Czwartek 21 Stycznia 2021r. - 21 dz. roku,  Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 23.02.15 - 10:47     Czytano: [4697]

Dział: Głos Polonii

„Ida”: radość polskich polakożerców


Dzisiaj, 22 lutego 2015 roku, to wielki dzień dla rodzimych - polskich polakożerców. Wyprodukowany przez nich film polskojęzyczny, ale NIE POLSKI! - „Ida” dostała od amerykańskich Żydów Oskara w kategorii filmu nieanglojęzycznego. Nagrody tej życzyła ludziom związanym z tym filmem „polska premierzyca (premier) Ewa Kopacz (Dziennik.pl 22.2.2015), a np. dziennik internetowy „Fakt.pl” wybił na pierwszej stronie w pełnym zachwycie: „Mamy Oscara! Ida najlepszym filmem nieanglojęzycznym”. Tak jakby było z czego się cieszyć. - Tych ludzi nie martwi szkalowanie Polski i Polaków. Oni się cieszą z tego! Takich mamy dzisiaj „polskich” polityków i dziennikarzy. – Jak mówią Rosjanie: napluć i przykryć.
...
W 1941 roku kinematografia niemiecka nakręciła nazistowski film propagandowy pt. „Powrót do ojczyzny” (niem. „Heimkehr”), opowiadający o tym jakimi rasistami – gnębicielami byli Polacy prześladujący w Polsce Niemców przed wybuchem II wojny światowej.
Celem filmu była propaganda hitlerowska zgodnie z którą Polacy w filmie są podstępnymi i brutalnymi gnębicielami Niemców, którzy w filmie są pokazani jako szlachetne, bezradne wobec polskiej brutalności i bezbronne ofiary tych sadystycznych rasistowskich Polaków.

I taki film włoskie Ministerstwo Kultury nagrodziło Pucharem podczas międzynarodowego festiwalu filmowego w Wenecji w 1941 roku, na którym odbyła się prapremiera tego filmu 31 sierpnia t.r. Nagroda włoskiego Ministerstwa Kultury była niczym innym jak ukłonem w stronę hitlerowskich Niemiec, których sojusznikiem były wówczas faszystowskie Włochy.

Po 74 latach, dokładnie 22 lutego 2015 roku, inny antypolski film został nagrodzony na międzynarodowym festiwalu filmowym. Ale teraz nie w Wenecji i nie faszystowski rząd włoski, ale w Hollywood (Los Angeles, USA) i przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej (Academy of Motion Picture Arts and Sciences), która jeśli nie jest w rękach Żydów to niewątpliwie pod ich przemożnym wpływem. Bo nie jest żadną tajemnicą, że „amerykański” filmowy Hollywood jest w rękach żydowskich. Wielki aktor hollywoodski Marlon Brando (1924-2004), który był uważany za przyjaciela Żydów, w programie telewizyjnym CNN Larry King Live w kwietniu 1996 roku miał odwagę powiedzieć, że (dosłowny cytat za amerykańską Wikipedią): „Hollywood is run by Jews; it is owned by Jews”, czyli: Hollywood jest w rękach żydowskich i należy do Żydów. Stąd Hollywood wyprodukował dotychczas ponad 400 filmów o tematyce żydowskiej, w których Żydzi są przedstawieni w pozytywnym świetle i ani jednego filmu, w którym Żydzi byliby chociażby w delikatny sposób ośmieszani czy krytykowani. Jednocześnie wyprodukował setki filmów bardzo złośliwych o innych narodach, a często je szkalujących. Wśród tych filmów było wiele filmów polakożerczych, jak np. „Wybór Zofii” (oryg. Sophie's Choice, 1982), w którym za twórcę planu wyniszczenia Żydów w Europie jest przedstawiany nie żaden Adolf Hitler czy inny dygnitarz hitlerowski ale bezimienny Polak (bo jest on wymysłem chorej polakożerczej żydowskiej głowy!) - jakiś profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Antypolskie żydowskie filmy hollywoodzkie eksponują, za wzorem hitlerowskiego filmu „Powrót do ojczyzny” (niem. „Heimkehr”), Polaka jako najgorszego na świecie rasistę-antysemitę do tego stopnia, że winą za hitlerowski holocaust Żydów w Europie podczas II wojny światowej bardzo często oskarżają Polaków!

Nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej - Oskary, przyznawana od 1927 roku, właśnie dlatego, że jest w rękach żydowskich, podobnie jak media amerykańskie i w szeregu innych krajach, obecnie jest uznawana za najbardziej prestiżową nagrodę filmową na świecie, pomimo tego że dotyczy głównie kinematografii amerykańskiej (czy sam ten fakt nie świadczy o potędze Żydów na świecie?).

Od 1948 roku Amerykańska Akademia Filmowa przyznaje nagrodę – Oskara także dla filmów nieangielskojęzycznych.

Co musi zrobić polski reżyser aby mógł otrzymać taką nagrodę?
Po prostu nakręcić film, który spodoba się Żydom. Czyli właśnie taki jakim jest „Ida” (2013), którego produkcję dofinansował polski Instytut Sztuki Filmowej (kwotą 2 milionów złotych) oraz Łódzki Fundusz Filmowy. Twórcą filmu jest reżyser Paweł Pawlikowski, który uznał, że ważniejszy dla niego jest Oskar niż dobre imię Polski i Polaków.

O fabule filmu czytamy w polskiej - bardzo często tendencyjnej i antypolskiej - internetowej Wikipedii tylko tyle: „Polska, lata 60. XX wieku. Młoda sierota Anna, wychowywana była w klasztorze. Zgodnie z życzeniem matki przełożonej Anna przed złożeniem ślubów zakonnych musi odwiedzić jedyną swoją krewną, siostrę matki – Wandę Gruz. Kobieta, stalinowska prokurator i sędzia, najpierw niechętnie poznaje siostrzenicę. Zabiera ją jednak z dworca, i wyjaśnia dziewczynie, iż ta jest Żydówką o imieniu Ida. Obie kobiety udają się w podróż w rodzinne strony dziewczyny, aby dowiedzieć się o losach ich rodziny. Postać Wandy (w jej roli Agata Kulesza) była inspirowana postacią Heleny Wolińskiej-Brus”.

Dlatego czytelnik tego hasła nie dowie się o tym, że „podróż w rodzinne strony” Idy to pokazywanie zwyrodniałego polskiego antysemityzmu! Chociaż z drugiej strony film pokazuje, że wszyscy są winni, a więc nie tylko Polacy ale i Żydzi (tutaj zbrodnie żydowskiej prokurator popełnione na Polakach). Jednak górę bierze w nim obraz polskiego antysemityzmu. I właśnie to się spodobało Żydom z Amerykańskiej Akademii Filmowej i za to postanowili wyróżnić „Idę”. Politolog i publicysta „Rzeczpospolitej” Michał Szułdrzyński tak to skomentował: „Widzowie we Francji, czy w Stanach Zjednoczonych nie dowiedzą się, że „Ida” jest elementem szerszego rozliczania się z naszą historią. Usłyszą jeden przekaz: to polscy chłopi wyganiali Żydów po wojnie, bo chcieli przejąć ich majątek. Jeśli to jedyny głos, który ma szansę na wielkie nagrody, to jest to powód do niepokoju”. A jego ogólna ocena filmu wygląda następująco: Film promuje za granicą fatalny obraz Polski. I dlatego martwi go fakt, iż obraz Polaków, którzy zabijali Żydów, będzie jedyną wizytówką Polski za granicą (PAP 21.2.2015).

W styczniu do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej wpłynęła petycja w sprawie filmu „Ida”. Jej autorzy - Fundacja Reduta Dobrego Imienia Polska Liga przeciw Zniesławieniom - chcą, by w czołówce filmu zostały umieszczone informacje między innymi o tym, że to Niemcy byli sprawcami eksterminacji Żydów podczas II Wojny.
„Ida” to film, w którym „fałszowana jest prawda” - piszą autorzy petycji, pod którą podpisało się ponad 30 tys. osób. Europoseł PiS Janusz Wojciechowski napisał na blogu, że „Ida” to bodaj pierwszy tej miary i klasy film, gdzie jest Holocaust, ale nie ma Niemców, a Żydów zabijają polscy chłopi.

Do niedawna to Niemcy, Amerykanie i Żydzi szkalowali na świecie Polskę i Polaków. Dzisiaj do tej trójcy (ale nie świętej) zaczynają dołączać sami Polacy. Mamy teraz swoich własnych polskich polakożerców!

Mój dziadek, Kaszub ale patriota polski, podczas odwiedzin u nas w 1959 roku powiedział mi wierszyk, który zapamiętałem w jakiś dziwny sposób po dziś dzień: „Przeklęty ten mąż, który za lepszą strawę, za lepsze odzienie zaprzeda swą wolność i swoje sumienie”; a ja dodam od siebie: „i fajda w swoje gniezdo”.

Marian Kałuski
Melbourne

...........................................................................................................................
4 marca 2015r.
Nasi przyjaciele z Solidarnych2010-Zielona Góra w porozumieniu z Tadeuszem Płużańskim organizują akcję informującą o antypolskim filmie „Ida”, który otrzymał Oscara na tegorocznej gali w Hollywood. Film fałszujący historię.
Dlatego powstała ulotka odkłamująca naszą historię.

Wersja do druku

ajmk - 28.07.15 14:03
Za takie filmy ktore zaklamuja historie Polski, sa odpowiedzialni zydowscy przechrzty, oraz politycy w Polsce, ktorych reakcja na zaklamywanie zest zerowa.
Chazarskich zydom marzy sie odebranie Polakom Polski, dlatego oskarzaja i wymyslaja coraz to nowsze oszczerstwa przeciw Polsce.
To ze powojenni niemcy wyplacili im miliony marek za II w.s. a Polska spalcila juz tez swoj dlug wobec zarazy, niestety nie wystarczy. Chca wiecej i wiecej lecz nie od niemcow z ktorych obecnie sciagaja winne II wojny swiatowej, lecz od Polski na ktory ostrza sobie te obrzezane kly, probujac ze wszystkich sil obarczyc Polske wina!

Richard Lawman - 28.05.15 12:03
Byc moze wielu nie wie, ale zydzi w Niemczech po dojsciu Hitlera do wladzy popierali NSDAP, dopiero jak zaczal ich przesladowac uznali go za ciemiezce i zaczeli wiac z Niemiec.
Tworcow filmu "IDA", ktory ogladalem kilkakrotnie probujac znalezc jakies walory artystyczne - poza bialo czarna, dobrze skadrowana fotografia reszta zionela nuda - nalezy postawic przed sadem w Polsce za szkalowanie Narodu Polskiego i podzeganie do nienawisci przeciwko polakom inne narody. Jest to przestepstwo karane pozbawieniem wolnosci w krajach Unii Europejskiej. Jesli nie jest w USA to ludzi, ktorzy przyznali tego Oscara nalezy oglosic "persona non grata" w Polsce, tak jak to robi rzad amerykanski w stosunku do osob, ktore uwaza za nie pasujace do amerykanskiego modelu etycznego, Ingrid Bergmann, swiatowej slawy aktorka filmowa (Casablanka) dobrze znana starszemu pokoleniu, przez wiele lat nie miala wstepu do USA, poniewaz miala kochanka, a to bylo niemoralne w pojeciu amerykanow. Amerykanska konstytucja wyraznie mowi: "..zwalczac wrogow zewnetrnech i wewnetrznych.."
Nalezy stac twardo i niedopuszczac by zdegenerowana, amerykanska, zydowska zgnilizna tryumfowala.
Mam ogromna nadzieje, ze nasz nowy prezydent uhonoruje tych polskich zydow, ktorzy zasluzyli swa patriotyczna postawa na miano Prawdziwego Polaka, a przepedzi tych co na Polske i Jej narod pluja.
Narod Polski to nie tylko rdzenni polacy ale takze Ci, ktorzy od wiekow zamieszkiwali ziemie Rzeczypospolitej i bronili Jej - tego naszego wspolnego domu - razem z nami, przed wrogiem i najezdzca, niejednokrotnie czyniac ofiare z wlasnego zycia.

Machidevran - 12.03.15 12:04
Komentarz zatrzymany, autor obraża uczucia religijne katolików
Admin

mars - 12.03.15 0:34
Z ulotki: Ida to film falszujacy historie Polski. Ida to film, z ktorego nie dowiemy sie, ze w latach 1939-1945 Polska byla okupowana przez Niemcy etc.
Od siebie dodam... i nie spodziewajmy sie od zydow, ze beda podawac prawde historyczna i ze beda dobrze pisac o Polakach.
Cala ta zydowska propaganda jest zafalszowana i pierze mozgi nie-zydom o zydowskim holocauscie, jakby nikt wiecej nie cierpial, tylko sami zydzi.
Historyk dr A.L.Szczesniak podaje, ze rzad A.Hitlera (zlozony z zydow - Gebbels, Himmler, Heydrich, Hess, Frank, Eichmann etc) przygotowal wiosna 1939r PLAN ZAGLADY SLOWIAN (GENERALPLAN OST) - wiecej jest na stronie:
(https://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/09/07/prawdziwe-nazwiska-elity-polskiej/#comment-20565).
A za holocaust zydow, wine ponosza sami zydzi !

mars - 11.03.15 23:54
re: Machidevran (11.03.15 19:10)

Jest takie polskie przyslowie, ktore mowi: POD LATARNIA NAJCIEMNIEJ.
W zwiazku z tym, zydostwo szuka winnych holocaustu w Polakach i dlatego produkuje filmy typu: IDA, POKLOSIE, SHTETL etc, a Robert szuka winnych rozwalenia judeo-katolickiej sekty religijnej w historykach i archeologach - wyjasnienie jest na stronie 26 (http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=460&start=250).
Ja rowniez nie mam watpliwosci co do tego, ze prawda zwyciezy i Polacy zorietuja sie, ze sa oszukiwani przez media swieckie i koscielne.

Machidevran - 11.03.15 19:10
Pisze Roberto o niszczeniu Katolicyzmu Polskiego od środka.
Przecież polskiego katolicyzmu nikt nie musi niszczyć, on niszczy się sam - butą i głupotą i hipokryzją swych hierarchów a za ich przykładem podobnymi cechami swej owczarni. Obieg informacji dobrych i złych jest coraz skuteczniejszy, zamiatanie świństw pod dywan wychodzi coraz gorzej i dlatego oszustwa wychodzą na światło dzienne a dni oszustów są policzone.
Chyba zdają się tego nie dostrzegać z wyrachowania bo chyba nie z głupoty, lecz lud to dobrze widzi i pewnego dnia rozliczy a wówczas zdziwienie ich będzie bardzo wielkie, większe niż figura w Świebodzinie.
Wracając do filmu, to wrzaski przeciwników nic pomogą, tak po prostu było i na to co się stało już nic nie poradzimy, trzeba się z tym pogodzić. Na dłuższą metę historii nie da się zafałszować czego dowodem jest Katyń czy zbrodnie stalinowskie. Prawda zawsze zwycięży.

Obiektywny - 10.03.15 1:09
Odpowiadałem Brynikowi bardzo krótko a odezwał się Mars wciskając mi zrzędzenie...
Ot, dyskusja!!! Czyli "Dobre rady dla gromady" i nic więcej.

A, a tak na początek należy zapoznać się z treścią i podpisać pod Apelem p. Macieja Świrskiego z Reduty Dobrego Imienia - Polska Liga Przeciw Zniesławieniom w sprawie antypolskiego filmu "Ida". I tam nie powinno zabraknąć podpisu Marsa-Brynika!

PS. Kropidła nie muszę strugać bo w moim rodzinnym domu kropidło jest już od dziada i pradziada, którym święcimy pole z okazji Wielkiejnocy.
Z kolei Marsowy "Różaniec z łańcucha" to kpina z tego co jest niedołączną częścią mojej codziennej modlitwy.
Pożegnania czas zacząć z Marsem vel Brynikiem...

mars - 10.03.15 0:29
re: Robert (09.03.15 11:11).
Komentarz zatrzymany. Bardzo proszę skupić się na treści artykułu

mars - 09.03.15 13:15
re: Obiektywny (09.03.15 0:10).
A czy chodzi tylko o film nakrecony przez polskojezycznego zyda P.Pawlikowskiego ?
Podobne filmy nakrecili tacy zydzi jak: M.Marzynski (Kuszner) - film Shtetl oraz T.Pasikowski - film Poklosie.
Twoje zrzedzenie nic tu nie pomoze tylko trzeba strugac debowe kropidla i robic rozance z lancucha na przepedzenie zmijowego plemienia i dzieci diabla z Polski - Jezus Chrystus (Bog) ostrzegal przed nimi w Ew.Mateusza 23:33 i w Ew.Jana 8:44.
I jak sam widzisz, nawet Ewangelie lacza sie filmem, pomimo, ze i sam film jest troche o religii.

Robert - 09.03.15 11:11
"mars" - rozbawiłeś mnie tymi materiałami pseudo wiedzy, która jest znana od wieków. Wszędzie gdzie pojawiają się żydzi, to razem z nimi lichwa oszustwa i fałszowanie historii, w tym dowodów interpretowanie i fałszowanie dla swoich potrzeb. Tak tez było w Babilonie. W dzisiejszych czasach, to tez nie jest nowość bo najnowszą historię tez fałszują dla własnych korzyści.
Nie jestem przekonany co do znalezisk DSS, w trzech lub czterech językach, w jedenastu grotach 300 lat p.n.e. w glinianych naczyniach, spisanych na skórze, papirusie i miedzi, na 100 lat przed Mojżeszem.
Odkryte w 1946 - 57, roku, nie kompletnie przetłumaczone, bezładnie poukładane z brakującą ciągłością logicznej kontynuacji, w rożnych miejscach ich przechowywania. Nie ma tam ta nic takiego co by mówiło o Dekalogu. Natomiast prawa naturalne, dla normalnego człowieka, to są te które zawiera jednak Dekalog, i jako takie mogły by tam być, co nie jest znowu taką sensacją. Człowiek, od początku stworzenia, posiada jednak rozum i dobrą wolę - a wiec zdolność spostrzegania dobra i zła. Nieomal cały Dekalog, zaistniał w komunistycznej Polsce, spisany prawem konstytucyjnym, Kodeksem Karnym i Postępowania Karnego. Dzisiaj ateiści, degeneraci, sodomiarze i sataniści, przeciwnicy Polskości, usiłuję to zmieniać. Podpierając się pseudo naukowymi odkryciami, i "oddanymi katolikami głęboko wierzącymi" takimi jak "mars". Co odczytuję, jako jako taktyka udawania katolika - aby niszczyć Katolicyzm Polski od środka. Pańska wybiorcza literatura ateistyczna, na takie działania i cele wskazuje. M środowisku muzułmańskim, na pewno będzie Pan islamistą, w żydowskim na pewno żydem. W wielu stwierdzeniach, sam się Pan odkrywa, że nie jest Pan Katolikiem.
DSS - znalezione pisma nie są datowane, bez podpisów autorów? Metoda określenia wieku??? Gliniannych naczyń???
Teksty poprawiane świeżym atramentem lub dopisane.
Po co ktoś to tak schował na odludziu? pisma należące do? wielu autorów i języków w 11 grotach, raczej dostępnych dla każdego a na pewno znający je koczownicy, pasterze i lokalne dzieci. Czy na pewno pojawiły się tam 300 lat P.N.E.???, czy przed 1946 kiedy rozwijało się państwo Izrael. Panie "mars", to pan jest tutaj zausznikiem oszustów.

Obiektywny - 09.03.15 11:04
Brynik!
JEŚLI TAK RADZISZ TO POKAŻ CO POTRAFISZ! Powinieneś sam zaskarzyć tą GnIdę - jeśli to takie łatwe - i poinformować o tym Czytelników Kworum! A nie doradzać co Polacy mają robić.

mars - 09.03.15 6:31
Brynik (08.03.15 21:11). Ideologia marksistowsko-leninowska byla wymyslona przez Zydow, a glownym celem Zydow bylo uzycie gojow do przeprowadzenia rewolucji i realizacji zydowskich celow, ktorym byl podboj swiata, zaprowadzenie komunizmu i zydowskie panowanie.
Ideologia komunistyczna glosila ateizm oraz byla wymierzona w chrzescijanstwo i KK, ale komunizm tolerowal i umacnial judaizm.
Plan zydowskich dzialan byl przedstawiony w referacie Bermana, ktorego tresc znajduje sie na stronie (http://forum.dlapolski.pl/przemowienie-jakuba-bermana-do-zydow-w-polsce-rok-1945-vt926.htm).
Oprocz tego istnialy wczesniej tajne instrukcje zydowskie zwane Protokoly, ktore krazyly w kolach zydo-masonskich Francji i dopiero zostaly ujawnione w 1901 w Rosji przez Nilusa, ktory byl szefem tajnej policji carskiej Ochrany.
Kopia Protokolow w j.polskim jest na stronie (http://www.radioislam.org/protocols/index-polish.htm).
p.s.
Napisz o jakie zjawiska chodzi i jaka byla reakcja liderow KK w Polsce i Watykanu.

mars - 09.03.15 5:25
re: Robert (07.03.15 10:58).
Ja rozumiem, ze informacje na stronie (http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=458&start=20) nie sa poprawne politycznie, ale nie chodzi o cytat z zydowskiej Wikipedii i komentarz autorstwa E.M. tylko o materialy udokumentowane, znajdujace sie ponizej, ktore sa autoryzowane i ty czlowieku nie klam i wystarczy juz oglupiania Polakow jedynie slusza watykanska i zydowska propaganda. Dzieki internetowi i szerokiemu dostepowi do informacji wychodzi na jaw wiele faktow historycznych, ktore byly ukrywane przed Polakami na przestrzeni wiekow.
JUDAIZM ZDEMASKOWANY.
Zydowski profesor archeologii Z.Herzog z uniwersytetu w Tel-Awiwie stwierdzil w listopadzie 1999r, ze:
Zydzi nigdy nie byli w Egipcie, nie bladzili po pustyni i nie podbili ziemi Canan oraz Krolestwo Dawida i Solomona bylo co najwyzej mala plemienna monarchia, w przeciwnym wypadku jest to totalny mit (bajka)
za co narazil sie swoim kolegom z uniwersytetu i dwum sektom religijnym: ZYDOWSKIEJ i KATOLICKIEJ.
Prof. Herzog zapewnil, ze Zydzi przyjeli monoteizm dopiero w VII wieku p.n.e. i obalil tym samym zydowskie i katolickie KLAMSTWA podawane o Mojzeszu i gorze Synaj - chodzi o "10 przykazan".
Zydzi mieli wielu bogow, takich jak: El, Baal, Moloch i YHW (jahve) i jest to wyraznie zaznaczone w zydowskiej mitologii piecioksiagu. Natomiast tych roznic nie podaje judeo-katolicka propaganda KK w tzw. starym testamencie, ktory ma byc rzekomo wiernym przekladem piecioksiagu i jest to dowod falszowania informacji i robienia z ludzi idiotow.
Np. zydowski bog YHW mial nawet zone o imieniu Asherah, a Baal byl synem boga El i bogiem fortuny, bogactwa, wsi, mieszkania, burzy, urodzaju, a nawet drzewa palmowego, ale te fakty zostaly calkowicie przemilczane i pominiete przy przekladzie zydowskiej mitologii piecioksiagu z j.hebrajskiego na inne jezyki przez ideologow sekty katolickiej.
Wszyscy czterej bogowie zydowscy od roznych spraw zostali celowo zastapieni jednym slowem BOG, zeby koscielne owieczki i barany niczego sie nie domyslily.
Z pomoca przyszly odkrycia archeologiczne i odwaga wspomnianych wczesniej profesorow archeologii (J.Strugnell, J.Allegro i Z.Herzog), ktorzy zdemaskowali zydowska propagande o judaizmie upodobnionym do religii . Ta judaistyczna propaganda oglupiani byli i nadal sa naiwni ludzie od stuleci.
UZUPELNIENIE
Judaism is Not a Religion, but a Law Religionized
(Judaizm nie jest religia, ale ureligijnionym prawem)
Rabbi Moses Mendelssohn:
The Old Testament was compiled during the period from the sixth century BCE to the first century CE. The New Testament was compiled over a period of several hundred years starting in the second century CE. The book represents as a whole not “history” but mythology, much of which was boldly plagiarized from other cultures around the known world.
Rabbi Lewis Browne:
The Bible is a whole vast world of wisdom, beauty, and moral truth – but it is not a chronicle of literal history. Its episodes and chronicles were in the mouths of desert tribesmen for long centuries before ever they were written down. For long centuries they were passed on from father to son, growing grander and more wonderful with each generation. So that by the time they were set down in writing, the literal truth in them, like the vein of gold in a mountain, was crushed and tortured and broken in a thousand places.
These episodes and chronicles, however, did not represent the exploits of real people but of mythical characters, many of whom symbolized celestial and terrestrial bodies and forces.
Zrodlo:
http://ironlight.wordpress.com/2010/03/ ... igionized/
p.s.
Przetlumacz sobie opinie rabinow (Mendelssohna i Browne) z j.angielskiego na j.polski, ktorzy podaja, ze judaizm to bajka wymyslona przez zydow.
Oprocz tego jest jeszcze udokumentowany material ksiedza prof. I.B.Pranaitisa (profesor Hebraistyki), ktory przetlumaczyl Talmud i demaskuje tajne nauczanie zydow przeciw chrzescijanstwu, chrzescijanom i innym narodom nie-zydowskim - informacja jest na stronie pt. TALMUD UNMUSKED (talmud zdemaskowany), oto strona: (http://www.talmudunmasked.com/).
I na zakonczenie jeszcze jedna wazna informacja dotyczaca Jezusa Chrystusa z Talmudu (pisma swietego zydow), ktora glosi:
Jezus jest w piekle i gotuje sie w goracym ekstremencie - Gittin 57a.
(http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=3&t=131)
Te informacje podal historyk dr M.Hoffman.

Brynik - 09.03.15 3:22
Jeżeli ten podły,bo załgany film ubliża nam Polakom,to należy go sądownie zaskarżyć,a nie pisać , gadać itp. A my Polacy go sobie publikujemy!! Więc
o co chodzi??!!

Obiektywny - 09.03.15 0:10
Plewy!
Tak można powiedzieć o dyskusji na temat antypolskiego filmu "IDA! (CZYTAJ gnIda).
ZAPRACOWANI KOMENTATORZY DYSKUTUJĄ O WSZYSTKIM tylko nie o tym co zawarte jest w artykule. Tak było, jest i będzie na tym FORUM!

Brynik - 08.03.15 21:11
Re mars. Siedzisz pleciugo na emeryturze i w końcu sam nie wiesz
czym ty jesteś.Narzucasz swoje zarozumialstwo innym zapominając,
że ludzie maja rozum,oczy i uszy. A to znaczy,że myślą,tworzą,widzą i
słyszą. A ty jesteś przez swoją zarozumiałość mocno okrojony
w obiektywnym patrzeniu na dookolny świat,który ciebie otacza.W czasie
PRL występujące nadprzyrodzone zjawiska, szybko starali się zacierać
towarzysze z KC PZPR. Nie ważne było to,że tysiące ludzi widziało na
własne oczy zjawiska - naukowo nie wytłumaczalne,ale uczeni z KC PZPR
po kursach partyjnych, w tym ateizmu wiedzieli,co mają robić,żeby ich
wiara w Marksa i Lenina nie była zachwiana. A ty wierzysz takim uczonym?
Ja na własne oczy widziałem kilka zjawisk,które się nie dało wyjaśnić
w żaden ziemski sposób. Diabłami mnie nikt nie straszył w dzieciństwie,
ponieważ rodziców miałem normalych z wiarą w Boga. Trzymaj się mars i
świeć wreszcie tak jak mars.

mars - 08.03.15 9:27
re: Roman (07.03.15 2:19),
Nie jestem zwolennikiem teorii ateistycznej Darwina, poniewaz istnieja dowody ze zrodel koscielnych i pozakoscielnych, ze Jezus byl postacia autentyczna i ze jest Bogiem (Ja i Ojciec jedno jestesmy - Jan 10:30), a tym samym jest architektem swiata.
Jesli chodzi o obraz z bazyliki w Guadelupie to nie znam tematu, a poza tym podchodze sceptycznie do tzw. "cudow" - vide przekrety dotyczace "ukazywania sie" M.Boskiej z dzieciatkiem w Miedjugorie (byla Jugoslawia) lub "ukazywanie sie" postaci M.Boskiej z dzieciatkiem w Aleksandrowie Kujawskim w latach 1970-tych - na przekrecie byl przylapany osobnik, ktory poslugiwal sie aparatura optyczna.
Jesli chodzi np. o specjalne stopy, ktore nie sa mozliwe do wykonania w warunkach ziemskich to mozna je otrzymac w warunkach kosmicznych i takie proby byly przeprowadzane w kosmosie przez astronautow ponad dwadziescia lat temu, jak nie wiecej i faktycznie pochodza spoza ziemi.
Analogicznie mozna stworzyc odpowiednie barwniki zwazywszy rowniez na fakt istnienia swiatla laserowego, ktore dzis jest nawet szeroko stosowane w urzadzeniach elektronicznych, o czym nie tak dawno temu ludzie nie mieli pojecia, podobnie jak ponad 100 lat temu nie mieli pojecia o elektrycznosci, falach radiowych i elektromagnetycznych, ktore nie byly widoczne dla oka, a wywolywaly zjawiska, ktorych czlowiek nawet nie rozumial, co graniczylo z "cudem".
Jeszcze troche, a czlowiek bedzie latal UFO, ktore tez jest uwazane za obiekt nie z tego swiata, pomimo, ze Niemcy zajmowali sie tym tematem i prowadzili swoje proby w latach 1940-tych.

mars - 08.03.15 8:09
re: Brynik (07.03.15 1:38)

Nie bylem i nie jestem ani komunista, ani ateista.
Wierze w Jezusa Chrystusa - Boga i zycie wieczne, ale nie opowiadaj bajek o "cudownym wyzdrowieniu" tylko dlatego, ze lekarz nie dawal tobie szans, poniewaz lekarz to tez czlowiek, czyli istota omylna oraz nie wszyscy lekarze posiadaja wiedze, zeby skutecznie leczyc ludzi. Oprocz tego potrzebny jest takze talent w tej i kazdej dziedzinie zawodowej, i faktem rowniez jest, ze tylko nieliczni ludzie sa utalentowani oraz nieliczni ludzie maja wrodzona inteligencje i nie ma na to wplywu status materialny, ani pochodzenie spoleczne.
Poza tym organizm czlowieka to samo-sterujaca sie fabryka, kontrolowana przez mozg, ktory wysyla sygnaly do roznych narzadow ciala, ktore pobudzaja i kontroluja mnostwo procesow zachodzacych w organizmie, o czym mozesz sobie poczytac na internetowych, fachowych stronach lekarskich zachodnich instytutow i labolatoriow, glownie w j.angielskim.
Ja jestem m.inn. pasjonatem medycyny naturalnej i wiem, ze medycyna naturalna przywraca ludziom zdrowie, pomimo, ze medycyna konwencjonalna zawodzi w wielu przypadkach i nawet lekarze sa bezradni, ale tylko dlatego, poniewaz nie maja odpowiedniej wiedzy.
Wiek czlowieka rowniez nie czyni go madrzejszym, poniewaz o tym decyduje prawdziwa wiedza, czyli znajomosc faktow i rzeczywistosci.
To tyle tytulem wstepu na temat medycyny i wiedzy.
Jesli chodzi o zydowskie bajki starego testamentu to istnieje wystarczajaco dowodow na to, ze Zydzi wymyslili swoja bajke. Ale zeby zydowska bajka wygladala na prawdziwa to wykorzystali w niej informacje pochodzace z innych kultur i obyczajow z racji tego, ze Zydzi prowadzili koczowniczy tryb zycia i przenosili sie z jednego miejsca na inne miejsce i zapozyczali od innych narodow kulture, obyczaje i opowiadania.
Zydzi nie prowadzili i nie posiadali wlasnych kronik wydarzen historycznych, tak jak np. Egipcjanie i inne narody, ale zaczeli je dopiero tworzyc okolo 2300 lat temu (w 3 wieku p.n.e) glownie w Babilonii i m.inn. ten fakt podwaza rowniez autentycznosc zydowskich opowiadan o ich "wybranstwie" i innych zmyslonych opowiadaniach - nawet tzw. "gwiazda Dawida" to przywlaszczony przez Zydow poganski symbol egipski, oznaczajacy plodnosc i urodzaj. Zas znany na swiecie Zyd Nostradamus korzystal z wiedzy okultystycznej Egiptu i Indii i bajerowal ludzi przepowiadaniem przyszlosci, na czym dorobil sie cztery kufry cennych przedmiotow wykonanych ze zlota, srebra i kamieni szlachetnych.
Jesli chodzi o tzw. "cuda", ktore rzekomo widzieli ludzie w okresie przykladowo ostatnich 100 lat, to podchodze do tego sceptycznie, poniewaz wiele zjawisk przyrody lub reakcji narzadow organizmu czlowieka na te zjawiska nie bylo znanych w przeszlosci do momentu, kiedy nie nastapila rewolucja w elektronice, fizyce, medycynie etc, glownie w krajach zachodnich.
Np. osoby, ktore nie znaja przyczyn wystepowania zjawisk w przyrodzie lub medycynie oraz nie znaja przyczyn zludzen optycznych sa sklonii uznac to za "cud", czyli zjawisko nadprzyrodzone i oczywiscie sami sa przestraszeni, bo to oddzialywuje na ich psychike.
Czytajac twoj komentarz odnioslem wrazenie, ze w dziecinstwie musiano straszyc cie diablem lub pieklem, co zle oddzialywuje na psychike dziecka i ten uraz psychiczny pozostal tobie na cale zycie i dlatego w trudnych sytuacjach zyciowych dostajesz napadow leku i wowczas kajasz sie przed swoim Bogiem, poniewaz boisz sie umrzec i ta obawa przed smiercia oznacza, ze tak naprawde jestes "cienki Bolek" i nie rozumiesz wiary w Jezusa Chrystusa - Boga, ktory powiedzial:
"Duch daje zycie, cialo na nic sie nie przyda..." - Jan 6:63
Dlatego ja w przeciwienstwie do ciebie nie sram w portki z powodu utraty zycia na ziemi.

Robert - 07.03.15 10:58
Panie "mars", odkryłem ten wskazany adres, w tak "naukowym piśmie" dostrzegłem natychmiast komu i czemu ono służy. Podam tylko jeden cytat, a jest ich naprawdę wiele. Nie mają żadnego związku z dowodami naukowymi, świadczą o specyfice, chorej mentalności ateistycznej.
Cyt.: "Mojżesz zrozumiał, że nadeszła pora, by wybawił Izraelitów. ( nie wybawiał israelczyków tylko musiał spierdalać z Egiptu przed gniewem Faraona , a że był parchem pociągnął za sobą naiwniaków których potem włóczył i mordował na pustyni bo nie wiedział gdzie lezie) Ale oni nie docenili jego wysiłków. Gdy wieść o tym, że zabił Egipcjanina, dotarła do faraona, musiał uciekać z Egiptu".

mars - 07.03.15 7:16
re: Iowanka B. - 06.03.15 21:36,

Dowodem na to, ze Jezus czynil cuda sa swiadkowie sprzed 2 tysiecy lat, ktorzy widzieli cuda i uwierzyli w boskosc Jezusa oraz postepowali w/g Jego nauki, w przeciwnym wypadku Jezus nie mialby tylu zwolennikow w Palestynie, Syrii i Egipcie, gdzie powstaly pierwsze gminy chrzescijanskie okolo 40 r.n.e.
Np. koscioly chrzescijanskie, jak: koptyjski (egipski) i syriacki (syryjski) trwaja nieprzerwanie od chwili powstania przed dwoma tysiacami lat i zachowaly orginalna forme, podczas gdy KK powstal dopiero w 325r na soborze w Nicei w czasie zjazdu przedstawicieli gmin chrzescijanskich, jakie powstaly w panstwach basenu Morza Srodziemnego.
Na soborze watykanskim II w latach 1962-1965, KK zostal zamieniony na siedzibe antychrysta. Ale nie zmienia to faktu, ze Kosciol Chrystusowy nadal istnieje, poniewaz jest kosciolem duchowym wyznawcow Jezusa Chrystusa, a nie budowla fizyczna i praktycznie Kosciol Chrystusowy jest niemozliwy do zniszczenia.
W zwiazku z tym zaprzeczanie, ze Jezus nie czynil cudow, bo Iowanka B. tego nie widziala 2 tysiace lat temu nie ma znaczenia w swietle wydarzen historycznych i logicznej analizy.
Swego czasu M.G. (doktorat z geologii i ateista) rowniez probowal wysmiac autentycznosc cudu jaki mial miejsce w 1917r w Fatimie, co wydarzylo sie prawie 100 lat temu i on tez tego nie widzial, bo nie bylo go jeszcze na swiecie. Ale zeznania naocznych swiadkow, a przede wszystkim opinia profesora jednego z portugalskich uniwersytetow, ktory byl ateista, widzial co sie dzialo i sam sie wystraszyl slonca zamienionego w kule ognista, ktora zblizala sie do ziemi, jakby miala w nia uderzyc, co sam dokladnie opisal, nie pozostawia watpliwosci, ze w Fatimie mial miejsce cud, ktory widzialo tysiace zgromadzonych osob. I w zwiazku z tym, negatywna opinia M.G. lub zaprzeczanie przez M.G., ze cudu nie bylo, nie ma zadnego znaczenia, podobnie jak w przypadku Iowanki B.

mars - 07.03.15 5:52
re: Robert - 06.03.15 12:40,

DSS nie byly znalezione w morzu, ale w glinianych pojemnikach ukrytych w jaskiniach w miejscowosci Qumran, oddalonej 2 km od Morza Martwego i znalezione dokumenty datowane sa na okres od poznego III w.p.n.e do I wieku n.e.
Mamy wiec do czynienia z opisem wydarzen i wierzen na przestrzeni 3 wiekow sprzed 2 tysiecy lat.
Profesorowie archeologii Strugnell i Costello, podobnie jak pozostali badacze zwojow mieli zakaz ujawniania szczegolow z przetlumaczonych tekstow.
Ale skoro ujawnili opinii publicznej czesc utajnionych informacji to musieli miec ku temu silne powody. Poza tym z powodu ujawnienia utajnionych informacji zostali wyrzuceni z renomowanych uniwersytetow (Oxford i Harward) pod naciskiem organizacji zydowskich, poniewaz zdemaskowali wymyslona przez zydow ich "religie" (judaizm) - vide opinie rabinow: Menuhim, Finkelstein, Bokser, Mendelssohn i Brownie na stronie
(http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=458&start=20), ktorzy potwierdzaja, ze judaizm jest wymyslona religia - podobnie wymyslony jest islam z ta roznica, ze jest dostosowany do potrzeb Arabow.

Roman - 07.03.15 2:19
Re: mars nie wiem ile lat żyjesz na tym świecie,ale widzę,że twoja wiedza
i myślenie logiczne jest cieńkie. Mam nadzieję,że kiedyś popatrzysz na
choćby jeden palec u twej reki i role jaką on pełni w twoim życiu, to wteczas
pomyślisz sobie,że jesteś niezwykłym stworzeniem - nie tylko fizycznym,ale
także duchownym. Nie będę się rozpisywał,ale radzę tobie zastanowić się
nad występowaniem w naszym świecie zjawisk nadprzyrodzonych,które
badają u c z e n i I dochodzą do udowodnionego zjawiska,jako zjawiska
nadprzyrodzonego. Powtarzam uczeni i to tacy,co niewierzyli w CUDA.
Podam tobie z brzegu przykład dotyczacy badań naukowych obrazu
Matki Boskiej z Bazyliki w Guadalupe w Meksyku.To tylko jeden z wielu
przykładów,gdzie uczeni niezależni badali,w tym wypadku obraz uważany
przez wierzacych i duchownych, jako stworzony przez siłę nadprzyrodzona.
Obraz ten był badany przez specjalistów kilka razy w czasie swego istnienia.Ale każde badanie wykazało,że obraz nie pochodzi z naszej ziemi.
Wskazuje na to,że obraz powstał z barwników,które nie sa znane na naszym
świecie. Żeby mieć w takich sprawach wyrobiony pogląd, nalezy spozierać
rozumem - jak to się mówi - tu i tam,a wtedy ma ie wyposrodkowana materię
prawdy.

wodnik szuwarek - 07.03.15 1:53
Staram się wpisać w konwencję autora o imieniu Robert.
Widać że merytorycznie jesteś ZERO, jeśli czepiasz się czyjegoś nicka, nawet wspak czytanego. Jako wyraz solidarności może zacznę pisać pod nickiem apud ?
Co do Dead Sea Scrolls - Zwoje z Morza Martwego, tylko wyjątkowy przygłup może taki zwrot odczytać dosłownie, że niby dokument moczył się w wodzie morskiej niczym turysta w Hod Resort & Spa in Israel. Przeciętny pięcioklasista wie że chodzi o lokalizację w pojęciu kulturowym, podobnie jak fakt, że Wiślanie to nie ryby słodkowodne.

Brynik - 07.03.15 1:38
mars - dodaj sobie Marks,ponieważ pleciesz te same brednie, co Marks.
Jestem skłonny podejrzewać,że jesteś po WSNS przy KC PZPR. Tam
można było różne miernotyzmy wciskać tej miernocie,która tam się uczyła.
Człowie rozgarnięty wystarczy,ze spojrzy na budowę choćby swego jenego
palca u jednej reki,to zauważy,że go żadne błotko nie wychlapało na tak
doskonałe ludzkie stworzenie!! A jeszcze dodać niezwykłe zjawisko inteligencji
człowieka to wystarczy,na to,co rzec można dowodem istnienia wielkiej siły
nadprzyrodzonej,która stworzyła ten świat i nas na tym świeie.I jeszcze jak
do tego dodałbyś występowanie autentycznych zjawisk nadprzyrodzonych,
to byś sobie darował takie płycizny pojmowania świata,jakich ciebie nauczono!
Radzę tobie obyś zrezygnował z lenistwa myślowego i zarozumialstwa.
A przez to tracisz bardzo wiele wartości danych człoiekowi z ta wartością,
która pozwala nam widzenie prawdy obiektywnej,opartej wiedzy I
udowodnionych przez uczonych wiele zjawisk przyjetych przez nich, jako
rzeczy nadprzyrodzonych. Trzeba czytać i myślec nad tym,co się czyta.
Nie wiem ile żyjesz lat na tej bardzo ciekawej Ziemi. Ja przeżyłem II wś,
zabór sowiecki I dalej. A przez ten okres przeżyłem kilka zjawisk
nadprzyrodzonych,które mnie młodego człowieka zbiły z pantałyku
pseudonauki którą zaczałem sobie przyswajać w postaci marksizmu-leninizmu.
A jak mi sie powineła noga to wtedy gorąco prosiłem Pana Boga, bym mógł
jeszcze dalej żyć. I żyję,a doktorzy rzekli: Musisz wiedzieć młody człowieku,
że żyjesz tylko c u d e m,bo medycyna już nie wystarczała na to,żebyś mógł
dalej żyć !! I żyje , wiedząc,że dzieki Panu Bogu.

Iowanka B. - 06.03.15 21:36
Tiaa, Death Sea ma gęste wody i dlatego Prorok po nich chodził ?
Wyjaśnienie jest dziecinnie proste: Chrystus chodził po wodzie bo nie umiał pływać. Przynajmniej tak stoi napisane w piśmie (że chodził), ja tam tego nie widziałam i w cuda nie wierzę.

Robert - 06.03.15 12:40
Szanowny Panie "mars", interesujący nick, w niektórych językach czytamy od lewej do prawej. Rzeczy się jednak mają zupełnie inaczej. Oszustwa archeologiczne, do podpierania się w kierunkach szkodzących całym cywilizacjom /Majowie nie znali koła(?)/, uprawianym kultom a nawet religiom jest dość powszechne. Broni się za wszelką cenę, rasę "nad-ludzi" i "narodu wybranego", co jest absurdem nie popartym w znaleziskach archeologicznych. Mam jedno pytanie i odpowiedz do "odkrywczego komentarza" : Morze Martwe, jest tak gęste - z jednego tylko powodu, wysokiego STĘŻENIA SOLI.
WIEC TE ZWOJE NIE MOGŁY BY POCHODZIĆ Z TEGO MIEJSCA, SÓL BY TE ZWOJE STRAWIŁA. Sól w innych oceanach i morzach, rozprawia się ze śmietnikiem cywilizacji skutecznie, żadna substancja organiczna i nie tylko, nie oprze się działaniom destrukcyjnym soli.

mars - 06.03.15 7:29
re: wodnik szuwarek - 01.03.15 16:02
Cytat:
"Do Brynika - aby żyć godnie, zbędny jest Dekalog. Wystarczy zachowywać sie przyzwoicie. Nie kradnij , nie zabijaj, nie cudzołóż było napisane w Kodeksie Hammurabiego prawie 1800 lat przed n.e. czyli B.C. co po polsku oznacza - przed Chrystusem. Wniosek prosty - Dekalog jest zrzynany. Zrzyna się gdy nie ma się nic do powiedzenia. Co widać, słychać i czuć."

KOMENTARZ
W/g informacji podanych przez archeologow (prof. Strugnell i prof.Costello) pracujacych nad DSS (Dead Sea Scrolls - Zwojami Morza Martwego) odkrytymi w 1946r, tzw. "10 przykazan" znane byly 100 lat wczesniej, zanim narodzil sie Mojzesz.
Na podstawie DSS, archeologowie potwierdzili rowniez informacje pochodzaca z kronik egipskich, ze nie bylo "ucieczki" Zydow z Egiptu - opowiadanie o "ucieczce" zostalo wymyslone. Faktem z kolei jest, ze z Egiptu uciekl Mojzesz, poniewaz zabil Egipcjanina i grozila mu kara smierci.
Z kolei zydowski archeolog prof. Herzog badajacy wydarzenia opisane w Piecioksiagu (ST - starym testamencie) rowniez stwierdzil, ze wiele wydarzen opisanych w ST nie mialo miejsca w historii, m.inn. nie bylo "krolestwa" Dawida.
Wystarczy zajrzec do Talmudu, ktory uchodzi u Zydow za "pismo swiete", zeby sie przekonac ile jest w nim zydowskich wymyslow, ktore nawet pouczaja jak oddac mocz na "swiety sposob" lub jak wyleczyc sie z kataru - ugniesc ekstrementy bialego psa z balsamem i zuc - te rzeczy ujawnil historyk dr M.Hoffman w swoim expose o naukach Talmudu, ktory jest wymierzony w chrzescijanstwo i Jezusa Chrystusa - postac autentyczna i Bog.
Koscielne owieczki i barany nie zdaja sobie sprawy z tego jak sa oglupiane przez propagande koscielna, ktora propaguje zydowska mitologie Piecioksiagu (ST) wymyslona przez Zydow.

Jan Orawicz - 02.03.15 21:23
Nad czym tu ubolewać? Jeżeli my Polacy nie potrafimy kręcić filmów
o Żydach,to Żydzi na swój sposób kręcą o nas filmy! A my, oceniając
te sprawy potrafimy też - jedną miarką mierzyć wszystkich Żydów!
A prawda mówi,że tak nie jest!!! Po tamtej i po naszej stronie nigdy
nie brakwało idiotów,co to mierzą wszystkich jedną miarka. A to w tym
celu,żeby nam na tym padole ziemskim, nie za słodko płynęło życie!
Muszą być przecie wojny między ludzmi, jak sobie czartom damy mieszać
w kaszy. Pozdrawiam

Bogdan Dziuma - 02.03.15 18:53
Kradzież wizerunku przy kontroli mas mediów jest zabiegiem prostym !
CAŁY PROCES SZKALOWANIA POLSKI I POLAKÓW JEST KIEROWANE PRZEZ
ŻYDÓW.
Ten gościu od "idy "jest takim samym żydem jak jego ojciec !
Nie chcę się odnosić do nikogo, ale czy Polak który w/g teorii żydowskiej wyssał antysemityzm z mlekiem matki mógł by być szabas gojem ?

Żydzi zachowują szacunek tylko dla swych gwałcicieli nawet jak są oni Żydami !
Izrael bez polskiej tolerancji byłby dalej w drodze !

wodnik szuwarek - 02.03.15 15:26
Nikt tak nie szerzy pogaństwa jak ci którzy teoretycznie mają szerzyć wiarę. Kto używa oczu i rozumu, ten szybko spostrzeże relatywizm moralny pasterzy. A kogo wychowano na osobnika lękliwego i spolegliwego, kto lęka się własnych zmysłów, ten jest barankiem pokornym i takim zostanie do ostatnich dni swoich - bo to chodzi w tej całej zabawie nazywanej życiem religijnym. "Błogosławieni cisi, pokornego serca albowiem ich jest królestwo niebieskie" - takie pouczenia można usłyszeć.
Gdybyż tylko ściśle zastosowano się do Biblii, to sprawność całego procesu spadłaby do około 30% . Dziś według pasterzy wynosi ponad 95% co poprawia im samopoczucie (teoretycznie) i wpływy (praktycznie). To nie tylko polska przypadłość narodowa, niedawno podobna afera wybuchła w Norwegii, o innych szkoda pisać. Ostań pacholę w dobrym samopoczuciu i miej adwersarza za głupka, tak niektórym żyje się łatwiej.

Lubomir - 02.03.15 8:48
Re: wodnik szuwarek Myślę, że najlepszym sposobem na naukę religii, nie jest obserwacja księdza, zakonnicy czy nawet biskupa w rodzinie. Istnieje powiedzenie: 'w okopach nie ma ateistów'. Oby wojenne życie nie musiało być jedynym nauczycielem wiary i pokory. Ludzie wychowywani 'pod kloszem' - czują się bogami. Niczym Bachus lub Eskulap. Po latach, nazywamy ich najzwyczajniej poganami.

wodnik szuwarek - 01.03.15 21:51
Nic tak nie otwiera oczu jak osoba duchowna w rodzinie. Gdy się od dzieciństwa napatrzysz i nasłuchasz, to masz dwa wyjścia. Pierwszy, łykać wszystko bezkrytycznie i zostać pobożnym barankiem albo zadawać pytania i nie zadowalać się bezsensownymi i zbywającymi odpowiedziami. Szukać dalej, porównywać co się głosi maluczkim a co się czyni w życiu, a wówczas oczy się tak otwierają, że nie można ich zamknąć. Nawet Biblię ks. Jakuba Wujka można przeczytać bezkrytycznie lub ładnie pooznaczać wątpliwości i prosić mądrzejszych o wyjaśnienia. Wyjaśnienia oczywiście nie rozwiewają wątpliwości a wręcz rodzą następne, przy których ontologia według Heideggera wprost zachęca do pytań, które wkręcają alumnów w następne kłopoty. I tak dalej, a im dalej w las, tym mroczniej i mniej szans że ktoś z góry ma ochotę zerknąć a może i pomóc, przy optymistycznym założeniu że ktoś tam w ogóle jest; oprócz załóg i pasażerów przelatujących przypadkiem statków powietrznych.

Lubomir - 01.03.15 17:38
Re: wodnik szuwarek Najwyraźniej żeby zrozumieć istotę chrześcijaństwa, musisz przeżyć przynajmniej tyle lat, co ateista Jaruzelski. Obyś tylko nie narobił wcześniej tylu głupot, co ten profan Dekalogu. Widać, że nagromadziłeś wiedzy teologicznej, niczym absolwent WUML.

wodnik szuwarek - 01.03.15 16:02
Do Brynika - aby żyć godnie, zbędny jest Dekalog. Wystarczy zachowywać sie przyzwoicie. Nie kradnij , nie zabijaj, nie cudzołóż było napisane w Kodeksie Hammurabiego prawie 1800 lat przed n.e. czyli B.C. co po polsku oznacza - przed Chrystusem. Wniosek prosty - Dekalog jest zrzynany. Zrzyna się gdy nie ma się nic do powiedzenia. Co widać, słychać i czuć.

Rajmund - 28.02.15 21:48
Panie Agamemnon to jest Pana krótkie,a zarazem zwięzłe spojrzenie
na Żydów, pełnej gorzkiej prawdy!! Co wyczyniało UB, opanowane przez
Żydów, to tylko ten wie,co w tamtym okropnym czasie żył. .Jeden bandyta
UB z pochodzenia Żyd, o nazwisku Światło zwiał do USA,bo pewnie się
sam przeraził wielkością zbrodni, popełnionych na żołnierach AK,WiN, NSZ
i tp. ! O tych okropnościach "GW" Michnika, ani słychu ani dychu!!
A co to znaczy?! Oczywiście,że nie wolno uogólniać,ponieważ byli Polacy pochodzenia żydowskiego,którzy za Polske takżę poszliby nawet w ognie
niebotyczne. I też spjórzmy na takiego Baumana, zabijakę żólnierzy polskiego
podziemia. Jak sie wynosi ponad poziomy!! Jak jaki Polak mu wygarnie tę
prawde o nim do jest sądownie karany. A zatem czas wielki na oczyszczenie
Polski z tych,co jeszcze, zamiast przeprosin oskarzają w sądach tych,co ich wskazują. Kto we Wrocławiu został ukarany przez sąd za banbytę
Baumana,to cała ta zgraja sedziów z Wrocławia powinna dawno wylądować za kratami!! To sa łotry, a nie sędziowie!! A ściślej obrońcy bandytów UB na
usługach ZSRR. To musi nastpić. Trzeba skończyć z byłymi sługusami ZSRR.

wodnik szuwarek - 28.02.15 21:00
Agamemnon - piszesz tak z niewiedzy czy z głupoty i zaślepienia ?
W dobie netu i Oncle Google brak wiedzy pachnie delikatnie mówiąc zaściankiem.
Dowód Twego mijania się z prawdą jest choćby tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBydowski_Zwi%C4%85zek_Wojskowy
http://dzieje.pl/aktualnosci/zydowska-organizacja-bojowa

Agamemnon - 28.02.15 14:57
Polacy są antysemitami. Antysemityzm ten polegał na ratowaniu Żydów w okresie okupacji niemieckiej w latach 1939 - 1945. Polacy uratowali życie wielu Żydom. Sami byli za to rozstrzeliwani wraz z całymi rodzinami np. rodzina Sługi Bożego Józefa Ulmy.

Antypolonizm żydowski natomiast polegał na mordowaniu Polaków przez Żydów tak podczas wojny jak i po wojnie i jest kultywowany do chwili obecnej w postaci szkalowania (taki rodzaj zapłaty za ratowanie życia).

Do niemieckich obozów zagłady rozlokowanych na terenie Polski trafiali tak samo Polacy jak Żydzi. Holokaust ogarnął nie tylko Żydów ale też Polaków.

Znamienne jest, że historia nie odnotowała ani jednego przypadku uratowania Polaka przez Żyda.
Trzeba dodać też, że nie istniał ruch antyniemieckiego oporu składający się z Żydów.

Brynik - 28.02.15 4:43
Re: wodnik-szuwarek czy ty aby pojmujesz, co to jest Dekalog?
Wychodzi na to,że nie masz prawidłowego pojecia. Za to masz
wiele jadu w sobie, pomieszanego z głupot i zarozumialstwem.

wodnik szuwarek - 27.02.15 23:12
Cóż ma Dekalog do kultury dnia codziennego ? Lubomir sugeruje że bez Dekalogu nie można godnie przeżyć ? No cóż może on nie umie, lecz zapewniam że można, a nie jestem jedyny. Wystarczy pamiętać że wolność nam dana nie jest nieograniczona i kończy się tam, gdzie zaczyna się krzywda drugiego człowieka, nawet jeśli jest on obcy lub innego wyznania. Ten obcy lub innego wyznania to TEŻ JEST CZŁOWIEK. Wystarczy o tym pamiętać.
Co do ideału niemieckiego bauera, to chłop polski może z niego brać przykład.
Deutsche Bauer jak miał powiedziane, że nie wolno "pozyskiwać" z państwowego lasu grzybów i jagód ohne zettel oder blatt (opłata za wejscie do lasu i zbieranie), że nie wolno polować bez zgody właściciela czy administratora terenów (leśniczego) to tego nie czynił. Kto w polskim lesie wdepną w tzw. żelazo (duże potrafi zgruchotać łydkę, gdy masz marne obuwie) lub zadyndał na pętli uwiązanej do nagiętej brzózki ten wie co wart jest tzw. Dekalog dla polskiego chłopa. Wnyki zastawi, drewno ukradnie, potem do spowiedzi i za tydzień to samo. Przecież nikt do niego nie strzelał a pon Bócek się zagapił i z gromu nie wypuścił. Dlatego nigdy do lasu nie wejdę bez kombinerek w kieszeni, po tym gdy kiedyś raportówka mi spadła i bujałem się jak bezbronna sarenka. Nauka nie idzie w las.

Obiektywny - 27.02.15 1:46
8 sierpnia 2014 roku film został oficjalnym polskim kandydatem do Oscara . O nominacji zdecydowała komisja przy Ministerstwie Kultury, w składzie: Filip Bajon, Katarzyna Adamik, Jacek Bławut, Michał Komar, Agnieszka Odorowicz, Anda Rottenberg, Janusz Zaorski i Marek Żydowicz.

Odpowiedzią na „Idę” powinno być motto „Nie idę na Idę” jakie podał w swoim felietonie p. Janusz Wojciechowski, poseł do parlamentu UE. I tak zrobię. To jedyna rzecz którą może zrobić w proteście na ten antypolski film.

Ale to nie tylko sprawa filmu polsko-duńskiego.To także sprawa niby to naszego Ministerstwa Kultury, to, to ministerstwo powołało komisję która zdecydowała o nominacji tego paszkwilu na Polaków.
W komisji są tacy ludzie jak: Filip Bajon, Profesor sztuk filmowych, Katarzyna Adamik, córka Agnieszka Holland (córunia-lesbijka),

Jacek Bławut, operator, reżyser filmów dokumentalnych, wykładowca w szkołach filmowych w Polsce i za granicą, lauret nagród MINISTERSTWA KULTURY.
Michał Komar, OSTATNI redaktor naczelny i likwidator, Sztandaru Młodych - 1997. pisarz i krytyk filmowy Syn generała WACŁAWA KOMARA,. Członka międzynarodowej żydowskiej organizacji młodzieżowej Ha-Szomer Ha-Cair, później wieloletni funkcjonariusz komunistycznych służb specjalnych i szef wywiadu wojskowego.
Agnieszka Odorowicz, Dyrektor Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej, w rządzie Marka Belki pełniła funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury.

Anda Rottenberg, córka Zyda i matki rosjanki, b. dyrektor Departamentu Sztuki w Ministerstwie Kultury i Sztuki. W 2000 roku dyrektor Warszawskiej Zachęty gdzie umieściła „rzeźbę” - meteoryt przygniatający postać papieża Jana Pawła II.
Janusz Zaorski, syn Tadeusza Zaorskiego komunisty, zajmującego w latach 60. stanowiska wiceministra kultury i sztuki oraz szefa kinematografii polskiej, od 1991 do 1993 sprawował urząd prezesa Komitetu ds. Radia i Telewizji.
Marek Żydowicz, Założyciel Fundacji TUMULD W Toruniu. Pełnomocnik ministra kultury do realizacji programu " Znaki Czasu".

Reżyser Pawlikowski o Helenie Wolińskiej „Idzie”: „Fajna pani. Otwarta, ironiczna, ciepła. To był dla mnie szok, kiedy się dowiedziałem – wiele lat później – że Polska żąda jej ekstradycji.

Paweł Pawlikowski o swoim ojcu
"Mój ojciec był pochodzenia żydowskiego, ale był ateistą, humanistą, wolnomyślicielem.
Wikipedia o Pawlikowskim (...) is a Polish-Jewish filmmaker, who has lived and worked most of his life in the UK.

Sumując:
Czas skończyć z obciążaniem polskiego podatnika kosztami "kultury", która uderza bezpośrednio w niego i buduje falszywy obraz relacji historycznych, zwłaszcza, że nie możemy się doprosić w tym samym czasie o dotacje do filmu o tragicznej śmierci Polskiego Prezydenta.

PS. Shmochel von Strupp - 25.02.15 8:00
Notka o autorze: Aleś sobie wybrał piekny nick, czy już nie stać cię na coś innego???

WARSZAWIACY - 26.02.15 22:44
Szanowny Panie Marianie Kaluski dziekujemy za dobry felieton,ale pozwoli Pan na uwage,ze my spotykamy wiele Osob,majacych polskie nazwiska,mowiacych,ze sa katolikami,a postepujacych jak obcokrajowcy,ateisci i nawet ublizajacych Polakom.Kazda narodowosc trzeba szanowac ,ale powinni najpierw zasluzyc na szacunek.Przypuszczamy,ze rozwija sie schizofrenia,nerwica i zaburzenia psychosomatyczne wsrod ludzi ,ktorzy wierza klamstwom ,manipulacjom przebieglych osobnikow.To,co dawniej nazywano zlem uwaza sie za dobro,tylko czyje i dla kogo.Pozdrawiamy serdecznie czytelnicy.

Lubomir - 26.02.15 11:32
Re: His Do czego można dojść, mając w pogardzie Dekalog i kulturę dnia codziennego?. Ze stronnictwa patriotycznego może zrobić się lokalna mafia, a z obywateli - bezkarni menele. Ja osobiście mam pozytywne zdanie o polskich rolnikach. Wiem, że większość z nich wyniosła z domów rzetelne wychowanie obywatelskie i przywiązanie zarówno do ojcowizny, jak i ojczyzny. Uczelnie rolnicze też mamy na światowym poziomie. Panie His, lawiranci i figuranci znajdą się we wszystkich środowiskach. Dzisiaj z oczerniania polskich rolników, słynie niemiecka propaganda. Swój szczególny atak kierują na Pomorze i Mazury. Ideałem ma być der deutsche Bauer a nie polski rolnik.

His - 26.02.15 9:00
Całkowicie się zgadzam z opinią wodnika szuwarka. Polski chłop to tępy pazerny głupol, może są wyjątki ale takiego jeszcze nie spotkałem. Wystarczy popatrzeć co zrobili ze swoimi spółdzielniami GS i SKR. Peeselowskie środowisko złodziei i paserów bez kultury opanowało teraz samorządy, u nas efekty już widać, 5 etatów wice dla swoich i przetargi dla swoich na realizację prostackich wizji aby się obłowić przy okazji.

Jan Orawicz - 25.02.15 20:48
Panie spod ksywy wodnik szuwarek. Ja też znam ludzi wsi polskiej .
Urodziłem się pod chłopskim niebem. I żyłem na wsi sporo lat. Mam
część rodziny na wsi i zawsze cenię sobie chłopskie umysły i dusze.
A zatem, pana bardzo prymitywne oceny polskiego chłopa,
wynikają - zupełnie wyrażnie z głupoty wyrosłej na złośliwości i pogardzie.
Ale zachodzę w głowe z kim ja tutaj prowadzę ten dialog?! Schowałeś sie
mały człowieczku za tzw. ksywe i buczysz na cały świat okropnie bzdurne
oceny ludzi. Radzę tobie spojrzeć na siebie. Jeżeli spojrzenie będzie
obiektywne, to się sam siebie przestraszysz!

wodnik szuwarek - 25.02.15 18:56
Otóż panie Orawicz ja wieś oglądam codziennie a niekiedy i w nocy osobiście a nie tak jak asan, co to oną ogląda w telewizorii lub przy okazji odwiedzin u rodziny na chrzciny, śluby lub pogrzeby. Ja wiem jak wygląda obrót gruntami co to jeszcze brunatne, rolę udają albo zielone symulują łąkę a inwestor już papiery szykuje pod domek lub coś wyższego. Kiedyś biznesem były wieże do komórek (hehe są do dziś - wystarczy uważnie przyjrzeć się wieżom kościelnym, szczególnie uważnie filarkom pod hełmem, hahaha!) dziś biznesem są wiatraki teoretycznie ekologiczne. Chłopi jak stado baranów pędzą tam gdzie wyczują pieniądze. Bez ładu i składu - kupą mościa panowie! Zero sensu, logiki i planowania. Dobra cena na mleko - to wszyscy na mleko, więc cena w skupie spada, to płacz i zgrzytanie zębów. Dobra cena żywca wieprzowego - to wszyscy w kierunku trzody, cena skupu spada, to blokady dróg i wrzask - niech rząd dopłaci! Owszem, pośrednicy (skup) używają sobie na chłopach bez opamiętania, lecz chłop sam sobie winny. Tyle mówiło się o grupach producenckich i co ? Ano nico. Sami się wepchali w łapy pośredników przez własny wredny charakter, bo nie ufał jeden drugiemu to go pośrednik (elegancko nazywając) dyma stylem dowolnym i przez całą dobę. Masz czegoś nie chciał ale jednak chciał,. przez zaniechanie czyli lenistwo.
Za wiatrakami chłopi też są, bo to szmal !!! A protestują ci co się nie załapali, bo za przejście kabelkiem płacą grosze. Ja nie mam nic to ty też g.wno zarobisz ! W Polsce jest tylko jeden jedyny przykład kooperatywy chłopskiej. Ten przykład to Kotelnica Białczańska, gdzie dwóch upartych chłopów (oficjalnie to przedsiębiorcy) razem z proboszczem, dokonali rzeczy niemożliwej, bo doprowadzili do porozumienia ponad 60 rodzin oraz ich spadkobierców (większość w USA), założyli spółkę i wybudowali kompleks narciarski. Wyciągi, stok, na dole kompleks hotelowy, dziadki mocząc sterane ciało przez szybkę patrzą jak młodzież szaleje na śniegu . Samograj na wieki, dopóki jest choć trochę śniegu w górach. Trochę, bo mają własne naśnieżanie, własne ciepełko geotermalne na ogrzewanie i baseny kąpielowe. Czyli można, tylko trzeba chcieć a nie zazdrościć sąsiadowi i modlić się jak na filmie
https://www.youtube.com/watch?v=jQJRxG8xlfc
Widać że Polak bez knuta zaborcy lub okupanta współpracować z sąsiadem nie potrafi. Smutne, lecz historia pokazuje że tak jest.

Shmochel von Strupp - 25.02.15 8:00
Notka o autorze:

Marian Kałuski (ur. 1946 w Chełmnie) – polsko-australijski dziennikarz, pisarz i historyk.
Od 1964 r. mieszka w Australii. Naukowo bada historię stosunków polsko-żydowskich oraz polsko-ukraińskich.
W latach 1974-1977 był redaktorem “Tygodnika Polskiego”. Publikował m.in. w “Wiadomościach Polskich”, “Przeglądem Katolickim”, “Kulturze”, “Wiadomościach”, “Dzienniku Polskim”, “Dzienniku Żołnierza”, “Tygodniku Polskim”, “Orle Białym” oraz “Gazecie Niedzielnej”.
Współzałożyciel Studium Historii Polonii Australijskiej, którym kieruje od 1977 r. Dzięki jego staraniom Australia Post w 1983 r. wydała znaczek pocztowy upamiętniający zasługi Pawła Edmunda Strzeleckiego dla Australii.
Należy do Australijskiego Towarzystwa Historycznego, Związku Pisarzy Australijskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy Australijskich oraz Australijsko-Chińskiego Towarzystwa Przyjaźni.
W 1991 r. został odznaczony Krzyżem Zasługi przez prezydenta Lecha Wałęsę.
(wikipedia)

Lubomir - 25.02.15 7:29
Polakożercy historię selekcjonują, fałszują lub wymyślają od nowa. Rzecz jasna zamilczają fakty o masakrze w Koniuchach czy zbrodni w Nalibokach - na Nowogródczyźnie. Nie wspomną słowem o ratowaniu Żydów przez wspaniałą polską rodzinę Ulmów w Markowej na Rzeszowszczyźnie. Niemieckie fundacje rządowe i niemieckie fundacje prywatne, płacą za wybielanie Niemców, jako autorów wojennego mechanizmu nienawiści i jako bezwzględnych morderców. M.in. polskiej rodziny Ulmów.

mars - 25.02.15 2:20
Antypolski paszkwil nagrodzony Oskarem !
Temat: "Zydowska propaganda jako metoda", strona 11
http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=441&start=100

Jan Orawicz - 24.02.15 23:20
Wodnik szuwarek, Gdzie ty żyjesz?? Ty ośmielasz się ludzi ciężkiej pracy
posądzać o lenistwo?! No, nie!! Że taką wredną ocenę polskiego chłopa,
kiedyś wypadnie mi w życiu odczytać, tego się nie spodziewałem!!

mars - 24.02.15 21:32
Zydowska propaganda jako metoda
http://forum.suwerennosc com/posting.php?mode=edit&f=35&t=441&p=13752
(Uwaga: wstaw kropke przed "com", zeby wejsc na strone)

wodnik szuwarek - 24.02.15 20:35
Rugi pruskie były adresowane przeciw Polakom, w obecnej Polsce rozwijają się rugi samochłopskie, a może autorugi chłopskie ?
Chłopi sami się rugują mając w oczach $.$ .
Chytrością i lenistwem sami się wykończą, nie trzeba żadnych obcych .

Lubomir - 24.02.15 10:00
Re: wodnik szuwarek Odezwał się dyżurny... antypolak. Gdyby tak potrafił, nakręciłby pewnie wspaniały film o Bismarcku, Hakacie i rugach pruskich. Oscar gwarantowany. Taki Oscar chwilami brzmi, jak kryptonim zdrajcy Polski, Polaków i polskości. Kryptonim agenta Stasi.

wodnik szuwarek - 24.02.15 2:36
Wy tradycyjnie dzielicie ludzi na naszych i obcych czyli Polaków i Żydów. Istotne jest że ludzie ludziom zgotowali ten los, lecz do Lubomira i jego akolitów taki drobny niuans nie dociera. Wasz tradycyjny patriotyzm jest funta kłaków wart, dokładnie tyle co u chłopów polskich. Niemcy oraz inni obcy nie zagarną polskiej ziemi, polską ziemię z pocałowaniem ręki sprzeda im polski chłop i jeszcze sam napisze wniosek o odrolnienie gruntów tak aby były zdatne pod budowę nowej chatki pana kupującego, oczywiście za kolejny cmok, jeszcze parę groszy rzuci na tacę aby go nie wyklęto z ambony. Wystarczy przejechać się po kraju patrząc ze zrozumieniem, zamiast gapić się tępo przez szybę. Każda szara szafka elektryczna stojąca w szczerym polu, świadczy o przygotowaniu terenów pod budowę a rzut okiem na mapę w internecie tylko to potwierdzi. Waszym pluciem na obcych nie zmienicie rzeczywistości, tak jest. Chłopy aż przebierają nóżkami czekając na uwolnienie obrotu ziemią a wasze postękiwania mają daleko i głęboko. Partia chłopska zamiast zachęcać do komasowania areałów aby zapewnić gospodarstwom konkurencyjność (to się nazywa polityka rolna, dlatego w dawnym zaborze pruskim obowiązywał zakaz dzielenia ziemi pomiędzy wszystkie dzieci, jeden dziedziczył a resztę musiał spłacić!) , ta partia też czeka aby szybciutko zamienić hektary na miliony. Kto wie że ponad milion gospodarstw rolnych pełni rolę socjalną, gdyż nic nie produkują i nawet po marchewkę i mleko jadą do miasta. Że hektary sprzedać można raz a pieniadze rozpłyną sie szybko, tego w obliczu sześciu lub siedmiu zer nie bierze pod uwagę. Patriotyzm kończy się z ostatnią zwrotka niedzielnego Boże coś Polskę, potem zaczyna się dzielenie skóry na niedźwiedziu i liczenie dutków, które mogą być nawet od diabła, aby tylko prędko były.

Robert - 23.02.15 22:38
Szanowny Panie M. Kałuski, jeszcze tej "radosnej twórczości" nie oglądałem - a pewne odgłosy o "kontrowersji"(?) media już podawały z tym "miękkim" określeniem z prośbą aby w czołówce tego filmu umieścić napisy wyjaśniające. W tej treści dodatkowej, powinna być zamieszczone z nakazem sądowym, prawda Historyczna i że film jest kontynuacja SZKALOWANIA POLSKI i POLAKÓW KTÓRZY Z NARAŻENIEM WŁASNEGO ŻYCIA I RODZIN RATOWALI I UKRYWALI ŻYDÓW OD ZAGŁADY NIEMIECKIEJ.
Do piszących, to nie jest "kontrowersja" - to kolejne uprawianie publicznego barbarzyństwa w stosunku do Polski i Polaków. Wymownym jest fakt że odbywa się to, przy pomocy "sztuki filmowej" gdzie w wolnym demokratycznym świecie przyznaje się najwyższe trofea uznania, jakim jest OSKAR. Co bez obiektywizmu, i oceny wartości podstawowych, nie powinien być dopuszczony do publicznej oglądalności.

His - 23.02.15 12:21
Gratuluję, świetny artykuł.
W POlsce gdyby ktoś publicznie to powiedział Żydzi by go usmażyli w ich piekle co się nazywa antysemityzm i zamknęli mu wszelkie drogi kariery.
Louis-Ferdinand Céline prawie sto lat temu pisał:
DEMOKRACJA JEST ZAWSZE I WSZĘDZIE PARAWANEM DLA ŻYDOWSKIEJ DYKTATURY.
Życzę powodzenia.

Lubomir - 23.02.15 11:46
I znów niby to przebiegli Żydzi, traktowani są przez cynicznych ober-ludzi, jako swoiste króliki doświadczalne. Celem ostatecznym jest najwyraźniej przyzwolenie świata na wyganianie polskich rolników - z ziem Pomorza Zachodniego, Pomorza Środkowego, Pomorza Gdańskiego, Śląska, Mazur i Warmii. Ten proces już powoli i najczęściej nielegalnie jest realizowany przez polakożerców z Berlina i ich kolaborantów. Teraz trzeba pokazać światu 'złych Polaków', żeby ten proces zalegalizować i wzmocnić, i to robi m.in. antypolska 'Ida'. Antypolska gnida odnosi triumf. Niemiecka gazeta elektroniczna dla Polaków 'Onet' - grzmi: 'Cała Polska pęka z dumy!'. Oczywiście z dumy spowodowanej filmem 'Ida'.

Wszystkich komentarzy: (56)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

21 Stycznia 2012 roku
W wieku 66 lat zmarła Irena Jarocka, znakomita polska piosenkarka. (Gondolierzy znad Wisły, Motylem jestem, Kocha się raz, Wymyśliłam Cię)


21 Stycznia 1968 roku
Amerykański bombowiec typu B-52, z 4. bombami wodorowymi na pokładzie, rozbił się w pobliżu Grenlandii


Zobacz więcej