Środa 5 Sierpnia 2020r. - 218 dz. roku,  Imieniny: Emila, Karoliny, Kary

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.05.15 - 15:05     Czytano: [1384]

Ważne dla Polski wybory


Nieuchronnie zbliża się dzień, w którym wybierzemy na kolejne 5 lat prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Po pierwszej turze sytuacja wygląda nieco inaczej aniżeli przed 10 maja. Dziś to Andrzej Duda jest faworytem, i nie chodzi tu o sondaże, chociaż są w większości korzystne dla niego, ale o zdrowy rozsądek i właściwą ocenę sytuacji w kraju.

Wyborcy dzielą się na wiele grup. Podstawą jednak powinna być wiedza o kandydacie i tu niestety, moim zdaniem, nie jest tak jak powinno być, jeśli chodzi o Bronisława Komorowskiego. Gdyby wiedza o aktualnie sprawującym funkcję prezydenta RP była powszechna, to po pierwsze nigdy nie zostałby prezydentem, ale gdy już został, dziś nie mógłby ubiegać się o reelekcję, niewykluczone, że byłby w zupełnie innym miejscu.
Dla tych, którzy przeczytali choć jedną, z pięciu napisanych przez Wojciecha Sumlińskiego, książkę, jest to oczywiste. Autor „Niebezpiecznych związków Bronisława Komorowskiego”, na premierze przed miesiącem, stwierdził, że wszystko co znalazło się w książce jest prawdą i tylko prawdą. Dysponuje jeszcze wieloma materiałami, ale nie do końca sprawdzonymi, dlatego nie znalazły tam swojego miejsca. Jeśli więc wszystko, co się tam znalazło jest prawdą to dlaczego dookoła cisza jak makiem zasiał?

I jeszcze jedno spostrzeżenie, dotyczące tego kandydata na najwyższy urząd w państwie, że dość łatwo jest wskazać wyborców Bronisława Komorowskiego, bo ten gwarantuje nietykalność sprawcom wielu afer, które miały miejsce w okresie rządów koalicji POPSL , jak również pilnuje porządku poPRLowskiego. Pozostała część wyborców to tzw. „lemingi”, niby wykształceni, lecz słabo kojarzący fakty, otwarci bezkrytycznie na świat, nierozumiejący pojęcia polskości. Dodatkowo Bronisław Komorowski wyraźnie dzieli Polaków na tych właśnie nowoczesnych, oświeconych - czyli Polska racjonalna i wsteczniaków, bogobojnych patriotów o średniowiecznych poglądach, czyli w jego mniemaniu - Polska radykalna. Podział jak widać niezwykle klarowny z mozołem przez lata budowany przez przeciwników Polski niezależnej, silnej, sprawiedliwej i zamożnej.

Przed Andrzejem Dudą niezwykle trudne zadanie, tylko mądre i roztropne działanie może przynieść sukces. Polskie państwo nie jest aktualnie przyjazne swoim obywatelom. W każdej dziedzinie życia można mnożyć przykłady takiej sytuacji. Media trzymane na pasku rządzących, policja polująca na ludzi zamiast chronić i pomagać, niesprawiedliwość w Sądach, rozpasanie urzędnicze, deprawacja młodzieży i przede wszystkim korupcja, polityczno-gospodarcza, matka wszelkiego zła.
Do tego wszystkiego trzeba dołożyć fałszowanie wyborów i mamy już gotowy układ zamknięty. Ciężko jest żyć z świadomością, iż poprzednie wybory prezydenckie mogły być sfałszowane a jeszcze ciężej, gdy ta świadomość poparta jest dowodami i wiemy, że aktualnie rządzą w sejmikach, powiatach i gminach ci, którzy wybory przegrali.
Dziś jednak jest już inna sytuacja, powstał oddolnie Ruch Kontroli Wyborów, każdy każdemu patrzy na ręce. Potwierdza się fakt, że gdy przekracza się granice śmieszności, po drugiej stronie następuje mobilizacja. Już są pierwsze efekty, w I turze było tylko 0.8% głosów nieważnych. Jedynie na samej górze będzie jeszcze możliwość zrobienia cokolwiek, ale jest to bardzo utrudnione, bowiem społeczne liczenie odbywa się również na dole.

Dla zwykłego, uczciwego człowieka, wybór jest prosty, bo to już ostatni moment z uwagi na sytuację w naszym kraju by dokonać zmian. Pierwszy krok można uczynić już w najbliższą niedzielę. Tak, rzeczywiście, wybór jest niezwykle prosty, o wiele prostszy niż przed I turą. Ludzie świadomi, rozumiejący zagrożenie nie będą mieli problemu z pójściem do urn, gorzej z tymi, którym jest wszystko jedno i twierdzą, że nie mają na kogo głosować. Trzeba mieć nadzieję, że choć część z nich oderwie się wreszcie od telewizora, próbując myśleć samodzielnie i pójdzie zagłosować, za zmianą.

Tak jak przed każdymi wyborami część celebrytów opowiedziała się za którąś ze stron. Może nie powinno tak być, szczególnie aktorzy i sportowcy powinni być apolityczni, ale skoro już tak jest, możemy obserwować dziwne ruchy na tym poletku; pospolite ruszenie w obozie władzy, czyli „wszystkie ręce na pokład” z Aleksandrem Kwaśniewskim na czele.
"Będą walczyć do końca, żeby ich sprawki nie wyszły na jaw. Będą do końca wspierać Komorowskiego", stwierdził prof. Andrzej Zybertowicz.
Po drugiej zaś stronie bezpardonowa riposta podróżnika Wojciecha Cejrowskiego, znanego z nietuzinkowych wypowiedzi. Tym razem jest przekaz do wyborców w formie krótkiego filmiku, bez słów, za to z wymownym tekstem: „ Nie wybierajcie śmieci”… (poniżej ten film)
###
Andrzej Duda ma wielką szansę na zwycięstwo, byłoby to przełomowe zwycięstwo, które pozwoliłoby patrzeć z nadzieją w przyszłość, nie tak w końcu odległą , bo do wyborów parlamentarnych pozostało 5 miesięcy. Dopiero po odsunięciu tej szkodliwej dla Polski koalicji POPSL będzie można na poważnie wziąć się do roboty i zacząć naprawiać państwo polskie.
W najbliższą niedzielę dokonamy pierwszego aktu. Jedno jest pewne, bez zwycięstwa dr Andrzeja Dudy nie ruszymy z miejsca. Skorzystajmy więc z tego przywileju demokracji i głosujmy wszyscy za zmianą. Niech tak się stanie. Szczęść Boże.

Zbigniew Skowroński

……………………………………………….

Wersja do druku

MariaN - 27.05.15 12:56
Miałem wizję: Po październikowych wyborach PO już nie będzie i bedzie zupełnie inny klimat. Taśmy prawdy zetrą ich na proszek. Tu może być powtórka obyczajowo-polityczna z rozrywki: czyli PO=AWS, czyli NIC
PiS z Kukizem zdobędą większość konstytucyjną. a PSL i SLD poza Sejmem . Acha, zapomniałem POpłuczynach w formie Balcerka, (który musiał odejść), którzy załapią sie jednak na jakieś 10 % i PO ptakach… Ciekawa będzie jesień w Polsce. Warto było cierpliwie czekać

solo - 26.05.15 12:00
Panie Maniek Canada. Tak tu jest. Oni poprostu nienawidzą Polski i Polaków. Jak widać po wpisach. Ojczyzna na ostatnim niejscu. Takie właśnie chasła tu głoszą. Poniżając innych. Nie zauważających, nie akceptujących zmnian, chcących Polskę cofnąć do średniowiecza. Koniecznie chcą udowodnić swoje rację. Ale ponieważ tej racji, mają coraz mniej. Uciekają się do obelg, pomówień.

Maniek Canada - 26.05.15 3:09
His, ty tutaj najwiecej piszesz o sobie, nie wiedząc o tym.Musisz
wiedzieć,że właśnie każdy głupek, chętnie nazywa innych głupkami.
Ponieważ ta głupota wyrasta z dużego mniemania o sobie. Ludzi mądrych
cechuje skromność,a zarazem rozwaga w ocenach innych istot
ludzkich. To sobie zapamietaj,żebyś ludzi nie obrażał.

Robert - 25.05.15 23:07
Istnieją państwa normalne, że od momentu kampanii wyborczej prezydent traci moc prawna, staje się normalnym wyborcą. Nie ma możliwości podejmowania jakichkolwiek decyzji z urzędu i używać swojej pozycji uprzywilejowanej. Szczytem wyobraźni jest aby prezydent był nadzorcą!!! PKW, tą role pełnią społecznie grupy niezależne bezpartyjne a nie upolitycznione mafie, za pieniądze podatników.

Duże są nieprawidłowości, a właściwie ukartowane metody przestępstw wyborczych. Wydaje mi się, żeby ten proceder raz na zawsze skończyć, należy wykorzystać system w TATSLOTTO czy TOTOLOTKA. Niesłychanie prosta procedura, z wykorzystaniem tych urządzeń. Wystarczy wykasować niepotrzebne pola, pozostawiając te które byłyby potrzebne do skreśleń. i jeden tylko warunek - konieczności wpisania numeru PESEL albo paszportu.
Procedura praktycznie żadna ale - raz użyty numer identyfikacyjny, automatycznie nie będzie można wprowadzić ponownie. Karta do głosowania ciągle pozostaje kopią dla właściciela, a maszyna wyda kwitek potwierdzający o dokonanym wyborze na kogo ważnym lub nieważnym i z jakiego powodu. Cała operacja trwałaby sekundy, z wynikiem natychmiastowym, możliwości oszustwa praktycznie zerowe. Metody elektroniczne są dzisiaj sprawniejsze od przestępców - jeżeli się to normalnie zabezpieczy.

MariaN - 25.05.15 22:51
Teraz dopiero zacznie się sypanie piachu w tryby. Nawet tu niektórzy nie mogą zdzierżyć tego co nastąpiło. Trzeba robić swoje. Boją się złodzieje, aferzyści i szantażowani przez służby. Nie będzie łatwo wysprzatać polski dom

His - 25.05.15 21:07
To że Duda zamieni się z Komorowskim było pewne, na mnie nie zrobiło to wrażenia bo znałem wcześniej scenariusz rozgrywania emocji Polaków przez właścicieli polskojęzycznej propagandy.
Można pogratulować twórcom alternatyw wyborczych i przypadków że rozegrali to jak Alfred Hitchcock.
Zastanawiające jest, że stosowanie propagandowej metody tzw. walki "dobra ze złem" zawsze dzieli społeczeństwo pół na pół. Przyjmując, że 1 mądry przypada na 100 głupich widać jak właściciele propagandy mają ubaw obserwując jak się głupki między sobą szarpią. Mądrzy w tym systemie nie mają najmniejszych szans.
Tak jak wcześniej pisałem komunizm i tzw. jewropejska demokracja to współczesna broń genetyczna niszcząca stopniowo narody.

MKM - 25.05.15 21:04
(.......) Komentarz zatrzymany z uwagi na niczym nie udokumentowane informacje dotyczące innych wypowiadających się na tym forum. Bardzo proszę o komentowanie tylko i wyłącznie treści powyższego artykułu i kulturalne spieranie się na argumenty. Dziękuje.
Admin

york - 25.05.15 17:24
Parafrazując amerykańskie polityczne obyczaje wypada chyba napisać:
BOŻE BŁOGOSŁAW POLSKĘ, ORAZ JEJ NOWEGO PREZYDENTA ANDRZEJA DUDĘ.

Tak podpowiada mi serce, ale jak napisał Pan MariaN, to dopiero pierwszy krok na drodze do odzyskiwania Polski dla nas Polaków.
Jest to o tyle istotne, że przeciwnik jest bardzo niebezpieczny, a ma zbyt wiele na sumieniu, bo to nie tylko Smoleńsk, ale jeszcze pokaźnych rozmiarów po smoleński cmentarz.
Nie mniej ważne w tym kontekście są agenturalne uwikłania obecnego jeszcze obozu władzy, który jest tworem Wojskowych Służb Informacyjnych, a te z kolei są wyrazicielem rosyjskiej racji stanu nad Wisłą, czego emanacją była tak zwana „katastrofa” Smoleńska.
Wracając zaś do „dziwacznego”, bynajmniej dla mnie terminu zaprzysiężenia prezydenta elekta warto przyjrzeć się, zwłaszcza teraz poczynaniom Polszewii, która aktualnie robi wszystko, aby zabetonować swój stan posiadania na „wieki”.
Pisze o tym między innymi profesor Krystyna Pawłowicz w tekście:
„ANDRZEJ DUDA WYGRA, A RADOSŁAW SIKORSKI BĘDZIE PREZYDENTEM”.
Ten tekst warto czytać i kolportować najdalej, jak tylko się da, bo do szóstego sierpnia jeszcze bardzo daleka droga.

*************
A oto namiary, na ten bardzo ważny tekst:
http://www.radiomaryja.pl/informacje/prof-k-pawlowicz-alarmuje-a-duda-wygra-a-r-sikorski-bedzie-prezydentem/

*************
Krystyna Pawłowicz – polska prawniczka, zajmująca się prawem gospodarczym publicznym, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych, w latach 2007–2011 sędzia Trybunału Stanu, posłanka na Sejm VII kadencji.

Polonus R - 25.05.15 16:50
Po tej infomacji Pani Olenki, widac ilu zainstalowanych komuchow w
Polonii Chicago. A to glownie wielcy dyplomaci z tamtego blogiego
czasu II PRL. Takze ci wielcy lokalni radiowcy zainstalowani w
czasach komuny. Nie wliczam do tego grona Radia Polonii 2000 i RM To
sa w zasadzie jedyne rozglosnie, nie skazone bolszewia. No,jeszcze do
tego grona dochodza stare wtyki ubecji,zainstalowane kiedys w
roznych srodowiskach Polonii Chicago. Ta wiekszosc to prawdziwi
Polacy,w ktorych sercach jest Polska i slowa - Bog-Honor-Ojczyzna!
Tych Polakow mozna spotkac w naszych kosciolach,w pracy kulturalnej
itp. To Oni tutaj stanowią Wielka pamiec o swej Ojczyznie Matce tam -
hen nad Wisla.I ci z polskich gór i hal ! To jest fundament tutejszej
Polonii. Tak bywa w calej Ameryce. To Oni oddali glosy na Krakowika
A.Dude,bo wiedza,ze kto wierzy w Boga, nie zawiedzie Polaków i ich
Ojczyzny Matki

solo - 25.05.15 15:22
Gratuluje Panu Dudzie zwycięstwa w wyborach. Oraz moim rodakom. Chyba pierwszy raz poszło tylu na wybory. Tak trzymać. Muszę przyznać że przedłużenie ciszy wyborczej trochę mnie zaniepokoiło. Co PKW, kombinuje? Bo w oficjalną wersję nie bardzo wierzę. Teraz pewnie redakcja "Kworum" katolicy, będą jeszcze bardziej czuli się obrażeni wpisami ludzi o innych poglądach. Cenzura rozwinie skrzydła i będą twierdzić że te wpisy obrażają ich uczucia religijne. O Polskę im nie chodzi. O wiarę.

Robert - 25.05.15 14:02
Oleńko, wynik wyborów w Chicago jest rewelacyjny dla Andrzeja Dudy. Natomiast pokazuje też jak "zapchlona jest emigracja", wystarczy kilku aby rozwalać wszystko co stanowi o Polskości, tradycji, kultury, zwyczajów, a nawet polskie szkoły i instytucje służące Polakom.

Robert - 25.05.15 13:38
Ta banda przestępców ma do dyspozycji sejm - już jutro we wtorek pod obrady i być może już głosowanie nad projektem popaprańców, że z przyczyn niemożności wykonywania obowiązków prezydenta - funkcje te przejmuje marszałek sejmu - z dużymi uprawnieniami jak i zgodą na każdą zachciankę, Trybunał Konstytucyjny nie jest ponad prezydentem - oczywiście jest to naruszenie ustawy zasadniczej. Ta mafia, tradycyjnie nigdy legalnie nie postępowała, w świetle tego watażka Sikorski może jeszcze będzie prezydentem. Reasumując, w Polsce jest koniecznością ustanowienie pozycji Vice Prezydenta, chociażby nawet twardym dekretem prezydenckim. Nie do pomyślenia jest, aby degenerat na którego nikt nie oddał głosu został w okolicznościach układów mafijnych prezydentem. Obecna konstytucja to bubel, Kwaśniewskiego i spółdzielni, wybory powinny być obowiązkowe.

MariaN - 25.05.15 12:07
Zrobiliśmy dopiero jeden kroczek w kierunku odzyskania Polski. Teraz licza głosy... kto wie co wyliczą. Jak szczęśliwie PKW obliczy i nadal Andrzej Duda będzie prezydentem, zacznie się czekanie na zaprzysiężenie aż do 6 sierpnia a w tym czasie może się jeszcze zdarzyć wiele. Trzeba być bardzo ostrożnym, po drugiej stronie są bardzo niebezpieczni ludzie. Jak już szczęśliwie prezydent Duda zostanie zaprzysiężony zacznie się użerać z Kopaczową i Sikorskim aż do października do wyborów do parlamentu... kiedy to PiS i Kukiz zdobedą wiekszość konstytucyjną i dopiero wtedy sie zacznie... Oby taki scenariusz sie ziścił

Agamemnon - 25.05.15 11:08
od Robert

Nie można zapominać, że tussistowcy zamordowali ponadto 100 osób mających bezpośredni związek z tzw. katastrofą smoleńską. Zbrodnie te w literaturze internetowej znane są pod określeniem: "seryjny samobójca". Pierwszym podejrzanym jest Donald Tusk, jako premier przez pewien czas pełnił funkcję koordynatora służb specjalnych. Podejrzany Donald Tusk został przez Angelę Merkel nominowany na przewodniczącego Rady Europy. Podejrzany o rozliczne zabójstwa stanął na czele Rady Europy od 1 grudnia 2014 roku. O tych sprawach trzeba nieustanie przypominać, aż dojdzie do wszczęcia dochodzenia w tej sprawie oraz do procesu karnego przeciwko sprawcom.

Jan Orawicz - 25.05.15 3:06
Dzisiaj w niedziele 24 maja od północy do godz 2,45 po obiedzie
miałem blokadę komputera. Na czas europejski była to godz 2045.
Piszę o tym z nadzieja,że już stara poubecka paka,zainstalowana w UOP,
nie bedzie mieć prawa do blokownia komputerów polskim patriotom.

Obiektywny - 25.05.15 2:25
Pan redaktor Skowroński napisał bardzo rzeczowo, patriotycznie i zachęcająco:
„Ludzie świadomi, rozumiejący zagrożenie nie będą mieli problemu z pójściem do urn, gorzej z tymi, którym jest wszystko jedno i twierdzą, że nie mają na kogo głosować. Trzeba mieć nadzieję, że choć część z nich oderwie się wreszcie od telewizora, próbując myśleć samodzielnie i pójdzie zagłosować, za zmianą.”
^
Tylko co teraz robić z TYMI, na tym KWORUM, tzn. z tzw. „analitykami”, „politologami” i „komentatorami”, którzy nie myśleli samodzielnie i NIErozumiejącymi zagrożenia Polski, zalecali „olewanie” (pardon) urn wyborczych”...
^
Ja gratulowałem Panu Prezydentowi Dudzie o świcie po I turze!
Wyśmiano mnie tutaj!
Zalecano mi czekać do jesieni... to wtedy...!!!
Powtarzarzam więc za p. AGAMEMNON’EM
”Bóg z Tobą Panie Prezydencie. Idź na całość”.
^
Niech żyje Polska i Polacy!

Robert - 25.05.15 0:13
Tą falą nienawiści, ciągle jest - banda Tuska i Komorowskiego zabiła 96 - ciu Polskich Patriotów - aby mieć wolną drogę do rabowania Polski, przez Rosję, Niemcy i lokalną swołocz. Nigdy więcej! degeneratów, zboczeńców i zdrajców.

Agamemnon - 24.05.15 23:27
Bóg z Tobą Panie Prezydencie. Idź na całość.

Oleńka - 24.05.15 23:22
Komentarz przesłany o godz. 12.16
Miło mi poinformować Kworum jak głosowali Rodacy w Chicago dzisiaj !

Druzgocace zwyciestwo Andrzeja Dudy !!!!!!!!
#
Konsulat A.Duda 700, Komorowski 284
#
Dom Podhalan A.Duda 2896, Komorowski 158
#
PNA, Cicero A Duda 1242 , Komorowski 105
#
Harlem A.Duda 2423, Komorowski 319
#
ZNP Higgins A. Duda 1305, Komorowski 165
#
Jackowo A Duda 2645, Komorowski 140
#
Ogolem: w Chicago : glosow waznych 12,382
#
Na A.Dude glosowalo 11,211 (90.54!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

york - 24.05.15 22:44
BRAWA, BRAWA, WIELKIE BRAWA !!!
Andrzej Duda wygrywa wybory prezydenckie.
Według wstępnych, sondażowych wyników wyborów prezydenckich kandydat PiS uzyskał 53 proc.
Na kandydata Platformy Obywatelskiej Bronisława Komorowskiego głosowało 47 proc. wyborców.
To wyniki sondażu exit poll firmy Ipsos.
Państwowa Komisja Wyborcza poda oficjalne wyniki wyborów prezydenckich w poniedziałek.

solo - 24.05.15 13:21
Komentarz zatrzymany, autor obraża uczucia religijne katolików
Admin

MariaN - 24.05.15 13:09
Najważniejsze teraz to nie dać się oszwabić, patrzeć na ręce szanownej komisyi. Po fakcie już nic się nie odkręci. Wiemy jak sądy działają w Polsce. A juz po wszystkim lustracja i dekomunizacja. Wszyscy won

Adam - 23.05.15 21:51
Re: Orawicz ty tym z PO to wiesz,co możesz zrobić ?? Wiesz, prawda?
To jest cuchnaca robota, dla tego jej nie opisuję.

Bronislaw - 23.05.15 20:48
Ośmieszają się wysłannicy partii obłudy, równiez i tu pisząc o rzekomych dziwnych "pomysłach" Krzysztofa Szczerskiego, który wyjaśnia po raz kolejny wszystkim tumanom i analfabetom.
Cytat "To był tekst, który powstał 10 lat temu, i był to utwór literacki, political fiction. Opisywaliśmy rzeczywistości alternatywne na zlecenie redakcji kwartalnika „Pressje”. Losowaliśmy tematy, mi wypadł temat dotyczący fundamentalizmu..."
a oto wypowiedż Liberadzkiego z SLD: "teksty, o których mówimy są wzięte rzeczywiście z opracowania political fiction, co by się mogło zdarzyć. To sprawdziłem. Wiele takich książek powstało, w stylu orwellowskim. Albo w celach pisarskich, albo naukowych. W tym wypadku mamy ten drugi motyw,,"
NO I CO zatkało kakao

MKM - 23.05.15 18:57
Re: nijaki solo. Co ci tak Watykan wadzi? Ale tobie tamte szkolenia
partyjne PZPR zamazały glowe - od ocha do ucha i od jej czubka aż
do brody!!!! Człowiecze zostaw dla siebie ten pokarm ducha, w postaci
czadu od samego Belzebuba.

Mieczysława - 23.05.15 18:48
Solo, twoje obawy by ten nowy prezydent nie zrobił z Polski koloni Watykanu
są bezpodstawne. Nie lękaj się ! Kolonię Watykanu masz jak w banku, na 100%. Zapowiedzią takiego stanu rzeczy są pomysły Krzysztofa Szczerskiego aby biskupi zajmowali miejsca w Senacie jako wyraz wdzięczności, szacunku itp. Pomysł przecudny !

Obiektywny - 23.05.15 16:09
Bardzo dobra ocena, sytuacji w Kraju napisana przez p. Skowrońskiego.
Warto do niej wrócić po wyborach.

Jan Orawicz - 23.05.15 6:29
Do Adama z Powiśla. Czy dobrze przeczytałeś artykuł Pana
Naczelnego Redaktora Z,Skowrońskiego? Widzę,że nie,gdyż
masz bezpodstawne zarzuty. Złośliwości zostaw sobie dla siebie i
swoich kolesiów z PO.

MariaN - 22.05.15 20:52
Zgadzam się jakie to proste, jeśli jest sie uczciwy normalnym człowiekiem. Jeśli czuje się polskość pod skórą i zna historię to wiadomo, ze trzeba zagłosować za Dudą. Po prostu nie ma innego wyjścia. Już teraz gdyby zależało zwyciestwo od tego jaka kampanię prowadzili kandydaci Andrzej Duda wygrał by w cuglach 54 do 46

Adam z Powisla - 22.05.15 19:17
Panie Naczelny ten panski artykuł jest taki, jak to sie kiedys mowilo,a to znaczy ele-pomele. Przecie nalezało wypunktowac bardzo wazne bolaczki
i bolesci nas Polkaow w uscisku postkomuny. Afery skryte pod dywany,nie
rozliczeni aferzysci,powalone wielkie,srednie i małe chlebodajne firmy,co
spowodowało brak pracy i mozliwosci po postu fizycznego zycia ludzi,co
powoduje olbrzymia ucieczke ludzi w swiat,by nie umrzec z głodu.A jak
ma sie sprawa rozowych i czerwonych oligarchow?? Jak wygladaja emerytury
i renty? Jak jest rozmiar biurokracji - szczegolnie tej rzadowej? Przeciez
tam wielu biurasow ziewa z nudy, przez 8 godzin smrodzenia w fotele!
A proszę zobaczyc, jakie są ich miesieczne pobory! Mam tutaj na uwadze
te cala kadre kierownicza. Mieszkam w Warszawie i mam oczy i uszy
otwarte na osciez. Prosze zobaczyc, jak wyglada nasze metro,jak ma sie
sprawa ze spalonym mostem? A prosze spojrzec na nasza oswiate I
kulture. Mickiewicza nam wyrzucają z programow szkolnych. Prosze
zauwazyc, jak wzrastaja rozne podatki? Wnet wymysla podatek od ilosci
stopni na schodach w klatkach schodowych. Pomyslow maja jeszcze
wiele na ich opodatkowanie. Ta cala rozo-czerwona oligarchia musi zyc!
I to jeszcze jak?!!!!! Dugo by jeszcze mozna ciiagnac te wyliczanke.
Prosze zobaczyc,co zrobili z kopalniami. Tam jest nasze czarne zloto!!!
Po zrujnowaniu krajum Tuska wyniesli w dal,by go czasami bezrobotni
nie przetracili za powalenie gospoarki. A ten caly historyk Bronus tak
sie zna na sprawach gospodarczych, jak na polskiej pisowni.Staszna
ta cala sprawa wyborow. Dude zakracza czerwone kruki. Nie pozwolmy
na to !!!!!!!!!!!!

solo - 22.05.15 16:05
Obawiam się tylko, aby ten nowy prezydent nie zrobił z Polski koloni Watykanu. Jeżeli będzie rządził, rozsądnie i będzie prezydentem Polski, wszystkich Polaków. To mamy szansę. Jeżeli nie to????? Zmienił stryjek siekierkę na kijek. Idźmy wszyscy na wybory.

Wszystkich komentarzy: (31)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05 Sierpnia 2012 roku
W wieku 97 lat zmarł major Ignacy Skowron, ostatni żołnierz z 200. osobowej załogi, która broniła Westerplatte w 1939r.


05 Sierpnia 1944 roku
Niemieckie oddziały SS, własowców i RONA dokonały na Woli i Ochocie w Warszawie mordu 40 000 cywilów.


Zobacz więcej