Sobota 14 Grudnia 2019r. - 348 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 10.03.15 - 12:46     Czytano: [1441]

Wygaszanie Polski


Już kilka lat po zainstalowaniu III RP w porządku prawnym, część osób twierdziła, że uchwalone reformy pod bacznym okiem Leszka Balcerowicza, niekoniecznie postawią zrujnowany przez „komunistów” kraj na nogi. Owszem stłamszono inflację, ale kosztem tych najbiedniejszych, a co niektórzy wprost twierdzili, że pierwszy milion trzeba ukraść, by kapitalizm powstał nad Wisłą. No i niestety mieli rację. Nie wszyscy wówczas orientowali się co tak naprawdę dzieje się w kraju, tak byli zajęci organizowaniem życia w nowej rzeczywistości i nie zauważyli, że w tym czasie ludzie z poprzedniej epoki uwłaszczyli się na majątku narodowym i obieli tak naprawdę władzę w naszym kraju. Przez lata sprzedawano wszystko co przedstawiało jakąś wartość, twierdząc, że trzeba wpuścić do Polski obcy kapitał. W ten właśnie sposób zamordowano polski przemysł, media oddano w obce (niemieckie) ręce a Polakom umożliwiono wyjazd z kraju. Ten proces trwa do dnia dzisiejszego, szczególnie nasilił się po objęciu władzy przez POPSL, prawie 8 lat temu.

W dniu wczorajszym, 9 marca w Domu Dziennikarza na ul. Foksal w Warszawie odbyło się spotkanie z autorami przepięknie wydanej książki „Wygaszanie Polski 1989 – 2015”. Jest to kolejna, znacząca dla narodu polskiego, pozycja Wydawnictwa „Biały Kruk”.
Książka ta stworzona – jak pisze wydawca, przez 21 osób głęboko zatroskanych stanem Ojczyzny, zatrwożonych losem, który się jej gotuje. 21 autorów i 21 tematów, z których wyłania się dramatyczny ob¬raz Polski. Ludzie ci - naukowcy, publicyści, ministrowie, menadżerowie, posłowie, specjaliści z wielu dziedzin - piszą nie dla swej chwały (raczej nie tego należy się spodziewać…), wiedzą, co mówią, znają się na rzeczy i nie tylko alarmują, ale również podpowiadają rozwiązania.

Społeczeństwo, Gospodarka, Obronność państwowość, to 3 główne rozdziały książki a w nich znakomite diagnozy i opisy okresu III RP, od jej powstania aż do dnia dzisiejszego, takich autorów jak m.in. Bogdan Chazan, Piotr Gliński, Jerzy Kłosiński, Antoni Macierewicz, Andrzej Nowak, Wojciech Reszczyński, Janusz Szewczak czy Jan Szyszko.
Warto mieć tę książkę w swoich zasobach, bez względu na wiek, - ci dojrzali, by uświadomić sobie, czy będąc jednym z elementów w tej maszynie, zdawali sobie z tego sprawę i czy o wszystkim wiedzieli i ci mający jedynie 2 dekady na karku, by dowiedzieli się jak to było i mieli możliwość wyciągnięcia właściwych wniosków z niedalekiej przeszłości. Być może dzięki tej lekturze będą mogli zadać wiele ważnych pytań swoim rodzicom.

(red)
Fot.: KWORUM

       

       

       Wersja do druku

His - 12.03.15 11:46
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141221/REPORTAZ/141219382

"Aleksandra Gąsiorowska, była główna księgowa PZŻ Brzeg, potem dyr. ekonomiczny PZZ w likwidacji: - Proszę pana, ja za bardzo jestem chora na serce, żeby o tym wszystkim teraz opowiadać. Powiem panu tylko to, co mówiłam w sądzie: Saletnik był świetnym dyrektorem i zarzuty wobec niego były wyssane z palca. Ale Skiba też był porządnym człowiekiem. To, co robił, robił zgodnie z prawem, choć nie zawsze z logiką.

Artykuł o tym jak Zbigniew Komorowski "sprywatyzował" PZŻ brzeg. Za ponad JEDEN MILION ZŁ stał się właścicielem państwowej firmy wartej 450 MLN ZŁ.
Takich "prywatyzacji" w kraju było tysiące, pozorowane działania prokuratur i sądów we wszsytkich przypadkach kończyły się tak samo.
Jak mówi stare przysłowie "nie ma takiej bramy której by nie otworzył osioł obładowany złotem".
Stworzono prawo do złodziejskiej "prywatyzacji" i bezkarności. Dzisiaj ci sami ludzie dalej są przy korycie i żadne wybory tego nie zmienią. Nawet gdyby wpływy z prywatyzacji były dużo większe to i tak znaleźlibyśmy się w obecnej sytuacji.
Problem tkwi w systemie prawnym, którego rządzące Polską bundy nigdy nie zmienią. Instytucje prawne nie chronią interesu naszego społeczeństwa tylko są narzędziem w rękach politycznych złodziei.
Bez odpolitycznienia prokuratur i sądów wszystkie nasze działania będą się tak kończyć.
System prawny to temat tabu jak antysemityzm.

Lubomir - 12.03.15 9:59
Może naszym partnerem strategicznym powinny stawać się Włochy?. Taką funkcję w II RP pełniła Francja. Włosi wyrastają na o wiele bardziej wiarygodnego europejskiego partnera USA, niż dwulicowe Niemcy. Włosi rozpoczęli produkcję najnowocześniejszego myśliwca świata F-35. To jedyna linia produkcyjna tego typu poza USA. F-35 'made in Italy', jest realnym faktem. Naszym partnerem strategicznym nie mogą być przecież nasi ex-zaborcy, czy ex-okupanci. Przeciwko Niemcom wytaczają najcięższe działa Grecy, domagając się odszkodowań od ex-okupantów. Słynny 'Hitler w spódnicy' odpowiada Grekom: 'Ten temat już zamknęliśmy'. Grecy jednak nie dają za wygraną. Po której stronie konfliktu staną Polacy?. Chyba czas na poparcie stanowiska Greków. Wspomniane wcześniej Włochy to nie tylko Fiat 500 i Lancia Ypsylon, ale Lamborghini Automobili, Lamborghini Trattori i m.in. Ferrari. To także włoskie śmigłowce obecne już w Polsce i ciągle nieobecne - znakomite włoskie budownictwo okrętowe. Z włoskiego budownictwa drogowego powinniśmy czerpać garściami. Szczególnie wtedy, kiedy zamierzamy budować drogi i tunele w terenach górskich.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Grudnia 1913 roku
Kreta formalnie znalazła się w granicach Grecji.


14 Grudnia 1788 roku
Urodził się Piotr Szembek, hrabia, generał dywizji wojsk polskich w 1831 (zm. 1866)


Zobacz więcej