Czwartek 25 Kwietnia 2024r. - 116 dz. roku,  Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 31.10.15 - 11:58     Czytano: [938]

Dział: WPiS

Nowy 10/2015 Numer WPiS


W sprzedaży pojawił się październikowy numer naszego magazynu społeczno-kulturalnego „Wpis”. Znajdziecie w nim Państwo jak zawsze wiele interesujących artykułów, rozmów i reportaży. Piszemy m.in. o kolejnych zagranicznych podróżach prezydenta Andrzeja Dudy, światowej polityce klimatycznej oraz współpracy krajów Grupy Wyszehradzkiej. Przedstawiamy też wartościowych kandydatów w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Październikowy „Wpis” to prawie 90 stron zajmującej lektury!

W bieżącym numerze:
● Polska określi punkt zwrotny w światowej strategii klimatycznej? – rozmowa z przyrodnikiem dr. Jerzym Kruszelnickim o nadchodzącej konferencji klimatycznej w Paryżu i meandrach międzynarodowej polityki w sprawie ziemskiego klimatu.

● Za trzy miesiące załamie się wymiar sprawiedliwości – kandydatka w wyborach do Sejmu mecenas Małgorzata Wassermann mówi o swojej wizji reformy prokuratury i sądownictwa w Polsce.

● Zgłaszajcie się do kontroli wyborów! – Leszek Sosnowski rozmawia z dr. Józefem Orłem z obywatelskiego Ruchu Kontroli Wyborów. Tylko uczciwy społeczny nadzór może zagwarantować właściwy przebieg wyborów parlamentarnych 25 października.

● Skończyć z degradacją Polski B – rozmowa Leszka Sosnowskiego z Januszem (Janem) Szewczakiem o urokach i zaletach Podlasia, szansach jego rozwoju i gospodarczo-cywilizacyjnym planie dla Polski B.

● To, czego nie chciały zauważyć media – Adam Sosnowski pisze o kulisach pełnej dyplomatycznych i frekwencyjnych sukcesów wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych.

● Chciałabym, aby Polska była liderem – prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović mówi o współpracy państw położonych między morzami Adriatyckim, Bałtyckim i Czarnym oraz przywódczej roli, jaką może w tym odegrać Polska.

● Chrześcijaninem nie jest się „po pracy” – prof. Krzysztof Szczerski pisze o znaczeniu nauczania św. Jana Pawła II w działalności politycznej. „Każdy chrześcijanin polityk musi dać świadectwo swej wiary. Polityka nie zwalnia z tego obowiązku”.

● Wydarzenia polityczne opisywane w tej książce stały się rzeczywistością – poseł Antoni Macierewicz omawia książkę Krzysztofa Szczerskiego zatytułowaną Dialogi o naprawie Rzeczypospolitej. „To jedna z najważniejszych książek, jaka ostatnio wyszła w Polsce”.

● PiS, czyli zwierzyna łowna – zapis spotkania Antoniego Macierewicza z przedstawicielami Polonii w Chicago. Co naprawdę powiedział tam przewodniczący sejmowej komisji ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej?

● Grupa Wyszehradzka czeka na nowy rząd w Polsce – relacja ze zlekceważonego przez polskie media spotkania Grupy Wyszehradzkiej na Węgrzech z ważkim udziałem Andrzeja Dudy. Prezydent walczył przeciwko kwotowemu przyjmowaniu uchodźców, wstawił się za polskim węglem i ostrzegał przed zbliżeniem niemiecko-rosyjskim.

● Węgry i Węgrzy mają tylko jednego prawdziwego przyjaciela: Polskę i Polaków – wystąpienie Konsul Generalnej Węgier w Polsce prof. Adrienne Kőrmendy na prezentacji książki Krzysztofa Szczerskiego Dialogi o naprawie Rzeczypospolitej.

● Nie można wyrzekać się wartości w imię demokracji i pluralizmu
– rozmowa prof. Janusza Kaweckiego z kandydatem PiS w wyborach do Senatu, pisarzem, dziennikarzem i współpracownikiem „Wpisu”, senatorem Czesławem Ryszką.

● Świato-podgląd – przegląd ciekawych wiadomości ze światowych mediów. Cztery państwa rozważają opuszczenie Unii Europejskiej, trzynastu przywiązanych do tradycji kardynałów pisze list do papieża, a w Stanach Zjednoczonych otwiera się… satanistyczną świątynię.

● Pohańbienie Polski i wiary na Rynku w Krakowie – Adam Sosnowski opisuje obrazoburcze przedstawienie teatralne zaprezentowane na Rynku Głównym w Krakowie i sprzeciw, jaki wywołało wśród patriotycznie nastawionej publiczności.

● Sto lat temu otwarta została brama do niepodległości – historyk z Uniwersytetu Warszawskiego dr Marek Piotr Deszczyński przybliża wydarzenia z drugiego roku Wielkiej Wojny i ich wpływ na odrodzenie Rzeczypospolitej.

● Katyńskie Muzeum ofiar, a nie zbrodni – reportaż z otwarcia nowego Muzeum Katyńskiego w Cytadeli Warszawskiej. Uroczystość odbyła się 17 września, w 76. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę.

● Niezłomny patron prezydenta – przypominamy sylwetkę św. Andrzeja Boboli, jezuity, kaznodziei i męczennika, a także patrona prezydenta Andrzeja Dudy otaczanego przez niego szczególną czcią.

● Światowe naciski na wyeliminowanie klauzuli sumienia – rozmowa z amerykańskim obrońcą życia Williamem Saundersem o znaczeniu klauzuli sumienia w pracy katolickich lekarzy i nie tylko.

● Archeolog z góry widzi lepiej – artykuł o archeologii lotniczej, użytecznym sposobie rozpoznawania potencjalnych stanowisk archeologicznych z pokładu samolotu.

● Krzyżówka z nagrodami

A poza tym proponujemy nowe książki Białego Kruka w atrakcyjnych cenach i zapraszamy na Dzień Patrioty do Krakowa

WPiS

 



Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

25 Kwietnia 1632 roku
Zmarł Zygmunt III Waza, król Polski.


25 Kwietnia 1935 roku
Konsylium lekarskie stwierdziło u marszałka Piłsudskiego złośliwy nowotwór wątroby.


Zobacz więcej