Piątek 18 Września 2020r. - 262 dz. roku,  Imieniny: Irminy, Stanisława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 28.10.15 - 21:27     Czytano: [984]

Rewanżyzm, zemsta czy...

poczucie minimum sprawiedliwości?
Dedykacja panu prezesowi J. Kaczyńskiemu i jego współpracownikom.

Cytat z Kworum.com.pl :
"...Jarosław Kaczyński podczas wieczoru wyborczego zapowiedział, że nie będzie rewanżyzmu, owszem będzie przestrzegane prawo, ale mścił się nikt nie będzie, chociaż wielu by miało powody. No dobrze, tylko, że jakoś dziwnie po tej wypowiedzi wiele osób odczytało to, jako amnestię i kolejną grubą kreskę. Myślę, że w takiej sytuacji politycznej, jaka zaistniała, jeśli PiS nie dokona aktu sprawiedliwości i nie rozliczy złodziei w białych kołnierzykach, którzy złupili Polskę, doprowadzając do rekordowego zadłużenia, może drogo za to zapłacić..."

Jeżeli partia, która wygrała wybory ma w swojej nazwie prawo i sprawiedliwość, to czy może wyrażenia te traktować niczym frazesy i mało znaczące przymioty?
Prawo i sprawiedliwość to cechy państwa uczciwego, państwa sprawiedliwego, otaczanego zaufaniem narodu i społeczeństwa.
PiS nie może dystansować się od patologii i dekonstrukcji państwa polskiego przez formację polityczną rządzącą Polską przez ostatnie 8 lat. Liczne, niewyjaśnione afery, liczne zagadkowe zbrodnie polityków, liczne katastrofy lotnicze, wyprzedaż majątku narodowego po bardzo zaniżonych cenach, inwigilacja przez służby specjalne polityków opozycji, powiększenie długu publicznego prawie dwukrotne, wreszcie zwiększenie deficytu budżetowego poza ramy wyznaczane przez ustawę.
W całej historii PRL i III RP Polska nie miała tylu patologii i afer na szkodę państwa i obywateli. To musi zostać rozliczone a sprawcy ukarani.

Należy zacząć rozliczanie od służb specjalnych (rzeczywisty ośrodek kreowania władzy w Polsce).
Służby specjalne tajne i jawne, wojskowe i cywilne powinny zostać rozwiązane i zastąpione nowymi. Prokuratura wojskowa w obecnym stanie powinna zostać rozwiązana a prokuratorzy, którzy dopuszczali się działania na szkodę państwa surowo ukarani.
Należy przewidzieć nową ustawę o sądach i prokuraturze. Sędziowie i prokuratorzy skompromitowani powinni mieć czasowy zakaz wykonywania swojego zawodu.
Należy przywrócić punkt ciężkości władzy ze służb specjalnych do ustawowych i konstytucyjnych instytucji tj. sejmu, senatu, rządu. Jeżeli tego PiS nie zrobi to agentura, konfidenci, szpicle, donosiciele nadal będą rządzić Polską.
Dowód: na czyją rzecz zrzekła się kontroli nad służbami ostatnia minister MSW w rządzie Kopacz?

Jeżeli PiS i J. Kaczyński nie przypilnują tajnych służb i wszelakich antypolskich fundacji działających pod płaszczykiem, będących w rzeczywistości agenturami obcych państw to dni prawicy przy rządzie są policzone.
Należy bezwzględnie ograniczyć służbom specjalnym dostęp do żerowiska w postaci spółek skarbu państwa i tzw. spółek nomenklaturowych z których służby wyciskają pieniądze na swoją niekonstytucyjną działalność, często wbrew interesom państwa i obywateli. PLL LOT, KGHM, Kompanie Węglowe, spółki telekomunikacyjne, to typowe żerowiska dla tajnych służb w Polsce.
Agentura powinna bezwzględnie zostać wycofana ze spółek skarbu państwa (całkowity zakaz działania w spółkach). Ktoś z PiS-u musi to rozbestwione, antypolskie towarzystwo wziąć ostro za "gębę".

To tylko mała cząstka działań jakich trzeba dokonać aby "Polska była Polską". Takich działań domagają się Polacy, domaga się społeczeństwo, które zagłosowało na Prawo i Sprawiedliwość. Niech prawo znaczy prawo a sprawiedliwość odczuje naród a przede wszystkim przestępcy w skutkach działania tego prawa.

Jeżeli PiS nie przywróci Polski Polakom to w najbliższym czasie przestanie być wiarygodną formacją polityczną i zostanie odrzucony przez Polaków. Ostatnie wybory udowodniły że, Polacy potrafią szybko zmobilizować się i wymienić zdegenerowanych polityków na innych, którzy póki co na razie tylko obiecują. Oby nie rabowali Polski i Polaków jak poprzednia formacja uzurpatorów. Ich zadaniem musi być służba narodowi i rozwój Polski. Tylko wówczas zdobędą zaufanie i poparcie tego narodu.

Jan Kosiba

Wersja do druku

Jan Orawcz - 28.10.15 22:19
To nie sa az takie latwe sprawy, jak nam sie laikom wydaje! II PRL to
armia zlozona z mafii roznego pokroju. A co mafia potrafi to nie musze
nikogo uswadamiac. Mamy na to sporo przykladow, wlacznie z tragedia
w Smolensku. To sa bestie w ludzkiej skorze,ktorych stac na wszystko!
Naruszenie ich bezpieczenstwa zwykle konczy sie tragicznie dla tych,ktorzy
odwaza sie na walke z ta granda-banda. To sa bardzo trudne,a zarazem
bardzo niebezpieczne zadania do wykonania przez rzad.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Września 1807 roku
Zmarł Franciszek Smuglewicz, polski malarz, rysownik (ur. 1745)


18 Września 1857 roku
Zmarł Karol Kurpiński, polski kompozytor i dyrygent, twórca "Warszawianki" (ur. 1785)


Zobacz więcej