Niedziela 18 Sierpnia 2019r. - 230 dz. roku,  Imieniny: Bogusława, Bronisława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 09.05.15 - 14:58     Czytano: [1939]

Policja zamknęła portale filmowe


Policjanci z Olsztyna wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Olsztynie doprowadzili do zamknięcia kilku serwisów internetowych, które prowadziły nielegalną dystrybucję filmów w systemie VoD. Właściciele serwisów usłyszeli też zarzuty prania pieniędzy.

Choć policja oficjalnie nie podaje nazw serisów, jak podają Wirtualnemedia.pl w piątek około południa „niespodziewanie zniknęły z sieci serwisy Ekino.tv, Iitv.info i Scs.pl nielegalnie udostępniające w systemie VoD filmy i seriale”.

- Sprawcy prowadzili portale filmowe, za pomocą których naruszali prawa autorskie. Następnie przez obrót pieniędzmi między kontami bankowymi, także poza granicami kraju, inwestowanie w papiery wartościowe, legalizowali środki pochodzące z nielegalnego biznesu. Podejrzani zgromadzili majątek wart wiele milionów złotych. Wszyscy wspólnicy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty – czytamy w komunikacie policji.

Dystrybutorzy filmów, którzy zgłosili sprawę Policji oszacowali straty na przeszło 60 mln złotych. Zatrzymani usłyszeli również zarzuty prania pieniędzy pochodzących z nielegalnej działalności. W grę wchodziło około 10 mln złotych. Śledczy ustalili, że działając do 2010 roku,główny podejrzany w sprawie miał krok po kroku zmonopolizować w Polsce działalność polegającą na nielegalnej dystrybucji filmów w Internecie. Mężczyzna był właścicielem jednego z największych w Polsce portalu tego typu. Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że w celu ukrycia swojej tożsamości mężczyzna założył szereg firm i kont poza granicami kraju, głównie na terenie Księstwa Lichtensteinie. Dzięki nim wyprowadzał z Polski środki finansowe.

- 6 maja br. z prokuratorskimi nakazami policyjne grupy realizacyjne weszły do mieszkań i firm wszystkich podejrzanych. W każdej grupie był także biegły informatyk, który typował sprzęt do zabezpieczenia. Sprawcy zostali zatrzymani, nie stawiali oporu. W sumie policjanci zabezpieczyli około 150 tysięcy złotych w gotówce, 40 komputerów i dysków, 10 laptopów, dokumentację potwierdzającą relacje finansowe i biznesowe pomiędzy podmiotami w Polsce i za granicą. U głównego podejrzanego zabezpieczono na poczet grożących kar finansowych luksusową limuzynę marki Jaguar, kilka markowych zegarków wartych po co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych każdy, kilkadziesiąt kart telefonicznych SIM – relacjonuje przebieg zatrzymania policja.

Niezależna.pl

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

18 Sierpnia 1850 roku
Zmarł Honore de Balzac, wielki francuski pisarz (ur. 1799).


18 Sierpnia 1946 roku
Oddział J. Kurasia ps. "Ogień" uwolnił kilkudziesięciu żołnierzy podziemia niepodległościowego z więzienia w Krakowie


Zobacz więcej