Czwartek 6 Sierpnia 2020r. - 219 dz. roku,  Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 01.08.15 - 9:47     Czytano: [2161]

Lekcja patriotyzmu

Powstanie Warszawskie to jedna z najważniejszych lekcji patriotyzmu. Pokazało, że są takie wartości, za które warto poświęcić własne życie - powiedział w rozmowie z KAI abp Henryk Hoser w przeddzień 71. rocznicy jego wybuchu. - Jeżeli nie będziemy szanować Państwa Polskiego, jeżeli zrobimy z niego jakieś igrzyska polityczno-ekonomiczne, to tę wolność możemy stracić - przestrzegł ordynariusz warszawsko-praski.

Nawiązując do przypadającej w tym roku 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, abp Hoser zaapelował o cześć i szacunek dla tych którzy w 1944 roku stanęli na barykadach stolicy do nierównej walki z okupantem. - Wpisują się oni w tę samą logikę co uczestnicy Powstania Styczniowego - logikę poświęcenia życia dla społeczeństwa, dla narodu, dla jego wolności i suwerenności - zauważył.

- Wielu krytykuje dziś Powstanie nazywając je nie tylko szaleństwem, ale wręcz zbrodnią. Tymczasem dopóki żyją ostatni jego uczestnicy i świadkowie, to ich głosu należy słuchać. Ich ocena jest najważniejsza, ponieważ to oni przeżyli dramat walk w bombardowanym mieście. To oni stracili w jego ruinach swoich przyjaciół, współmałżonków, własne dzieci czy rodziców. Mimo to jednogłośnie podkreślają, że Powstanie Warszawskie miało sens, bo było ogromnym zwycięstwem ducha nad materią - powiedział abp Hoser. Zwrócił jednocześnie uwagę, że Powstanie było również podstawowym etosem wolnościowym w całej powojennej historii Polski, zwłaszcza w okresie komunistycznym.

Podkreślił, że jest Ono dla nas także ważną lekcją szacunku i przywiązania do naszej państwowości, którą powinniśmy cenić i rozwijać. - Jeżeli nie będziemy szanować Państwa Polskiego, jeżeli zrobimy z niego jakieś igrzyska polityczno-ekonomiczne to tę - tak trudno zdobytą wolność - możemy szybko stracić. Wystarczy spojrzeć na Europę i zobaczyć w jakim kierunku ewoluuje obecnie sytuacja na kontynencie, żeby uzmysłowić sobie że to wszystko, co po II wojnie światowej udało się zbudować, może zostać bardzo szybko zburzone - ostrzegł abp Hoser.

Zwrócił uwagę, że szacunek do władzy nie jest wynikiem jej sprawności technicznej czy ekonomicznej, ale wypływa z jej autorytetu moralnego. - Historia Polski pokazuje, że u nas autorytet formalny nie za bardzo się liczy. Nigdy nie mieliśmy władzy absolutnej. Zawsze był to jakiś rodzaj sejmowładztwa - jakiejś kulawej, ale jednak demokracji. Nawet wówczas, kiedy Polska była jeszcze monarchią, to i tak władza króla była bardzo mocno zrelatywizowana, dlatego naszym krajem bardzo trudno było rządzić - przyznał hierarcha.

Podkreślił, że władza w Polsce powinna przede wszystkim cieszyć się autorytetem moralnym. - Korupcja najwyżej postawionych jest najgorsza, bo ona zaraża wszystkich. Afery i walki o władzę demoralizują całe społeczeństwo powodując, że ludzi przestają identyfikować się z krajem i masowo z niego wyjeżdżają, zwłaszcza ludzie młodzi, którzy potrzebują ideałów, które się realizuje a nie tylko są sloganami - zauważył abp Hoser. Przypomniał, że już ponad 3 mln Polaków opuściło Ojczyznę podczas gdy Polska ich potrzebuje. - Obyśmy zatem wybrali w przyszłości takich ludzi, którzy będą dumą naszego społeczeństwa a nie przedmiotem lekceważenia i pogardy - zaapelował ordynariusz warszawsko-praski.

Przywołując przykład bohaterstwa powstańców przestrzegał przed lenistwem i zamykaniem się w świecie własnych interesów. - Choć Polacy mają ogromne poczucie osobistej godności, to jednak jedną z naszych wad narodowych jest prywata, a co za tym idzie egoizm w życiu społecznym. Jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, tylko nie zawsze mamy ochotę podjąć wysiłek aby je zdobyć - ubolewał.

- Siedemdziesiąta pierwsza rocznica Powstania Warszawskiego powinna zatem przypomnieć nam nie tylko o wyższych wartościach, ale również o konieczności poniesienia konsekwencji życia dla tych wartości. Postawa patriotyczna polega bowiem na zrobieniu czegoś w sposób bezinteresowny dla własnego kraju - przypomniał abp Hoser.

Decyzją ordynariusza warszawsko-praskiego we wszystkich świątyniach diecezji 1 sierpnia w godzinie "W" zabiją dzwony. W intencji poległych i żywych uczestników Powstania w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Liturgii będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk. Po Eucharystii w ramach VIII Praskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej odbędzie się wieczór prawykonań dedykowanych Powstańcom 1944. Zagra Mateusz Toczyski, skrzypek, w towarzystwie Michała Kopycińskiego – organy.

Niedziela
Fot.: KWORUM - Muzeum Powstania Warszawskiego

       

       Wersja do druku

york - 13.08.15 17:12
Ad. Adamajtis.
Zostałem wywołany do tablicy za pisanie rzekomych półprawd, więc jestem, aby uściślić to, co napisałem wcześniej.
Otóż nie jest prawdą, że piszę półprawdy, bo odniosłem się tylko i wyłącznie do jednego materiału źródłowego z zasobów IPN, a jest on tylko nikłym procentem informacji na ten temat, które zawierają przepastne zasoby Internetu.
Napisałem wyraźnie, że ograniczona ilość miejsca, nie pozwoliła mi na wnioski z dostępnych w IPN materiałów, a w tym konkretnym przypadku chodziło mi o przywołany z portalu „niezalezna.pl” jeden materiał źródłowy.
Te wszystkie fakty Szanowny Adwersarzu są mi znane od lat i muszę przyznać, że prawda jest, bardzo delikatnie rzecz ujmując o wiele bardziej okrutna, niż nam się wydaje.
Tylko, bowiem na przykładzie bardzo pokrętnego życiorysu Jaruzelskiego, który chociażby na przykładzie Wikipedii w wielu fragmentach sam sobie zaprzecza, takie określenie jest uprawnione, bo był on ewidentną „matrioszką”, której nadano tożsamość wywiezionej na nieludzką ziemię polskiej rodziny i jest to tylko pierwszy, lepszy z brzegu przykład, a takich było wielu i to bardzo wielu.
Jest również bardzo prawdopodobną sytuacja, że za możliwość ujawnienia historii „matrioszek” zapłacił życiem były premier z czasów PRL Piotr Jaroszewicz z żoną.
„Konia z rzędem” temu, kto jest mi w stanie udowodnić prawdopodobieństwo historii, że wnuk Powstańca Styczniowego, oraz syn oficera z wojny 1920 roku, mógł zostać najbardziej zaufanym oficerem i generałem Imperium Zła na terenie całego „układu warszawskiego”, bo był on de facto „najmłodszym” generałem na całym obszarze sowieckich dominiów.
Tego rodzaju ewentualność jest oczywistym absurdem i bardzo, a to bardzo, bardzo dużo wody będzie musiało przepłynąć Wisłą, abym zmienił zdanie, bo dostępne w zasobach Internetu informacje na ten temat są przerażające i porażające.

Robert - 13.08.15 11:59
(..........) Komentarz zatrzymany, raz jeszcze proszę o merytoryczne i kulturalne wypowiadanie się na tym forum. Jeśli są jakieś problemy można kontaktować się bezpośrednio z Redakcją na adres redakcja@kworum.com.pl

adamajtis - 13.08.15 11:36
@York, @MariaN

Jak zwykle "kolega " York zna tylko i pisze półprawdy. Na Całą prawdę chyba go nie stać. Oto fakty.

W okresie stalinowskim, ojciec Kwaśniewskiego miał nazwisko Zdzisław SOLZMAN vel STOLTZMAN alias SOLTZMAN, który był agentem NKWD-GRU. On niszczył i mordował Polaków w okresie stalinowskim. Był oskarżony również o mordowanie polskich oficerów w Katyniu. W różne sposoby wykonywał egzekucje na Polakach na Pomorzu. Pomimo zmiany nazwiska na polskobrzmiące Kwaśniewski vel Stolzman musiał emigrować z Polski do Izraela, aby uniknąć więzienia po upadku Stalinizmu. Po powrocie do Polski zmarł w 1992 roku i został pochowany na żydowskim cmentarzu w Warszawie.

Teraz najważniejsze.

"...Żoną Kwaśniewskiego-STOLTZMANA jest Jolanta KONTY-KOHN, a więc należy do tej same etnicznej grupy z typowym żydowskim nazwiskiem. Jej ojciec Julian KONTY-KOHN pochodził z wołyńskich częściowo spolonizowanych!? żydów z kresów na Ukrainie. Był on oficerem Wojskowej Informacji, do której należeli tylko ci, którzy przystąpili do sowieckiej GRU. Prześladował i mordował on Polaków w Wojsku Polskim w okresie stalinowskim.
(Zobacz: http://www.geocities.com/CapitolHill/Senate/8844/h9d.html; http://obnie.w.interia.pl/stolzman_cd.htm; http://www.aferyprawa.com/kwasniewski-stolzman.html;)...."

York coś tam wie, co podsuwa mu do wierzenia tubylcza żydokomuna.
Większość zdrajców państwa i narodu polskiego przybierało polskobrzmiące nazwiska lub tożsamości zmarłych Polaków.

Jolanta KONTY-KOHN jest żydówką po ojcu żydzie Julianie KONTY-KOHN, obywatelu polskim pochodzenia żydowskiego, zbrodniarzu komunistycznym mordującym Polaków.

Do wiedzy wszechwiedzącemu panu red. Kałuskiemu.
Rzeczywistość jest bardziej okrutna niż pan myśli i pisze szanowny panie
historyku.

Elokwentny Yorku, pisz prawdę zamiast półprawdy.

...a słowo ciałem się stało i zamieszkało...

Robert - 13.08.15 9:14
Panie "York" pańskie wnioski z PRL-u - to agenturalna robota wybranych cytatów, brak logicznej analizy do tego co pan podaje.
Cytuję "yorka" : "Z dokumentów służb specjalnych PRL wynika, że urodzony w Borszczówce na Wołyniu Julian Konty trafił do Ludowego Wojska Polskiego w roku 1944 jako 17-letni chłopak. Rok wcześniej w jego rodzinnej wsi Borszczówce i sąsiedniej Lidawce niemiecki oddział, przy udziale ukraińskiej policji, wymordował blisko 90 proc. mieszkańców. Julian Konty przedostał się do ZSRS i wstąpił do LWP” – koniec cytatu.
Ten zapis może oznaczać tylko jedno, że nie była to typowa zbrodnia OUN/UPA, a najprawdopodobniej ekspedycja niemiecka wymierzona w struktury sowieckiej agentury, zwłaszcza, że tenże osobnik zrobił tak błyskotliwą karierę w Ludowym Wojsku Polskim, gdzie zaczynał od służby pod rozkazami samego generała Świerczewskiego, jednej z wielu, obok Jaruzelskiego, Popławskiego i innych jeszcze sowieckich matrioszek w strukturach PRL i nie ma nic do rzeczy, jaką nację oni reprezentowali, bo szumowina była i pozostanie szumowiną.
Natomiast dla tych wszystkich, którzy są na tym forum służbowo i będą trwali dalej na swoich Termopilach antypolskiego zaprzaństwa"

york - jak z tego rozumiem, wymordowano 90% mieszkańców POLAKÓW - jako struktury sowieckiej agentury, był tam 16 latek J.Konty, nie była to zbrodnia OUN/UPA. A ile miał lat Jaruzelski? Wstąpienie do LWP "osobników robiących błyskotliwe kariery.
(.......) Część komentarza zatrzymana z uwagi na niczym nie udokumentowane informacje dotyczące innych wypowiadających się na tym forum. Bardzo proszę o komentowanie treści artykułu a nie zajmowanie się innym wypowiadającym na tym forum

adamajtis - 13.08.15 7:48
@ Jurek.S.
Uważaj kolego Jurek, bo nabawisz się wiecznej choroby zakaźnej zwanej nienawiścią i właśnie szowinizmem. Tak bardzo nienawidzą Polaków lepiej urodzeni? Chcesz dyskutować to dyskutuj i pisz a nie odgrażaj się epitetami typu cwaniak, groźbami i straszeniem redakcją.
Pozostaw swoje plwociny na okres leczenia z nienawiści.

Twój prymitywizm jest z pod budki z piwem. Zajmij rzeczowe stanowisko i skrytykuj używając argumentów a nie epitetów i gróźb.

Mówienie o kimś, że jest Polakiem, Niemcem, Rosjaninem czy Żydem nie jest przestępstwem, jest zalecane przy określeniu narodowości osoby o której piszemy. Piszemy również o "zasługach" tych osób dla Polski.
Żyjemy w państwie o nazwie Rzeczypospolita a nie "Izrael bis".
Pisanie, że w Polsce rządzi żydokomuna NIE JEST OBRAŻANIEM ŻYDÓW i jakichkolwiek narodów. ŻYDOKOMUNA to NIE NARÓD.
Żydokomuna to odłam obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, którzy dokonali ZDRADY STANU współpracując i nadal współpracują z obcymi państwami na szkodę państwa i narodu polskiego.

Nie mu już w Polsce "Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk", który stał na czele instytucji kontrolujących wszystko i wszystkich.
Zamykał usta a nawet całe ciało w komunistycznych pierdlach.
Nie doszukałem się na tym forum jakichkolwiek działań, które naruszałyby prawo.
Nie dziwię się wcale twoim tęsknotom i groźbom. Jesteś prawdopodobnie stęchłym produktem żydokomuny, pasożytującej na państwie i narodzie polskim od 1944 roku.

Jurek.S., mimo wszystko sukcesów i skutecznej odwykówki z nienawiści.
Poczuj się chociaż na chwilę Polakiem, dobrze ci to zrobi.

Alejhem

york - 12.08.15 19:03
Powracam do mojego komentarza, bo ograniczona ilość miejsca, nie pozwoliła mi na wnioski z dostępnych w IPN materiałów źródłowych dotyczących Juliana Konty, a brzmią one:
Z dokumentów służb specjalnych PRL wynika, że urodzony w Borszczówce na Wołyniu Julian Konty trafił do Ludowego Wojska Polskiego w roku 1944 jako 17-letni chłopak.
Rok wcześniej w jego rodzinnej wsi Borszczówce i sąsiedniej Lidawce niemiecki oddział, przy udziale ukraińskiej policji, wymordował blisko 90 proc. mieszkańców.
Julian Konty przedostał się do ZSRS i wstąpił do LWP” – koniec cytatu.

Ten zapis może oznaczać tylko jedno, że nie była to typowa zbrodnia OUN/UPA, a najprawdopodobniej ekspedycja niemiecka wymierzona w struktury sowieckiej agentury, zwłaszcza, że tenże osobnik zrobił tak błyskotliwą karierę w Ludowym Wojsku Polskim, gdzie zaczynał od służby pod rozkazami samego generała Świerczewskiego, jednej z wielu, obok Jaruzelskiego, Popławskiego i innych jeszcze sowieckich matrioszek w strukturach PRL i nie ma nic do rzeczy, jaką nację oni reprezentowali, bo szumowina była i pozostanie szumowiną.
Natomiast dla tych wszystkich, którzy są na tym forum służbowo i będą trwali dalej na swoich Termopilach antypolskiego zaprzaństwa polecam bardzo pouczający tekst:
„Polacy z wyboru”, który swego czasu opublikował „Nasz Dziennik”.
http://www.naszdziennik.pl/mysl/9390,polacy-z-wyboru.html

Jan Orawicz - 12.08.15 18:05
Drogi Panie York - jak zwykle i ten Pana doskonały komentarz bogato
naświetlił nasze polskie, bardzo cieniste sprawy i problemy,które - jakby
oświetla postać Prezydenta Dudy.Bardzo Panu dziekuję za ocenę płodów
mego pióra, w ktorych jest po prostu moje serce Polaka z krwi i kości,a
co za tym idzie święty obowiązek wobec mojej Ojczyzny,by także piórem
wspierać Jej odwieczne piękne wartości. Patrząc na współczesne zagubienie
literatów, przez modne trendy w literaturze -szczególnie w poezji wiem,że
nawet nazywają mnie grafomanem ci najwybitniejsi z owych trendów .
Ale czytelnicy mają swoje oceny,co od lat zauważyłem, kiedy w świetlicach
i kawiarniach czytałem swoje fraszki,wiersze pełnopoetyckie i satyryczne.
Zawsze miałem burzę oklasków, a nawet miłe całusy od słuchaczek w różnym.
wieku. Dzisiaj, patrząc na ilość czytelników moich utworów, przypomina mi sie tamten czas mej pisarskiej młodości. No,ale wiem,że nie zawsze wszystko
się udaje. Stąd bywa,że też wpadam w dołki grafomaństwa. Bardzo wysoko
cenie sobie L.Żebrowskiego. W zasadzie każde z nim spotkanie w mediach
z dużą uwagą slucham z wynotowaniami. Dziękuje za dane elektroniczne
odnośne materiału L.Żebrowskiego. Na koniec dodam szczerze,że jakoś
brakuje płodów Pana pióra w naszym Kworum. Serdecznie pozdrawiam

york - 11.08.15 23:58
Ad Jan Orawicz.
Kłaniam się bardzo nisko Panu Janowi, przede wszystkim za jego niestrudzoną postawę wobec tego, co się dzieje aktualnie w naszym kraju, bo jak już pisałem kiedyś Pana twórczość poetycką odbieram, jako „pokrzepienie serc” wobec medialnego jazgotu wszelakiego autoramentu michnikowszczyzny.
Brak czasu powoduje jednak, że rzadko zaglądam na łamy GI KWORUM i dlatego też tą drogą składam Panu serdeczne podziękowania za te, jakże patriotyczne strofy Pańskiego pióra.
Natomiast, co do ostatniego komentarza, to rzeczywiście ma Pan rację, bo komuchy zadbały o to, aby nawet funkcja sołtysa była pod ich kontrolą, nie mówiąc już o urzędach wyższego szczebla, gdzie dominował element wykreowany przez kolejne pokolenia kominternowskich szumowin, które z takim oddaniem wysługiwały się Imperium Zła, a po 1989 roku przy pomocy desantu tak zwanych „doradców”, oraz różnego rodzaju TW „Bolków” doprowadziły do zdrady w Magdalece i zmowie „okrągłego koryta”.
A później to już było z górki, gdzie nawet przez dwie kadencje w Pałacu Namiestnikowskim urzędowało drugie pokolenie zbrodniarzy NKWD, a homo sovieticus bił mu brawa, czego oczywiście moja wyobraźnia nie jest w stanie zrozumieć.
Ma równocześnie rację cytowany przeze mnie doktor Leszek Żebrowski, że po zagładzie naszych, prawdziwych, polskich elit wykreowane zupełnie nowe „elyty” na wzór i podobieństwo Pawlika Morozowa, a bardzo istotna część naszych rodaków nie zdaje sobie sprawy z faktu, jak straszliwe spustoszenie w świadomości społeczeństwa pozostawiły lata komunizmu w Polsce, które są widoczne do chwili obecnej.
Tymczasem jednak wybór na Prezydenta doktora Andrzeja DUDY zaczyna coś zmieniać w myśleniu Polaków, bo ujrzeli kontrast pomiędzy latami rządów PO/PSL i Bredzisława Komoruskiego, a tym, co swoją postawą reprezentuje nasz Prezydent doktor Andrzej DUDA.
Teraz naprawdę wszyscy musimy zewrzeć szeregi, aby już na jesieni przeprowadzić na ulicy Wiejskiej w Warszawie skuteczną wentylacją, ale taką o sile co najmniej tornada, która by mogła wywiać na śmietnik historii usadowiony tak od dziesięcioleci post bolszewicki beton, do ich ziemskiego raju do Korei Północnej, na Kubę do Castro, albo do moskiewskiej „ochronki”, gdzie znalazł przytulisko chociażby Wiktor Janukowycz, a wcześnie jeszcze osadzić ich za malwersacje ekonomicznego oraz drugi Katyń na polskiej elicie intelektualnej z 10 kwietnia 2010 roku, ale to nie będzie takie łatwe, bo dostaną niewątpliwie wsparcie od swoich metropolii w Berlinie i Moskwie, a jak Pan już o tym pisał, to jeszcze do jesieni może się bardzo wiele złego wydarzyć, ale bądźmy dobrej myśli i nie traćmy nadziei, bo ta „umiera ostatnia”.
Doktor Leszek Żebrowski „Wymiana elit w Polsce Ludowej po 1944 roku”.
https://www.youtube.com/watch?v=yYqVMgVPjps
Raz jeszcze serdecznie Pana pozdrawiam, Życzę dużo zdrowia i dalszej tak wyśmienitej weny twórczej, no i uczmy się nowej pieśni, nowego hymnu prawdziwych Polaków, jaką zapewne może się stać najnowsza pieść Jana Pietrzaka, zamieszczona między innymi na łamach GI KWORUM.
"Niech Żyje Polska" z muzyką i tekstem Jana Pietrzaka.
https://www.youtube.com/watch?v=xvwfs7C-ylM
Serdecznie Pana Pozdrawiam. Z Wyrazami Szacunku. york

Jan Orawicz - 11.08.15 22:07
Witam Pana Yorka! Tak to są resortowe dzieciny. Zdrada Solidarnościi (apogeum zdrady przy Okragłym stole) obrodził w czerwcu 1989r zdradnymi
wyborami o nazwie "Wybory kontraktowe" I w taki sposób usakcjonowano
zdradę Solidarności i rdzennych Polaków. Zresztą gdyby tej zdrady nie było
to pokojowe oddanie władzy w ręce pradziwych Polaków mogło doprowadzić
wtedy w kraju do rozlewu krwi,ponieważ cała WAAADZAA - z gory w dół
była w ich postsowieckich łapkach. Nawet sołtysi jej wiernie służyli. Wielu -
z nich było TW SB. A każdy komuch funkcyjny był posiadaczem broni.
A zatem byłaby krwawa jatka, nawet z użyciem sowieckich wojsk, rozlokowanych w całej PRL. Oni by władzy nie oddali ! Pozdrawiam

york - 11.08.15 19:25
Wprawdzie ostatnio brak mi czasu na bieżące śledzenie Kworum, ale czasami tu „wpadam”, a ostatnio zwrócił moją uwagę komentarz Pana Mariana Kałuskiego, który coś tam wie, ale nigdy dokładnie.
A oto wybrane fragmenty tekstu z portalu Niezależna.pl, który wyjaśnia kulisy „błyskotliwej kariery” Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich, jako typowego resortowego małżeństwa.
„W Instytucie Pamięci Narodowej zachowały się dokumenty dotyczące nie tylko Aleksandra Kwaśniewskiego, ale także Jolanty Kwaśniewskiej.
Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa w notatce zatytułowanej „Informacja”, pochodzącej z 31 maja 1989 r., skrzętnie zapisali, że „wymieniona (Jolanta Kwaśniewska – przyp. red.) pochodzi z rodziny inteligenckiej.
Jej ojciec – Julian Konty, członek PZPR od 1949 r. do dnia 11 kwietnia 1970 r. pełnił czynną służbę zawodową w LWP. Wielokrotnie odznaczany, w tym m.in. dwukrotnie Krzyżem Walecznych i KKOOP (Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski – przyp. red.)”.
Z dokumentów służb specjalnych PRL wynika, że urodzony w Borszczówce na Wołyniu Julian Konty trafił do Ludowego Wojska Polskiego w roku 1944 jako 17-letni chłopak.
Rok wcześniej w jego rodzinnej wsi Borszczówce i sąsiedniej Lidawce niemiecki oddział, przy udziale ukraińskiej policji, wymordował blisko 90 proc. mieszkańców.
Julian Konty przedostał się do ZSRS i wstąpił do LWP.
W 1946 r. został skierowany do Wojsk Ochrony Pogranicza, dowodzonych przez Karola Świerczewskiego.
Dwa lata później WOP przeszedł pod nadzór Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, którego szefem był Stanisław Radkiewicz.
Julian Konty w tym czasie służył w Głównym Inspektoracie Ochrony Pogranicza – 21. Brygadzie OP w Gliwicach, gdzie w sekcji łączności był kierownikiem ds. zaopatrzenia.
W tym czasie Gliwicka Brygada OP zajmowała się pilnowaniem polsko-czechosłowackiej granicy oraz walką z żołnierzami podziemia niepodległościowego. (...).
Gliwicka Brygada OP – jak wszystkie jednostki WOP – prowadziła także działania operacyjne, pozyskując m.in. tajnych współpracowników – działalność ta była głównie skierowana na pozyskiwanie informacji od miejscowej ludności na temat przejść na czeską stronę Żołnierzy Wyklętych oraz działaczy niepodległościowych.
Julian Konty z jednostki w Gliwicach został w 1954 r. przeniesiony do Kaszubskiej Brygady WOP, która stacjonowała w Gdańsku.
Od 16 sierpnia 1955 r. do 25 lipca 1956 r., jako zaufany przedstawiciel władz PRL, został oddelegowany na stanowisko kierownika podgrupy inspekcyjnej Polskiej Misji do Komisji Kontroli i Nadzoru Państw Neutralnych w Korei.
W rzeczywistości polscy przedstawiciele mieli za zadanie przeprowadzenie operacji szpiegowskich oraz działanie na rzecz „umacniania komunizmu”, chociaż według prawa międzynarodowego podczas misji pokojowych takich działań nie wolno było podejmować.
Julian Konty do emerytury zajmował kierownicze stanowiska w Kaszubskiej Brygadzie WOP, której zadaniem było m.in. rozpracowywanie kanałów przerzutowych materiałów poligraficznych i pieniędzy dla opozycji demokratycznej.
Żołnierze wyjeżdżający do Korei rekrutowali się z najbardziej oddanych ludzi w komunistycznym aparacie bezpieczeństwa.
„Z uwagi na stan zdrowia (kategoria E) w kwietnia 1970 r. (Julian Konty – przyp. red.) został przeniesiony do rezerwy w stopniu pułkownika” – czytamy w dokumentach zgromadzonych w IPN na temat Jolanty Kwaśniewskiej, która po ukończeniu Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego przeniosła się z mężem Aleksandrem Kwaśniewskim do Warszawy. (...).
http://niezalezna.pl/40502-tylko-u-nas-skany-dokumentow-ws-jolanty-i-aleksandra-kwasniewskich
To jest ewidentny przykład kariery, jaką w Ludowym Wojsku Polskim robiła przedwojenna sowiecka agentura na terenie Polski /Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy/, tudzież innych kominternowskich szumowin oraz ich "resortowych" dzieci i wnuków.
A oto, jak sowieci kształtowali obecne „elyty” w Polsce na wzór i podobieństwo Pawlika Morozowa:
Doktor Leszek Żebrowski „Wymiana elit w Polsce Ludowej po 1944 roku”.
https://www.youtube.com/watch?v=yYqVMgVPjps

adamajtis - 11.08.15 8:10
Szanowni sieciobazgroły! (tu przepraszam wszystkich).

Ziemia nie jest kulista, stoi w miejscu, nie obraca się.
To co widzimy jest tylko złudzeniem i wielkim oszustwem.
Goje to zwierzęta, które mają nam służyć.
Wszyscy pochodzimy ponoć od Mahabeuszy. Jezeli tak to również od FARYZEUSZY.
Wiedza pani Ewy jest nie do podważenia, słuchajcie tylko jej.

Męska szowinistyczna świnia to brzmi bardzo kulturalnie i postępowo, tak na poziom pani EWY lepiej urodzonej od nas wszystkich gojów.

Męska szowinistyczna świnia to rodzaj epitetów używanych przez lewactwo w celu poszukiwania proletariatu zastępczego w związku z odrzuceniem przez ten proletariat władzy ludowej miast i wsi, kreującej się obecnie na obrońców wszelkiej maści zboczeńców i seksualnych dewiantów, oraz oprymowanych kobiet przez "męskie szowinistyczne świnie" czyli swoich mężów.

Wg lepiej urodzonych Jezus smaży się wiecznie w gotujacych się ekskrementach.

Co ja tu znowu za bzdury wypisuję? Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej.
Trzeba tylko gojom przykrócić kaganiec i zacieśnić obrożę.

Zaprawdę powiadam Wam, wielka przyszłość przed dziećmi IZRAELA.

Zgłaszałem się, ale MHŻP nie chce mi wydać glejtu lepszego pochodzenia.
A co to , ja jestem gorszy, stałem w długiej kolejce przed drzwiami MHŻP i też mi się należy takie zaświadczenie, że jestem lepiej urodzony.

Niech tylko spróbują mie nie wydać to idę do sądu. W sądzie już tam lepiej więdzą kto ma lepsze geny. Napewno ja, z rodu Mahabeuszy.

Jurek S. - 10.08.15 21:04
Brawo Ewa!! Za krótkie dosadne podsumowanie tego fanatyka,co to
się ukrywa pod różnymi pseudnimami, w czym ma rację pan Orawicz
i inni.Ten cwaniak z Kworum uczynił sobie miejsce na swoje szowinistyczne
popisy. Ale Redakcja jest cierpliwa do chwili przebrania miarki. A zanosi
sie na to,że przebierze miare,bo go za nos wodzi fanatyzm.

Oleńka - 10.08.15 14:05
Dziekuję za uwagę!

Oleńka - 10.08.15 11:33
(........................) komentarz zawieszony, z uwagi na konkretne sformułowania dotyczące red. Mariana Kałuskiego.
Komentarz zostanie opublikowany po uzupełnieniu danych osobowych jego autora wraz z adresem mailowym
Admin

ewa - 10.08.15 10:09
No i wyszła z Adamajtisa: męska szowinistyczna świnia. Gratulacje dla żony !
http://lapsuchara.pl/media/thumbnail/85/61/8561805354575095a3d55952eaaeab30.jpg

Mole księgowego - 10.08.15 6:02
adamajtis, prawda na dzisiaj jest zawsze w cenie, przyszłości. Pozdrawiam.

Marian Kałuski - 10.08.15 1:17
Do tej pory słyszałem i czytałem od osób/ziwaków/rasistów "polujących na żydów" wśród Polaków, że Aleksander Kwaśniewski jest pół-żydem. A tu nowa rewelacja: "adamajtis" pisze, że Jolanta Kwaśniewska jest pochodzenia żydowskiego.
Myślę, że prędzej "adamajtis" jest pochodzenia żydowskiego niż pani Jolanta. Ona pochodzi z polskiej chłopskiej rodziny z Wołynia (część jej rodziny wymordowali Ukraińcy podczas czerwonych nocy wołyńskiech) i wcale, w przeciwieństwie do Komorowskiej, nie wygląda na żydówkę.
Prawdą jest natomiast to, że w żyłach KAZDEGO Polaka płynie mniej lub więcej niepolskiej krwi! Dlatego najważniejsze w tej sprawie jest powiedzenie: po owocach (czynach) ich poznacie. A więc nie krew a czyny decydują o tym kto jest Polakiem, a kto nie.
Marian Kałuski, Australia

Maciek - 10.08.15 0:13
(.......) Komentarz zatrzymany z uwagi na niedopuszczalne sformułowania, niczym nie udokumentowane opinie dotyczące innych wypowiadających się na tym forum. Bardzo proszę o komentowanie treści powyższego artykułu.
Admin

Mole ksiegowego - 09.08.15 17:32
DZIWNY TO PRZEJAW PANOWIE - obchodów zaprzysiężenia Prezydenta Andrzeja Dudy. Dla wielu piszących to jednak PORAŻKA OSOBISTA, zagłuszyć to wydarzenie głupotami. "Polacy nic się nie stało!"

adamajtis - 09.08.15 11:43
@ewa
Ewunia ma rację. Powinna zgłosić się do MHŻP czyli muzeum historii żydów polskich po glejt poprawnego pochodzenia, który MHŻP wydaje osobom odkrywającym nagle w sobie semickie geny. Takim najbliższym przykładem mieszania genów żydowskich (a może nie!) jest małżeństwo Andrzeja Dudy obecnego prezydenta z żydówką Agatą Kornhauser. Wg prawa żydowskiego dzieci z tego małżeństwa też będą żydami(ówkami), gdyż tylko dzieci z matki żydówki uznawane są za żydów.
A może prezydent Duda też jest ...... , ach co ja znowu niepoprawnie domyślam się!

Geny owszem ważne są, ale ważniejsze jak człowiek odczuwa swoją tożsamość, oraz swój związek ze wspólnotą narodową Polaków.
Jak siebie identyfikuje, czy Polska to mój kraj, czy Polacy to mój naród?

I to jest chyba najważniejsze, reszta nie ma znaczenia.

Obecnie Polska jest krajem rządzonym przez mniejszość żydowską przede wszystkim pochodzenia rosyjskiego i niemieckiego.

Taka konstatacja wynika ze szczegółowej analizy życiorysów i zachowań osób z rządu , sejmu i senatu, i instytucji okołorządowych.

Z czego to się bierze? Komorowski ma żonę żydówkę -Anna Rojer, Kwaśniewski ma żonę żydówkę- Jolanta Konty, Jaruzelski , Gomółka też.

No to kto rządzi w Polin? Aj waj, aj waj , znowu źle się domyślam.

Właśnie trwa teraz olimpiada MACHABEJSKA w Berlinie (od Machabeuszy).

Mole ksiegowego - 09.08.15 8:02
ewa. brawa, tylko, że na Węgrzech to sprawcami wielodzietności byli Cyganie. Tak stanowią stare księgi, natomiast najwięcej "błękitnej krwi" w Europie, posiadają Polacy. Mix z żydami, jest znikomym promilem, socjologicznie nic nie znaczącym w zaniku. Napływowa rasa żydo-stalinowców od 1945, nie zdominowała populacji w Polsce. To obca kultura do mordowania i dominowania, kto by to chciał zadawać się z oprawcami?, poza odszczepieńcami dla bycia w korycie, prywatnie był by to odrażający akt z obydwóch stron.

Jan Orawicz - 09.08.15 6:56
Re Psycholog ,a raczej His .Co ty tutaj wymyślasz. Musisz dobrze przeczytać mój komentarz,a zauważysz,że ten ubek był moim sąsiadem i jeszcze kilku
z tej miejscowości. W moim środowisku pracy było takich pięciu ubeków,
za których musieliśmy pracować,bo ci bandyci nie znali nic,co w pracy biurowej
ich obowiązywało. Ty mi tutaj nie pisz życiorysu z twojego złośliwego
domniemania Hisuniu. Masz nie zdrowe poglady,bo mierzysz wszystkich jedna miara. Jak się tobie zwróci na to uwagę to proszę, co wypisujesz.Nawet tworzysz życiorysy twoim oponentom .Zażydzasz człowiecze wszystko do koła!
Wnerwia ciebie to,że ktoś się znalazł taki,który zna te sprawy od podszewki.
Czyli nie z kursów antyżydowskich. Jeszcze tobie raz napiszę to,że żaden naród
nie stanowi moralno-etycznego monolitu. Są wszędzie ludzie i ludziska - jeden
da ci po pysku,a drugi ci poda pyską. Tak jest w całym dookolnym świecie.
W moim życiu miałem przyjaciół pochodzenia żydowskiego i miałem także
wrogów pochodzenia żydowskiego. Te sprawy należy widzięć,a nie zażydząć
swoje monolityczne pojmowania. A popatrz dalej jak np. nas Polaków
niemieccy durnie oceniają? Tam też - obok madrych Niemców nie brakuje
takich jak ty oceniaczy. Ale to cechuje ludzką miernotę,która sieje wrogie
animozje do innych narodów. W rezultacie tego dochodzi do zbrojnych uderzeń
na siebie. Proszę,czego dokonał Hitler, mierząc naród żydowski jedna miarą.
I ty powtarzasz po tym wariacie i zarazem zbrodniarzu oceny Żydów?!
Radze zrezygnowaać z tych popisów!

MKM - 08.08.15 19:28
Re His teraz podszyłeś się pod księgowego! Ale czekamy jak się jeszcze
popiszsz nowym nickiem. Alfabet jest długi!

ewa - 08.08.15 12:44
Co wy tu żydolicie hipolicie jeden z drugim. Korzenie Wasze/nasze są w centralnej Europie i gdyby tak każdemu zrobić badania DNA (i kilka innych...), to dopiero byłby kwas czy staromodnie mówiąc poruta, gdybyście zobaczyli wyniki. Kto zapiera się jakichkolwiek zwiazków z innymi narodami czy rasami, gdy z dziada, pradziada mieszka na skrzyżowaniu szlaków handlowych i wojennych Europy ten jest kompletnym ignorantem w temacie. Według przysłowia - "mowa jest srebrem a milczenie złotem" lepiej zamilknijcie w tym delikatnym temacie. Mądrze jest to u braci Węgrów - wszystko łącznie z nazwiskiem otrzymujesz po matce. Kto urodził to wiadomo, a kto tam począł ....

Psycholog - 08.08.15 12:15
Panie Janie, tudzież MKMie. Rozumiem, że wiek robi swoje i na pewnym etapie zycia, rodzą sie rózne fantazje. Np. jak ty w 54 roku mogłeś wiedzieć kto w UBecji pełnił słuzbe w Krakowie, będąc smarkaczem zajętym czytaniem ksiąg ateistycznych, a TERAZ WMAWIASZ LUDZIOM, którzy takimi księgami brzydzili się, ze sa... ateistami, komuchami itp. A i teraz na starosc w ramach pokuty dopadają cię cuda trwające po parę minut. Z Solidarnością też coś mi tu nie gra. Piszesz o płomiennych przemówieniach, recytacjach nagradzanych oklaskami itp, dajesz do zrozumienia, że gdzieś w okolicach Bydgoszczy czy Fordonu byłes bardem Solidarności, ale na ten temat kroniki z tamtych czasów pod takim nazwiskiem jakie podajesz na Kworum jakoś cię nie zanotowały...
Masz dobre pióro fraszkowe, cenię to ale tylko to, bo w innych sprawach mieszasz groch z kapustą, a szczegolnie to co dotyczy zydowskiej tzw. zydokomuny.
Pozdrawiam, mniej przesady wiecej spokoju i odpoczynku życzę ale i dużo zdrowia

Mole ksiegowego - 08.08.15 7:52
Takich MKM-ów mamy dużo i za dużo, obiektywność miłosierdzia, dla własnej kariery i podparcia. Prawie wszyscy się wykończyli, są na śmietniku historii. Pozostało służyć ostatnim wrogom, dlatego egzystują, na całym świecie - to się opłaci. Tymczasem piszą o kupczeniu innych.

Jan Orawicz - 08.08.15 1:12
adama....s (His) przestań tu żydolić! Lecz się na głowę człowieku!! To byli
komunistyczni zbrodniarze,którzy mieli pochodzenie żydowskie. Obok nich
w morderstwach brali udział skomunizowani Polacy i zwyrodnialcy - także
Polacy. Wśród tych bandytów liczyła się kariera bycia czymś w swoim
środowisku. Żyłem w tamtym czasie,a sąsiada córka miała narzeczonego
ubeka,który był słabym uczniem w ślusarce,która kontynuował w prywatnym
zakładzie. Jego kolega był już w UB i namówił go też do tej służby.Ten ubek
przed swoją narzeczoną popisywał się strzelaniem do starego wiadra
zawieszanego na wiśni. Chwalił się jak w mordę walił przeciwników Władzy
Ludowej. Po 6 latach dowiedziałem się,że "zatutkał" się na śmierć wódą.Był
to 54r,a ten łajdak pełnił służbę w Krakowie. Takich bandytów poznałem kilku,
bo razem chodziliśmy do podstawówki. Wtedy było tak,że im głupszy był w
nauce tym lepszy był w UB. Mi tutaj monolitycznych dyrdymałów nie wypisuj
synku.

Kks - 07.08.15 18:20
Jeszcze trochę to to całe Kworum - z góry w dół opanują bezbożnicy.Takie jest
ich zadanie.A tu nie powinno być miejsca na spełnianie ich zadań!!!!!@!!!

bp - 07.08.15 17:50
Adamjtis, takie kazania to możesz głosić do tych co uczynili zło tobie i twojej rodzinie. Ciekawe z jakim skutkiem. Mnie wisi i powiewa jak mnie wyzywasz, czy od ateistów czy innych, lecz miałem zakonników w rodzinie i jestem doskonale zorientowany w temacie. Ołtarz dla wiernych to mirra, złoto i cuda (których coś mało nawet u Bashabory) a od zakrystii truchłem śmierdzi i żeby tylko. Znam to zbyt dobrze aby nabrać się na bajeczki o dobrodusznym siwobrodym, chcesz to wierz. Racz zauważyć, że ja ciebie nie wyzywam od komuchów, choć pewnie za komuny uzyskałeś wykształcenie a może i więcej dóbr. Ale wy wiecie lepiej .

2 plus 2 jest cztery - 07.08.15 16:05
A dlaczego ty MKMie pouczasz nas Polaków w sprawach DIASPORY ZYDOWSKIEJ W POLSCE?

adama....s - 07.08.15 12:48
@ bp
Do zbrodni dochodzi jeżeli pewnym osobnikom zacznie wydawać się, że nie ma nad nimi bicza i władzy. Oni uzurpują sobie całkowitą władzę nad ludźmi
i zbrodniczymi metodami dążą do podporządkowania sobie tych ludzi.
Preferują podporządkowanie jak w przestępczych gangach dopuszczając się zbrodni.
Zgodnie z podstawowym dogmatem wiary jedynym władcą życia jest Bóg i nikt nie ma prawa pozbawiać życia człowieka.
Ateiści, komuniści w nic nie wierzą czyli nie mają duszy jak sami mawiają a zatem zdolności prawdziwego przeżywania człowieczeństwa. Dla nich zabić człowieka to tak samo jak zarżnąć kurę na obiad czy prosiaka na święta.
Wiara to wyższa szkoła człowieczeństwa, to wspólnota ludzi żyjących w prawdzie przeciwko złu, przeciwko zdziczeniu. Zabijanie jest najgroźniejszą formą zdziczenia człowieka, alienacji ze zbiorowości.
W kwestii planu to był żydo-bolszewicki plan zagłady resztek polskiej elity po wojnie.
W wyniku eksterminacji i wyniszczenia polskiej elity rządzą oni bezkarnie dopuszczając się bezeceństw na państwie i narodzie polskim.

Twój ateizm wyłazi jak słoma z cholewy, ziejesz nienawiścią do kościoła i wiary katolickiej.

bp - 07.08.15 10:46
Tylko przypadkiem Adamajtisa nie "najszła taka refleksja" (cytat z RM) gdzie był anioł stróż, gdy jego Ojcu robiono krzywdę ? Co robił zwierzchnik anioła stróża ? Czy taki był Boski Plan aby krzywdzić człowieka ? A może Pan B. oglądał mecz w innej stronie Swiata ? A może wręcz na innym Świecie ? W takich sytuacjach proboszcz mówi aby sie modlić, Pan Was wysłucha a póki co należy sie co łaska .... . I co ? Pomodlono i zaplacono a zadanie nie wykonane i spróbuj poskarżyć sie do UOKiK :)))

adamajtis - 07.08.15 9:15
@Osobo MKM!

To nie Polacy wyrywali paznokcie na żywca naszym patriotom, to nie Polacy wkładali rozpalony metal kobietom do pochwy, to nie Polacy polewali rozebrane ciała patriotów zimną wodą na 20 stopniowym mrozie, to nie Polacy miażdżyli młotkiem dłonie aresztowanym, to nie Polacy łamali kości metalowym prętem przesłuchiwanym, niewinnym osobom.

Jak wykazują dokumenty w archiwach IPN w większości byli to zsowietyzowani i zbolszewizowani żydzi i o tych żydach właśnie piszę w swoich komentarzach.

Takim jaskrawym przykładem może być żyd Stolzman, ojciec Aleksandra Kwaśniewskiego (o zgrozo- dwukrotnego prezydenta RP).

Życie żyda Izaaka Stolzmana obfitowało w pasmo zbrodni na Polakach i innych narodach w czasie wojny 1939-45 o raz po wojnie w latach terroru komunistycznego 1945-56.
Nie znane mi są zbrodnie dokonywane przez Polaków na masową skalę.

Oj boli was boli wytykanie WAM niegodziwości i zbrodni oraz zdrady jakich dopuściliście się wobec państwa i narodu polskiego.

Ja niczego nie obawiam się, waszych pogróżek i krytyki również.
Prawda broni się sama. Fakty mówią.

Szuję i zdrajcę, kolaboranta, zbrodniarza trzeba nazywać wprost po imieniu.
W Polsce jest przyzwolenie na zdradę , oszustwo, zbrodnie przeciwko państwu polskiemu i narodowi. Ci opisywani żydo-bolszewicy, komuniści do dzisiaj nie zostali ukarani. Żyją w Polsce, Izraelu, europie, USA z wysokimi emeryturami, przez nikogo niepokojeni dożywają swych ostatnich dni.
Rządzone przez potomków żydo-bolszewii państwo polskie nie zrobiło nic lub tylko pozorowało działania w celu postawienia tych zbrodniarzy przed polskimi sądami i plutonami egzekucyjnymi.

Setki tysięcy ofiar, wraz z rodzinami to miliony ofiar żydo-komunistycznego terroru i zbrodni, nadal czeka na rozliczenie zbrodniarzy i zadośćuczynienie rodzinom tych ofiar. Mimo upływu tylu lat rządzące Polską żydo-elity nie zdobyły się na gest uczciwości rozliczenia żydokomuny i nadal bronią swoich pobratymców przed zasłużoną karą.
Przykład: udający Polaka agent sowiecki tow. Jaruzelski, w normalnym państwie prawa zostałby powieszony. W nagrodę (sic!) temu zbrodniarzowi zza biurka wyprawiono nawet katolicki pogrzeb koncelebrowany przez abpa Nycza (z kręgu tzw. "księży patriotów" pozostających na usługach żydo-komuny) w warszawskiej katedrze. Nic dodać, sacrum profanum!
Jaka miarą mierzy się uczynki zbrodniarzy?

Podobna sytuacja jest z innymi antypolskimi zdrajcami i kolaborantami.
Jeszcze tylko brakuje, żeby tych zbrodniarzy i zdrajców chowano na Wawelu.

Co tego MKM tak bardzo drażni? Przeczytaj dokładnie moje komentarze i oceń je z punktu widzenia Polaka, patrioty, ofiary żydo-komunistycznego terroru, (ojcu żydo-bloszewia odcięła głowę od ciała) Znalazł się obrońca zdrajców, kolaborantów i zbrodniarzy.

MKM - 05.08.15 20:55
Re: adamajtis ile ty masz nickow?! To jest His w kilku objawieniach!
Opanuj się fanatyku i nie siej miedzy ludzmi nienawisci. Nie pouczaj
nas Polaków w sprawach DIASPORY ZYDOWSKIEJ W POLSCE. W tej
masie zagadnien przesadzasz ogromnie przesadzasz. Nie wszyscy
polscy Zydzi to wredne komuchy takie jak bandyta Bauman itp.
Wsrod nas Polaków także nie brakuje takich Baumanów,ktorzy szli
na rękę czerwonemu okupantowi Polski dla kariery. Kiedy ty sie
madralo urodziles i co ty na ten temat możesz powiedziec? Ja w
moim miejscu pracy miałem emerytowanych bandytów z UB,ktorzy
nawet tego nie kryli,a nawet sie chwalili przy kawkach, jacy to oni
byli sprawni w zabijaniu akowcow i dalszych wrogow PRL.Oni pochodzili
z polskich miast i wiosek. Mieli autentyczne polskie nazwiska i imiona.
2 z nich to synowie rolników z Kujaw. Jeden byl synkiem kowala,
następny pochodzil z przedwojennej rodziny nauczycielskiej.I dalsi
byli podobni. Mieli swoje ubeckie emerytury i dodatkowo pracowali.
A jak pracowali bez wykształcenia to tego nie muszę tutaj pisać.
Tylko ten Zbych z nauczycielskiej rodziny był w miarę rozgarnięty.
Ty cały adamajtis tylko przestan siac swoje obludniki. Jeszcze my starsi
Polacy na szczescie zyjemy. Jedną miarą mierzy ludzi i sprawy tylko
osobnik nieodpowiedzialny. Ty do takich nalezysz i masz posłuch
u takich samych jak ty. A to jest - niestety pewien rodzaj odchylki od
normy przyjetej przez lekarzy psychiatrow.

adamajtis - 05.08.15 12:21
@ Borowy

Nic nie wspominałem o ewentualnych następcach obecnej antypolskiej władzy.
Coś inputujesz nie na temat.

Obecni właściciele Polski tak oceniają sytuację:

"Aj waj, aj waj Polska to piękny kraj. Polacy?! Niekoniecznie. Najlepiej żeby wszyscy wyjechali na zmywaki do UE."
Również żeby już nie wracali, gardłują drwiąc z Polaków.
Jest to niestety antypolska hołota, pasożytująca na krwawicy Polski i Polaków.

Cały system polityczny, gospodarczy, ekonomiczny i społeczny w Polsce jest projektowany i na bieżąco wdrażany w celu wyplenienia polskości, patriotyzmu, niszczenia tradycji Polaków i narodowych wartości.
Końcowym etapem ma być zniknięcie Polski z mapy europy i świata.

Kto to robi? Nie ludziki z Marsa tylko mutująca tubylcza żydokomuna (potomkowie żydo-bolszewii), z namaszczenia Izraela, Niemiec i Rosji.

borowy - 04.08.15 22:35
Adamajtis jesteś chyba dziesięć razy mniej rozgarnięty niż ustawa przewiduje. Sądzisz że ci którzy ida teraz po władzę i odbiorą ją tym których określasz jako "bydło", to idą po władzę aby tobie zrobić dobrze ?? Uważasz że może tobie coś z koryta skapnie ?? Uważasz że zadęcie przez duże P i duże S legitymizuje ich postępowanie ?? Jesteś bardzo naiwny albo piszesz na zlecenie. A na czyje zlecenie ? To oczywista oczywistość.

Jan Orawicz - 04.08.15 19:39
Panie MariaN ludzie przęcietni nie interesuja się sprawami - nawet nieco nadprzeciętnymi.Kto zna poglady Tuska na Polskę, o których sam pisał
w gazetach ? Ci zamiłowani w kopaniu piłki popierali go za kopanie piłki.
Młodym kobietom przypadł urodą do gustu. Nie miał większej tremy w
czasie różnych wystąpień przed kamerami i radiem I to wystarczyło,
poniaważ duża cześć narodu nie interesuje się prawidłami życia państwa,
w którym żyja. Oprócz tego telewizornie zrobiły swoje! Objedzeni przez
Waaaadze dali nura w świat za chlebem! I taki jest krótki obraz polskich
spraw. No,ale ostatnio jakby udało sie nieco otworzyć oczy temu
powszechnemu narodowi. Ale i tak nawet jeszcze przeszło 5O% Polaków
jest po czerwonej stronie,która ich obrabowała włącznie z Człowieczeństwem.
POzdrawiam

adamajtis - 04.08.15 12:39
@duck

Polskę niszczy to "BYDŁO" , które jest u władzy. Jeszcze trochę i nie będzie już Polski, bo to sprzedajne "BYDŁO" rozkradło lub sprzedał wszystko co polskie za łase srebrniki.

Ty masz pojęcie o sytuacji "duck" jak wilk, który podnosi łeb do góry i wyje.
Ty tak samo wyjesz i nie wiesz po co. Tutaj małą lekcja historii.
Polska od 1944 roku jest w żydo-sowieckich łapach. Jak sowieci odeszli pozostawili swoich namiestników w postaci zbolszewizowanych żydów w celu dalszego zniewalania tego państwa i narodu.

Od 1944 roku nie ma w tym kraju polskiego, narodowego rządu.
Dodam ci wiedzy w postaci słów jakie wypowiedział stosunkowo niedawno
Bartłomiej Sienkiewicz (nazwisko i imię przybrane jak większości żydów w Polsce) były już szef MSW , że "Polska istnieje tylko formalnie". I to sprawdza się w praktyce. Najgorsze jest to, że nasze polskie elity zostały wymordowane przez żydo-bolszewię w latach komunistycznego terroru 1944-56, a w latach 1939-45 przez niemieckiego i sowieckiego okupanta również. Serwuje się Polakom obecnie elity w postaci potomków żydo-bolszewii pochodzenia rosyjskiego. Polskich elit jak pisałem nie ma, ponieważ są zwalczane wszystkie przejawy polskości w Polsce, łącznie z ze świętem narodowym 11 listopada i Marszem Niepodległości, który co roku jest pałowany przez żydo-bolszewickie bojówki w kominiarkach, dając do zrozumienia "polaczkom" kto tutaj rządzi.

Twoje wypociny "duck" i niewiedza są porażające. Nie szczekaj tutaj na tym forum. Szybko zostaniesz zdemaskowany. Bez mydła wchodzisz w odbyt obecnym okupantom Polski.
Gwizdy i buczenie to jest najbardziej łagodna i przyjazna forma protestu przeciw zniewalania narodu i państwa przez tzw. rządzące Polską żydo-elity czyli potomków żydobolszewickich zbrodniarzy.

MariaN - 04.08.15 11:54
Wyznawcy partii obłudy strasznie dziwnie sie zachowuja, przez 8 lat mieli obywateli w tylnej cześci ciala a teraz przed wyborami kiedy już wiadomo że zostana oderwani od koryta robia wszystko aby sie przypodobać. za pózno złodziejska miernoto teraz to tylko trybunał i paka.
Dlaczego Polacy "bucza" na Powązkach jak widza Kopaczke która wielokrotnie już sie skompromitowała? To proste, za całokształt. Wystarczy sobie przypomnieć co mowil sp. Bartoszewski, Niesiolowski, Sikorski, Tusk i inni o Polakach patriotach.
W Polsce żyje dużo ludzi powiazanych rodzinnie z bolszewia ubecja, jak moga być patriotami, kiedy rodzice byli przywiezieni z Moskwy po wojnie. Tak zostali wychowani, nie mają korzeni, nie czuja polskości jak sam mawiał kiedyś Donald Tusk, że polskość to nienormalność.
Modlimy sie za tych co walczyli 71 lat temu za wolna Polskę, nie chcieli być niewolnikami we wlasnym kraju, chwala im za to

duck - 03.08.15 21:58
Polskę chce zniszczyć bydło buczące na cmentarzu i ludzie ich popierający. Zarówno ci którzy ich podszczuli oraz ci którzy ze strachu lub konformizmu nie reaguja na takie sytuacje. Biblijny przykład miłości bliźniego :))) Warto znać Biblię.

weterani - 02.08.15 22:09
Musimy przekazywac przezyta historie Narodu i Warszawy mlodszemu Pokoleniu,aby pamiec o Bohaterach zawsze trwala.Mlodzi Ludzie w czasie Powstania Warszawsiego oddawali swe zycie za wolnosc Ojczyzny i za nastepne pokolenia Polski.Powiniismy 1 sierpnia zawsze uczic Ich pamiec i cale 63 dni trwania Powstania.Dzieki Nim powstala POLSKA ,ktora ponownie chca zniszczyc.Zadamy lekcji historii w szkolach.Z pozdrowieniem i modlitwa za Powstancow skladamy.

Wszystkich komentarzy: (41)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Sierpnia 1945 roku
Amerykanie zrzucili pierwszą bombę atomową o mocy 20 000 ton TNT, celem stała się Hiroszima.


06 Sierpnia 1978 roku
Zmarł Papież Paweł VI (ur. 1897)


Zobacz więcej