Piątek 19 Kwietnia 2024r. - 110 dz. roku,  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 20.05.15 - 15:31     Czytano: [905]

Dział: WPiS

Nowy WPiS. 82 strony lektury na wysokim poziomie


W sprzedaży jest już dostępny majowy numer naszego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. A w nim jak zawsze najbardziej aktualne sprawy i tematy. Piszemy m.in. o zbliżającej się drugiej turze wyborów prezydenckich, stanie polskiej gospodarki i roli Rosji w polityce międzynarodowej. 82 strony lektury na wysokim poziomie!

W bieżącym numerze:

● Zauważmy polityków odważnych i uczciwych – homilia abp. Józefa Michalika wygłoszona podczas krakowskich uroczystości ku czci św. Stanisława w niedzielę 10 maja 2015 r. Mądre, pełne troski o naszą Ojczyznę słowa skierowane m.in. do polityków.

● Bez oparcia w wierze Andrzej nie byłby w stanie tego udźwignąć – Adam Sosnowski rozmawia z prof. Janem Dudą, ojcem kandydata na prezydenta RP Andrzeja Dudy. Z wywiadu można dowiedzieć się m.in. czy Andrzej Duda lubi sport, jakie książki czytał w dzieciństwie i jaki ma kontakt ze swoimi dwiema młodszymi siostrami.

● Projekty gospodarcze Andrzeja Dudy łatwe do sfinansowania – główny ekonomista SKOK Janusz Szewczak wyjaśnia, skąd wziąć pieniądze na gospodarcze i społeczne reformy zapowiadane przez kandydata na prezydenta. Okazuje się, że wbrew opiniom malkontentów pieniądze są, tylko trzeba wiedzieć, gdzie ich szukać.

● Amoralny świat polityki – wystąpienie posła prof. Krzysztofa Szczerskiego wygłoszone podczas prezentacji książki „Polsko, uwierz w swoją wielkość”. Prezentacja odbyła się 6 maja 2015 r. w auli św. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

● Co daje satysfakcję kobiecie – z okazji Dnia Matki Jolanta Sosnowska przypomina, w czym leży istota kobiecości i składa hołd wszystkim polskim matkom, które bez słowa skargi potrafią łączyć wychowywanie kolejnych pokoleń z ciężką pracą zawodową.

● Czego się boicie? – poruszający list otwarty Krystyny Kwiatkowskiej, wdowy po dowódcy operacyjnym Sił Zbrojnych gen. Bronisławie Kwiatkowskim, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Krystyna Kwiatkowska domaga się pełnego wyjaśnienia tej sprawy i oddania należytej czci ofiarom.

● Kanclerz Jan Sariusz Zamoyski albo o pięknie duszy polskiej – historyk dr Robert Kościelny przybliża sylwetkę Jana Zamoyskiego, wybitnego polityka, wojskowego i mecenasa. Tekst ukazuje się w 410. rocznicę śmierci kanclerza.

● Świato-podgląd – przegląd ciekawych doniesień mediów z całego świata, a w nim m.in. informacja o tym, jak papież Franciszek chroni Watykan przed inwigilacją, profanacja kościoła podczas Biennale w Wenecji oraz francuski menedżer, który porzucił dotychczasową pracę, by zostać nauczycielem w imigranckiej dzielnicy Lyonu.

● Niemiecka płaca minimalna służy do inwigilacji polskiej gospodarki – specjalista od transportu, prof. Jacek Brdulak ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, mówi o sile polskiej branży transportowej i zagrożeniach, jakie niesie dla niej niemiecka ustawa o płacy minimalnej.

● A jednak rzeki mogą zostać sprzedane! – Leszek Sosnowski rozmawia z prof. Krzysztofem Szczerskim o prywatyzacji rzek w Polsce, planach zmian w naszej polityce międzynarodowej i konieczności wzmocnienia pozycji Polski w Unii Europejskiej.

● Nim zaczniemy łożyć na armię zaborczą – o przeszłości i dniu dzisiejszym polskiej marynarki wojennej pisze historyk z Uniwersytetu Warszawskiego dr Marek P. Deszczyński.

● Młode lata gen. Władysława Andersa – w 45. rocznicę śmierci zwycięzcy spod Monte Cassino przedstawiamy mniej znany okres życia generała – dzieciństwo, młodość i udział w I wojnie światowej.

● Europa widziana z Waszyngtonu – Leszek Sosnowski rozmawia z prof. Andrzejem Nowakiem o sytuacji międzynarodowej, polityce Rosji, stosunkach niemiecko-rosyjskich i amerykańskim widzeniu spraw zagranicznych.

● Palenie żywcem, obcinanie uszu, nabijanie na pal – artykuł o męczeństwie współczesnych chrześcijan na całym świecie. Zgodnie jednak z objawieniem fatimskim męczeństwo to poprzedzi ostateczny triumf Matki Bożej.

● Zamiast in vitro naprotechnologia – tekst przypominający, że stosowanie metody in vitro jest niezgodne z nauczaniem Kościoła, a właściwą alternatywą dla niego jest bez wątpienia naprotechnologia.

● Franciszkańscy męczennicy w Peru – sylwetki dwóch polskich franciszkanów z prowincji krakowskiej, o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, którzy 24 lata temu zostali zamordowani przez lewicowych partyzantów podczas posługi misyjnej w Ameryce Południowej. W grudniu tego roku odbędzie się ich beatyfikacja.

A ponadto atrakcyjne oferty książkowe naszego wydawnictwa (w tym nowość: „Dom Świętego. Sanktuarium św. Jana Pawła II”), propozycje prezentów na zakończenie roku szkolnego i krzyżówka z nagrodami.

WPiS

 



Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

19 Kwietnia 1899 roku
Zmarł Stanisław Kierbedź, konstruktor mostów (ur. 1810)


19 Kwietnia 1882 roku
Zmarł Charles Robert Darwin, twórca teorii ewolucji biologicznej (ur. 1809)


Zobacz więcej