Czwartek 6 Sierpnia 2020r. - 219 dz. roku,  Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 08.09.15 - 15:55     Czytano: [1281]

POlityczna mgła

Politycy PO nie ustają w wysiłkach na czele z posłanką J. Muchą, by przekonać Polaków, jak bardzo owi muzułmańscy uchodźcy mogą nas „ubogacić”. Niewątpliwie islamiści potrafią ubogacić życie niewiernych, a zwłaszcza kobiet, ale lepiej, by medialna gwiazda PO nie przekonała się o tym na własnej skórze.

Ale, na razie najwyraźniej chodzi głównie o to, by zamącić, zabełtać, ogłupić, opluć i odwrócić uwagę opinii publicznej od spraw najważniejszych dla opinii publicznej w Polsce, od kwestii zasobności publicznej kasy i portfeli Polaków.

Próbuje się zaprzątać głowy i myśli Polaków idiotyzmami typu - referendum byłego prezydenta B. Komorowskiego czy też bajkami z mchu i paproci o rasistowskich i złych Polakach i dobrych, zawsze miłujących pokój Niemcach i Austriakach, pochylających się z troską nad tysiącami uchodźców wśród, których z pewnością nie brakuje wojujących islamistów.

Politycy PO nie ustają w wysiłkach na czele z posłanką J. Muchą, by przekonać Polaków, jak bardzo owi muzułmańscy uchodźcy mogą nas „ubogacić”. Niewątpliwie islamiści potrafią ubogacić życie niewiernych, a zwłaszcza kobiet, ale lepiej, by medialna gwiazda PO nie przekonała się o tym na własnej skórze. Chce się nakarmić polską opinię publiczną, na razie „złotym pociągiem”, a za chwilę powróci znów pod obrady Sejmu ustawa o „wyborze i zmianie płci”.

Tę sztuczną polityczną mgłę rządząca koalicja czyni głównie po to, by odwrócić uwagę Polaków od prawdziwych zagrożeń ekonomicznych i to nie tylko w kwestiach tzw. „frankowiczów”, podwyższonego wieku emerytalnego, ważnej kwestii kwoty wolnej od podatku, 500 zł na biedne polskie dzieci czy wreszcie groźby wyprzedaży polskiej ziemi i polskich lasów.

Istnieje też niebezpieczeństwo wybuchu protestów na Śląsku, w związku coraz bardziej realną groźbą bankructwa spółek węglowych, którym zagraniczne banki działające w Polsce zaczynają przedterminowo domagać się wykupu obligacji czyli przedterminowej spłaty długów. A, owych obligacji spółki węglowe, nie tylko JSW, ale i KW mają na miliardy złotych, przy łącznym zadłużeniu całego sektora węglowego już na kwotę ok. 11mld zł.

Do tego dochodzi tzw. „budżetowy pasztet” przygotowany przez byłego bankiera, a obecnie MF M. Szczurka, który jest kolejną pułapką zastawioną na nowy rząd i który przewiduje gigantyczną dziurę budżetową rzędu ok. 55 mld zł. Warto też przypomnieć, że tzw. potrzeby pożyczkowe brutto polskiego państwa wynoszą aż 115 mld zł. Tyle trzeba będzie na nowo pożyczyć i oddać same zaś odsetki w ramach corocznych kosztów obsługi długu publicznego w budżecie państwa, to aktualnie ok. 40 mld zł. Nie bardzo wiadomo, skąd więc nowy rząd będzie brał pieniądze, skoro już tegoroczne wpływy z najważniejszego podatku VAT mają być niższe od zaplanowanych, aż o 8-10 mld zł. Nic dziwnego, że odchodząca koalicja PO-PSL straszy, że za pół roku Polska może być drugą Grecją. Być może oni wiedzą co mówią, bo znają prawdę, w jakim stanie jest „Zielona Wyspa” i jej finanse po 8-miu latach demolki.

Tym bardziej, że należy się liczyć z gigantycznymi stratami z powodu suszy w rolnictwie, które należy szacować na kwotę, co najmniej ok. 5 mld zł oraz stratom w dużych spółkach Skarbu Państwa, które można szacować jeszcze w końcu tego roku na ok. 10 mld zł. Jak widać pomysł na lepszą Polskę potrzebny od zaraz. Tak naprawdę w tej chwili żadna instytucja publiczna nie funkcjonuje prawidłowo, a działania rządu bardziej przypominają ekonomiczną wojnę z własnym narodem, niż profesjonalne rządzenie europejskim państwem.

Potrzebny nam pilnie Kwiatkowski, ale Eugeniusz, nie Krzysztof. Być może dopiero wtedy „miliony polskich uchodźców” powrócą z placów budów i przysłowiowego zmywaka do własnej Ojczyzny.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK
Stefczyk.info

Wersja do druku

MariaN - 14.09.15 9:40
Mucha nie jest grozna, jest tylko głupio upierdliwa i roznosi zarazki. Tylko patrzeć jak ten wazeliniarski pod adresem Brukseli front zmieni się w poddancze pełzanie przy podnóżku Merkelowej. Nawet na logikę biorąc czy też chlopski rozum, fala imigrantow czy tez uchodzców będzie coraz większa, bo Niemcy nadal zapraszają ich do siebie i Europy. Co będzie jak przybędą ich miliony. I oni nie chcą gdzie indziej tylko do Niemiec.... O co tu chodzi? Państwa Europy zachodniej popełniają samobójstwo czy też jest jakis plan opracowany jeszcze wyżej. Jak to dobrze, że lezymy z dala od tych idiotów i możemy posługiwać się własnym rozumem. W końcu wszyscy pozamykają swoje granice i powróci porządek

analityk - 13.09.15 9:23
York, im bardziej tajemniczo coś zabrzmi, tym bardziej przekonuje. "Wojnę hybrydową", można śmiało zaliczyć to co inni szufladkują do "nowo mowy". Zauroczone określenie, nie jest niczym starym czy nowym zjawiskiem - zawsze istniało w sytuacjach napiętych, lub nawet wojny. Jako integralna część zimnej wojny, która łączyła się później z konkretnymi działaniami militarnymi.
Stara dobra nazwa określająca to co Pan opisuje, to nie jest żadna "wojna hybrydowa", ale tylko i wyłącznie znana jako "wojna PSYCHOLOGICZNA". poprzedza ona wojnę właściwą. Pan pisząc o tym, nie chcący, też uczestniczy w tej "wojnie psychologicznej".
Wydaje mi się, że używanie terminu "wojny hybrydowej" służy jako usprawiedliwienie do tchórzostwa i nieporadności w zaistniałej sytuacji w Polsce. Jako coś, co nie jest do zniszczenia czy przeciwstawiania się, przez 8 lat w niszczeniu tego Państwa? To jest nonsens dziejowy - a nie jakieś hybrydy. Na wszystko co niesie ze sobą "wojna psychologiczna", są odpowiedzi i skuteczne rozwiązania, już dawno powinien być ten nierząd obalony i rozliczony. Jeżeli, PAD, w najbliższym czasie nie rozwiąże parlamentu i rządu. Zacznę się pakować, żyć w ciągłej nicości, już nie potrafię.

york - 12.09.15 20:06
To, co się dzieje tu i teraz na naszych oczach z tak zwaną falą uchodźców głównie z Syrii, jest niczym innym, jak kolejną odsłoną WOJNY HYBRYDOWEJ przeciwko cywilizacji łacińskiej, której ewidentnym inspiratorem jest centrum cywilizacji bizantyjsko stepowej w osobie Jego Wieliczestwa Cara Imperatora Wszechrusi i Wszystkich Innych Prowincji Władimira Władimirowicza Putina, którą wobec bankructwa modelu rządzenia państwem stosowało dawniej KGB, a teraz stosują kremlowskie służby specjalne.
Wojna hybrydowa, albo inaczej mówiąc strategia „wojny bez walki” ujawniona została „zachodowi” przez uciekiniera z KGB generała Tomasa Schumana (Jurij Biezmienow).
Tym razem, więc wojna hybrydowa wykorzystuje czynnik demograficzny, który obliczony jest na wieloletni proces zmiany struktury społeczeństwa krajów, przeciwko którym prowadzi się „wojnę hybrydową”, czyli „wojnę bez walki”, którą KGB zaczerpnęło ze starochińskiej sztuki wojny psychologicznej, albo inaczej mówiąc "sztuki wojny bez walki".
Poniżej nieco klasyki z najstarszego na świecie podręcznika sztuki wojennej: „Sztuka wojenna" Sun Zi (VI wiek p.n.e.).
Traktat ten Zachód zawdzięcza jezuicie: po raz pierwszy przetłumaczony został na język zachodni z chińskiego w 1782 przez francuskiego jezuitę Jeana Josepha Marie Amiota.
Zasady zaczerpnięte z tego traktatu:
1. Dyskredytujcie wszystko, co dobre w kraju przeciwnika.
2. Wciągajcie przedstawicieli warstw rządzących przeciwnika w przestępcze przedsięwzięcia.
3. Podrywajcie ich dobre imię i w odpowiednim momencie rzućcie ich na pastwę pogardy rodaków.
4. Korzystajcie ze współpracy istot najpodlejszych i najbardziej odrażających.
5. Dezorganizujcie wszelkimi sposobami działalność rządu przeciwnika.
6. Zasiewajcie waśnie i niezgodę między obywatelami wrogiego kraju.
7. Buntujcie młodych przeciwko starym.
8. Ośmieszajcie tradycje waszych przeciwników.
9. Wszelkimi siłami wprowadzajcie zamieszanie na zapleczu w zaopatrzeniu i wśród wojsk wroga.
10. Osłabiajcie wolę walki nieprzyjacielskich żołnierzy za pomocą zmysłowej muzyki i piosenek.
11. Podeślijcie im nierządnice, żeby dokończyły dzieła zniszczenia.
12. Nie szczędźcie obietnic i podarunków, żeby zdobyć wiadomości. Nie żałujcie pieniedzy, bo pieniądz w ten sposób wydany, zwróci się stokrotnie.
13. Wprowadzajcie wszędzie swoich szpiegów.
Strategia wojny hybrydowej rozpisana jest na 4 etapy:
DEMORALIZACJA – trwająca 15–20 lat,
DESTABILIZACJA (2–5 lat),
KRYZYS (2–6 miesięcy),
NORMALIZACJA – zaprowadzenie porządku na nowych warunkach.
Demoralizacja sprowadza się w skrócie rzecz ujmując do wyhodowania lemingów.
Gdy lemingów jest dostatecznie dużo przychodzi czas na destabilizację, czyli rozregulowanie państwa.
Potem następuje kryzys, podczas którego wyłaniają się nowi zbawcy
Którzy podczas normalizacji wprowadzają pożyteczną dla ZSRR/Rosji autorytarną władzę.

Taltar - 11.09.15 17:01
Re Lubomir odpowiedz na zarzut,a nie wymyślaj fobii.
To jest przykrywka twego płatnego bezeceństwa!

Robert - 11.09.15 15:14
W dziejach historii europy, takie migracje miały już miejsce. Niemcy stosują teraz ten wariant, biorąc tylko pod rozwagę II WŚ. Przypomina to sytuację wielu państw środkowej i wschodniej europy. W której to strefie wojny, stały się zaczynem do masowego uczestniczenia, w tej wojnie po stronie ALIANTÓW - choć tak naprawdę takiej roli nigdy nie pełniły gdyż pod okupacją nie było żadnych umów międzypaństwowych - te państwa nie istniały. Rządy na uchodźstwie nie miały żadnych umów, było to masowe uchodźstwo, pod parasol aliancki z przeznaczeniem uczestniczenia w operacjach wojennych. Motywacje tej emigracji były na pewno uzasadnione, wyniki ich poczynań militarnych, przeszły oczekiwania nawet armii tubylczych w obronie swoich państw. Bez tych emigrantów i później aliantów, WB byłaby w poważnych opałach. Hasła oszukańcze: „za wolność waszą i naszą" dopingowały brawurowe akcje emigrantów. Wariant Brytyjski, poboru emigrantów był dla nich zupełnie racjonalny. Wykorzystywano ich trudne położenie, a nawet dbano aby ich sytuacji nie polepszać a pogarszać na ich rodzimym terenie , z premedytacją dopuszczając, by była napędzana taka emigracja. W przypadku Syrii, naganiaczem jest Putin i polityka pewnych sił zachodnich (jako Europa multi-kulti). "Beneficjentem" są Niemcy, praktycznie bez armii ofensywnej od zakończenia IIWŚ. i braku motywacji do walki - niby o co? I po co skoro się im dobrze prosperuje i żyje, bez względu na "metody osiągniętego dobrobytu". Aby Niemcy mogły poszerzyć swoje horyzonty życiowe "wielkich niemiec" potrzebują dużą armię emigrantów (zielonych ludzików), do osiągnięcia swoich odwiecznych zamierzeń. Zbieżnością interesów niemieckich są fundamentaliści islamscy, nie tak dawno wrogowie cywilizacji zachodniej. Mogłoby się wydawać, że to nie leży w naturze niemieckiej „wielka miłość do rasy islamskiej”. Natomiast „wieka miłość niemieckiej rasy , bycia panami świata nad-człowieka” przewyższa i schlebia islamistom, w drodze do celu, którego sami nie osiągną. Jako religia, są swoją obecnością globalnie rosnącą wszędzie, taki koalicjant jest korzystnym podparciem - którzy mają podobne zapatrywania na Chrześcijańską Europę, w imię Allacha - mordowanie jest obowiązkiem i przepustką do nieba? znalazł swój swojego!

Lubomir - 11.09.15 9:24
Re: Gerymek Nie wyskakuj ze swoimi kompleksami i fobiami, bo Autor artykułu nawet slowem nie wspomina o Rosji. Dla ciebie najwyraźniej nawet Krupp, Deutsche Bank i Deutsche Post, to rosyjskie imperium zła. Przekonany jesteś też pewnie, że Hitler był Gruzinem.

Gerymek - 10.09.15 20:23
-Jak zwykle Lubomirek odbiega od rdzenia tematu! I tacy tutaj buszują
po tym naszym Kworum! A kiedy ty Lubomirku spojrzysz krytycznym oczkiem
na Rosję?!

Robert - 10.09.15 7:54
Zakłamanie i wredność niemiecka jest na pierwszym planie jako wiodąca wyrocznia UE. Wypowiedz Przewodniczącego Rady EU "Junkersa" - jako pieca gazowego robiący wodę gorącą - jest wielkim oszustwem, że w europie na emigracji żyje 20 milionów Polaków, dzięki "miłosierdziu" państw zachodnich, z wygrażaniem Polsce. Otóż od zakończenia IIWŚ, powstały obozy uchodźców za sprawą wszystkich sygnatariuszy ONZ. I tak obozy, też w austrii i niemczech, były czystym interesem na wielu płaszczyznach. Były ustanowione za pieniądze ONZ, i koszty utrzymania uchodźców pokrywało też ONZ, jeżeli spełniali kryterium określone przepisami (których dzisiaj się nie pokazuje). Pierwszeństwo penetracji, obozów dla uchodźców w austrii i niemiec - miały cichcem niemcy, gdzie ludziom wykształconym i potrzebnym dla nich proponowano prace, mieszkania kompletnie wyposażone z pełna lodówką. Wybierali sobie ludzi, na które to wydatki od urodzenia, wychowania i wykształcenia były poniesione w Polsce. Czysty interes, koś by pomyślał - niestety ale to jest czysta kradzież, żywym wysokiej jakości towarem, gotowym do roboty i wzbogacania przestępców.
"Junkers" - zapomniał o zwykłej przyzwoitości, nie zapomniał opluć Polski, podobnie jak ryzy i burdel-mama. Dzisiaj też okradają z dzieci polskie rodziny w niemczech, okradają Syrię z ich obywateli, nadarzyła się okazja? - "Junkers" to przedstawił jako: że niemcy stoją nad przepaścią demograficzną i braknie im ludzi do pracy(???) Ha ha ha - raczej do mordowania, bo w niemczech i w całej europie jest znaczny poziom bezrobocia, a granice wewnętrzne dla tego typu usług są otwarte.

Rejtan - 10.09.15 0:08
Ad. Panie Janie to,co Pan pisze jest golusieńką prawdą.Czasami jakiemuś
dziennikarzynie po prawicy coś tam z tego wyskoczy. Ale najczęściej w
sposób krótki i przykładowy. Tylko ludzie nie wiedzą o co chodzi. Bo skąd?
Pezetperowcom odpowiadała czerwona flaga. Najlepiej z chlapniętym na
niej sierpem i młotem. Oni wiedzieli,że to jest komuny kolor i tyla!!
Zawsze 1 maja, dużo tych krasnych szmat można było - po paradzie
pierwszomajowej spotkać porzuconych w korytarzach kamienic.

Lubomir - 09.09.15 19:35
Re: Robert Panie Robercie, Niemcy w wojnach o swoje interesy, potrafili faktycznie niejednokrotnie zaangażować różne egzotyczne nacje. Obecnie coraz częściej widać, że określenie 'uchodżcy,' to tylko umowna, niejako zastępcza nazwa. Wiekszość przybywających to wysportowani, obyci z bronią i zaprawieni w boju młodzi wojownicy islamscy. Oni sprawiają wrażenie tych, którzy idą po swoje. Najwyrażniej są świadomi faktu, że spora część Europy była kiedyś częścią imperium muzulmanskiego. Oczywiście Kanzlerin Merkel wie, że muzułmanie byli w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech i Francji. I zapewne liczy, że te kraje staną sie ostatecznym celem wędrówki muzulmanów. A to odciążyłoby Berlin od szamotania się z najważniejszymi europejskimi rywalami i pozbawiloby Berlin konkurencji w kierowaniu Europą. Oczywiście do gry jak zwykle właczani sa pożyteczni idioci i pożyteczne idiotki. Niemieckie fundacje rządowe potrafią być szczodre dla 'swoich'.

Roman W - 09.09.15 16:26
-Pan Orawicz! Wyłożył Pan rozpaczliwą garść prawdy niczym kawę
na ławę.Taki pogardliwy dla Polski Tusk rządził Polską 8 lat!! Nawet
berety moherowe na głowach POLEK jemu się nie widziały.Wszystkim,
co polskie gardził i gardzi zakłamany typ. Utrzymywał w tajemnicy to,
że jego dziadek ochotniczo wstąpił do spec oddziałów Wehrmachtu.
Żeby się podlizać Polakom katolikom, po latach zaczął zgrywać katolika,
biorąc ślub kościelny.I taki wygibus tyyyllle lat niszczył polski kraj!!!
Kiedy zauważył,że Polacy zaczynają otwierać oczy zwiał do UE przy
wiadomej pomocy.

Jan Orawicz - 09.09.15 14:39
Robert- bardzo celnie patrzysz na sprawę!
Cywilizowany świat ogłupiał,bo zamiast się zabrać za
zaprowadzenie porządku w ogłupiałych krajach
arabskich, to my mamy przyjmować ciężar utrzymania
tamtych narodów?! Tam na miejscu należy poskromić
fanatyków i zaprowadzić normalny porządek rzeczy.
Kto tym fanatykom i bandytom dostarcza broń i amunicję?
Na to brak słów! Polska zadłużona i bezrobotna ma przyjąć
setki kolorowców. Ta cała premier Kopacz, chyba nie może
już zupełnie za siebie! A co robi UE? Taki ma być w Europie
porządek rzeczy?! Tam na miejscu wielki czas zaprowadzić
porządek.Wariaci mają prawo rządzić państwami arabskimi?
A my tutaj mamy ponosić tego konsekwncje?!

Robert - 09.09.15 4:31
Polityczna mgła, to raczej nie teoria ale jednak spisek.
Pytanie raczej łatwe i proste: Skąd burdel-mama UE, wie ilu będzie tzw emigrantów z państw arabskich i afrykańskich - a tym samym wie narzucając liczby konkretne na poszczególne państwa europejskie? Jak to się uda, to raczej jest pewne, że zwalą do nas miliony emigrantów bez procedury kwalifikacyjnej. Będziemy mieli dożo sióstr i braci, tylko że kolor skóry, kultury, zwyczajów, języka i religii, brak pracy i słaba ekonomia nie potrafiąca utrzymać polskich obywateli, nie może nam osłabić zgotowaną nędzę, przez tych którzy od nas żądają teraz rzeczy niemożliwych, kosztem jeszcze większych ofiar i samobójstw z udziałem polskich dzieci - będzie świadczył coś przeciwnego.
Ponadto, dlaczego angelina z ryżym szantażuje Polskę, karami finansowymi w kwestii emigrantów. To jest bezprawie - ingerowanie w wewnętrzne sprawy Polski.

warszawiacy - 08.09.15 22:56
Bardzo trafna wypowiedz panow .Polacy nadal senni,obojetni?nakarmieni swezymi wiadomosciami z wyborczej,czy podobnych.Wzywamy do pobudki i odzyskania niepodleglosci.Patrzmy jak p premier Orban broni Wegier,my tez bronmy Polski.Oby szybciej byl pazdziernik,z nadzieja na zmiane pozdrawiamy.

Jan Orawicz - 08.09.15 18:31
Mając na uwadze ośmioletni czas niszczenia kraju, przez Tuska i jego
pomagierów myślę,że nawet postać podobna do Eugeniusza Kwiatkowskiego,
też nie dałaby rady. Gospodarka powalona,państwo ogromnie zadłużone z
wielka dziurą budżetową,którą w lipcu ur.na odchodne ofiarował Polsce Tusk.
A co się jeszcze odkryje?! W wypadku wyboru Panią B.Szydlo na stanowisko
premiera może zmienić sytuacje.Ale kiedy zapozna się z tymi twardymi
sprawami zadłużeń Polski itp.to może paść nam na atak serca,ponieważ jest
także z wykształcenia ekonomistką! A zatem znawcą spraw najważniejszych
w życiu państwa i narodu. Budżet to jest fundamentalna wartość państwa!
Bez tego fundamentu, gmach państwa się zapada niczym głaz w grzęzawisku.
To tego stanu rzeczy ś w i a d o m i e doprowadził D.Tusk,który był wrogiem
Polski.Dał temu wyraz,pisząc,że istnienie Polski jest NIEPOROZUMIENIEM!
No ale, co na to poradzić, jak naród nadal nie przetarł dobrze oczu. A kto tam
czytał to,co wypisywał Tusk? Kto tam wiedział i wie z Polaków o tym,że ten
niby Kaszub chce oderwać Kaszubów od Polski?! Wielu Polaków nic nie wie na
ten przykry temat. Polska inteligencja po prawicy także śpi. Mam tutaj na uwadze głownie dziennikarzy,nauczycieli akademickich. Zresztą wyliczanka
jeszcze jest długa. Polskie prawicowe i katolickie media też takie tematy
obchodzą kołem! Spij sobie Polsko spij!! Ale jak się obudzisz już nie będziesz
Polską!!

Wszystkich komentarzy: (15)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Sierpnia 1945 roku
Amerykanie zrzucili pierwszą bombę atomową o mocy 20 000 ton TNT, celem stała się Hiroszima.


06 Sierpnia 1944 roku
6 d. Powst. Warszaw.: w Śródmieściu zaczyna działać Harcerska Poczta Polowa. Niemcy mordują 100 chorych Szpitala ul. Leszno


Zobacz więcej