert

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

21 Stycznia 1924 roku
Zmarł Włodzimierz Lenin, rosyjski komunista, organizator i przywódca rewolucji październikowej (ur. 1870)


21 Stycznia 1926 roku
Urodził się Telly Savalas, amerykański aktor filmowy Kojak (zm. 1994)


Zobacz więcej