Piątek 19 Kwietnia 2024r. - 110 dz. roku,  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 17.12.15 - 18:21     Czytano: [1053]

Dział: WPiS

Świąteczny WPiS już do nabycia


Jest już dostępny grudniowy numer naszego magazynu społeczno-kulturalnego „Wpis”. Znajdziecie w nim Państwo jak zawsze wiele interesujących artykułów, rozmów i reportaży. Piszemy m.in. o Europejskim Kongresie w Obronie Chrześcijan, premierach najnowszych książek Białego Kruka oraz wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Chinach. Grudniowy „Wpis” to 90 stron zajmującej lektury na Święta.

W bieżącym numerze:

● Polacy, powróćcie i znów bądźcie bohaterami, bo wszyscy tego potrzebujemy! – włoski polityk i parlamentarzysta Luca Volontè apeluje do Polski, by znów, jak przed wiekami, odważnie wystąpiła w obronie chrześcijaństwa.

● Muzułmanina przechodzącego na chrześcijaństwo ma prawo zabić własna rodzina – rozmowa z metropolitą Karaczi abp. Josephem Couttsem o tragicznym położeniu chrześcijan w Pakistanie. Abp Coutts był jednym z gości Kongresu w Obronie Chrześcijan, który odbył się w dniach 27-28 listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

● Człowiek politycznego sukcesu nie musi wyrzekać się cnót – wystąpienie prof. Krzysztofa Szczerskiego podczas zorganizowanego przez wydawnictwo Biały Kruk w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach Dnia Patrioty 24 października 2015 r.

● Innej Polski niż chrześcijańska nie było – ks. prof. Waldemar Chrostowski pisze o dwóch nowych książkach naszego wydawnictwa: „Maryja Królowa Polski” i „966. Chrzest Polski”.

● Przywrócić blask ołtarzowi Wita Stwosza – artykuł przybliżający rozpoczętą niedawno w Krakowie gruntowną renowację słynnego dzieła rzeźbiarskiego Wita Stwosza z bazyliki Mariackiej.

● Nowy Początek w Pekinie, czyli Polska wypływa na światowe wody – rozmowa z prof. Krzysztofem Szczerskim, ministrem odpowiedzialnym za sprawy zagraniczne w kancelarii prezydenta RP, o pełnej niezwykłych sukcesów wizycie Andrzeja Dudy w Chinach.

● Nauczyciel jak niemy mim na scenie – druga część dyskusji o stanie polskiej oświaty i jej reformie z udziałem nauczycieli czołowych szkół krakowskich.

● Nie chcemy wpisywać się do dzisiejszych elit – rozmowa z prof. Janem Dudą, ojcem prezydenta Andrzeja Dudy, o religijności, wychowywaniu syna i świątecznych tradycjach rodziny Dudów.

● Z papieżem sam na sam, z Polonią tłumnie – relacja Adama Sosnowskiego z wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Watykanie i jego spotkań z Ojcem Świętym i włoską Polonią.

● No i proszę! Polska pozostała Polską – prof. Andrzej Nowak o wydanej przez Białego Kruka książce znanego satyryka Jana Pietrzaka, zatytułowanej „Śmiech i złość”.

● Pluralizm jako choroba – Leszek Sosnowski pisze o opacznym rozumieniu dwóch ważnych pojęć używanych często w publicznych debatach: tolerancja i pluralizm.

● Znak nadziei dla wierzących na „peryferiach świata” – ks. prof. Waldemar Chrostowski przybliża genezę i znaczenie przyznawanej w Watykanie Nagrody Ratzingera, nazywanej „teologicznym Noblem”, oraz postaci tegorocznych jej laureatów.

● Krakowska szopka w rzymskich Salach Bramantego – artykuł o wykonanej przez krakowskiego szopkarza Dariusza Czyża tradycyjnej szopce krakowskiej, która trafiła na świąteczną wystawę do Rzymu.

● Jeśli chcesz pokoju… (II) – druga część opowieści dr. Marka Piotra Deszczyńskiego o dziejach polskiego przemysłu zbrojeniowego. Tym razem historyk pisze o okresie międzywojennym.

● Zwierzęta mądrzej przygotowują się do zimy niż ludzie – przyrodnik dr Jerzy Kruszelnicki opisuje sposoby, jakimi zwierzęta przygotowują się do sezonu zimowego i które pozwalają im przetrwać ten trudny okres.

● Choinkę i prezenty przynosi Jezusek – rozmowa o węgierskich zwyczajach świątecznych z prof. Adrienne Körmendy, konsul generalną Węgier w Polsce.

● Prymas Tysiąclecia: Rzetelność za rzetelność, uczciwość za uczciwość, wartość za wartość – artykuł senatora Czesława Ryszki przybliżający nauczanie Prymasa Tysiąclecia związane z pracą, jej etyką i godnością osób pracujących.

● Brawurowa akcja WiN-u – artykuł przypominający akcję odbicia żołnierzy Polski Podziemnej z więzienia w Pułtusku w 69. rocznicę tego wydarzenia.

● Świato-podgląd – przegląd wiadomości ze światowych mediów, a w nim m.in.: włoskie szkoły rezygnują z Bożego Narodzenia, mały bożonarodzeniowy cud w Nowym Jorku i przypadek amerykańskiego nauczyciela, który przez modlitwę stracił pracę.

● Krzyżówka z nagrodami
A poza tym proponujemy nowe książki Białego Kruka w atrakcyjnych cenach (w tym wyczekiwany II tom „Dziejów Polski” prof. Andrzeja Nowaka), składamy świąteczne życzenia naszym Czytelnikom i zachęcamy do prenumeraty „Wpisu” na nadchodzący rok.

WPiS

 



Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

19 Kwietnia 1934 roku
Urodził się Jan Kobuszewski, wybitny polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, artysta kabaretowy (zmarł w 2019r.)


19 Kwietnia 2005 roku
Joseph Alois Ratzinger został 265 papieżem i przyjął imię Benedykta XVI.


Zobacz więcej