Czwartek 6 Sierpnia 2020r. - 219 dz. roku,  Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.07.15 - 16:42     Czytano: [1360]

Grecja przestaje istnieć


13-ego lipca 2015 r. Grecja, jako w pełni suwerenny kraj, przestaje istnieć. Staje się czymś na kształt Niemiecko-Brukselskiego Terytorium Powierniczego. Wszystkie najważniejsze decyzje mają być od tej pory podejmowane przy udziale przedstawicieli i pod kontrolą obcych państw.

To niewątpliwie wielkie upokorzenie dla dumnego narodu, który całkiem na poważnie traktował demokrację i własny honor. Rzekomy kompromis na szczycie w Brukseli, bardziej przypomina dyktat dla podbitego kraju, który przegrał wojnę.

Te ostatnie decyzje pacyfikują Grecję na wiele lat. Jak widać dziś, aby podbić jakiś kraj, nie potrzeba dywizji komandosów, nie trzeba tanków, wystarczy użyć banków. Wystarczy mieć w ręku jego długi, by na lata unieruchomić "Działa Navarony". Bezwzględność żądań ze strony Niemiec wobec Greków, a zwłaszcza ministra finansów Schauble przeraziła nawet Francuzów i Włochów.

Warto przypomnieć, że nasze polskie długi zagraniczne są podobnej wielkości, co greckie i w tych samych obcych rękach. Tylko, że my tylu słonecznych wysp nie mamy. Brukselski szczyt w sprawie Grecji, przypominał raczej styl uprawiania polityki z lat 30-tych i prawie, że monachijskie klimaty. Grekom zaproponowano albo szybki zgon albo powolną śmierć, przy okazji Niemcy wykonali skok na grecki majątek narodowy.

W ramach tzw. Funduszu Prywatyzacyjnego, który ma obejmować greckie fabryki, wyspy, a nawet źródła mineralne, nie mówiąc o sieciach przesyłowych czy portach. Wyceniono go na kwotę 50 mld euro. Wszystko co da się sprywatyzować z greckiego majątku ma pójść na spłatę długów wobec rządów oraz dla banków. Jedynie 5 procent środków ma pójść dla Grecji.

Ten drakoński dyktat Trojki, a głównie Niemiec wobec Grecji, mimo oczywistych błędów popełnionych przez zdemoralizowane i sprzedajne greckie elity niczego oczywiście nie załatwia. Długi Grecji będą jeszcze wyższe, bieda jeszcze większa, a ład społeczny jeszcze bardziej zagrożony. Wymagania i surowe reformy wytyczone dla Grecji są nie do zrealizowania przez lata. Ciekawe kto teraz będzie miał zaufanie do niemieckiej solidarności i niemieckiej kuracji na odchudzanie.

Kluczową rolę przy wspieraniu tak brutalnego niemieckiego stanowiska odegrał przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk TVN-24 już pompuje jego rzekomy sukces. Takie porozumienie powinno być ostrzeżeniem i otrzeźwieniem dla wielu mniejszych i słabszych państw UE, bo mogą podzielić los Grecji, jeśli będą chcieć suwerenności i mieć własne pomysły na wyjście z kryzysu. Teraz dopiero widać skuteczność i dalekowzroczność działań premiera Victora Orbana na Węgrzech.

Oczywiście Niemcy i kanclerz Angela Merkel nie będą mogły potraktować Wielkiej Brytanii tak jak Grecji. Jest faktem, że unijne wartości i idee zostały 13 lipca podeptane, a upokarzające porażki mniejszych krajów tworzą zagrożenie dla ładu demokratycznego w Europie. Chwilowo światowe lobby lichwiarsko-bankowe i minister finansów Niemiec mogą czuć się zwycięsko, niektóre media to co się stało z Grecją nazywają cichym zamachem stanu i utratą złudzeń dla tych, którzy łudzili się co do prawdziwego partnerstwa i solidarności w ramach Unii.

To jednak nie koniec greckiego dramatu, jak i problemów strefy euro. Szczególnie właśnie Polska i tzw. "polskie elity" powinny wyciągnąć daleko idące wnioski, co do tego na co stać Niemców, gdy realizują własne narodowe i ekonomiczne interesy, 13-go wszystko zdarzyć się może.


Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK
Stefczyk.info

Wersja do druku

Lubomir - 18.08.15 9:04
Re: Jazz Może kiedyś historia wyjaśni, ale wiele poszlak wskazuje na to, że centrum logistyczne zamachu na nowojorski WTC i amerykańskiego dolara, znajdowało sie w miejscach kontrolowanych przez wywiad niemiecki. Od tego zamachu rozpoczął się boom Frankfurtu nad Menem, jako światowego centrum finansów i ruszyła ofensywa zniemczonego euro, głównie na państwa - byłe ofiary hitlerowskiej inwazji i okupacji, od Grecji i Włoch - po Polskę i Czechy. Merkel zna niejedną zbrodnię polityczną i ekonomiczna. Kiedy ślady grupy terrorystycznej z Zwickau, wprost prowadziły do gabinetu Frau Kanzlerin, grupa ta niespodziewanie...popełniła zbiorowe samobójstwo.

Jazz - 30.07.15 22:45
O dawna krąży po Europie powiedzenie że: Angela Merkel więcej osiągnęła przy pomocy euro, niż Adolf Hitler przy pomocy swoich pancernych dywizji.

Lubomir - 27.07.15 9:18
Brakuje mi w tej całej układance jasnego stanowiska twórców nowożytnej demokracji, Amerykanów. Dlaczego ich przywódca nie woła: 'Wszyscy jesteśmy ateńczykami!'. Tak robił jego poprzednik podczas Anschlussu Bis w Berlinie, wołając: 'Wszyscy jesteśmy berlińczykami!. Czyżby Ameryka akceptowała 'ostateczne rozwiązanie' dla Grecji?.

solo - 26.07.15 11:59
„Brynik: Polska katolicka - jak do tej pory nikogo nie napadła. Tylko broniła się przed napastnikami. Gdybyś znał historię Polski to byś nie wypisywał tutaj. „
Natruralnie że nie nikogo nie napadła. Znawca się odezwał. Po rekolekcjach. Już pierwsz Polski katolicki król napadał wszystko co mu pod miecz podpadło. Polska od morza do morza. Potem tereny na wschód od Polski 600 lat okupacji, części obecnych terenów Ukrainy. Oraz częci obecnej Białorusi. Do tych terenów rościmy sobie do dzisiaj pretensje, itd. Było też pare napadów na Polskę katolicką przez innych katolików, którzy w imie miłości bliźniego. Po odbyciu mszy polowej, szli zabijać. Budować obozy koncentracyjne, obozy pracy. No ale to pewnie byli też ateiści, cha, cha!! Ciężko się przyznać do winy. Idziemy w zaparte, zwalimy na innych.

Brynik - 25.07.15 3:11
Re: solo ty już po prawdzie świadomie palisz przygłupa! Robisz jakieś
wskazania. Czy ty nie znasz historii tego świata. Jak ty myślisz,że
bezbozne zabijaki maja prawo nas zabijać? Napadnięty musi się bronić!
Gdyby nie bezbożnicy wojen nie byłoby. Krzyżacy zapomnieli przykazania
Nie zabijaj ! i zostali rozliczeni za złamanie tego przykazania.Polska
katolicka - jak do tej pory nikogo nie napadła. Tylko broniła się przed napastnikami. Gdybyś znał historię Polski to byś nie wypisywał tutaj
takich dyrdymałów. Nie ośmieszaj się. Takie bzdury mogłeś sobie kiedyś wygłaszać na szkoleniach partyjnych PZPR dla takich jak ty.

Marian Kałuski - 24.07.15 21:45
Zadziwiające, że wszystkie tutejsze autorytety polityczne nie mają nic do powiedzenia na temat mojego poniższego - na pewno ciekawego i ważnego komentarza.
Ucieczka przed niemiłą prawdą?
Właśnie tak wygląda robienie polityki przez Polaków. Ucieczka od logicznego myślenia i rzeczywistości. Od prawdziwej troski o Polskę.
Marian Kałuski, Australia

solo - 24.07.15 18:13
maniek z Gdańska, Wy nie macie żadnego plglądu, niestety. Twój wpis tylko potwierdza moje zdanie. Jesteś typowym przykładem. "ile posłaliście do ziemi istnień ludzkich, będąc bez wiary w Boiga,który od wieków woła do nas: NIE ZABIJAJ!!! Stąd twój czarci ból z powodu nauki religii." Do kogo woła? Może do inkwizytorów, do tych co ogniem i mieczem przyszli uszczęśliwiać Polan, Prusów, Indian w obu Amerykach, Afrykanerów itd. On woła tylko nikt go z Was nie słucha, najmniej właśnie wiarzący. Pytanie co robi kapelan we wojsku??? Namaszcza jednych chrześcijan, aby poszli zabijali drugich. Podaj chociaż jedno nazwizko ateisty, który wywołał wojnę.

Marian Kałuski - 24.07.15 2:31
Quo vadis Polacy?

Pan Janusz Szewczak pisze, że 13 lipca 2015 roku Grecja przestała istnieć jako w pełni suwerenny kraj.
Trudno się z tym zgodzić. Po II wojnie światowej, a szczególnie obecnie suwerennymi państwami były i są jedynie supermocarstwa, a więc USA, Rosja, Niemcy (jedyny kraj z tego grona bez broni atomowej), Wielka Brytania, Francja, Chiny, Indie i Izrael. Prawdopodobnie dołączy do nich Brazylia. Wszystkie inne państwa nie były i nie są i nigdy nie będą suwerennymi państwami. Tak wygląda dzisiejszy świat i nikt i nic tego nie zmieni. Chyba że jakiś niewyobrażalny kataklizm.
Każde czy prawie każde państwo jest na tyle niezależne na ile samo o to zadba. Grecy sami zapracowali na utratę pełnej suwerenności ich ojczyzny, pełnej kontroli nad ich gospodarką i finansami. Zyli ponad stan za pożyczane pieniądze i wreszcie przyszedł do nich komornik.
Polska w latach 1945-89 była okupowana przez Związek Sowiecki (Rosję), a dzisiaj, jak utrzymuje większość Polaków, rządzą nią postkomuniści, Niemcy i Zydzi. To także bzdrua. Bzdura na resorach!
Poza powiązaniami Polski ze światem, które ograniczają w sposób NATURALNY suwerenność naszej ojczyzny, kraju, który w świecie nie ma nic do powiedzenia, Polską rządzą Polacy. Bo w 1990 roku Niemcy czy Zydzi nie mianowali prezydentem Polski Lecha Wałęsę, który wspierał lewą nogę, w 1993 i w 2001 roku nie narzucili Polakom rząd postkomunistyczny, a w 1995 i 2000 roku komunistę Aleksandra Kwaśniewskiego na prezydenta Polski. W 2007 i 2011 roku nikt nie narzucił Polakom Tuska na premiera Polski - człowieka, który w 1992 roku brał udział w zamachu stanu czyli usunięciu od władzy rządu Jana Olszewskiego i de facto nie jest Polakiem (jest Kaszubem kultury niemieckiej!; ja jestem Kaszubem kultury polskiej), a tylko obywatelem polskim. To wszystko był dobrowolny wybór dokonany przez Polaków. Wstyd powiedzieć: ciemny, niewyrobiony politycznie "naród".
To Polacy WE WSZYSTKIM sami sobie szkodzą!!! Aż trudno mi w to uwierzyć, ale, niestety, tak jest: prawdziwym hobby dla większości współczesnych Polaków jest szkodzenie swojej ojczyźnie i swoim rodakom. Czyli są to ludzie, którzy de facto szkodzą sami sobie.
Proszę, niech ktoś wskaże mi drugi naród na świecie, który z taka pasją szkodzi swojej ojczyźnie, rodakom i w konsekwencji samym sobie jak to czyni większość Polaków.
Idą wybory w Polsce. Może (bo nie jest to przesądzone) jakaś liczba Polaków przejrzy na oczy i wzrośnie liczba osób troszczących się o Polskę, którzy wyrzucą na śmietnik historii rząd POpaprańców. Jednak niczego to nie zmieni, poza może tym, że będziemy teraz wymachiwać szabelką nie tylko w kierunku Rosjan, ale także Niemców. Z tym, że ta pseudosuwerennoć i wojna na dwóch fronach będzie Polskę i Polaków słono kosztować (dzięki Bogu, że PiS nie otworzy trzeciego frontu - czyli wojny z Zydami, co zapewne zasmuci antysemitów, ale nie logicznie myślących Polaków). Sikorski miał rację mówiąc, że sojusz z Ameryką to ułuda (robimy jej tylko "laskę"). A z takimi sojusznikami jak ukraińscy banderowcy i litewscy polakożercy daleko nie zajedziemy. Polska może wówczas podzielić los Grecji. Bo finansowy dług Polski wobec zagranicy jest równie horrendalny jak grecki. A że nie jesteśmy w strefie euro, więc łatwiej możemy dostać kopniaka. Takiego, że się więcej nie pozbieramy!
Zadziwiająca jest wrogość Polaków do Unii Europejskiej, która jest dla Polski nie tylko bardzo mleczną krową, ale dzisiaj jedynym obrońcą polskiej suwerenności. Bez członkostwa w Unii Polska będzie niczym i łatwym kąskiem dla naszych wrogów. Szczególnie Rosji, której z drugiej strony tak bardzo się boimy.
Bez wódki nikt nie rozbierze Polaków.
Pytaniem nie jest kiedy, ale czy w ogóle Polacy kiedykolwiek zmądrzeją.
Ja straciłem wiarę we współczesnych Polaków już w 1993 roku, kiedy po czterech latach od obalenia 45-letniej dyktatury komunistycznej, w wolnych wyborach Polacy przywrócili do władzy komunistów. A potem było coraz gorzej.

Marian Kałuski
Australia

maniek z Gdańska - 23.07.15 19:59
Solo, co ty znów wymyślasz? Masz okropnie skrzywiony pogląd
na nas katolików i na naszą naukę religii. Tak siebie krzywiono od kołyski.
i taki skrzywiony już będziesz do grobowej deski po tamtych kursach ateizmu
"naukowego". Siedzisz marudo na emeryturze partyjnej i nudzisz tutaj złośliwie
i uparcie. Tych,co cierpliwie publikują te twoje wypociny wciąż posądzasz już
w końcu sam nie wiesz o co. Teraz nauka religii tobie zajarzyła w głowie.
Znalazł się lektor wolnomyślicielstwa i uprawia sobie to czym został nafaszerowany w tamtym błogim raju marksizmu - leninizmu. Zobacz ty ateisto
ile posłaliście do ziemi istnień ludzkich, będąc bez wiary w Boiga,który od wieków woła do nas: NIE ZABIJAJ!!! Stąd twój czarci ból z powodu nauki religii.
Nie proszę ciebie obyś się opamiętał,gdyż wiem,że
każdy fanatyk jest zamulony tak,iż logiczne myślenie
nie ma racji b y t u !

solo - 23.07.15 18:26
Właśnie tacy jak ten, „Brynik” to jest większość tu piszących. Nie mam nic do powiedzenia, to chociaż przywalić mogę. Ja żyje w tym kraju i widzę, słyszę, czytam. Dlatego wiem. Tak właśnie jest, sami nie szanujemy siebie, sąsiada, czy własnego kraju, ale ciągle mamy pretęsje do innych. Napisz przykład że jest inaczej. Ja wiem, czy to na wsi, czy w mieście tak jest. Nie otynkowany zamieszkały stojący latami, dom, firmy zatrudniające na czarno, albo handel na ulicach, itd. Ale to normalne dla takich co zwalają całą winę na innych, katolicy właśnie. Tego ich nauczono na lekcjach religi. My są dobrzy, tylko inni nie. Naprawę kraju trzeba zacząć od siebie samego. Ale na to trzeba czasu. A tego czasu mamy mało, bo po 45 latach RWPG, wpakowaliśmy się w UE. Nic się nie ucząc z historii. Jak zawsze zresztą, bo my nigdy nie potrafiliśmy mieć korzyści ze zwycięstw, Czy to Grunwald, czy Wiedeń, czy hołd Pruski, czy po długiej wojnie, II wojna, też ją wygraliśmy, itd. Ale Europę dzielili Amerykanie, Anglicy, Francuzi, oraz ci co tę też wojnę wywołali Rosja. Większość zdecydowała my chcemy. Teraz ta UE zalała rynek swoimi towarami, siecią banków, kredytami, itd. Szczególnie takich Polaków, którzy nie mieli pojęcia o bankach. Wychowani na PKO, chwilówkach, ratach. Jeżeli teraz Pani Merkel decyduje co mamy w Polsce robić, to nie jej wina, Niemców, tylko Polaków. Takich jak Tusk, Sikorski, Kopacz, nas wszystkich, niestety. Czy można jeszcze powiedzieć nie? Jak to robi Anglia. Wątpie bo my zawsze cudze chwalimy. Zapytam jeszcze raz, czego brakowało w Grecji przed UE i euro?

Kacper - 22.07.15 3:20
Re: His,co ty tutaj człowiecze bredzisz? Co ty wiesz o Grecji?
O bankowości itd.itp?

weterani - 21.07.15 23:50
Popieramy dyskusje,i wybaczcie Panstwo,ze przed przystapieniem do U E przestrzegalismy o niebezpieczenstwie zwyciestwa Niemiec w tejze.Bez walki.armii ale przy pomocy wlascicieli bankow i pustych obietnic Niemcy i Zydzi zaczna rzadzic swiatem,jak dawno chcieli.Przestrzegala mnie o tym Babcia Kasia,ale nie wierzylam.Widzialam dumnych,bohaterskich Polakow ,mowilam,ze nie dopuszcza do ponizenia i pokonania Polski .Kto mial racje?Polsko obudz sie i zrzuc wiezy,bo duszno!

His - 21.07.15 19:44
https://marucha.wordpress.com/2015/07/20/byly-minister-grecji-jak-zombie-zniszczylo-grecje/

" Z jej wypowiedzi wynika, że to Trojka pociąga za sznurki, czyli: MFW, Komisja Europejska, EBC.
Tymi instytucjami rządzi międzynarodowa finansjera.
Bank centralny Grecji w rękach banksterów
„…podczas negocjacji, bank centralny wstrzymywał płynność [greckich banków], żeby wywrzeć na nas presję, żebyśmy się poddali…”
Niesamowite słowa mówi były minister finansów Grecji. Podczas negocjacji centralny bank Grecji wstrzymał płynność, aby szantażować rząd. To jest skandal, korupcja, bandytyzm!
Rząd negocjował warunki, strona przeciwna chciała narzucić obrzydliwe zapisy okradające Grecję, a bank centralny sprzyjał okupantom jakim jest Trojka.
I co na to społeczeństwo?
Jak to możliwe, aby narodowy, centralny bank Grecji, który jest własnością Skarbu Państwa działał przeciwko rządowi?"

Jewropa tak samo jak Polska jest pod butem żydowskich banksterów.

Louis Ferdinand Celine jeszcze przed II WŚ powiedział:

"Demokracja jest zawsze i wszędzie parawanem dla żydowskiej dyktatury"

polewoj boria - 21.07.15 2:07
Czekamy kiedy Roman napisze o wiodącej roli "S" w umacnianiu władzi ludu pracującego w Polandii.

Jan Orawicz - 20.07.15 21:16
His ty świadomie nie piszesz na temat,który porusza artykuł Pana Szewczaka.
To każdy myślący zauważy. A więc trudno też nie zauważyć,że jest to twoje
strategiczne zadanie, w postaci odciągania czytelników od właściwych tematów.
Wyraziście podpowiada tobie duch twego milusińskiego zbrodniarza światowego formatu Wisarjonowicza Stalina. O,jaki nam się trafił "Polak"
miłujący zbrodniarza,który zamroził na Syberii tysiące polskich rodzin. Tysiące
polskich matek z dziećmi!! To były niebotyczne ludzkie cierpienia w czasie
umierania o głodzie i w lodzie. I ty masz śmiałość włażenia tutaj na nasze
stronice - w rzeczy samej polskiego patriotycznego medium?! I ty nam tutaj
podstępnie podsuwasz miłość do Kata nas Polaków i tego,co grozi nam atomem?! O,czego doczekałaś się Polsko! Taki judasz za zdradne srebrniki nam tu włazi w ruskich - brudnych od komuny sapogach.A jeszcze należy
dodać, ilu naszych obrońców ojczyzny z AK,NSZ,i z dalszych mniejszych
jednostek partyzanckich zginęło na Syberii. I tu mamy miłośnika bandytów,
którzy w okrutny sposób mordowali naszych niezłomnych Obrońców Polski.
Prz tej okazji mam szczerą i serdeczna prośbe,by Szanowna Redakcja zechciała
zrezygnować z goszczenia na łamach Kworum tego rodzaju podstępnych
zdrajców za judaszowskie srebrniki.Kto nie przeżył II wś temu łagodniej
przechodzi bełkot tego rodzaju antypolskich wtyczek. Pozdrawiam

Rymarek - 20.07.15 19:32
Re His opamiętaj się z tym twoim zażydzaniem. To już także u ciebie jest
zjawiskiem chorobowym.

His - 20.07.15 17:43
https://forumemjot.wordpress.com/2013/10/13/elity-iii-rp-przeksztalcic-narod-genetycznie-czyli-zlikwidowac-inteligencje-polska-cz-2-wladyslaw-gauza-radze-czytelnikowi-to-zapamietac-czytajac-te-dokumenty/


" Polityka ta polegała na tym, że poprzez zastosowanie masowych morderstw wobec określonych grup ludności, można genetycznie przekształcić cały naród; całe społeczeństwo.
Wychodzili oni z założenia, i liczyli na to, że poprzez likwidację fizyczną intelektualnych grup etnicznych danego narodu (lub państwa), spotkają się po- tem z niewielkim oporem miejscowej ludności wobec ich planu stworzenia państwa niewolników, składającego się z jednostek ludzkich ślepo i posłusz- nie wykonujących ich polecenia i zarządzenia.
W sytuacji, kiedy inteligentne jednostki ludzkie nie dostaną możliwości ro- dzenia i pozostawiania po sobie potomstwa, kolejna-następna generacja po- zostanie masą, składającą się z niewiele pojmujących i rozumiejących indy- widualności ludzkich, czyli składającą się z ludzi głupich, zobojętniałych na to, co się wokół nich dzieje, ale których pomimo tego można przyuczyć do wy- konywania określonych czynności. (Uwidoczniło się to w Polsce okresu II- giej „Solidarności” i później tzw. „okrągłego stołu”)........
Tak więc polityka kulturalna, oświatowa, propaganda, polityka historyczna, polityka zagraniczna itp. znalazły się całkowicie w rękach żydowskich.
Nic też dziwnego, że parę pokoleń Polaków znalazło się pod wpływem myśle- nia i rozumowania żydowskiego i do dzisiaj nie może się z tego wyzwolić.
Ogrom ciemnoty politycznej i historycznej Polaków XXI wieku jest przerażają cy.
Mamy całe masy ludzi nieoczytanych, ograniczonych intelektualnie, bez charakteru i o zajęczej mentalności.
Ale stan ten jest wytłumaczalny:
przecież ludzie ci przez wiele dziesiątków lat nie mieli dostępu do wiedzy innej, alternatywnej.
O to, żeby Polacy do tej innej wiedzy dostępu nie mieli, banda kominterno-wsko-żydowska też zadbała zaraz po przejęciu władzy w naszym kraju.
Jak to robiono?
Wprowadzono wszechobejmującą cenzurę prasy i wydawnictw, to jedno, ale:
>> (…) skazywano na przemiał książki ze względu na ich autorów czy z racji myśli w nich zawartych, myśli – dodajmy – właśnie dla „lewicy” rządowej niewygodnych.
Odpowiednie władze systematycznie sporządzały całe spisy takich druków skazanych przez sprawujących władzę na utonięcie w niepamięci.
Praktyki te przypomniał „Przegląd Tygodniowy” (I.Morżoł, M. Ogórek. „Wymiana poglądów”, 7 VIII 1988, nr, 32, str. 6-7).” (Cytuję to z marksistowskiego tygodnika pt. „Sprawy i Ludzie”, nr 40- 339, z 6 października 1988, str. 3, artykuł „Daremne żale”).
Do oczyszczania kultury z literatury „nieprawomyślnej” zaangażowano na pełny etat tysiące tzw. „pracowników oświatowych”."

Ponad 70 lat jesteśmy rażeni bronią genetyczną, skutki było widać już w latach sześciedziesiatych gdy Berman z rodakami skończyli się rozprawiać z naszą inteligencją i arystokracją.
Dzisiaj ci co ich nie dotyczyła ta eksterminacja powielają propagandę że władza jest dobra tylko ma za mało pieniędzy i Polacy nie chodzą na wybory, a najlepiej jakby w 100% poszli na wybory i głosowali na bund, który by obiecał wprowadzić 100% podatek.
Nasze problemy zaczęły się po udanym zydowskim zamachu stanu w Rosji w 1917 roku od tego czasu jesteśmy terenem frontowym walki pomiędzy chrześcijaństwem a imperium lichwy.

Roman - 20.07.15 15:44
Re: GDA kto ci tak te pusta glowke nafaszerowal glupotal?
Ty czerwoniaku ze swoimi podstepnymi idiotyzmami sie
tutaj popisujesz tak jak bys trafil na cwiercglowkow. Co ty
mozesz wiedziec o Stoczni Gdanskiej i powodach jej upadku.
Policzyles ile w kraju powalono zakladow razem ze Stocznia
Gdanska? Wedlug ciebie Solidarnosc powalila gospodarke
Polski na lopatki. Czas ruszyc z glową do lekarza!

Brynik - 20.07.15 15:28
Re: solo,co ty znow chlapnales? Wyraznie chodzisz do gory nogami.
Z tego masz taki pofajtany podglad - nawet wlasnego kraju. Co jeszcze
chlapniesz znudzony emerycie?

solo - 20.07.15 14:57
No i "Bolek" Wałęsa ten ze znaczkiem, został też po stoczni G........ Ciekawe zawsze u nas w Polsce za wszystkie nasze nieszczęścia, są winni żydzi, komuniści, Niemcy, Ruskie, itd. Ale nigdy my sami. My się modlimy i jesteśmy dobrzy uczciwi, pracowici. Ale to że sami zdradzamy, okradamy swoją ojczyznę nie przechodzi Wam przez gardło. Podobnie jak w Grecji, staramy się omijać płacenia podatku. Ile to przeszło dobrych interesów poza urzędem skarbowym? Np. Wynajmują mieszkania, ale mało który zgłasza i opodatkuje zarobione pieniądze. Bo my po 123 latach zaborów, 45 latach komuny uważamy że każda władza jest be!!! Dlatego trzeba ją oszukać. Na wybory idzie nie całe 50% uprawnionych, bo uważają że i tak nic się nie zmieni. Lepiej jechać na majówkę. Potem można ponarzekać, jak to ta władza jest niedobra. Zmiany trzeba zaczynać od siebie samego. Zobaczyć w około siebie i działać. To że obecne związki zawdowe to tylko kontynuacja OPZZ wiadomo od początku. Bo niestety dalej mamy prawa, przepisy po PRL-u. My Polacy sami jesteśmy sobie winni, że mamy jak mamy. Biadolenie że nas okradają oszukują nic nie zmieni.

GDA - 20.07.15 1:58
Stocznia Gdańska upadła na własne życzenie i przez głupotę oraz pazernosć zwiazkowców oraz zarządzajacych.
Wierchuszka związku wmówiła im wielkom rolem społecznom na odcinku obalania komuny a skutek był taki , że sami se obalili swój zakład pracy. Sytuacja na rynku produkcji statków była trudna, głupole w kalendarz nie patrzyli i obudzili sie z rencamy w nocniku. Dosłownie obok jest stocznia jachtowa której pracownicy maja dwa atuty: Primo- identyfikują się z zakładem pracy.
Secundo: - zarazie zwiazkowej powiedzieli stanowcze - nie !
Skutek jest taki że maja pracę i portfel zamówień pełny na siedem lat, zaś po SG zostały tony żelastwa i masa długów.

Jan Orawicz - 19.07.15 17:49
His przestan tutaj z twoimi glupimi pouczankami. Co zrobila z Polska
przez 5O lat twoja Rosja? Uwazasz,ze kontakty z Kworum utrzymuja
matolki,ktorym mozna aplikowac bezdenne bzdury.Jeszcze dlugo
Polska gospodarka bedze sie wydobywac z posowieckiej zapasci. Gdyby
Solidarnosc nie bawila się w przebaczanie to polskiej gospodarki nikt
by nie powalil prawie lopatki. To jest zemsta polskich czerwonych
zdrajcow, na czele z Balcerowiczem. Kto te sprawy sledzil od jesieni
1989r doskonale zauwazyl w jaki sposob komuszki rujnowali nasza
gospodarke pod haslami: Nie chcialo wam sie sierpa i mlota!! To teraz
mota! i Komuno wroc! To byly swiadome dzialnia rodzimych slugusow
Moskwy. ...My wam .... kuwa teraz pokazemy! Kto wtedy zył i na
te zemste slugusow Moskwy patrzyl to wie jak sie mialy sprawy.
Zeby sprawy szly jak nalezy,wszystko robiono, by rzadzili wtedy
Polska tacy jak Miller - jako premier,ktory sie zaraz - z wielka ochota
zabral za Stocznie Gdanska, wedlug polecenia tawarisza M.Rakowskiego.
To nie sa sprawy wyssane z palca,bo je widac codziennie w postaci
ogromnego bezrobocia i ucieczek z glodu nas Polakow w swiat za chlebem.
One sie mszcza juz dlugie lata. A w centralnych urzedach nadal pełno
Millerów,Rakowskich,i dalszych bylych aparatczykow czerwonej waaaadzy!
Oni nadal sa poleconymi hamulcowymi. Miller zamiast surowego rozliczenia
ma prawo rozwijać swoją schudla SLD,a po prawdzie PZPR. I co my
zaslepiency chcemy zrobic??? Kiedy nie widzimy od lat widocznych
golym okiem spraw dzialnia czerwonego podziemia,co sie msci na Polsce.

His - 19.07.15 9:46
https://www.pytamyobywateli.pl/

I co widzimy na tej stronie ¿ ¿ ¿ ¿

Nie ma ani jednej osoby rozumiejącej przyczyny naszej zapaści i żadnego pomysłu jak się bronić przed imperium lichwy.
Są za to "genialne" pomysły jak zasilać to imperium lichwy tak aby sobie zrobić jak najmniejszą krzywdę.
Jak czytają to geszefciarze z NY to są dumni ze swojego dzieła, ich jewropejski neokolonializm funkcjonuje lepiej niż zakładali.
Manipulując fikcyjnymi papierkami w który ludzie wierzą, że mają jakąś wartość przejmują autentyczne dobra narodów i efekty pracy wielu pokoleń.
Polska jest w szczególnie trudnej sytuacji gdyż drudzy po Rosji zostaliśmy rażeni żydowską bronią genetyczną - komunizmem.
Efekty tego mamy do dziś, co gorsze nie widać szans na przywrócenie do kierowania Polską autentycznych mądrych Polaków.

też turystka - 19.07.15 0:10
Ile razy w Grecji dostaliście paragon fiskalny ? Może oprócz niektórych drobnych straganiarzy nikt paragonów nie wydaje czyli sprzedają towar NIEOPODATKOWANY, więc pytam się skąd mają się znaleźć pieniądze w budżecie ? Naprawe państwa zaczynać trzeba zawsze od siebie a nie zwalać to na inne nacje handlowe lub obce rządy. Nie ma co wymyślać dyrdymałow, rozwiązanie problemu jest w Grecji.

Krystyna - 18.07.15 16:26
Re Dziunia. Badałaś im dokumenty,bo tak "dokumentnie"tutaj piszesz?
Jest jedna od wieków zasada,że chcac poruszyć jakiś temat w sposób
obiektywny, należy wpierw go przestudiować. Powtarznie po kimś jakąś sprawę cechuje ludzi wiadomego pokroju. Owszem, kraj nam sowieci
zasypali komuszkami, dość często żydowskiego pochodzenia, Wśród nich
nie brakowało też komuszków - rdzennych Polaków. Ale o tym panuje
dziwna cisza! Ich łączyła wszystkich k o m u n a przywleczona z krasnego
Kraju Raju,który to kraj do tej pory jeszcze się tetła w tamtym czerwonym
bagnie. A tawarisz Putin chce odbudowy tamtego "Raju." Tylko znów
będzie dylemat,bo żeby żyć, trzeba tamtym zwyczajem okradać obocznych sąsiadów! To rosyjskie społeczeństwo jest mocno zalkohlizowane! A to
jest poważny hamulec w gospodarczym rozwoju tego kolosa nad kolosy!
To tyle Pani Dziuniu!

MariaN - 18.07.15 8:39
Grecja nie powinna zgodzić się na dyktat banku światowego. Kolejne miliardy łełro nic nie dadzą. Na siłę pożyczają Grekom, aby ich pogrążyć do końca. Te długi nie są do spłacenia to wie każdy średniej klasy ekonom, chodzi o to, aby banki wzięły zaległe spłaty. Zaciskanie pasa nic nie pomoże, będą zamieszki, strajki aż w końcu Grecja wyjdzie z unii i anuluje sobie długi. To prawda, że Polska jest w nielepszej sytuacji tylko kreatywna księgowość gigant obowiązuje i POPSL wykonuje wszystko co każą a każą wygaszać Polskę. Boję się, że jak będzie nowy rząd i zacznie się normalne propolskie rządzenie, wówczas BŚ i UE spowoduje bankructwo i sytuacja będzie podobna jak w Grecji

Dziunia - 18.07.15 2:20
Ela z aj waj Kazimierza, ty chyba masz w poprzek?
Nie przypominam sobie polskich władz od 1939 roku. Cały czas są to żydowsacy namiestnicy kremla.

Ela Krakuska spod Wawelu - 17.07.15 20:08
Babciunio mimo starosci dobrze myslisz. A kto mysli to sie
nie starzeje!! To widac bo Babciunia, glupot nie plecie. Gdzie
rzucic okiem ZYD PRZY ZYDZIE i Zyd pogania Zyda! Tyle sie tego
stworzenia nazydzilo,ze nas Polaków mizerakow, w tym zarzydeniu
wnet zupelnie nie bedzie widac!!! Babciuniu przyhamuj troche,bo
mi - jako polce widzi sie,ze juz zostalam sama na tej naszej
polskiej ziemi. Jednak starosc ma swoje prawa!

Lubomir - 17.07.15 19:49
Re: Babcia Konstancja Nie traktuje nikogo w kategoriach wroga. Niekiedy staram sie tylko zaakcentowac myslenie naiwne, myslenie lemingow, cyborgow i dresiarzy.

Babcia Konstancja - 17.07.15 14:49
Panowie, nie wytykajcie sobie różnego sposobu widzenia rzeczy.
Szanujcie się rodacy, nawet kiedy różnicie się w poglądach.

Sytuacja Polski jest jeszcze gorsza niż Grecji. Rządząca Polską z nadania kremla żydo-bolszewia ukrywa to w przemyślany sposób.

Długi Polski przekraczają 3 bln (trzy biliony) dolarów tj. 7 -8 razy więcej niż rzekomo zbankrutowanej Grecji.

Jesteśmy jako państwo na kolejnym etapie przejmowania przez żydowską międzynarodówkę finansową. Ostatecznym etapem będzie likwidacja państwa polskiego. Ewentualnymi właścicielami polski będą bogaci żydzi za polskie długi, do których oni sami celowo doprowadzają, w ww. celu.

Daletego też, tą antypolską, grabieżczą swołocz pod nazwą PO czyli "Platformę Oszustów" należy jak najszybciej rozgonić na cztery wiatry albo postawić przed polskimi sądami bo obecne sądy są na ich usługach.

Złodziejom polskiego majątku narodowego należy odebrać zagrabione aktywa w okresie tzw. "transformacji ustrojowej" jako wielkiego oszustwa.

Lubomir - 17.07.15 14:30
Re: turysta Wlasnie aresztowali ksiegowego Rudolfa Hoessa, zbyt nisko wycenial ludzka prace, na emeryture tez nie mozna bylo liczyc. Wyrachowani turysci dali sie poznac Belgom, Holendrom i Grekom, tuz przed ladowaniem Wehrmachtu.

turysta - 17.07.15 1:02
Lubomir to pewnie emeryt, typu - kasa musi być !!
Pojęcia typu: budżet czy równowaga wpływów i wydatków to tradycyjnie chińszczyzna ?

Lubomir - 16.07.15 18:46
Hm...Turysta to pewnie z Niemiec albo po kursie w Berlinie.

turysta - 16.07.15 2:05
O jakiej dumie narodowej Greków jest mowa w felietonie ?
O tej która pozwalała im oszukiwac własny rząd, masowo nie płacąc podatków gdy nie ujawniali basenów (obowiązek podatkowy od powierzchni), czy gdy udawali że hotel lub pensjonat jest w budowie, bo ze ściany sterczy jeden pręt zbrojeniowy co miało byc koronnym dowodem trwających prac budowlanych ? Kogo oszukiwali ? Kogo okradali ? Siebie samych ! A przy okazji pozostałych obywateli Unii Europejskiej która tak doili bez opamiętania. Nie nazywajcie szamba perfumerią.

Wszystkich komentarzy: (34)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Sierpnia 1945 roku
Amerykanie zrzucili pierwszą bombę atomową o mocy 20 000 ton TNT, celem stała się Hiroszima.


06 Sierpnia 1978 roku
Zmarł Papież Paweł VI (ur. 1897)


Zobacz więcej