Niedziela 23 Lutego 2020r. - 54 dz. roku,  Imieniny: Damiana, Romana, Romany

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 28.05.15 - 11:14     Czytano: [1612]

Wewnętrzni Moskale

Wewnętrzni Moskale będą robić wszystko, aby Polska nie stała się polska. Będzie ich wielu. Tysiące...


Ten rząd stoi w rozkroku. I w tym rozkroku się chwieje. Chwieje, bo stoi na kupie kamieni, których narzucał. Okazał się dla suwerennej Polski nowym rodzajem PZPR-u. A miał takie wsparcie. Teraz zbliża się do niego las z Birnam!

Wewnętrzni Moskale. Cóż za znakomity termin! Użył go właśnie Jarosław Marek Rymkiewicz. Używajmy go. Używajmy na co dzień. Oddaje rzeczywistość lepiej, niż słowo postkomuniści. Pisarz, którego próbowano przekupić najpierw Nagrodą Nike, a następnie wikłać w proces mający pokazać, gdzie jest jego miejsce w kraju, o którym była wicepremier Bieńkowska stwierdza, że jedynie idiota może pracować za 6 tysięcy miesięcznie. Żona ministra Drzewickiego kradnie w amerykańskim sklepie, choć można się domyślać, że na szynkę jej nie brakuje. Minister sprawiedliwości Grabarczyk fałszuje podpis, aby wejść w posiadanie broni. Inny, bodaj najbardziej pretensjonalny minister w rządzie Tuska, Sławomir Nowak „zamienia się z kolegami” zegarkami, sam posiadając jeden o wartości setek głosów ludzi bezdomnych biorących masowo udział w wyborach w rejonie Warszawa-Śródmieście. Prezydent tego zaś miasta miesiącami wtulona jest w pomnik żołnierzy Armii Czerwonej. Niech to nikogo nie dziwi. Przyniosła jej ta armia przecież wolność i dobrobyt. Prezydent kraju zaprasza do współrządzenia grupę komunistycznych bandziorów, z generałem, który zbezczeszcził mundur takich, jak rotmistrz Pilecki, czy major Łupaszko. Dlatego właśnie ten termin Rymkiewicza. Stad precyzyjne określenie tego, kogo w okresie przedrozbiorowym nazywano rublochlapem.

Jak Rymkiewicz pisze, wewnętrzni Moskale nie znikną z dnia na dzień. Zewrą raczej szeregi. Będą szli trzymając się pod ręce. Parami. Jak do odtańczenia kozaka. Dalej bratcy w prisiudy! Wajda z generałem Izydorczykiem. Olbrychski z generałem Czempińskim. Olejnik - jak to już bywało - z Urbanem. Kwaśniewski z Millerem idą w ślinę. Jest i młodzież. Sędzia Tuleja z generałem Kiszczakiem. Będą nieśli transparent: W jedności siła. Nie będzie już wśród nich zamordowanego - wiele na to wskazuje - generała Petelickiego. Ale będzie ich wielu. Tysiące. Tysiące wewnętrznych Moskali, którzy robi wszystko, aby Polska nie stała się Polska. Żeby Polska była krajem z definicji chorym, zdegenerowanym i pełnym poczucia winy. Tę winę będą przekładać światu filmowcy sponsorowani przez Instytut Sztuki Filmowej. Nowy Hollywood prowadzony niegdyś przez etatowego oficera KGB Aleksandra Forda - wolał jednak odbierać sobie życie na Florydzie - to więcej, niż kreowanie świata. To guma do żucia dla oczu, które nie chcą widzieć. To beckettowska studnia, do której wrzuca się wszystko, co w historii Polski było ważne. Poczynając od krzyża. Nie przypadkiem gorliwy redaktor pewnego pisma usunął go z Giewontu. Raził. Przesłaniał widok rublochlapowi. Kaleczył przestrzeń publiczna. Odrażający jest dla tych idących w kozackie prisiudy.

Śmierdzi konfederacją barską i powstaniem warszawskim. Starzy i młodzi wewnętrzni Moskale. Zmierzymy się z nimi jesienią. Będzie to walka o wszystko.

Czy Polska będzie sobą. Czy będzie popychadłem sąsiadów, którzy jak za najlepszych lat życzą przecież Polsce Wszystkiego Najlepszego!

Henryk Skwarczyński
wPolityce.pl

Wersja do druku

Agamemnon - 21.06.15 16:17
Bandytyzm władz Rosji sięga stuleci. W dniu dzisiejszym prowadzi wojnę z Ukrainą. Czy Rosja może wywołać wojnę światową? Zawsze jeśli uzna ,że jest to dla niej korzystne.

ONZ musi skonsolidować państwa świata i zakazać wojen. W przeciwnym wypadku nie wypełni swojej misji. Liga Narodów tej misji nie spełniła.

His - 21.06.15 10:47
https://pracownia4.wordpress.com/2015/06/20/wywiad-udzielony-przez-putina-wloskiemu-dziennikowi-corriere-della-sera/

"Co pokazuje bieżący potencjał? Wydatki wojskowe USA są wyższe niż wszystkich krajów świata razem wziętych. Łączne wydatki wojskowe państw NATO są 10 razy, uwaga – 10 razy większe niż Federacji Rosyjskiej. Rosja praktycznie nie posiada baz za granicą. Mamy resztki naszych sił zbrojnych (od czasów radzieckich) w Tadżykistanie, na granicy z Afganistanem – jest to obszar, gdzie zagrożenie terrorystyczne jest szczególnie wysokie. Tę samą rolę odgrywa nasza baza lotnicza w Kirgistanie; ma ona również na celu zajęcie się zagrożeniem terrorystycznym i została powołana na wniosek władz kirgiskich po ataku terrorystycznym na Kirgistan, przeprowadzonym przez terrorystów z Afganistanu......
Jeśli chodzi o obawy niektórych krajów co do możliwych agresywnych działań ze strony Rosji, myślę że tylko ktoś niespełna rozumu i tylko we śnie może sobie wyobrażać, że Rosja nagle zaatakuje NATO. Myślę, że niektóre kraje po prostu wykorzystują obawy ludzi w odniesieniu do Rosji. Niektóre chcą grać rolę państw frontowych, które powinny otrzymać dodatkową pomoc: wojskową, gospodarczą, finansową lub jakąś inną. Dlatego też nie ma sensu podtrzymywać takich pomysłów, są zupełnie bezpodstawne. Ale niektórzy mogą być zainteresowani podsycaniem takiego strachu."

Agamemnon - 29.05.15 21:37
Sejm (27 maja 2015 roku) odrzucił projekt społeczny ordynacji wyborczej ograniczający fałszerstwa wyborcze.
Kopacz tym samym dała do zrozumienia, że będzie się starała za wszelka cenę sfałszować wybory do parlamentu na jesieni 2015 roku.

Odpowiedz prezydenta dr. Andrzeja Dudy za pewnie będzie prosta. Każdemu lokalowi wyborczemu przydzieli po dwóch żołnierzy, by ci zwrócili uwagę jak liczone są głosy po zamknięciu lokali wyborczych. Kopacz za pewnie do liczenia głosów użyje agentów służb specjalnych lub innych wypróbowanych osób, którzy będą zatrudnieni w komisjach wyborczych.

W wyborach do samorządów 2014 roku strona tzw. Platformy Obywatelskiej spowodowała 5 milionów głosów nieważnych. W wyniku czego ukształtowała się nielegalna władza samorządowa.

Robert - 29.05.15 15:14
adamajtis, jest jedna PEWNA metoda, nasz nowy inteligentny, wykształcony, młody Prezydent, Andrzej Duda - musi wykazać zmysł polityka wysokiej klasy. I jak najszybciej ustanowić Pozycję Vice-Prezydenta, choćby nawet zrobiłby to dekretem. Wszystko przemawia za takim rozwiązaniem. Daje to duże punkty dla Dudy, za takie działanie,dla stabilności Państwa i urzędu Prezydenta, Naród zapewne Go poprze aktywnie, mafia smoleńska tłumaczy i zbrodnie i jej powód. To co odprawiają prymitywne pachołki, to jako prawnik i prezydent powinien zareagować stanowczo, w obronie polskich interesów. Jest nonsensem, aby marszałek sejmu z wyborów kolesi, mógł wypędzić Prezydenta. Na którego to, Naród bezpośrednio głosował i wybrał na to konkretne stanowisko, Głowy Państwa, z woli narodu - a nie mafii.

adamajtis - 29.05.15 9:03
Jeżeli wewnętrzni moskale zrobią wszystko to również możliwa jest akcja "ustrzelenia" Dudy. Wszystko zależeć będzie od wyników jesiennych wyborów parlamentarnych.
Teoretyzując, przewiduję ewentualny, taki scenariusz. Duda ginie w jakiejś tam katastrofie lub wypadku, nowym prezydentem zostaje pełniący funkcję marszałka sejmu Radek Sikorski. I znowu wszystko jest w rękach żydokomuny.
Czy stworzymy im taka szansę wszystko zależeć będzie od paźdzernikowych wyborów.
Nie należy zapominać jednak również o dużej liczbie agentów i aktywności służb niemickich BND i innych. Bardzo rozbudowaną strukturę wywiadowczą i siatkę agentów ma w Polsce Izrael (MOSAD), który już wcześniej za czasów Jaruzelskiego posiadał w Polsce ok. 7-8 tys. swoich agentów i to ulokowanych w najważniejszych strukturach państwa polskiego.
Nie na darmo mówi się, że Polska to Izrael bis.
Żydzi nie chcąc układania się z palestyńczykami zabili nawet swojego przywódcę.
Kiedy ponownie w Polsce obudzi się "seryjny samobójca"?
Wszystkie możliwe scenariusze przerabiane są przez poszczególne służby wywiadowcze, nawet tzw. rodzime.
Świat polityki to również świat intryg, tajemniczych zgonów, wyrachowanych zbrodni, świat wielkich pieniędzy, korupcji, agentów, akcji sabotażowych i dywersyjnych.

Potraktujmy zatem termin "wewnętrzni moskale" jako uogólnienie wrogich Polsce sił, przede wszystkim Izraela, Niemiec i Rosji.

york - 29.05.15 1:05
Ad Ranek
Aż tak was „wewnętrzni moskale” boli fakt, że naród wreszcie się budzi i zmiecie was na śmietnik historii.
Nie pomogą wam nawet te schrony przeciw atomowe, które tak skrzętnie poukrywaliście na terenie swoich rezydencji, tak samo, jak nie pomogły Wiktorowi Janukowyczowi na Ukrainie, który w panice salwował się ucieczką do swego mocodawcy.

Ranek - 28.05.15 21:59
ReYork siedzisz dziadku na emeryturze i bredzisz po swojemu.
Akurat czerwoni dadzą się wypedzić z intratnych stołków?
Kazdy z nich jest uzbrojony po naturalne i sztuczne zęby!!
Dodatkowo mają wparcie z Moskwy! A wywołać z nimi wojnę -
nawet juz obronną, to po prostu tysiace ofiar,czyli trupów i
ludzkich tragedii. Myśl człowiecze realnie,a nie jak dzieciak !!!

Rymarek - 28.05.15 21:42
... A His jako miłośnik Putina broni Moskwy!
A jakże inaczej? Przecie za to jemu Putinek płaci!!
O! rany!! Czegoś się dochrapała Polsko???!!
Miłosników tego,który szykuje się -nawet z
atomem na Polske!! Ludzie trzymajcie mnie!!!!!

Jadwiga Zakopanego - 28.05.15 21:34
Re: Marian. Na co sobie pozwala wiekszosc narodu to ma to,co chce
miec. Bo jak inaczej to skwitowac.Pan A. Duda, jako naprawde Polak
prawy, powinien wygrać wybory - już w I rundzie i to wysoko!!
Za taki narod mozna sie tylko wstydzic!!! Krasna lemingoza jest
sprawca tego paralizu! Kto to widział,zeby idac w boj o lepsza Polske,
Pan dr A. Duda musial praie blagac na kleczach lemingow,by ich
przekonac,ze Polska musi byc wreszcie Polska,a nie stadem baranow,
ktore zostaly - jakby wypedzone na chude manowce. Bo tak to mowja
bacowie na halach. Zdrajcy i cwaniacy, do tej pory bezkarnie zerowali
na tym uspionym narodzie.

His - 28.05.15 18:23
Tow. Skwarczyński sugeruje, że Żydzi z Polski wywożą kasę do Moskwy ??
Nie słyszałem o takim przypadku.
Żydomasonerię powinniśmy nazywać po imieniu, bo nazywanie ich Moskalami mąci w głowach prostaków.

york - 28.05.15 17:55
Bardzo trafne określenie przez autora tekstu sytuacji na naszym kraju, który z krótkimi przerwami przez niemal ostatnie ćwierćwiecze poddawany był permanentnej destrukcji przez całe zastępy właśnie takich wewnętrznych moskali.
Skoro o tym mowa, to wypada w tym miejscu zadać sobie pytanie: jaki jest poziom infiltracji polskiego życia publicznego przez post sowieckie służby specjalne i to zarówno KGB, jak i GRU ?
Tylko bowiem idiota, albo skrajnie naiwny człowiek jest w stanie uwierzyć, że wpływy sowieckich, a teraz rosyjskich służb specjalnych skończyły się wraz z opuszczeniem terytorium naszego kraju przez ostatni eszelon ich wojsk okupacyjnych ?
Mieli bowiem wystarczająco dużo czasu, aby skutecznie zainstalować agenturę w najważniejszych dziedzinach życia publicznego Polski, a przede wszystkim w świecie polityki, gospodarki, armii czy mas mediów ?
Czy zatem tak postawione pytanie może mieć jakikolwiek związek, a jeżeli tak, to jaki z powstawaniem w Polsce wielkich, błyskotliwych karier finansowych różnych Kulczykow, Staraków, Gudzowatych i tym podobnych, którzy na dodatek swoją działalność biznesową ulokowali w rajach podatkowych i tylko cynicznie żerują na taniej, polskiej sile roboczej przy pełnym poparciu, wręcz zachwycie mas mediów, a w tym i tak zwanej „telewizji publicznej”, która w ostatnich latach odznacza się wyjątkowym kuglarstwem.
Pozostaje, zatem w tym miejscu zadać zasadnicze pytanie:
O co właściwie w tym kuglarstwie "telewizji publicznej" chodzi ?
Amnezję, niekompetencję, złą wolę, czy też może swoisty, heroiczny upór „homo sovieticus”, który wymyślił przed laty utopijny ustrój powszechnej szczęśliwości społecznej i pomimo jego totalnego bankructwa, bardzo dobrze zakonspirowani najwierniejsi z wiernych jego „pretorianie” ciągle tkwią na swoich „Termopilach”, aby nieść dalej kaganek tej ich upiornej, zbrodniczej, bolszewickiej utopii ?
Czas najwyższy zatem, aby natychmiast, albo jeszcze szybciej przeprowadzić na Woronicza oraz w najważniejszych sektorach naszych struktur państwowych skuteczną „wentylację”, ale taką o sile co najmniej TORNADA, które by mogło ostatecznie wywiać usadowiony tam od lat partyjny beton, oraz wszelkiej „maści” agenturę do ich ziemskiego „raju”, do Korei Północnej, albo na Kubę, do Fidela, a można by też jeszcze śladami Janukowycza.......

MKM - 28.05.15 16:58
Spodziewać się tego wszystkiego tu wyliczonego to nie sztuka. Sztuk jest zrobić wszystko,by ta banda-granda znikneła wreszcie z Polski. Zebrać ich
zasługi w niszczeniu Polski i pokazać całemu dookolnemu światu,co ta
banda granda poczyniła z Polską, przez wiele lat Jej niszczenia.Gdybanie
nic nie da!! Oczywiście wrazie podjęcia rozrachnku -głownie za wierną
służbę czerwonemu okupantowi Polski, zaraz się znów pojawi armia
przebaczaczy. I bedzie dalej po ptakach!!! I znów będą nietykalne świętę
krowy z rogami po chmury.

MariaN - 28.05.15 16:30
Bardzo madrze napisane. Tak to właśnie wygląda. Ludzie się dziwią, jak to może być, że władza robi wszystko przeciwko panstwu polskiemu, że kradnie, sprzedaje ostatnie srebra narodowe, utrudnia wydobywanie bogactw naturalnych (gaz łupkowy) i bogacenie się narodu. Uchwala ustawy przeciw zwykłym ludziom, staje się opresyjna, łamie prawa człowieka, kombinuje, prowokuje np. na Marszach Niepodległości, co zostało udowodnione. Teraz dowiadujemy się z taśm, że takie działanie to reguła. Czyli ci ludzie to wewnętrzni moskale, wszystko się zgadza. Jak bedzie wyglądała sprawiedliwość i kiedy to nastąpi niewiadomo. Może już pod koniec roku.

Lubomir - 28.05.15 14:18
Nic autor nie wspomina o Wewnętrznych Niemcach. Jeden z nich chciał zostać nawet prezydentem Opola. Ci Wewnętrzni Niemcy bardzo pomagają Zewnętrznym Niemcom, np w przejęciu Stara Starachowice przez MAN-a.

Wszystkich komentarzy: (14)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Lutego 1823 roku
Urodził się Juliusz Ligoń, polski działacz społeczny, publicysta, poeta z Górnego Śląska (zm. 1889)


23 Lutego 1859 roku
Zmarł Zygmunt Krasiński, polski poeta i dramaturg (ur. 1812)


Zobacz więcej