Środa 5 Sierpnia 2020r. - 218 dz. roku,  Imieniny: Emila, Karoliny, Kary

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 11.06.15 - 12:39     Czytano: [2174]

Zdarta płyta


Premier Ewa Kopacz w końcu musiała coś zrobić, no i zrobiła, zdymisjonowała kilku ministrów, wiceministrów, zapowiedziała, że nie przyjmie sprawozdania prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, podobno niezależnego od rządu oraz nakazała Radosławowi Sikorskiemu oddać laskę marszałkowską. Acha, przeprosiła jeszcze za taśmy, ale tylko wyborców PO i bliska była powielenia wyczynu Sawickiej z konferencji prasowej. Szkoda tylko, że czekała z tym wszystkim 12 miesięcy.

Cóż można jeszcze dodać, może tyle, że rząd gnije coraz bardziej i nie tylko od głowy, ale i od ogona. Do wyborów pozostało już tylko 4 miesiące i dymisja pani premier nie ma sensu. Niech ta formacja gnije dalej, ale trzeba bardziej pilnować Polski, aby ta ekipa nie dokonała jeszcze większych strat. Dobrze, że mamy już nowego prezydenta, który zapewne będzie tego pilnował.

Andrzej Duda prezydent – elekt wyraził zaniepokojenie sytuacją i stwierdził, że kredyt zaufania właśnie został wyczerpany i nie pomogą kolejne dymisje, powtórzył, aby w tych ostatnich miesiącach rząd nie wykonywał zmian ustrojowych, które służyłyby jedynie doraźnym celom partyjnym.

Na scenie POlitycznego teatru kolejne przetasowania, jak niektórzy mówią, zostały zrzucone z sań kolejne osoby na pożarcie. Ale czy to coś pomoże? Wydaje się, że nie. Ciekawe według jakiego klucza to zrobiono, tym razem? Jest wiele wersji. Są różne frakcje, służby wewnętrzne i zewnętrzne. Trzeba uważać, żeby się nie wplątać mimochodem w jakiś ułożony misternie przez kogoś scenariusz i nie zrobić niedźwiedziej przysługi.

To co się dzieje obecnie, było już testowane kilkakrotnie przez Donalda Tuska. Jemu się udawało otumaniać ludzi, ale Ewa Kopacz to nie Donald Tusk, dlatego pani premier zaraz po dokonaniu cięć w rządzie i nie tylko w rządzie, udała się do Brukseli po wskazówki. Już wieczorem ma powrócić do Warszawy, bo w Sejmie ważne głosowanie w sprawie powstania komisji śledczej, dotyczącej afery taśmowej. Drogo nas kosztuje ta ekipa, oj drogo.

W kręgach kelnerów mówi się, że to jeszcze nie wszystko, że na koniec trzymane są taśmy m.in. z Donaldem Tuskiem i Janem Kulczykiem oraz kompromitujące niektórych wysoko postawionych dygnitarzy filmy video, a… Bury zaciera ręce i nie pcha się przed kamery, może zapomną.
Czeka nas gorące lato i upalna jesień. Dzieje się historia. Ale kto to wszystko posprząta i jak będziemy tym razem nazywać Rzeczpospolitą, okaże się dopiero po wyborach.

Zbigniew Skowroński

Wersja do druku

solo - 07.07.15 13:03
No proszą. Cenzura funkcjonuje. Obraża uczucia. Jak można obrazić uczucia??? Podałem tylko fakty. Nikogo nie obrażałem. Agamemnon ma przynajmiej przykład cenzury. Dobre i to.

solo - 06.07.15 14:03
Komentarz zatrzymany, autor obraża uczucia religijne katolików
Admin

Litwin - 06.07.15 9:24
Czyli niejaki Bellarmino przykładając rękę do uśmiercenia Gordiano Bruno był reprezentantem nurtu laickiego w Śniętem Officjum ? No, no ciekawe wnioski można wyciagnąć z pomysłów Agamemnona...

Agamemnon - 06.07.15 1:04
ad Litwin

Szanowny ateisto. Centralnym elementem etosu laickiego czyli ateistycznego jest cenzura, kłamstwo, wyśmianie, kradzież, zabójstwo.

Litwin - 05.07.15 18:15
Agamemnon już opanował nowe słówko - ateizm. Teraz chwali się na lewo i prawo czego dokonał. "Umim, paczajcie koledzy, już umim !!!!" I wkleja między wódkie a zakąskie, jako przerywniki z sensem i bez.

His - 03.07.15 18:44
Do hiszpańskich ofiar trzeba dodać jeszcze 510 ton złota, które Żydzi wywieźli z Hiszpanii do Odessy w październiku 1936 roku.
II WŚ to następstwo zwycięstwa żydobolszewickiego zamachu stanu w Rosji w 1917 r.
Gdyby mason Piłsudski wspomógł wojska Denikina może nie byłoby II WŚ.
Warto przeczytać życiorys i zrozumieć poglądy Bolesława Piaseckiego, który za nie stracił syna Bohdana w 1957 r. Dochodzenie w sprawie morderstwa Bohdana Piaseckiego to też bardzo ciekawa historia.
Szkoda, że u nas nie powstają filmy historyczne oparte na prawdzie. Ludziom nie chce się czytać, a filmy nawróciłyby nie jednego otumanionego przez mełamedów historycznych.

Agamemnon - 03.07.15 13:37
Wszystkie konflikty społeczne w Hiszpanii w latach 1936- 1939 nie usprawiedliwiają
ateistycznego ludobójstwa.

wolny strzelec - 03.07.15 11:28
Aby pisać o hiszpańskich ofiarach ateistów trzeba więcej wiedzieć o roli kościoła w czasach gen. Franco a rola ta nie jest kryształowa. Hierarchowie szli za interesem i władza im nie przeszkadzała, ta czy inna. Tu Agamamnon wie o wiele za mało, zresztą podobnie jak o roli Watykanu w historii Europy. Małe conieco jest na stronie www.historycy.org i innych

solo - 02.07.15 15:08
Tak, tak. Wypowiedzi katolików O......, Agamemnon, Zenek, itd. Nie obrażają nikogo. Po tylu latach tutaj spotkałem się z różnymi epitetami od tych Panów. Komuch, zdrajca, oszust, itd. Nigdy Polak. Taka wybiórcza cenzura redakcji "Kworum" na to pozwala. Tylko z rozumem, prawdą nie mają nic wspólnego. Najlepiej swoje grzechy (co kolwiek to znaczy) zwalić na innych. Trzymać się tego jak pijany płota. To klika tu zebranych Panów jest bardziej szkodliwa dla Polski, niż jakakolwiek partia polityczna . Szkodzi nam Polakom, szkodzi Polsce. Panie Agamemnon, czekam na nazwizka.

Agamemnon - 02.07.15 12:03
ad Tadeusz R

Trzeba znać historię XX wieku i umieć dodawać. To wszystko. Ateiści rozpętali II wojnę światową w której to zamordowano 50 milionów ludzi. W ZSRS ateista Józef Stalin wymordował 80 milionów ludzi (Sołżenicyn). W Hiszpanii w latach 1936-1939 dzięki ateistom zamordowanych zostało 600 tys. osób. Dodać należy zbrodnie ateistów w Wietnamie, w Kambodży (Czerwoni Khmerzy), w Korei, do tego dochodzą zbrodnie holokaustu aborcji. Podane obliczenia ( 200 milionów) mogą być mocno zaniżone i w tym sensie mogą być nieprawdziwe.

Tadeusz R. - 01.07.15 22:18
A propos 200 milionów wziętych z sufitu przez Agamemnona. Kłamstwo powtórzone tysiąc razy nie staje się prawda , to dalej jest kłamstwo.
Co do ateistów popełniasz błąd przykładając swój sposób oglądania swiata do ateistów. Ateista poznaje świat bez coniedzielnych wytycznych jak rozumieć słowa i otaczający świat, popełniasz więc błąd metodologiczny, a stosując złą metodę otrzymujesz zafałszowane wyniki. Lecz to twój problem. Ja nikogo nie pouczam jak ma żyć, żądam tylko równego traktowania obywateli. Tylko tyle a może aż tyle ?

Agamemnon - 01.07.15 20:27
ad ~Tadeusz R

Gdyby ateiści kierowali się rozumem, nauką oraz moralnością nie stworzyliby cywilizacji śmierci. W samym XX wieku wymordowali ponad 200 milionów ludzi.

"Cuda" jako zjawiska zawieszenia, czy przekroczenia praw natury nie są przedmiotem wiary. Są przedmiotem dociekań naukowych. By zapoznać się
z ich wynikami potrzeba u ateisty wręcz heroizmu czy cudu. Ateista żyje
w zasklepieniu swych ciasnych poglądów na otaczającą go rzeczywistość.

Zenek - 30.06.15 20:45
Re: Agamemnon,Orawicz z osobą bez glebszej
wnikliwosci w sprawach ludzkiej egzystencji na
tej naszej ziemi, nie ma mozliwosci nawiazywania
dialogu. Ten pan T.R to zapewne emerytowany były
etatowy aparatczyk PZPR. Z nudów tutaj wpada,
by starym zwyczajem macic ludziom w glowach.
My na ich czerwone szmatlawce nie wchodzimy,
a oni nam - po prostu wlaza ze swoimi przezytkami!
Druga sprawa to ta,ze oni sobie nie zycza u siebie
naszej obecnosci. Doswiadczylem tego sporo razy!
Te sprawe musze tak skwitowac,ze kto ceni sobie
czas,ktory nam ucieka, nie traci go na tego rodzaju
dyskusje z uparciuchami przy swoich ateiustycznych
bredniach, wytartych jak lokiec starej marynarki.
Pozdrawiam panow


l

Tadeusz R. - 30.06.15 20:13
Link jak link, lecz ja nigdzie nie pisałem że mam watpliwości. Drogę mam jasno wytyczoną, (żyj i daj żyć innym), bez bajeczek daję sobie radę bardzo dobrze. Moje dzieci również :)))

Agamemnon - 30.06.15 19:42
Sama wiara lub niewiara nie zwalnia człowieka od odpowiedzialności wynikłej
z łamania prawa moralnego jeśli życie człowieka ma sens. Łamanie prawa moralnego przynosi zło osobie, której
łamanie prawa dotyczy, np. ktoś złamał prawo do życia i zabił człowieka, złamanie prawa pozbawiło jakąś jednostkę ludzką życia. Czy za czyny człowiek ten będzie odpowiadał w życiu po śmierci fizycznej? Tak, ponieważ, egzystencja człowieka nie ogranicza się do strefy fizykalnej. Do strefy fizykalnego funkcjonowania człowieka ograniczają się ateiści. Utworzyli cywilizację śmierci czyli coś antyludzkiego.

Ścisłą odpowiedź znajdzie Pan na swoje wątpliwości na:

http://www.ivrp.pl/viewtopic.php?t=15391

Tadeusz R. - 30.06.15 12:19
Uważam że przeżycie czegoś czego nie umiem wytłumaczyć rozumem i dostępną mi tego dnia wiedzą , nie jest wystarczającym powodem aby uwierzyć w cuda. Raczej powinno być impulsem do pogłebiania wiedzy, zamiast tkwienia w stuporze. Nawet przeżycie upadku z 1 kilometra jedni traktują jako cud a inni umieją to wytłumaczyć w kategoriach fizyki i aerodynamiki, choc szansa na przeżycie jest mniejsza niż szóstka w lotto a szóstkę też niekiedy ktoś trafi. Na duszy czy raczej w rozumie ciężko mi nie jest, gdyż nie powtarzam kilka razy dziennie i do znudzenia że "nie jezdem godzien tego czy owego". Po prostu nie daje sie wbijać w poczucie bezradności i niemocy wobec otoczenia - żyję tu i teraz i robię co do mnie należy. Żyj i daj żyć innym lub inaczej - cokolwiek robisz rób przyzwoicie, aby potomni ciebie nie przeklinali. Mamy jedno życie i należy starać sie aby przeżyć je godnie. Liczy sie to co zostawię po sobie i bynajmniej nie chodzi o wielkość tablicy czy kaplicy grobowej, to akurat nazywa się pycha. Podobnie jak wysokosć wieży lub wielkość pozłacanej kopuły, które maja utwierdzić obserwatora czy pątnika jak marnym prochem jest wobec .... . No włąśnie , wobec czego ? Wobec pieniędzy fundatora czy ułudy inwestora ? Łudzenie się że modlitwą cokolwiek zmienimy (przy założeniu że ktoś tej modlitwy wysłucha) świadczy raczej o dziecinnej naiwności penitenta. Lecz dla wielu łatwiej udawać dziecko we mgle niż samodzielnie decydować o sobie. Po prostu wiara w cuda jest łatwiejsza w codziennym życiu niż szukanie naukowych rozwiązań do których trzeba posiadać co nieco wiedzy. To minimum wiedzy jest potrzebne choćby w celu poszerzenia horyzontów, aby wiedzieć czego i gdzie szukać, oraz by sobie przyswoić znalezione wiadomości. Bo wiedza jest potęgą, co wiedziano już dawno - za faraonów i wiele, wiele wieków wcześniej niż 6000 lat zapisane w Biblii. Pozdrawiam.

Agamemnon - 30.06.15 10:12
Apologeci chrześcijańscy w sposób wystarczający uzasadnili
racjonalne podstawy wiary. Materia jest tak zbudowana, że pytanie o principium rzeczywistości jest pytaniem uzasadnionym.
Ateiści natomiast w filozoficznym sensie stoją w opozycji do metanauki.

Jan M. - 30.06.15 3:11
@Agamemnon:
Jakimże cudem ktoś nie wierzący w życie wieczne może odpowiadac przed sądem ostatecznym ? Umieram, gaśnie swiatło i robaki maja pokarm, nawet jeśli zgadzam sie na spopielenie. Normalne krążenie materii w przyrodzie, nic nie może być zmarnowane. Fizyka i chemia w czystej postaci. Tak naprawdę przydatne organa oddam na przeszczepy a resztę truchła każę spalić. Bedzie czysto i higienicznie, bez smrodu na smętarzu.

Jan Orawicz - 29.06.15 23:51
Tadeusz R ...wiedza i stopień ilorazu inteligencji szybciej pozwala
człowiekowi na rozpoznanie się też w tym zakresie pojęć,że Człowiek,
jako najwyżej zorganizowana istota, nie została- przepraszam wychlapana z błota.
Oprócz tego, nie zauważył pan do tej pory występowanie na naszej ziemi
takich zjawisk,że nauka - w żaden sposób nie może tych zjawisk
naukowo uzasadnić.Życzę panu spotkania się z takimi zjawiskami,
które ja osobiście miałem szczęście - kilka razy w życiu przezyć. Mam
od młodości przyjaciół,którzy też byli ateistami. Kiedy przeżyli zjawiska
podobne do tych,które ja przeżyłem, stali się osobami głęboko wierzącymi
w Boga. Szczerze życzę panu tego samego,a będzie panu lżej na duszy,
w naszym ludzkim życiu. Serdecznie pozdrawiam

Tadeusz R. - 28.06.15 14:15
Jeśli ateiści nie korzystają z rozumu i nauki, to chyba jestem aniołem.
Czy wy rozumiecie co piszecie ?????

Agamemnon - 28.06.15 12:03
Dialog prowadzony przez ateistów polega na obrażaniu ludzi przy jednoczesnym zaniechaniu korzystania z nauki.

Kata_Tjuṯa - 28.06.15 11:00
My tu nic nie mieszamy. My tylko obserwujemy fakty.

ciekawy - 28.06.15 1:59
Komentarz zatrzymany, autor obraża uczucia religijne katolików.
Admin

Jan Orawicz - 27.06.15 20:04
solo i cywil nie mieszajcie naszej wiary katolickiej z zachowaniami
barbarzyńców. Oprócz tego, nie pomijajcie spraw prawa do obrony życia katolików, napadanych, przez hordy zwyrodnialców w ludzkiej skórze.
Czy Panowie znacie historię? Pewnie nie,co widać gołym okiem. A kursy
ateizmu świadomie pomijają te pozytywy,które cechowały i nadal cechują
nas katolików. Zdrajcy naszej wiary, często podstępnie korzystali z naszych
haseł. Najbliższe historycznie hasło skwapliwie przywłaszczył sobie zbrodniarz
Hitler.Jako ateista nie gardził napisami "Bóg z nami"Te hasła były na sztandarach i sprzączkach pasów Wehrmachtu. Ale trudno prowadzić dialog
na te ważne tematy z osobami bez szerszej wiedzy i logicznego odbierania
obiektywnego porządku rzeczy świata,w którym żyjemy.Kursy ateistyczne,
to mocno za mało,by mieć szersze pojęcie o prawidłach i nie prawidłach
naszego życia na tym Bożym świecie.Człowiek uważny, wystarczy,że spojrzy
sam na siebie,a wnet zauważy,że jego budowa fizyczna i duchowa nie
została wychlapana z błotka! Ale by tę rzecz zauważyć trzeba m y ś l e ć !!!

cywil - 27.06.15 18:36
To policz ilu Indian z obu Ameryk zginęło podczas nawracania na jedynie słuszną wiarę ? Dodaj do tego ilu afrykańczyków oddało zycie za swoją tradycyjną wiarę, etc, etc. Widzisz źdźbło w oku bliźniego a belki we własnym nie zauważysz ?

solo - 27.06.15 14:27
Tak jest, dlatego w ramach tego dekalogu. Kapłani kościoła katolickiego nosili miecze, rozpalali stosy, otwierali sale tortur, prowadzili wojny krzyżowe, itd. Panie Agamemnon, czas myśleć. Nie powtarzać w kółko tego samego. Panu życzę zdrowia.

Agamemnon - 26.06.15 22:26
ad ~ciekawy

Zabijanie jest przekroczeniem naturalnego prawa (zawarowanego w Dekalogu).
Zgodnie z nauką Chrystusa jest wykroczeniem ciężkim przynoszącym śmierć duszy człowieka, który zabija.
Dokonują tego wyczynu ludzie o różnych poglądach. Istnieją zabójcy, co żałują swojego czynu i dokonują zmiany swojej postawy poprzez nawrócenie. Wśród nich mogą być ateiści, słyszałem o takich przypadkach. Za popełnione przestępstwa, każdy będzie odpowiadał indywidualnie na sądzie ostatecznym. Czy był chrzczony
i należał do jakiejś sekty czy Kościoła czy był ateistą nie będzie miało to żadnego znaczenia.
Nie zmienia to faktu, że ateiści w samym XX wieku wymordowali ponad 200 milionów ludzi.

ciekawy - 26.06.15 21:05
Według Agamemnona to ateiści wymordowali Indian w Ameryce po wycieczkach Kolumba i Corteza. Jose de Anchietta też był ateistą ? To autor słów "miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje" .

solo - 26.06.15 15:54
Czekamy na nazwizka tych ateistów. Agamemnon. Jak będziecie sami utrzymywać Wasza sprawa. W Polsce muszą wszyscy, niestety. Ciekawe dlaczego słuchacie, czytacie, oglądacie takie media. Lubomir. Macie Trwam, RM, gazetki kościelne. Tam też mało Polski, dużo przeciw Polsce.

Lubomir - 25.06.15 16:36
Re: Babcia Konstancja 'Onet' jest finansowany przez ten sam kapitał, co 'Fakt', co kalka niemieckiego brukowca 'Bild'. To portal skandalizujący, dezinformujący, demoralizujący oraz szkalujący Polskę i Polaków. To elektroniczny organ antypolaków i szumowin.

Agamemnon - 25.06.15 13:12
ad ~ex

Ateiści w XX wieku wymordowali ponad 200 milionów ludzi. Bolszewizm i inne formy ateizmu to groźne zjawisko dla postępu cywilizacji ludzkiej. Teraz jak nie może zabijać będzie nas pouczał, jak mamy utrzymywać swój Kościół. Tyle, że są to rady nieproszone. Bolszewik zawsze miał jakieś odchyły w psychice.

ex - 24.06.15 22:34
Jakie szydzenie z wiary ? Jakie szydzenie z kościoła ? Dyskusja na temat m.innymi fikcji jest szydzeniem ? Stosowanie kryteriów naukowych do cudów domniemanych jest szydzeniem ? Żądanie równego traktowania obywateli i podmiotów gospodarczych to jest szydzenie z koscioła i jego pracowników ? Za wzięcie pieniędzy za chrzciny/ślub/pogrzeb należy wystawić dokument np. KP lub rachunek lub fakturę. Chowanie kasy do szuflady bez dokumentu kasowego to jest oszustwo vel kradzież.

??? - 24.06.15 10:56
Chyba to jest forum PO . Co drugie zdanie PO to ,PO tamto, palgi egipskie to także było PO. Może to forum szkoleniowe ?

Babcia Konstancja - 24.06.15 7:47
Na potwierdzenie słów że Onet i wirtualna Polska codziennie zamieszczają co najmniej jeden artykuł szydzący z wiary i zwalczający kościół.
Oni uwijają się jak w ukropie 24 godz. na dobę.
Poniżej tytuł z Onet ze zdjęciem Jezusa Chrystusa z 24.06.2015.

Katolicy drżą. Wstrząsające odkrycie i mocne dowody. "Jezus był pierwszym wampirem".

Powoli dojdzie do tego że Jezus Chrystus uznany zostanie za pierwszego antysemitę i mordercę żydów.
Na razie został uznany przez Onet pierwszym WAMPIREM.
Walka z wiarą i kościołem trwa w najlepsze. I tak codziennie ci wyjcy z Onet.
Pogaństwo ma to do siebie, że w nic nie wierzy to jeszcze zwalcza i odmawia tego innym.
Taka mamy wolność wyznania i sumienia w tym naszym okupowanym przez jewrejstwo (chazarstwo) kraju.

Agamemnon - 23.06.15 22:05
Ja myślę, że należy pozwalniać z więzień wszystkich rowerzystów. Apartamenty przygotować dla gości. Donadowi Tuskowi osobiście ufunduję trampki, by miał czym piłkę kopać w wolnych chwilach od rozmyślań.

Lubomir - 23.06.15 16:23
Platforma Obywatelska padła na terytorium rządzonym przez Rosjan. Padła w Gubernii Kaliningradzkiej. W Polsce też czeka ją podobna przyszłość. Polaków stać na polskie ugrupowania. Oś Moskwa-Berlin nie musić podsyłać swoich 'grup inicjatywnych'. Zresztą w Polsce nie ma za bardzo już czego grabić. Partyjni grabieżcy rozkradli i zniszczyli niemal wszystko, lub co najwyżej polską własność przekazali w ręce swoich zagranicznych protektorów.

solo - 23.06.15 13:39
Dziunia - 22.06.15 9:04
Daj sobie spokój SOLO z antykościelnymi komentarzami. Twoje "ewangielizm to wiara chrześcijańska"
Może nie. Wiara Ewangelicka, protestantyzm, zielonoświątkowcy, prawosławni, świadkowie jehowy, itd. To wszystko odłamy chrześcijaństwa. Widać Pani bardzo mało wie na ten temat. Co jeszcze ważne że broni Pani instytucji. Czyli tylko o to chodzi. Ja nie prowadzę żadnej walki, nie mam powodu. Jest mi obojętne w co, kto wierzy. Chcę tylko aby instytucja, kościół katolicki przestał nas Polaków okradać. Tak brakuje powoli argumentów, prawda. Zaczynamy się czepiać, tak tylko dla zasady. http://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/80e82

Jajakobyły - 23.06.15 8:51
Dziunia czepia się słówek. Zapewne Solo miał na myśli kościół ewangelicko-augsburski w odróżnieniu od rzymskich katolików czy wyznawców kościoła polsko-katolickiego, choć tych niuansów jest trochę więcej. Zamiast podejsć ze zrozumieniem do intencji autora i doszukać się człowieka w człowieku, to wy zaraz mięszacie bliźniego z błotem. Wstyd. Czy tak wlaśnie wygląda miłośc bliźniego u katolików praktykujących ? I cóż warte wasze ewangelie ? Marek, Jan, Mateusz i Łukasz przewracają się w niebie jak na was patrzą co wy wyrabiacie. :((((

MKM - 22.06.15 20:56
Re: Pani Dziunio, kto puszcza na Kworum taki elment, jak ten spod nicka "solo"
to za siebie pewnie już nie może!

Dziunia - 22.06.15 9:04
Daj sobie spokój SOLO z antykościelnymi komentarzami. Twoje "ewangielizm to wiara chrześcijańska" kompromituje cię całkowicie. Twoja "wiedza" a raczej niewiedza jest porażająca. Czy "wisz" co to jest ludzka przyzwoitość, nie "wisz". " Jak nie potrafisz nie pchaj się na afisz".
Nie zmyślaj i nie wymyślaj. Bo jeszcze zostaniesz wielkim myślicielem XXI wieku albo "myśliwym" ewentualnie.
Zostałeś twórcą nowej wiary pod nazwą "EWANGIELIZM".
Gratulacje. Teraz tylko nazbieraj wiernych i masz za darmo twój prywatny kościół. Może wreszcie dasz spokój kościołowi w Polsce i nie będziesz prowadził beznadziejnej walki z pianą na ustach. Daj znać jak ci idzie.

Zobaczcie państwo jakich mamy zdolnych czy wręcz genialnych komentatorów.
Do czego prowadzi nienawiść i bełkot światopoglądowy a raczej zagubienie w tej materii.

solo - 21.06.15 14:21
Panie His, przecież wiara katolicka jest też żydowska. Wychodzi na to że ciągle żydzi walczą między sobą. Walczą o władzę, wpływy, dostatki, człowiecze uczucia. A reszta się tylko przgląda, czy jak? Napisałem kiedyś, żydzi muszą zawsze być po obu stronach barykady. Niezależnie, która strona wygra będą zawsze po stronie wygranych.
Panie Kaluski, przepraszam za błąd. Ja nie muszę wiedzieć, Pan powinien. Czy ewangielizm nie jest wiarą chrześcijańską? Każdy odłam tej wiary interpretuje po swojemu, dogmaty na które niemają żadnych dowodów. Ale każda chce zniszczyć inną. Dlaczego???? Czekam na tego ateistę, który wywołał jakąś wojnę.

Pippi - 21.06.15 13:14
O czo biega ? Był Bóg ? Był. Że ołtarze trochę inne i krzyżyk inny ? Głupota bez zmian.

Marian Kałuski - 21.06.15 1:24
Odnośnie ostatniego wpisu "Solo":

Szkoda czasu na dyskutowanie z człowiekiem, który nie wie, że pisze się "papież" a nie "papierz" i którego komentarz jest stekiem nonsensów (np. nie wie, że do 1918 r. Niemcami rządziły de facto EWANGELICKIE Prusy) i zacietrzewienia antykatolickiego, na co wskazuje chociażby jego upieranie się przy tym, że Hitler był katolikiem. Czy słyszał "Solo" powiedzenie: "Po owocach ich poznacie"? A owoce Hitlera były SKRAJNE antykatolickie i antyewangelickie. Bozbożny hitleryzm miał być nową religią Niemców, a bezbożny komunizm miał być nową religią mieszkańców Związku Sowieckiego.
Zmilcz bracie, zaoszczędź| sobie wstydu.

Marian Kałuski, Australia

Agamemnon - 20.06.15 22:46
Ateizm Hitlera i Stalina został opisany i udokumentowany w książce: Urojony Bóg Richarda Dawkinsa autorstwa dr. Pawła Blocha, W-wa 2011, wyd. Flavius s. 90

His - 20.06.15 20:05
Początek XX w to walka pomiędzy katolicką Europą a żydokomunizmem i żydobolszewizmem.
Żeby zrozumieć te wydarzenia trzeba przestudiować zwycięstwo żydobolszewizmu w Rosji, 1917 rok, powstało wtedy żydowskie imperium, które planowało zniszczyć całą katolicką Europę.
1945 rok to kolejne zwycięstwo żydokomunizmu nad Europą i Światem.
Gdyby Niemcy pokonali żydobolszewików Hitler byłby bohaterem i drugim po Sobieskim obrońcą Europy.
Niestety przegraliśmy i mamy ciąg dalszy walki tym razem niszczone są narody bez wojska i krwawej walki.

(.......) Komentarz zatrzymany z uwagi na niedopuszczalne sformułowania, niczym nie udokumentowane opinie dotyczące innych wypowiadających się na tym forum. Bardzo proszę o komentowanie treści powyższego artykułu.
Admin

Jarek Silvestrini - 20.06.15 17:50
Agamemnon usiłuje zaklinac rzeczywistość lecz faktom zaprzeczyć nie sposób. To że Stalin i Hitler zwalczali jakąś religie nie oznacza że tych religii nie znali. Znajomość tematu jest potrzebna dla skutecznego działania, to oczywista oczywistość. Jednocześnie w nawiązaniu do współczesności, wyjaśnia kto walczył z układem, ten kto układ znał najlepiej. Oto cała prawda.

solo - 20.06.15 17:34
Marian Kałuski - 19.06.15 13:56
"Solo" pisze, że I i II wojnę światową wywołali katolicy.
Nieprawda!
I wojnę światową wywołali protestanci - Anglicy i Niemcy, czyli anglikanie i ewangelicy.
II wojnę światową wywołali bezbożnicy - Hitler i Stalin.
Marian Kałuski, Australia
Proszę Pana, proszę wymienić chociaż jedno nazwisko ateisty, który wywołał wojnę. W Angli, Niemczech nie tylko są protestńci. Np. Niemcy Bayer, Baden-Württemberg, Hessen inne landy. Protestańci, anglikanie to też katolicy, chrześciajnie, są małe różnice w tych wiarach. W Angli kościół odrzucił zwierzchnictwo Rzymu, tam głową kościoła jest król. Hitler, popierany przez papierza, episkopat niemiecki, oraz episkopat Polski, był katolikiem. Stalin prawie absolwent seminarium duchownego. Mam wrażenie że pisze Pan aby tylko pisać. Najlepiej swoje grzechy(cokolwiek to znaczy) przypisać innym. Co do pierwszej wojny, kto zabił księcia Ferdynanda w Sarajewie? Może też ateista???

Lubomir - 20.06.15 13:05
W Polsce potrzeba ludzi z wizją, jak polityczno-gospodarczy duet Mościcki-Kwiatkowski. Zaciemnianie jednych afer gospodarczych i skandali obyczajowych - następnymi, to kiepska propozycja rozwoju. To projekt na miarę 'bomby zegarowej' Balcerowicza. To dywersyjne rujnowanie polskiej konstrukcji i odporności psychicznej. Globaliści często zamiast mózgu mają ekologiczne trociny. Ich nogi chodzą szybciej, niż pracują ich głowy. Gdyby zaczęli naprawiać powietrze, dawno zabiłoby nas promieniowanie kosmiczne.

Agamemnon - 20.06.15 12:09
Stalin i Hitler byli ateistami. Systemy totalitarne, które były ich dziełem walczyły z Bogiem.

Ewa - 20.06.15 0:35
Pan Kałuski ma problemy z pamięcią ?
Hitler i Stalin bezbożnicy ??
Przeciez obaj byli ochrzczeni a Stalin ,,od 1894 roku kształcił się, za namową swojej matki oraz dzięki protekcji jej przyjaciół, w seminarium duchownym w Tyflisie (obecnie Tbilisi). Szkoły tej nie ukończył. Jednak wbrew legendzie, stworzonej później przez oficjalną propagandę, Stalin nie został usunięty z seminarium za marksistowskie poglądy czy też niezdane egzaminy. Zrezygnował z nauki z powodu podwyższenia czesnego, którego nie był w stanie, bądź po prostu nie chciał płacić[9]. Zachowały się po dziś dzień jego wszystkie seminaryjne świadectwa. Wyniki w nauce, w zależności od roku studiów, miał dobre lub bardzo dobre (niektórzy wskazują na jego niezwykłą pamięć). Stalin śpiewał w chórze cerkiewnym i wyróżniał się dobrym głosem,, cytat z https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Stalin

Jarek z USA - 19.06.15 20:17
(.......) Komentarz zatrzymany z uwagi na niczym nie udokumentowane informacje dotyczące innych wypowiadających się na tym forum. Bardzo proszę o komentowanie tylko i wyłącznie treści powyższego artykułu i kulturalne spieranie się na argumenty.
Ps. proszę w końcu zdecydować na stały nick
Admin

Perth - 19.06.15 15:55
An intelligent man is sometimes forced to to spend time with such fools.

Justa widać, że też siedzisz za granicą... To proste jak drut – bo skąd ty wiesz, i piszesz, jakie jest życie na emigracji, że „syci i wypoczęci na emeryturkach zarobionych za granicą, w chwilach nudy mędzą nam o patriotyzmie, o ojczyźnie i tradycji” i „chyba opłacając podatki obcemu krajowi”.
A komu mają płacić podatki. Każdy pracownik płaci podatki w kraju w którym uzyskał obywatelstwo – kiedy pracuje, a jak przeszedł na emeryture, to na zasłużoną – tak jak w innym kraju, a z oszczędności po ciężkiej pracy żyją właśnie - jak piszesz „Syci i wypoczęci na emeryturkach”.

„Psycholożko” coś ci się w kroczu rozgrzało i teraz cuchniesz „dydaktycznym smrodkiem”. To takie postępowe Justy, którzy wyjechały za granicę i nie zabrały się do pracy, żyją na garnuszku państwa bo przyjechali o lewych rękach ale na „prawych” dyplomach, tytułujących się: „psycholog”, „jurnalista”albo „socjolog” ale z angielskim do dzisiaj ani be, ani me i mędzą nam tutaj swoje DEBILICTUS POSTĘPOWUS, wyrażając swoją nieudaczność i swoje problemy emocjonalne.
Żrą cię wyrzuty sumienia i zazdrość, że na emigracji jesteś niedorajda, a inni potrafią nostryfikować dyplomy, mieć rodziny, uczyć się, pracować, mieć przyjaciół w kraju osiedlenia, udzielać się społecznie w organizacjach lokalnych i polonijnych a zarazem pamiętać o patriotyzmie, o ojczyźnie i tradycji i dlatego okazujesz objawy głębokiej depresji.
Przepisuję ci zatem na początek, najłagodniejszy środek na takie schorzenie - Mitrazapine Sandoz i zażywaj go przed snem. Może Ci przejdzie. A rano odczepisz się od Mickiewicza i Słowackiego.

solo - 19.06.15 15:23
Dziunia - 19.06.15 8:07
"100 % kłamstw i kalumni rzucanych przez solo w stronę kościoła.
Kopernik, osoba duchowna, naukowiec, przedstawiciel kościoła.
Twierdził, że ziemia jest kulista i obraca się dookoła słońca. Poczytaj życiorys ."
Dzieło „De revolutionibus orbium coelestium” Heliocentryczna teoria Kopernika, jako sprzeczna z tekstem biblii, długo nie znajdowała uznania. Giordano Bruno zginął za nią na stosie, a dzieło Kopernika przez ponad dwa wieki pozostawało na indeksie ksiąg zakazanych. W 1609 r. Johannes. Kepler udowaodnił słuszność teorii kopernikańskiej. G. Bruno, Kepler i Galileusz przyczynili się do ugruntowania teorii Polaka, która znalazła teoretyczne ukoronowanie w sprawie powszechnego ciążenia sforułowanym przez I. Newtona.
Ponad 17 wieków przed Mikołajem Kopernikiem grecki astronom Arystarch z Samos ogłosił heliocentryczną hipotezę budowy świata. Głosił że ziemia okrąża słońce.
To tyle co do popierania nauki w kościele. Ja wiem że prawda boli. Ale jak nie poradzicie nie pogodzicie się z prawdą. To zawsze zostanie Wam obrażanie od komunistów. Nic więcej.

Agamemnon - 19.06.15 14:04
"Wyklinani ateiści żyją bez Dekalogu" pisze komentator/a

Ateiści w samym XX wieku wymordowali ponad 200 milionów ludzi.

Marian Kałuski - 19.06.15 13:56
"Solo" pisze, że I i II wojnę światową wywołali katolicy.
Nieprawda!
I wojnę światową wywołali protestanci - Anglicy i Niemcy, czyli anglikanie i ewangelicy.
II wojnę światową wywołali bezbożnicy - Hitler i Stalin.

Marian Kałuski, Australia

(C)HAM-ILTON - 19.06.15 12:29
@ Ewelina

Twoja retoryka to czystej wody DIALEKTYKA marksistowsko-leninowska i postępacka. Wystarczy, że uderzysz kilka razy palcami w klawiaturę i już leje się na ekrany internetowe zdradliwa i oszukańcza ideologia. Ideologia zagłady milionów ludzi. Ideologia zbrodni i ludobójstwa.

Postępactwo jak widać nie złożyło broni (a raczej kałachów).
Dzieci i wnukowie tych szarlatanów komunizmu i socjalizmu jedynie słusznej ideologii nadal powielają ich rodziców dziedziczne przywiązanie do górnolotnych haseł postępu i rozwoju, do haseł typu "proletariusze wszystkich krajów łączcie się", " naród z partią, partia z narodem", internacjonalizm, "po trupie burżuazji do dyktatury klasy robotniczej" itp, itd.

Dziedziczenie jak widać nie dotyczy tylko stanowisk , władzy ale również ideologii.
Ponad 70 lat ustawicznego bombardowania umysłów Polaków przez zdziczałe hordy komunistów i postkomunistów odcisnęły się piętnem w świadomości i postawach społeczeństwa.
Pani Ewelina jest pod wpływem tej ideologii, której motto określa się przez słowa "byt określa świadomość", szeroko rozpowszechnianej przez propagatorów dialektyki marksistowsko-leninowskiej.

Mimo, iż ideologia ta runeła w otchłań dziejów historii, to co rusz wypada trup z szafy w postaci postawy jaką prezentuje szanowna pani EWELINA.

Justa - 19.06.15 11:52
Widzisz Babuniu ja wiem trochę więcej niż piszę, a Ty piszesz więcej niż wiesz. Napisz może dlaczego Słowacki mówił "Polsko Twa zguba w Rzymie", napisz kogo podczas Insurekcji Kościuszkowskiej powieszono a ''kto zwąchał linę, wybrał proszek miast drabinę'' . Napisz kto zdefraudował pieniążki skarbu Rzplitej, choć mówią nam że to ojciec nowoczesnej edukacji. Napisz za kogo w kosciołąch zanoszono modły a z pewnością nie był to Kościuszko. Z wcześniejszej historii może napiszesz coś o Powstaniu Miecława i początkach utrwalania wiary przy pomocy rycerzy niemieckich sprowadzonych do Polski w tym celu a które zaowocowały problemem z Krzyżakami częściowo rozwiązanym dopiero pod Grunwaldem. Czy raczysz zauważyć że historia Polski nauczana w szkołach jest pisana tylko z jednego punktu widzenia i nie ma tam miejsca na zbyt analityczne podejście ? Może zrozumiesz dlacze tak często słyszymy ostrzeżenie że ciekawość to pierwszy stopień do piekła ? Tak jak kiedyś miałaś myśleć i mówić zgodnie z linią partii, tak dzisiaj masz to czynić zgodnie z obowiązująca religią państwową. Nie zmieniło się nic, może prócz kolorów sztandarów i lokalizacji komitetów, choc te stare były chamsko siermiężne w porównaniu do obecnych otoczonych parkami z danielami, jeziorami itp. I na czyją chwałę to wszystko ?

Babcia Konstancja - 19.06.15 11:29
@ Justa.
Twój wywód jest wyjątkowo smrodliwy i nieprzyjazny. Jest wyraźnie antypolski.

Nie znasz losów i przyczyn emigracji wielu naszych rodaków. Oni mimo, że są na emigracji naprawdę czują się Polakami. Stali się emigrantami w wyniku polityki prowadzonej przez "okupacyjne" władze Polski. Do 1989 r. Polska była okupowana przez wojska sowieckie. Od 1990 r. dawni okupanci pozostawili swoich namiestników i agentów w Polsce (w Sejmie, rządzie i innych instytucjach państwa) i ci im się tym byłym okupantom nadal wysługują, działąjąc na niekorzyść państwa polskiego i jego obywateli. Co do Mickiewicza i Słowackiego to następny paszkwil na Polskę i Polaków. To są wybitni Polacy, wieszczowie narodowi. Oni również zostali zmuszeni do emigracji przez okupacyjne władze carskie Rosji.

Pisanie przez ciebie na tym Korum takich bzdur i kłamstw , które nawet I. klasista ze szkoły podstawowej obnaży, świadczy o twoim prymitywiźmie albo braku podstawowej wiedzy. Twoja wiedza to same ciemne plamy a raczej brak wiedzy.

Osobniku JUSTA! Podejdź do lustra! Spójrz na swoje oblicze! Zapytaj odbicia w lustrze- Kim ja jestem? Odpowiem za ciebie. NIKIM. Tak jesteś NIKIM.
Jesteś MANIPULANTEM pozbawionym wiedzy, czucia i sumienia.
Przepraszam jeżeli cię obraziłem. Ale mam do tego prawo.
Sumienie własne nakazuje mi przeciwstawiać się takim jak Twoje poglądy a raczej prymitywne, odkrywcze produkty zbyt mało pofałdowanych obszarów organu myślenia.

Odwróć lustro, żeby nie kusić mózgu do następnych twoich wynaturzeń.
Dziękuję za twoją cierpliwość.

Ewelina - 19.06.15 11:28
Dziunia pisze chyba o jakiejs innej Polsce. O Polsce w której w parlamencie nie wiszą symbole religijne jednej religii, w której szkoła prowadzi zajecia z etyki dla chętnych i nie ma problemu "że nie można , bo za mało chętnych ", o Polsce w której pedofil w sutannie płaci osobiście za każde skrzywdzone lub osobiście poczęte dziecko. O Polsce w której biskup nie teoretyzuje w dziedzinach, o których nie ma pojęcia i jego nie dotyczą jak in vitro, gender albo i nawet aborcja. O Polsce w której nikt nie stygmatyzuje urodzonych z in vitro jakąs wyimginowaną bruzdą dodatkową czy dotykową. O Polsce w której tak zwany kościół rzymsko-katolicki nie zarabia milionów z dopłat do gruntów użytkowanych rolniczo. Przypomne że kosciół rzymsko-katolicki posiada około 160 tysięcy hektarów gruntów w Polsce, czyli pi razy oko prawie 3600 razy więcej niz powierzchnia Watykanu jak pisał tygodnik "Polityka" w 2010r. Bo stanie na straży ludzkich sumień ( o ile w ogóle to jest komuś potrzebne ) nie może polegać na robieniu interesów kosztem nas wszystkich i szczuciu na mniej wierzących lub ateistów całych zastępów moherowych wojowników. Wyklinani ateiści żyją bez Dekalogu nie mniej przyzwoicie niż fanatycy wiary a może nawet bardziej godnie. Zresztą Dekalog jest raptem od 2000 lat a Kodeks Hammurabiego jest dużo starszy a prawa plemienne Aborygenów mają kilkadziesiąt tysięcy lat. Dopiero intensywne krzewienie wiary po odkryciu Ameryki przez Kolumba spowodowało upadek tamtejszych cywilizacji. Słynne są słowa pewnego błogosławionego "Miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje", wygooglojcie sobie kto to powiedział i kto go błogosławił.
Może wiara w teoretycznego Boga jest komuś potrzebna, lecz bajki o niebie w czasach odrzutowców i rakiet to naprawdę są bezsensowne, lepiej wierzyć w postęp nauki. Ale to wymaga wysiłku, klepanie paciorków jest łatwiejsze.

Justa - 19.06.15 8:36
Ciekawe że najwięksi patrioci udzielają nam cennych wskazówek zza granicy. Syci i wypoczęci na emeryturkach zarobionych za granicą, w chwilach nudy mędzą nam o patriotyzmie, o ojczyźnie i tradycji. Oni najlepiej wiedzą co to patriotyzm. Chyba opłacając podatki obcemu krajowi żrą ich wyrzuty sumienia, które zagłuszają dydaktycznym smrodkiem. Tak czynił Mickiewicz, Słowacki i wielu wielu innych. Psycholodzy to podobno nazywają smędozis patrozis, objaw towarzyszący depresji i alkoholizmowi u osób mających problemy emocjonalne.

Dziunia - 19.06.15 8:07
100 % kłamstw i kalumni rzucanych przez solo w stronę kościoła.

Kopernik, osoba duchowna, naukowiec, przedstawiciel kościoła.
Twierdził, że ziemia jest kulista i obraca się dookoła słońca. Poczytaj życiorys .
Dalej, religia nie jest obowiązkowa w szkołach, każdy może wybrać lub zrezygnować z religii. Itd. itp. Szkoda tu zabierać miejsce żeby zaprzeczać twoim ewidentnym kłamstom i domysłom. Z każdym niżej napisanym zdaniem
dyskredytujesz się i kompromitujesz. Posądzasz o "zalewanie" a sam zalewasz głodne kawałki jakbyś miał wszystkich za idiotów i nieuków.
Człowieku, skąd tyś się wziął na tym świecie, ze wstrętem można tylko czytać wypocin twojego organu myśli i złudzeń.

Dyskusja z osobnikami twojego poziomu pozbawiona jest wszelkiego sensu.

Dobrego samopoczucia. Mniej zalewaj, poparacuj nad sobą.

Rymarek - 18.06.15 17:27
Znow solo zasolil Kworum!! Doszlusuje HiS i bedzie po ptakach!!
Wyraznie redakcja tego medim kocha takie antykatolickie komedium!

His - 18.06.15 16:08
Kościół kształci misjonarzy i ci wykształceni misjonarze przegrywają walkę z niewykształconymi osobami pokroju solo. Religia to są zasady ułożone przez mądrych, regulujące współżycie pomiędzy ludźmi dla ich dobra i długiego rozwoju. Budowanie więzi pomiędzy ludźmi bez zasad i swawola poczynań zwłaszcza młodych osób otumanionych jakąś wolnością bardzo szybko prowadzi do zniszczenia każdego narodu.
Następuje kierowana przebudowa świata ze sprawdzonego modelu na coś co jest nam nie znane choć w naturze występuje u małp bonobo.
Zasady ułatwiają współżycie normalnym ludziom, gorzej jest ze schizofrenikami. Wizje schizofreników są zagrożeniem dla innych a w zbudowanym tak jak u nas modelu tunelowym społeczeństwa, wpuszczenie kolejnego schizofrenika do np tuneli awansów politycznych powoduje że w tych tunelach mamy nie złą i niezrozumiałą dla normalnego człowieka walkę. W modelu tunelowym społeczeństw najważniejszą funkcję spełniają osoby mające klucze od furtek do tuneli awansów i dobrobytu materialnego. Metoda tunelowa kierowania społecznościami wyjaśnia w 100% to co się u nas obecnie dzieje. Większość ambitnych schizofreników nawet nie zdaje sobie sprawy kto i w jaki tunel ich wpuścił.
Najtrudniej jest nie dać sobą rządzić, rządzenie innymi to bardzo prosta sprawa.

solo - 18.06.15 12:36
(C)HAM-ILTON - 18.06.15 8:03
"Ateizm i tolerancja nie są religiami panie solo. Konstytucja gwarantuje każdemu obywatelowi wolność wyznania i sumienia."
Proszę Pana. Wiara i instytucja kościół katolicki, nic nie mają wspólnego ze sobą. Już dawno nie. Od około 1523 roku, gdy zaczęto handlować sakramentami. Wiara to wiara, kościół to geszeft. Każdy ma prawo wierzyć w co chce. Ale nie ma prawa swojej wiary narzucać innym. Podobnie jak przekonań politycznych, seksualnych upodobań, sposobu na życie, wolności słowa, itd. W tym wypadku jeżeli jakaś instytucja nie płaci podatków, świadczeń, ma roszczenia do dóbr Polskich, jednocześnie okrada Polskiego podatnika, oraz chce utrzymać dyktaturę. Instytucja obcego państwa. Nic dziwnego że coraz więcej ludziom się to nie podoba. Co to za wiara, która się musi bronić?? Bardzo dziwny argument. W Pańskiej wypowiedzi też słyszymy, kościół krytykują, walczą z kościołem, itd. Ale wiary w tym mało. Cytat „ Po upadku imperium rzymskiego, kościòł schował przed ludzmi cały dorobek nauki ery t.z. przed chrystusowej” doświadczen zyciowych, osiągnięć nauki, techniki. Prawie 10 000 lat, poprostu zakopał pod Watykanem. Starożytni grecy, rzymianie mieli kanalizację wodociągi, toalety i rozwinięte poczucie higieny. I przychodzi chrystianizm, ludzie s... na ulicy, nie myją się ale za to gorliwie się modlą co za postęp. Nauka mogła sie tylko odbywać w uczelniach, szkołach założonych przez kościòł. Uczeń miał obowiązek przyjmować święcenia, zostać duchownym. Musiał złożyć przysięge, być wierny i posłuszny.( ile razy to powielały wszystkie tyktatury) Wychylił się na stos, jako wysłannik diabła. Ziemia miała być plaska i w centrum wszechświata. Na poczatku XVII wieku powstały pierwsze szkoły świeckie, ale i tam musiały wisieć krzyże i obowiązkowa była religja ( w Polsce jest tak i dzisiaj). Nie rozumie dlaczego Pan uważa ze własnie wychowanie chrześcijanskie jest dobre i słuszne a inne nie. Pana argumęnt, to może że Pan został tak wychowany oraz dekalog. Co to jest? Spis zachowań, ktòrych nie przestrzega nawet sam kościòł. Większość wierzących. Pan narzeka i biadoli jak to Pańska religja jest poniżana, wyśmiewana. Chrześciajńską Europe zalewają muzułmanie, budysci i inne sekty. Zalewanie całego świata przez chrześcijanstwo Panu nie przeszkadza. Dlaczego zalewanie w druga stronę tak Pana irytuje. Gigantyczne rzeźe dwòch Wojen Światowych pytam kto te wojny wywołał, czyż nie katolicy właśnie. Ale lepiej jak zwalimy na ateistów, prawda. Co robi chrzescijanstwo w Azji, Afryce , obu częściach Ameryki. Przecież tam były i są jeszcze inne religjie, religjie dużo starsze niż chrześcijaństwo, czy one tysiąc lat temu przyszły do chrześcjańskiej Europy? Zalewać cokolwiek, zalewać jak katolicyzm zalewa już od ponad dwu tysięcy lat.”

(C)HAM-ILTON - 18.06.15 8:03
Ateizm i tolerancja nie są religiami panie solo. Konstytucja gwarantuje każdemu obywatelowi wolność wyznania i sumienia.
Polacy katolicy codziennie muszą się przeciwstawiać atakom na kościół, jego pasterzy i wiernych. To jest codzienna agresja w mediach typowo ateistycznych, zwalczających wiarę i kościół. Codziennie jest zamieszczany przynajmniej jeden artykuł w Onet.pl szydzący z wiary i kościoła. Gdzie ta wolność wyznania zagwarantowana konstytucją? Obrażanie uczuć religijnych to stały fragment ludzi pokroju homosovieticus, którym dostatecznie wypłukano czaszki by przyłączali się do tych systemowych działań.

Piszesz o tolerancji, której nie stosujesz w stosunku do kościoła katolickiego.
Żądasz tolerancji a sam zwalczasz kościół i wiarę Polaków.
Twoim zdaniem tolerancja ma działać tylko w jedną stronę i tylko na ateistycznych zasadach. Doprawdy żenujące i niepoważne jest takie rozumowanie.

Walka, tak walka Polaków i katolików polega na ewangelizacji nieprzekonanych do wiary Chrystusa w sposób dobrowolny i pokojowy.

W odróżnieniu od komunistów i ateistów, którzy nawracali i nawracają przy pomocy kałachów, czołgów i dział, ale i również przy pomocy metod takich jakie stosują uzbrojone, państwowe bandy mafijne zwane służbami specjalnymi w postaci obcinania głów patriotom i grzebania ich w bezimiennych grobach na tzw. łączkach.
Z praktyki i doświadczeń historycznych wiemy dzisiaj, że z hydry ateizmu, z pogaństwa rodzą się śmiercionośne ideologie siejące zniszczenie i spustoszenie cywilizacji ludzkiej. Na takie dictum kościół i ludzie wierzący nie mogą być obojętni.

solo - 17.06.15 18:49
Panie HJH. Nie krzewią, to zostało nam Polanom narzucone. Ogniem i mieczem. Tak jest do tej pory. Podobnie jak w Afryce, obu Amerykach, itd. Jest nam narzucane dalej. Prawo cywilne zabrania zabijania, tortur i palenia na stosie. Bo pewnie by dalej tak było. To że do nas przyjżdżali wyznawcy innych wierzeń nie zawdzięczamy kościołowi. Tylko, 1573 rok na sejmie konwokacyjnym podpisano tzw. kofederację warszawską, pierwszy dokument gwarantujący prawnie tolerancję religijną w Polsce. Ten funadment jak to Pan nazywa, nigdy nie był budowany dla nas Polaków, Polski. Tylko dla Rzymu obecnie Watykanu, kleru. Co widać szczególnie właśnie w Polsce. Gdzie kościół z ambon dalej dzieli Polaków, TV „Trwam” czy radio Maryja. Widać też że namawia Pan do walki, czyli znowu stawia jednych Polaków przeciw drugim. Chce Pan swoje dogmaty narzucać. Tolerancji brak. Znowu Pan wciska normalnym ludziom, propagandę. To ateiści są wszystkiemu winni, wojny nieszczęścia itd. To świadczy o braku .......... Najwięcej wojen było na tle religijnym, lub prowadzonych przez katolików. Przy poparciu Watykanu, „Polskiego” episkopatu także. Jest więc prawdą, nigdy nie będzie w Polsce zgody, nie zależnie od tego kto jest u władzy. Jak długo tacy, będą stawiać interes swojej wiary nad interesem Polski.

HJH - 17.06.15 10:35
@Jan Hołowacz.
Ateizm jest dopuszczalny w Rzeczpospolitej i nikt tego faktu ani ateizmu nie zwalcza prawnie i urzędowo szanowny Panie Hołowacz.
Pan jako ateista ma prawo również krytykować. Wszystko OK.

Z jednym, pańskim produktem pańskiego umysłu nie zgadzam się. Polacy już ponad 1000 lat krzewią chrześcijaństwo i katolicyzm. I dobrze na tym wyszli zarówno obywatele jak i państwo. W takim pobożnym społeczeństwie to właśnie Polacy zdobyli się pomóc błąkającym się i przeganianym wszędzie w europie żydom. To żydzi dzisiaj mogą zawdzięczać Polakom, katolikom, że przetrwali.
Po drugie poszukajmy fundamentów na których zbudowano Polskę 1000 lat temu. Tymi fundamentami jest chrześcijaństwo i tolerancja jakimi odznaczało się państwo Polskie i jego mieszkańcy. To jest nasz wspólny polski dom.

Co stanie się jeżeli zaczniemy burzyć fundamenty na których opiera się budowla zwana Rzeczypospolitą. Taki dom runie jeżeli te fundamenty będziemy niszczyć w imię jakiegoś tam postępactwa i rozwoju ateizmu.

JP II prosił Polaków podczas jednej z wizyt w ojczyźnie byśmy nie podcinali ponad tysiącletniego dorobku i spuścizny naszych ojców i dziadów, byśmy uszanowali ich poświęcenie i silną wiarę w jedności z Chrystusem.
Byśmy nie podcinali fundamentów na których została zbudowana nasza ojczyzna, Polska. Taka jest wykładnia naszego polskiego jestestwa.

Pan Hołowacz zapewne oczarowany spraniem mu mózgu przez bezpieczniackie media typu TVN-y, Polsaty, Agory, Onet-y i inne temu podobne wyplujki medialne jest pod wpływem tych mediów i serwowanej ideologii a raczej beznadziejnej walki z kościołem i Polakami.
Bądź pan dalej ateistą, katolicy na pewno nie skażą Pana na więzienie za ateizm. Komuniści ateiści, w Polsce i europie doprowadzili do wybuchu dwóch wojen światowych i śmierci ponad 200 milionów niewinnych ofiar tych wojen. Takie są skutki ateizmu i wojny z chrześcijaństwem i kościołem.

Doświadczenia prawie 70 lat wdrażania pogaństwa i komunizmu nauczyło Polaków jednego. Ateizmu i pogaństwa nie należy tolerować. Są dla przyszłości następnych pokoleń Polaków zbyt niebezpieczne.
Pogaństwo i ateizm należy zwalczać, ale w sposób pokojowy.
Chrześcijanie i Polacy mają dla pogan i ateistów propozycję nie do odrzucenia. Tą propozycją jest codzienna praca u podstaw czyli EWANGELIZACJA. Ateiści i poganie NAWRACAJCIE SIĘ.

Panie Hołowacz, krytyczna i uzasadniona ocena kościoła tak, pomówienia, obelgi, nienawiść i zwalczanie kościoła i chrześcijaństwa NIE.
Chcesz Pan być ateistą to daj nam być wierzącymi, katolikami.
Ateizm też jest światopoglądem.
Cofnął się pan w rozwoju o lata świetlne jak pan piszesz. Nie zazdroszczę.

Hans Joachim Hofheinz, Szwajcaria
h.hofheinz@gmx.net

Jan Orawicz - 17.06.15 4:01
Re Pan Jan Hołowicz,ale na czarno pan widzi ten dookolny świat.
Gdyby nie religia to by to dopiero było!! Oczywiście,że ideałów nigdy
nigdzie nie było i nie będzie,ponieważ na tym świecie byli są i będą
ludzie i ludziska. Nasza religie kieruje się Dekalogiem. A co ten Dekalog
mówi panie Hołowicz? Zajrzał pan kiedyś do Niego?! Zaręczam Panu,że
gdyby nie ten Dekalog Boży to byłoby na świecie jeszcze gorzej!
Radzę panu krytycznego spojrzenia na siebie ,a odzyska pan obiektywny
obraz świata,który nie jest aż tak strasznie zamazany sadzami na
czarno. Pański monolit postrzegania świata, nie jest zgodny z
z obiektywnym patrzeniem. Życzę panu po ludzku prawidłowego zerkania
na świat,a zauważy pan w nim - jednak więcej blasków niż cieni.
Do tego musi dojść nie tylko narzekanie,ale każdego z nas obowiązuje
budowanie takiego życia,w którym musi przeważać dobro.Pojękiwanie
nic nie da! Inaczej panie Janie trzeba się włączać aktywnie z życie!
Nie wolno przez palce potrzeć na złe zjawiska. Jak się już żyje na tym
świecie, to należy też mieć osobiste poczucie odpowiedzialności za
prawidła tego świata. Pozdrawiam z życzeniem optymistycznych
spojrzeń dookolnych,a zarazem aktywnego
uczestnictwa w budowie dobra.

Jan Hołowacz - 14.06.15 16:26
Nigdy nie będzie dobrze w społeczeństwie w którym złodziej po spowiedzi dostaje rozgrzeszenie a strażnicy moralności są tacy że w normalnym kraju trafili by przed oblicze sądu i może za kraty, jak np. biskup z Limburga. W kraju w którym pedofil jest honorowany tytułami i włos mu z łysiny nie spadnie jak w Poznaniu. W kraju w którym były możliwe cuda jak w komisji majątkowej, gdzie moralność i elementarne poczucie przyzwoitości były nieobecne i zgrabnie zastąpiono je wytrychem pod nazwą "sprawiedliwość dziejowa", warta tyle samo co niegdysiejsza "moralność socjalistyczna". Tu żadna zmiana prezydenta czy rządu nie pomoże, tu trzeba zmiany mentalności większej niż biadolenie i umieranie za Ojczyznę, które jest jednym z durniejszych pomysłów. Tu szczytem tolerancji wydaje się gdy za gejem nikt nie zawoła "pedał" a murzyna nie skopią na przystanku tramwajowym.
Tu Polakiem jesteś tylko gdy wyznajesz jedynie słuszną religię, a gdy jej nie wyznajesz z to jesteś alien i potępienia godzien. Tak jest bez względu czy wam sie to podoba czy nie i bez względu jak mnie na tym forum zmieszają z błotem oraz wyzwą od najgorszych. Wisi mi to wielkim kalafiorem, po 60 latach spędzonych nad Wisłą mogę śmiało powiedzieć to jest kraj odległy lata świetlne od normalności.

york - 14.06.15 15:21
Portal Fronda zamieszcza właśnie oczekiwaną informację na temat priorytetów polityki zagranicznej Prezydenta elekta doktora Andrzeja Dudy wobec Niemiec, a tym samym i Unii Europejskiej.
Budujące w tej informacji jest to, że polityka ta będzie oparta o podmiotowość polskich interesów gospodarczych w relacjach z najważniejszymi krajami Unii Europejskiej, a nie z pozycji wasala, niemal na klęczkach, jak to miało miejsce dotychczas.
„Przyszły minister ds. zagranicznych w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy dr hab. Krzysztof Szczerski wyjaśnia, że prezydent pojedzie z pierwszą wizytą zagraniczną najpewniej do Berlina. Czego oczekuje?
Przyszły minister ds. zagranicznych w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy dr hab. Krzysztof Szczerski wyjaśnia, że prezydent pojedzie z pierwszą wizytą zagraniczną najpewniej do Berlina i Paryża.
JEŚLI IDZIE O NIEMCY, TO PRZEDE WSZYSTKIM OD NICH ZALEŻY, CZY UDA NAM SIĘ UTRZYMAĆ DOBRE WARUNKI.
Aby, stosunki z Niemcami były partnerskie, konieczne jest według mnie, spełnienie czterech warunków” – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Szczerski.
- Po pierwsze, jak w relacjach z każdym państwem, przestrzeganie praw Polaków.
- Po drugie - polityka wschodnia – format normandzki wyczerpał się, trwałego pokoju w regionie nie uda się przywrócić bez udziału Polski, NATO, UE, USA.
- Po trzecie, Niemcy muszą znieść blokadę na budowę baz NATO w naszym kraju.
- Wreszcie Berlin musi zgodzić się na takie dostosowanie polityki klimatycznej i energetycznej Unii, które umożliwi utrzymanie wydobycia polskiego węgla.
Przecież nie jesteśmy zwolennikami trucia powietrza, ja to wiem, bo pochodzę, jak prezydent elekt, z Krakowa.
Chcemy reformować naszą energetykę i to robimy, ale nie pod dyktando, które uniemożliwi rozwój kraju i każe nam zamknąć całe branże przemysłu” – wyjaśnia Szczerski.
Przyszły minister dodał, że niemiecki prezydent Joachim Gauck zaprosił Dudę na pierwszą wizytę do Berlina i w opinii Szczerskiego byłoby dobrze, gdyby prezydent elekt tam właśnie się udał.
Cała rozmowa, z Krzysztofem Szczerskim w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" – koniec cytatu..
bjad
http://www.fronda.pl/a/szczerski-cztery-warunki-jakie-duda-stawia-niemcom,52725.html

york - 14.06.15 11:35
Upór i bezczelność, jakie emanują z komentarzy „ułana z Grudziądza” pozwala na wnioski, że bardziej adekwatne byłoby określenie go jako faktycznie ułan, ale Siemiona Budionnego.

His - 14.06.15 10:03
Narody słowiańskie i Węgrzy w XX w. padły ofiarą zydowskiej broni genetycznej - komunizmu.
Komunizm to pierwszy etap działania tej broni, tutaj osobiście Żydzi jawnie finansują i mordują elity narodów wspierając się otumanionym komunizmem gojowskim dziadostwem. Otumanionemu dziadostwu stwarzają finansowe warunki awansu poprzez werbowanie ich do milicji, tzw. ludowego wojska i oświaty. Ponieważ najłatwiej otumanić młodego w instytucjach tych wprowadzono szybką wymianę kadr dodatkowo obciążając finansowo społeczeństwo trzydziestoparoletnimi emerytami. Gdyby emerytury były jawne zobaczylibyśmy jak ZUS niszczy elity polskie poprzez finansowe ich wyzyskiwanie a wspiera komunistycznych szabesgojów z milicji i wojska.
Po wymordowaniu naszych patriotycznych elit i wyszkoleniu nowego pokolenia wg materialistycznej ideologii w darmowych szkołach nadszedł czas stworzenia temu dziadostwu wizji nowej wolności i listy nowych wrogów.
Zaczął się drugi etap działania broni genetycznej, cwańszy komunizm czyli tzw. demokracja.
W organizowanych Gojom wyborach wcale nie startują osoby rządne władzy tylko osoby chcące się dorwać do kasy a takie osoby najłatwiej skorumpować, tanio je mozna kupić a zniesienie kary śmierci za zdradę Narodu i możliwośc ucieczki za granicę czyni z tych rządów najtańsze marionetki.
W tym cwańszym komunizmie tzw. demokracji rola Żydów sprowadza się do otwiera i zamykania Gojom furtek do tuneli awansów: politycznego, naukowego, artystycznego i medialnego poprzez przejęcie propagandy nad społeczeństwem.
Propagandę można porównać do układu nerwowego człowieka, a krwioobieg do finansów. Naród, który ma propagandę i finanse w żydowskich łapach i jeszcze głosi że jest wolny to żałosna farsa.
Czy komuś uda się u nas pokonać tą dyktaturę lichwy to wątpię.
Niemcy i Rosjanie ponieśli największe straty w walce z tą żydowską ideologią i tylko ją wzmocnili. Dzisiaj internet ujawnia prawdę o naszej zafałszowanej historii i może to coś nam pomoże.
Teraz jest szansa żeby coś zmienić ale zobaczymy po kilku latach co nam wyrośnie z tego nie zaprawionego ziarna.

MariaN - 14.06.15 9:55
...młodzi uciekają bo mają dosyć tuskowych złodziei i WSIowych komoruskich, chcą normalnie zakładać firmy w jedną godzinę, a nie ganiać tygodniami po korupcjogennych urzedach, młodzi chcą wolności i prawdziwej ochrony zdrowia dla nich i potomstwa nie chcą dawać łapówek za byle co. Od 25 lat z 2 wyjątkami rządzą Polską zdrajcy i hochsztaplerzy wywodzący się z parszywej Unii Wolności i post komuny. Oni opanowali do perfekcji zmianę wizerunku i cały czas otumaniaja ciemne masy.
Tu nikt nie pije sobie z dziubków po prostu taka jest prawda, ci którzy tak twierdzą ośmieszają się i pokazuję, że stoją tam, gdzie kiedyś stało ZOMO. Koniec kropka - bez odbioru...

Ułan z Grudziądza - 14.06.15 2:21
Orawicz i Lubomir - parafrazując Lema - bez internetu nie widziałem że takie ciemniaki stąpają po tej ziemi. Ktokolwiek napisze komentarz choć o włos różny od linii waszego pisma, jest natychmiast mieszany z błotem i wyzywany od komuchów, esbeków, absolwentów WUML czy inszych partyjnych szkół i kursów. Wy nie macie ochoty na dyskusje a brak argumentów zastępujecie agresją i epitetami. Strona jest tylko po to, aby sobie z dziubków pić słodycz opluwania inaczej myślących. Przyczyna jest ogólnie znana i oczywista, a szanse na zmianę zbliżone do zera. Piękna przyszłość czeka RP, więc nie dziwota że młodzi uciekają gdzie trawa zielona a ludzie są normalni.

Jan Orawicz - 13.06.15 22:09
Tow.Jan Chołowicz, pleciesz pleciugo z PZPR,bo masz feferki!
Gdybyś znał historię Polski, to byś tak nie klepał! Ale ty znasz
marksizm-leninizm w cienkim wydaniu, więc tak klepiesz jak
ciebie nauczyli na szkoleniach partyjnych. Przypomnij sobie ilu
was siedziało na ciepełkach od KC PZPR do KG PZPR na ludzkiej
krwawicy. I co ględziliście Szaremu Narodowi przez 5O lat,któremu
wypadło stać w długich kolejkach za ochłapami! A wy mieliście swoje
sklepy za wiadomymi firankami. A zatem, przez waszą podłą służbę
Kraj Rad Polske zjadł. I ty teraz tutaj włazisz ze swoimi pouczankami?
Bardzo gryzie ciebie w oczy istnienie PiS!! Temu się nie dziwie!

Marian Kałuski - 13.06.15 21:44
To prawda: wszyscy politycy w tzw. państwach demokratycznych są tacy sami - po jednej marce, gdyż do polityki pchają się zazwyczaj najgorski ludzie - osoby żądne władzy i panowania nad drugim człowiekiem. A jak do tego dodadamy fakt, że każda władza korumpuje - to mamy to co mamy, jak chociażby obecnie w Polsce.
Jednak gorsi od tzw. demokratycznych polityków byli czy są komuniści i dyktarorzy.
Platforma "Obywatelska" jest patrią wodzowską (Tusk jest z krwi i kości dyktatorem i w innych czasach byłby drugim Hitlerem czy Stalinem) i przez to jest bliższa prawie pod każdym względem komunistom i dyktatorom.
Dlatego jeśli Polska chce być Polską Polacy muszą usunąć od władzy tuskowiczów, chociażby tylko zgodnie z zasadą mniejszego zła.

Marian Kałuski, Australia

Lubomir - 13.06.15 21:21
Re: Jan Hołowacz Mickiewicz powiedział o pewnej kategorii ludzi: 'Takie widzi świata koło, jakie tępymi zatacza oczy'. Jak myślisz, kogo miał na myśli, podobnych do ciebie, czy podobnych do mnie?.

Jan Hołowacz - 13.06.15 21:02
Lubomir jak każdy sympatyk partii , bywa tylko na oficjałkach i zna życie tylko tam gdzie kamery i flashe błyskają. Gdyby był godzień obecności na biesiadowaniu po godzinach i umiał patrzeć na lewo i prawo, to może coś by zajarzył. Przecież wyczyny Hofmana gdy chwalił sie fiutkiem albo Karskiego rajd melexem na Cyprze to tylko cubocek cubocka wyczynów posłów wszelakiej masci. Większosc wyborców wierzy w to co każą, tylko niektórzy są na tyle samodzielni aby ocenić i ogarnąć sytuację i zjawisko. Aktualny trend jest taki że opluwa się PO, kiedyś jechano na PiS, wczesniej na Samoobronę, jeszcze wcześniej na lewicę. Ogólnie to szmaty są w przewadze i w każdej partii, w każdej zbiorowości bez wyjątku. Tacy jesteśmy jako społeczeństwo. Ludzie przyzwoici mają mniejsze parcie na władzę i media, dlatego chamstwo wypiera przyzwoitość. Nic tu nie pomoże straszenie karą więzienia czy sądem ostatecznym, żadne programy odnowy narodu albo budowy nowej RP. To wszystko pic i ściema, aby ciemny lud to kupił i zagłosował na nas, na N_A_S, aby lepiej żyło się N_A_M. Ciemnemu ludowi obiecamy wszystko by tylko zagłosował, a po wyborach lud mamy tam gdzie słońce nie dochodzi. Życiowa rola ciemnego ludu to co kilka lat właściwie zgłosować a potem płacić, płacić i płacić. Podatki i na tacę aż do śmierci.

Jan Orawicz - 13.06.15 18:29
Ułan z Grudziądza. Wiem,że w Grudziądzu przed wojną byli ułani!
Ale nie tacy głupi, żeby mieć jakieś podejrzenia w stosunku do
prawdziwych Polaków.Przyznaj się bolszewiku,co ci dokucza?
Pewnie feferki przy zadku, za wierną służbę dla sowieckiego
okupanta Polski ! W Grudziądzkim więzieniu bandyci z UB
zamordowali wiele Polek za przynależność do AK i młodzieżowych
organizacji antysowieckich. Pewnie w Grudziadzu byłeś sekretarzem
PZPR. A teraz podajesz się za ułana. Z tym nickiem nie jest tobie
do twarzy, pachołku Belzebuba.Każdy taki Belzebubowaty patrzy
z byka na PiS ,którego cel fundamentalny wypływa z tych oto
świętych słów: Bog- Honor - Ojczyzna ! To ciebie uwiera, krasny
kacyku KC PZPR.

york - 13.06.15 16:55
W nawiązaniu do znakomitego tekstu Pana Redaktora Zbigniewa Skowrońskiego pozwalam sobie zwrócić uwagę na nieco szerszy kontekst obecnej sytuacji na polskiej scenie politycznej, która poza bardzo krótkim wyjątkiem czasów rządu Jana Olszewskiego oraz prezydentury profesora Lecha Kaczyńskiego i rządów Jarosława Kaczyńskiego była emanacją podporządkowania naszego kraju interesom odwiecznie wrogich nam państw ościennych, tak ze wschodu, jak i zachodu.
Ustanowiony przez nie dotychczasowy zarząd Kondominium traci pozycję, a tym samym tracą one kontrolę nad Kondominium; w każdym razie zanosi się na natychmiast znaczące, a następnie jeszcze rosnące uniezależnienie parapaństwa nadwiślańskiego od obu metropolii.
Czy zatem pozwolą one na oddanie pola bez walki?
Zwłaszcza, że interesy tych metropolii i polityki, którą reprezentuje PiS oraz Prezydent elekt Andrzej Duda są ze sobą fundamentalnie sprzeczne, bo Andrzej Duda na pewno nawiąże do polityki „Międzymorza” profesora Lecha Kaczyńskiego, która była i jest nadal śmiertelnym zagrożeniem dla interesów odradzającego się Imperium Zła oraz coraz bardziej klarownej „osi” Berlin-Moskwa.
Spodziewanie się kontruderzenia jest po prostu logiczne, a piszę o tym dlatego, aby uzmysłowić tym, którym to nie przyszło do głowy, że znowu, a właściwie nadal fizyczna eliminacja polskiego przywództwa znajduje się w podręcznym arsenale ościennych mocarstw.
Umiejscowienie takiego kontruderzenia w czasie przed oficjalnym, w zasadzie pewnym objęciem stanowiska przez Prezydenta elekta, to prawdziwy majstersztyk sprawnej gry operacyjnej służb specjalnych.
No cóż, wszyscy wiemy, że służby rosyjskie działają w Polsce i szkodzą naszemu krajowi jak tylko mogą, gdyż Putin uważa Polskę za "dyżurnego wroga".
Jak donosi nowy na naszym rynku prasowym tygodnik ABC: "W śledztwie prowadzonym w sprawie lutowego pożaru mostu Łazienkowskiego w Warszawie pojawiła się informacja, że za pożarem stać mogą rosyjskie służby specjalne. Czy polskie wojsko i urzędy centralne od wielu miesięcy są infiltrowane przez rosyjskie agencje wywiadowcze oraz wywiad wojskowy, a pożar miał zatrzeć ślady? (...)
Pożar strategicznego mostu szybko zaczęto łączyć z innymi, wydawałoby się, przypadkowymi zdarzeniami poprzedzającymi katastrofę w Warszawie. Kilka tygodni wcześniej doszło do potężnej awarii informatycznej jednej z największych sieci telefonii komórkowych w Polsce. Oficjalnie mówiło się o przypadkowej awarii systemu, ale wiele wskazuje, że nie była ona wcale taka przypadkowa. – Ten wątek sprawy także był analizowany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego – dodaje nasz informator.
Awaria operatora telefonii komórkowej oraz pożar mostu Łazienkowskiego mają jeden wspólny mianownik. W czasie pożaru spłonęły światłowody, które należały do firm obsługujących m.in. Ministerstwo Obrony Narodowej. (...).
Andrzej Duda oraz Jarosław Kaczyński muszą, jeśli to się jeszcze nie stało, zostać objęci ścisłą ochroną, i to niezależnie od przydzielonych panów z BOR (dotyczy tylko Prezydenta), bowiem ta „służba” wielokrotnie dowiodła swojej niekompetencji, a w każdym razie nieadekwatności do oficjalnie przydzielonych jej zadań, a co gorsza, może też wykonywać zadania nieoficjalne.
Stawka jest ogromna, tak krajowa, jak geopolityczna, gdyż źli ludzie to doskonale wiedzą i są zdolni do wszystkiego.
Nie wolno dopuścić do tego, by jakimś służbom znowu udał się operacyjny majstersztyk o geopolitycznych skutkach.
http://naszeblogi.pl/55402-ochrona-andrzeja-dudy-i-jaroslawa-kaczynskiego
http://naszeblogi.pl/55399-spalony-most-i-kaczynski-bez-ochrony-tygodnik-abc

york - 12.06.15 18:53
„Kurski do Kopacz w sprawie dymisji:
Obnosiłbym panią w lektyce za ten heroizm, gdyby nie to, że sama pani awansowała tych ludzi!
— mówił Jacek Kurski na antenie TVP Info, kierując swoje słowa do premier Kopacz w sprawie dymisji ministrów i marszałka Sejmu.
Polityk tłumaczył, że to ostatnie dni Platformy u sterów władzy.
Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy.
Ten system gangreny zbudowany przez PO załamuje się pod ciężarem własnego cynizmu ocenił” – koniec cytatu.
http://wpolityce.pl/polityka/255784-kurski-do-kopacz-ws-dymisji-obnosilbym-pania-w-lektyce-za-ten-heroizm-gdyby-nie-to-ze-sama-pani-awansowala-tych-ludzi

Lubomir - 12.06.15 12:54
Re: Ułan z Grudziądza Nie słyszałem żeby ktoś z PiS mówił żargonem meneli i alfonsów. Patrioci nie tarzają się w słownych fekaliach. Oni szanują polskość.

Ułan z Grudziądza - 12.06.15 2:27
Ciekawe że nie ma nagrań polityków PIS ? Czy oni nic nie mówią ? A może swoich się nie nagrywa ?

Agamemnon - 11.06.15 22:40
Kopacz zabrała się do roboty z rozliczeniem swoich współpracowników, gdy jako niezwykle ofiarna, wykopała 600 odwiertów geotermalnych o temperaturze 500 st. C każdy (jeden bez użycia taczki), to jej współpracownicy nie wykopali ani jednego, patrząc jak mamusia ciężko sama pracuje.

Lubomir - 11.06.15 21:25
Coś to wszystko wygląda na cichą wojnę Stronnictwa Pruskiego ze Stronnictwem Ruskim. Nagłe konsultacje z dowództwem Stronnictwa Pruskiego, nieco odkrywają karty. Oby na tych wszystkich przewrotkach i bitwach skorzystała Polska, jako ten trzeci. Tylko czy Mutter Merkel o to chodzi?. Mutter Merkel dąży do wywołania chaosu i anarchii, wszędzie - od Grecji i Włoch, po Polskę, Węgry i Wielką Brytanię. Porządek i dobrobyt mają mieć wyłącznie Niemcy. Inni mogą być co najwyżej niemieckimi niewolnikami domowymi lub przemysłowymi gastarbeiterami.

warszawiacy - 11.06.15 21:06
Testowanie i przekopywanie terenu i ziemi juz bylo,pani premier ma wprawe,co teraz wymysli nie wiadomo.Polsce potrzeba istotnych zmian ,bo inaczej zostaniemy zakopani.Cala nadzieja w Matce Bozej,naszej Krolowej i p prezydencie Elekcie.Alleluja i do przodu!

Jan Orawicz - 11.06.15 20:55
Panie Naczelny redaktorze to jest fakt,że cały ten rzad PO-PSL to zdarta
płyta. Tylko dziw bierze,że polskie społeczeństwo tak długo - bezkrytycznie
słuchało jej zgrzytów. Oczywiście nie wszyscy,ale jednak większość. A druga
sprawa, cały ten różowy rząd powinien dawno temu iść tam,gdzie sobie dobrze,
zasłużył, czyli do diabła! A to i z tej przyczyny,że nie miałby kto ukryć wiele
matactw,bo ci,co pozostali, na czele z Kopacz, mają zadanie zakopania
sporo swego nędznego dorobku. Pozdraw3iam

MariaN - 11.06.15 15:20
Trzeba cały czas przypominac ze od 8 lat rzadzi KOALICJA POPSL a nie tylko platformensi przekrętaki. Rozliczyć należy również chłopków z PSL, oni tyle samo nagrabili ci ich koledzy po fachu. Przez cały czas jest tak, że PO broni przekretów PSL a PSL broni przekretów PO. Takie to towarzystwo wzajemnej adoracji. Ciekawe jak to będzie wyglądało jak już utracą stanowiska, nie tylko na samej górze ale w powiatach i gminach

Robert - 11.06.15 14:31
Cameron miał niezły ubaw - kabaret idiotów, w tej sytuacji rzad powinien się podać do dymisji i obojętnie jaką metoda, Nowy prezydent obejmuje natychmiast obowiązki i ogłasza wybory. Gdzie jest TS, TK Sąd najwyższy -przecież Komorowski nie możne pełnić dalej tej funkcji - jest niepoczytalny.

His - 11.06.15 14:10
Może przy okazji tego przetasowania dowiemy się kto zza granicy steruje Tuskiem i innymi.
Scenariusz zniszczenia Polski został ułożony dawno temu.
Dzisiaj możemy tylko przypomnieć nazwiska osób, które ponad dwadzieścia lat temu ostrzegały nas przed tzw. demonkracją.
Francuz Louis-Ferdinand Céline mądrze stwierdził, że:
"Demokracja zawsze i wszędzie jest parawanem dla żydowskiej dyktatury"
Obecnie nie mamy osób na tyle silnych i mądrych żeby dać radę tej globalnie zorganizowanej dyktaturze.

Robert - 11.06.15 13:50
To jest piękne, szczury teraz masowo ociekają, trzeba poustawiać łapki na szczury - takiego wysypu do wsypu, historia nie pamięta, myszy owszem ale to w innej bajce. Moze rzad się przestawił na uchodztwo i będzie zainstalowany w Londynie, sikorskiego komorowskiego juz maja. Od biedy Kukiz moze robic za AK. Tych od zachodu i wschodu prosić nie bedziemy, są gotowi. Czegoś tutaj nie ma i to zdecydowanie nie ma - polskiej Armii, pisz wymaluj zupełnie tak samo jak wtedy, kiedy!-tak samo! acha. - - Tu radi tel-avivat, był to kolejny odcinek powiesci..NkWD, wczoraj dziś i jutro o 6:10 wszyscy na yume,

Wszystkich komentarzy: (91)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05 Sierpnia 1864 roku
Jan Jeziorański, polski działacz polityczny, stracony na stokach Cytadeli warszawskiej (29 lat).


05 Sierpnia 1944 roku
Niemieckie oddziały SS, własowców i RONA dokonały na Woli i Ochocie w Warszawie mordu 40 000 cywilów.


Zobacz więcej