Czwartek 6 Sierpnia 2020r. - 219 dz. roku,  Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 25.06.15 - 21:50     Czytano: [1266]

Sejm bez partii nienawiści

Całość działań Platformy jest podszyta porażkąPO robi wszystko, żeby spaść poniżej progu w wyborach parlamentarnych. Szefem sztabu mianowano Marcina Kierwińskiego, a rzecznikiem sztabu - Joannę Muchę. Brawo!


Najnowszy sondaż daje PiS – 34%, PO – 20%, Ruch Pawła Kukiza – 17%. Platformie poparcie spadło o 8% od ostatniego badania przeprowadzonego miesiąc temu.

Zamiast bić na alarm i robić co w ludzkiej mocy, żeby zatrzymać tę niekorzystną tendencję, Platforma zachowuje się całkiem nonszalancko. Desygnowanie bezbarwnego aparatczyka Marcina Kierwińskiego i zblamowaną na stanowisku ministra sportu Joannę Muchę, na dowodzących sztabem wyborczym, zakrawa na kpinę.

Ten duet może zagwarantować wyłącznie katastrofę wyborczą.

Marcin Kierwiński sprawia wrażenie wiecznie nabzdyczonego, jakby z lekka urażonego, ale za to jak coś powie to zupełnie bez głębszego sensu. Taka paplanina zgodna z gorsetem przekazu dnia. Osobowość pełna polotu żelazka do prasowania.

Natomiast z posłanką Joanną Muchą jest chyba nawet gorzej. Kiedyś była uważana za miss PO. Urody nie straciła, ale niestety przez te lata odzywała się. Do annałów weszła jej sentencja o emerytach, którzy chodzą do lekarza dla rozrywki. Jako ministra sportu, bo tak kazała się tytułować, zasłynęła wypowiedziami o III lidze hokeja, której u nas oczywiście nie ma, próbowała ulokować w ministerstwie swojego fryzjera, no i podarowała lekką ręką organizatorom koncertu Madonny 6 mln złotych.

Czy to są te kompetencje, które skłoniły Ewę Kopacz by powierzyć jej tak ważną kampanię czy może jest to zgodne z kluczem „psiapsiółkowym”.

Posłanka Mucha już rozpoczęła swoje tourne po mediach. Już można ją cytować.

Dla mnie Szydło jest osobą bardzo mało kompetentną. Jest etnolożką, która zajmowała się w muzeum organizowaniem szopek bożonarodzeniowych. To osoba, która myli dług publiczny z deficytem budżetowym.

Każdy mój komplement w stronę Szydło dotyczący jej sprawnego działania to coś, co budzi we mnie strach. Bo im sprawniej będzie wprowadzała w życie hasła PiS, tym bardziej jest to niebezpieczne dla Polski.


Takie to mądrości wynikające z przenikliwej znajomości naszej polityki i oczekiwań elektoratu.

Największym problemem Platformy jest brak rzeczowej analizy klęski Bronisława Komorowskiego. Zgrubna ocena brzmi tak: nie jest źle, dostał osiem milionów głosów, a przegrał przez to, że był szkalowany w internecie.

Konkluzja premier Kopacz: zatrudnimy ze 100 hejterów, żeby szaleli w sieci i obsobaczali Kaczora i resztę. Prosta robota.

Co więcej każdy z członków Platformy ma być aktywnym hejterem.

Albo premier Kopacz nie rozumie tego słowa, albo prawda jest przerażająca. W ferworze wygadała się, że sianie nienawiści to jest właśnie ta metoda, którą PO stosowało od początku i na którą cały czas stawia. Z tym, że Donald Tusk miał swoich cyngli od przemysłu pogardy, a sam odgrywał eleganckiego i pojednawczego, natomiast Ewie Kopacz wyraźnie brakuje tej cwaności lub puszczają nerwy.

Na konwencji rozpoczynającej walkę PO o parlament w przemówieniu Ewy Kopacz zamiast merytorycznych treści były złośliwości pod adresem Jarosława Kaczyńskiego i Beaty Szydło. Biła z tego małość i bezradność.

Całość działań PO jest podszyta porażką. Tym bardziej, że Polacy wyraźnie mają dosyć tych bezrefleksyjnych kłamców i złodziei i żadne zaklinanie rzeczywistości nie przynosi rezultatów.

Mając na uwadze, z jaką prędkością spadało poparcie prezydentowi Komorowskiemu można nawet się pokusić o karkołomną tezę, że Platforma będzie szczęśliwa jak przekroczy próg wyborczy.

Tej partii, która tyle zła wyrządziła Polsce, należy się w imię elementarnej sprawiedliwości wykluczenie z polskiej polityki.autor: Ryszard Makowski
Satyryk. Kabaret OT.TO, Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "Sieci". Autorskie płyty - „Pęc ze śmiechu” i „Na ochotnika do psychiatryka”.


Wersja do druku

oponka - 27.07.15 2:16
Czyli jak wytłumaczyc : jezdem w mylnym błędzie ? Zdanie podwójne zaprzeczone jest zdaniem prawdziwym więc autor mylnego błedu nie ma racji. Przecież studia ukończył, logike zdawał, więc po co rżnie głupa wiekszego niz ustawa przewiduje ?
Oczywiście ustawa o śkulnictwie wyższym.

His - 25.07.15 17:08
http://pl.sputniknews.com/opinie/20150724/720052.html?utm_source=short_direct&utm_medium=short_url&utm_content=5qm&utm_campaign=URL_shortening

"Sputnik Polska rozmawia z Tomaszem Jankowskim, Sekretarzem Generalnym partii ZMIANA - partii, która sama siebie określa jako "pierwszą nieamerykańską partią w Polsce", jednak nieskrywana sympatia do Władimira Putina zaskarbiła członkom ugrupowania miano "rosyjskiej V kolumny".
Niechęć do Zmiany łączy wszystkie bez wyjątku partie parlamentarne. Główne postulaty ZMIANY to zerwanie Traktatu Północnoatlantyckiego i zastąpienie go Europejskim Systemem Bezpieczeństwa, nacjonalizacja strategicznych sektorów gospodarki, zapewnienie minimum socjalnego wszystkim obywatelom."

Dobrze, że młodzi Polacy stają się odporni na michnikowszczyznę i przynajmniej mają odwagę powiedzieć co myślą.

york - 12.07.15 23:31
Ad Grek
Bardzo celne zapytanie odnośnie skrótów użytych w cytowanym przeze mnie fragmencie „Listu do Putina” z podpisami tych ArcyZdrajców, bo są to ewidentne błędy i faktycznie można „domniemywać”, że te skróty przed nazwiskami można odczytać, jako magazynier, czy też drabiner.
Ja natomiast nie ingerowałem w tekst, a tylko skopiowałem to, co napisali ci łotrzykowie, aby nie uronić ani krzty ich intencji.
Tymczasem już sam warsztat redakcyjny tego listu świadczy, nie tylko o ich uczynku, ale również o poziomie ich edukacji, która bardzo mi przypomina poziom wiedzy hrabiego herbu „bul”.

Grek - 12.07.15 10:32
Czy skróty Mgr. oraz Dr. mają oznaczać jakieś funkcje ? Na ten przykład: magazynier lub drabiner ?

Lubomir - 28.06.15 16:25
W karykaturze III RP, jak gdyby zapomniano całkowicie o gospodarce. Oby następowało odzyskiwanie pamięci wśród odpowiedzialnych za politykę gospodarczą Polski. Przecież Polska to nie skansen etnograficzny ani muzeum historii klęsk, ale życiowy i gospodarczy dynamizm. Klimat szacunku do wielorakiej pracy, musi wrócić do Polski. Pogardą pracy i partyjnymi układami, nie stworzymy narodowego dobrobytu.

york - 27.06.15 18:21
Wyciekł tajny sondaż PO!
Nawet wyborcy Platformy chcą premier Beaty Szydło.
Już tylko 9 procent Polaków wierzy w zwycięstwo partii rządzącej.
Politycy Platformy Obywatelskiej nie mogą liczyć nawet na swój żelazny elektorat.
Jak wynika z tajnych badań zamówionych przez partię, co czwarty wyborca widziałby w roli szefowej rządu nie Ewę Kopacz, lecz… Beatę Szydło.
Aż 25 proc. badanych wskazało posłankę PiS jako osobę, która powinna objąć stery rządu.
Tyle tajny sondaż PO, do którego dotarł „Fakt”.
Oficjalne sondaże również mogą spędzać sen z powiek polityków PO. Według badań Millward Brown, aż 43 proc. Polaków uważa, że to właśnie Beata Szydło byłaby lepszą premier od Ewy Kopacz.
Natomiast według innego sondażu, tylko 9 proc. wyborców wierzy w zwycięstwo PO.
Niebawem może okazać się, że ok. 20-procentowe poparcie dla partii rządzącej nie oznacza wcale upadku Platformy, ale… szczyt jej możliwości.
gah/Fakt
opublikowano: 9 godzin temu · aktualizacja: 5 godzin temu
autor: Zespół wPolityce.pl
http://wpolityce.pl/polityka/257417-wyciekl-tajny-sondaz-po-nawet-wyborcy-platformy-chca-premier-beaty-szydlo-juz-tylko-9-proc-polakow-wierzy-w-zwyciestwo-partii-rzadzacej

york - 27.06.15 17:52
Czytając „tezy i rewelacje”, którymi od pewnego czasu „uszczęśliwia” ten szacowny portal niejaki His zastanawiam się, czy on wierzy w taką ewentualność, że większość stałych bywalców GI KWORUM jest kompletnymi idiotami i kupi te propagandowe brednie kremlowskiej agentury, czy też może sam jest idiotą wierząc w to, iż ktokolwiek normalnie myślący uwierzy w tą grę operacyjną agentury moskiewskiej metropolii, dla której wygrana doktora Andrzeja Dudy w ostatnich wyborach prezydenckich oraz duże szanse na wygraną Prawa i Sprawiedliwości w zbliżających się wyborach parlamentarnych, jest śmiertelnym zagrożeniem dla interesów i utraty wpływów oraz kontroli nad kondominium, jaką była Polska pod „rządami” PO/PSL oraz nomem omen "rządami" głównego lokatora Pałacu Namiestnikowskiego - figuranta GRU/WSI.
Powołując się zaś w ostatnim komentarzu na „ałtorytet” równie niejakiego Zygmunta Wrzodaka ostatecznie się skompromitował, bo ten jego „ałtorytet”, jest jednym z dwunastu ArcyZdrajców naszego kraju, którzy w okresie anektowania przez Putina ukraińskiego półwyspu Krym wysłali do tegoż właśnie Putina słynny haniebny i zdradziecki: List otwarty do Narodu Rosyjskiego i władz Federacji Rosyjskiej.
Oszczędzę sobie i Państwu nieprzyjemności cytowania tych ohydnych bredni, które zrodziły się w umysłach tej grupy zdrajców naszego kraju, a tym wszystkim, którzy chcieliby się zapoznać z jego treścią podaję namiary, gdzie można to uczynić, aby równocześnie zrozumieć, jaką rolę na tym portalu pełni „His” i jemu podobna putinowska agentura.
A oto te namiary, gdzie stoi czarno na białym, kim jest Zygmunt Wrzodak i dlaczego tak zaciekle atakowana jest na tym i innych forach dyskusyjnych partia polityczna Prawo i Sprawiedliwość:
http://wrzodakz.neon24.pl/post/108937,polacy-rosjanie-ukraincy-slowianie
http://www.konserwatyzm.pl/artykul/12129/zygmunt-wrzodak-list-otwarty-do-narodu-rosyjskiego-i-wladz-f
http://niezalezna.pl/49705-slazacy-czy-agentura-pisza-blagalny-list-do-putina-przeciwko-rusofobicznej-polsce
Przywołany przeze mnie ten haniebny list podpisali:
Profesor Anna Raźny – Kraków
Profesor Jan Szarliński – Kraków
Zygmunt Wrzodak – Poseł na Sejm IV i V kadencji, były członek Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, bloger: NEon24.pl
Mecenas Ryszard Parulski - Warszawa
Mecenas Marian Barański – Warszawa
Mgr. Tadeusz Bednarski – Poznań
Mgr. Adam Śmiech – blog jednodniówka.pl – Pabianice
Mgr. Andrzej Skorski – Warszawa
Zdzisław Jankowski – Poseł na Sejm IV kadencja
Mgr. Jerzy Truchlewski – Gdańsk
Dr. Paweł Ziemiński – Łódz
Mgr. Dariusz Kosiór – Otwock
10.05.2014 20:33

Agamemnon - 26.06.15 23:57
Rosjan weźmiemy na Muchę. Jest niezbędna. Niesiołowski też do takich celów się nadaje. Zajmował się muszkami.

His - 26.06.15 22:03
http://wrzodakz.neon24.pl/post/84391,pis-oddaje-wladze-po

"Poseł Zygmunt Wrzodak:

Dziękuję.

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Mam zaszczyt wygłosić kilka zdań dotyczących wniosków o rozwiązanie Wysokiej Izby. Panie marszałku, Wysoka Izbo, odbieram całą tę awanturę wywołaną przez pana premiera Jarosława Kaczyńskiego jako temat zastępczy. Pan Kaczyński stracił koncepcję kierowania państwem i wymyśla różne haki na różnych polityków, tak żeby rzeczywiście wprowadzić bałagan i by skuteczne było przede wszystkim wprowadzanie w Polsce amerykańskich okupacyjnych wojsk, jak również likwidacja złotego i uchwalenie i przyjęcie konstytucji Unii Europejskiej. Te trzy kwestie zostają jeszcze do załatwienia przez tych, którzy tak naprawdę zaplanowali likwidację państwa suwerennego, jakim jest Rzeczpospolita Polska.
Wszystkie sprawy związane z likwidacją złotego są w toku, jak mówi pani Gilowska. Wdrażanie traktatu amsterdamskiego odbywa się zgodnie z planem, czyli następuje powolne odchodzenie od polskiego złotego, a wprowadzane będzie euro. Przyjęcie konstytucji Unii Europejskiej przez Wysoką Izbę jest tylko kwestią czasu. Potrzeba panu Kaczyńskiemu tej większości w Wysokiej Izbie po to, żeby Wysoka Izba przyjęła traktat Unii Europejskiej, ale przeszkodą jest LPR i Samoobrona. Kolejna sprawa to wprowadzenie na terytorium Polski wojsk okupacyjnych amerykańskich, z głowicami jądrowymi. Ten, kto jest za takim rozwiązaniem, naraża naszą ojczyznę, nasze terytorium, na zbombardowanie przez innych. To są zdradzieckie plany Prawa i Sprawiedliwości. Może nie Prawa i Sprawiedliwości, ale kliki, która się wywodzi z Porozumienia Centrum, bo trzeba zajrzeć głęboko w tę sprawę. (Oklaski) Ta gangrena, która się przetworzyła w Prawo i Sprawiedliwość, bierze się z Porozumienia Centrum a wcześniej z Magdalenki i okrągłego stołu."

Jedną z osób które rozumieją co się dzieje w Polsce jest p. Wrzodak. Po kilku latach sprawdza się to co proroczo przewidywał a i teraz ma inne zdanie niż serwowana Polakom propaganda.

Jan Orawicz - 26.06.15 20:29
Wykluczenie z polskiej polityki to mało!!! Za zrujnowanie gospodarcze
kraju, odpowiedzialni na ławę oskarżonych, przed obliczem Sadu, specjalnie
powołanego do tego rozrachunku. Tak dalej być nie może,ponieważ nie
rozliczanie przestępców ośmiela z miejsca następnych! Pierwsze pytania
takiego ewentualnego sądu podanie obiektywnych przyczyń zniszczenia
stoczni,zamknięcia kopalń i wiele innych zakładów, w miastach i na wsiach.
Rozliczenia ukrytych afer itd. Bez tego rozrachunku o Polsce prawdziwej i
sprawiedliwej to sobie możemy pomarzyć...!!! Należy też rozliczyć tych,co
w ubiegłym roku, strzelali - komunistycznym przykładem z grudnia 1981 do górników Kopalni Wujek. Czyli za tamtą powtórkę zbrodniczego wyczynu
tow. Jaruzelskiego i Kiszczaka.

Lubomir - 26.06.15 16:46
Oby Prawo i Sprawiedliwość 'podniosło poprzeczkę' przy wystawianiu swoich kandydatów. Na obecnym etapie widać, że na szczeblu lokalnym garnie się do PiS sporo nieudaczników życiowych i cwaniaczków, którym marzy się 'fucha' za wielkie pieniądze, a nie ofiarna praca na rzecz Polski i Polaków.

Wszystkich komentarzy: (11)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Sierpnia 1914 roku
Józef Piłsudski powołał w Warszawie tajny Rząd Narodowy.


06 Sierpnia 1914 roku
Wymarsz do walki Pierwszej Kompanii Kadrowej.


Zobacz więcej