Niedziela 23 Lutego 2020r. - 54 dz. roku,  Imieniny: Damiana, Romana, Romany

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 08.02.15 - 11:55     Czytano: [1095]

Wielka wyprzedaż


Szanowni Państwo,Wielka wyprzedaż majątku narodowego za psi grosz odbywa się na naszych oczach. Tu i ówdzie udaje nam się zaprotestować, niekiedy nawet skutecznie, ale często nie zdajemy sobie sprawy w jaki sposób jesteśmy okradani. Tworzy się takie prawo, według którego taniej jest kupować nowe, niż używać tego, co już się ma. Telewizji publicznej nie opłaca się robić filmów i seriali we własnych pomieszczeniach i własnym sprzętem. „Musi” zamawiać „taniej” u zewnętrznych producentów, a własny majątek, po doprowadzeniu do ruiny sprzedać „śmieciarzowi”.

Jak to się przekłada na jakość programów widać gołym okiem. Telewizja publiczna ma misję, ale tylko na papierze i w sprawozdaniach. Faktycznie jest rozliczana za oglądalność i to w ścisłym przedziale wiekowym 16-49 lat. Żeby było zabawniej, to poziom programowy jest dostosowany akurat dla osób do 15-tego roku życia i powyżej pięćdziesiątki, jeśli ma się już wczesną demencję starczą.

Czy da się temu jakoś zaradzić? Powiadają, że bez zmiany rządu telewizji się nie zmieni, a bez zmiany telewizji nie zmieni się rządu. Ja jestem jeszcze większą pesymistką. Zmiany muszą sięgać znacznie głębiej. Jeden z polityków-fircyków lubi przywoływać na pamięć dziesięcinę jako podatek o wiele niższy od obecnych, jakie wszyscy płacimy. Zapomina jedynie, że gdyby chłopu odebrać dwa zamiast jednego snopka z dziesięciu mógłby z rodziną zimy nie przetrwać.

Postęp umożliwił łatwe wyżywienie wszystkich, nie stworzył jednak nowoczesnego podziału dóbr. Wolny rynek, gdyby rzeczywiście taki w przyrodzie istniał, nie miałby absolutnie zastosowania w dystrybucji kulturą. Bo jakie szanse ma arcydzieło w starciu ze szmirą? Mniej więcej takie jak intelektualista w spotkaniu z bandziorem w ciemnym zaułku.

Dostęp do kultury powinien być dla odbiorcy darmowy. Natomiast twórca im wyższej klasy, tym lepiej opłacany i reklamowany. Na tym między innymi powinna polegać misja telewizji pro publico bono.

Pozdrawiam do następnej soboty

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl


7 lutego 2015 r. | Nr 6/2015 (189)


.....................................................................................................................
MARGARET TODD


LEKCJA
POKERAOdcinek 89

Genia zamierzała wyłączyć telewizor. Skończył się właśnie kolejny odcinek jej ulubionego serialu, chociaż ten ostatni był jakiś dziwny. Od początku nie lubiła postaci ojca. Nie powinien się wtrącać do młodych. Co to w ogóle znaczą takie słowa: „Miłość zawsze zwycięży, zwłaszcza w konfrontacji z obowiązkiem”? Miłość, to miłość! Te prawie filozoficzne rozmyślania przerwał nagle sygnał komórki.
„Pozdrowienia od Włodka”, taki SMS zawsze stawiał Genię na baczność. Miała jakieś dwie do trzech godzin na przygotowania. Ile dokładnie – nigdy nie było pewne, natomiast pewna była zapłata i to dobra. Zwłaszcza teraz, w zimie, pieniądze się przydadzą, bo gospodarstwo agroturystyczne pod szyldem „Zajazd pod Jabłonią” świeciło od dawna pustką. Żeby być szczerą, musiała przyznać, że i w lecie na nadmiar gości nie narzekała. Ot, zdarzył się ktoś od czasu do czasu. Dlatego stały klient był na wagę złota.
Kim był ten Włodek, nie wiedziała. Ważne, że przekazywał kopertę zawierającą zawsze dobrą zapłatę. Domyślała się jedynie, że mógł to być taki facet, który kiedyś tu był. Przy drugiej butelce zaprzyjaźnili się, obiecał przysyłać klientów i słowa dotrzymywał. Swój chłop.
Teraz wystarczy godzina na ostatnie przygotowania. „Apartament”, jak nazywała dwa pokoje z łazienką na pięterku zawsze był wysprzątany. Trzeba tylko sprawdzić, czy w lodówce znajduje się wszystko, czego goście oczekują, to jest głównie alkohole. Kim ci goście byli, nigdy nie wiedziała. Jak się jednak domyślała, za tę właśnie niewiedzę też była wynagradzana. Co do tego nie miała wątpliwości.
Przeważnie byli to samotni mężczyźni, którzy potrzebowali azylu. Przed kim się ukrywali? Miała na ten temat swoją teorię. Nie chcieli płacić alimentów, albo innych większych zobowiązań, może czekali na przerzut gdzieś za granicę, albo tę granicę nie całkiem legalnie właśnie przekroczyli? Zdarzało się, że nie znali polskiego. Do wschodniej granicy było niedaleko. Wątpiła, żeby tam właśnie się udawali. Jeśli już, to raczej udało im się ją jakoś przekroczyć. Musieli mieć pieniądze, skoro Włodek tak dobrze za nich płacił.
Dojazd do jej gospodarstwa agroturystycznego nie był szczególnie prosty, a i samo położenie też nie rewelacyjne. Mimo to zaczynała z nadzieją, że wczasy pod gruszą przyciągną letników. Okazało się jednak, że dobre, chłopskie jedzenie nie każdy umie docenić, a niezbyt atrakcyjne położenie rzuca się w oczy. Do jeziora było dość daleko, a las niewielki, raczej zagajnik. Ale to, co dla jednych bywa przeszkodą, dla innych jest zaletą, którą Włodek umiał docenić. Gdyby nie on, interes by upadł. Genia usiadła przy oknie w kuchni. Od czasu do czasu zamieszała bigos i wracała do punktu obserwacyjnego. Było już całkiem ciemno. Pocieszał ją jedynie fakt, że droga do posesji prowadziła obok latarni. Zdarzało się bowiem, że klientowi nie towarzyszył przewodnik i wówczas miewał kłopoty z dotarciem na miejsce.
Jest! Na plac przed stodołę zajechał samochód, wyłączył światła i czekał. Narzuciła chustkę, wybiegła z domu i podeszła od strony kierowcy. Mężczyzna w bejsbolówce i naciągniętym na głowie kapturze od dresu opuścił szybę, podając jej kopertę bez słowa. Mimo takiego ubioru, nie robił jednak wrażenia młodzieńca. Chyba bywał tu już wcześniej i podobnie się zachowywał.
– Posiłki do pokoju – powiedział – Od jutra dla jednej tylko osoby – uruchomił silnik i objechał dom z drugiej strony. Wiedział, gdzie jest wejście na pięterko i gdzie zaparkować samochód pod wiatą dobrze maskującą jego obecność.
Nie musiała odzywać się ani słowem.
CDN


Już teraz można zamówić całość wpłacając jedynie 20 zł na konto Nr: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019. Adres posiadacza konta to: Wydawnictwo TWINS; ul. Dymińska 6a/146; 01-519 Warszawa i podając adres internetowy, na który e-booka należy przesłać.

Okładkę zaprojektował Zdzisław Żmudziński Copyright © by
Margaret Todd, 2013 All rights reserved. Wydawnictwo „Twins”
ul. Dymińska 6a/146 01-519 Warszawa
.....................................................................................................................

Apel – każdy z Państwa może ten apel podpisać. Prócz imienia i nazwiska można też podać tytuł, funkcję oraz przynależność do jakiejś organizacji.


APEL


Polacy, wyborcy!

Platforma Obywatelska podejmie niedługo – wspomagana przez życzliwe im media (TVP, TVN, Polsat, „Gazeta Wyborcza”, „Rzeczpospolita”, „Fakt”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Polska”, „Polityka”, „Newsweek”, „Wprost”, „Polskie Radio”, „TOK FM”, itd.) – wielką akcję straszenia wyborców i ostrzegania przed nieszczęściami, jakie spadną na Polskę, jeśli w wyborach samorządowych i parlamentarnych zwycięży PiS. Media te będą się prześcigać w podawaniu dosadnych przykładów owych nieszczęść. Będą wspierane zręcznie przez media zagraniczne, zwłaszcza niemieckie, wykonujące tajne dyrektywy strategów brukselskich.
Polacy, wyborcy!
Nie dajcie się zastraszyć, nie dajcie się okłamać, nie dajcie się
ponownie oszukać Platformie – rzekomo obywatelskiej!


Jan Wawrzyńczyk – profesor Uniwersytetu Warszawskiego.
Małgorzata Todd – pisarka.
Jarosław Piastowski – lekarz.
Zbigniew Lisiecki – informatyk.
Rafał Wysmyk – ekonomista.
Jerzy Burski – artysta grafik.
Andrzej Ordoczyński – Polak.
Konrad Turzyński – bibliotekarz, w l. 1979–1981 uczestnik Ruchu Młodej Polski.
Zofia Korzeńska – eseistka, poetka.
Bohdan Urbankowski – pisarz, filozof.
Romuald Chutkowski.
Piotr Zarębski – reżyser filmowy – Łódź.
Jacek Wegner – publicysta.
Tadeusz Kucharski – Polak.
Jerzy Gnieciak – w l. 1980–1989 przewodniczący NSZZ „Solidarność” RI Opolszczyzny.
Edward Tyburcy – dr nauk technicznych.
Lidia Sokołowska-Cybart – prawnik-lingwista
Wojciech Brojer – historyk.
Dariusz Smulski – Polak.
Ewa Tomaszewska – fizyk, działacz NSZZ „Solidarność”.
Grzegorz Waśniewski – Komendant Stowarzyszenia Józefa Piłsudskiego „Orzeł Strzelecki” w Kanadzie.
Krystyna Banaszek mgr farmacji – Gdynia.
Zygmunt Korus – krytyk sztuki.
Ewa Duzinkiewicz – dyrektor gimnazjum.
Violetta Kardynał – dziennikarka.
Jerzy Jankowski – Prezes ZP w Norwegii, b. członek Solidarności Walczącej (SW).
Paweł Bendkowski – emeryt, były nauczyciel – Szczecin.
Bożena Cząstka-Szymon – językoznawca, więźniarka polityczna.
Tadeusz Wojteczko – inżynier, członek zarządu Komitetu Miejskiego PiS w Tarnobrzegu, oraz przewodniczący Klubu Gazety Polskiej.
Zofia Romaszewska – Komisja Interwencji i Monitoringu PiS, działaczka społeczna.
Stanisław Chęciński – dr nauk technicznych, członek, AKO.
Zbigniew Skowroński – red. nacz. Polsko-Polonijnej Gazety Internetowej KWORUM.
Izabella Galicka – historyk sztuki.
Wiesław Zieliński – pisarz, dziennikarz – Rzeszów.
Barbara Zielińska – emerytka – Rzeszów.
Bernadeta Wilk-Stankiewicz – były pracownik redakcji BI „Solidarność” przy ZR NSZZ „S” w Gdańsku.
Witold SZIRIN Michałowski – Redaktor Naczelny pisma RUROCIĄGI.
Violetta Sasiak – pielęgniarka, Klub GP Reda Rumia Wejherowo.
Marzena Kasprowicz – mgr inż. budownictwa, nauczyciel-mianowany, poetka, maluje i pisze z potrzeby serca.
Janina Kasprowicz – emerytowana nauczycielka, wizytator szkolny odznaczona wszystkimi możliwymi orderami i krzyżami.
Ferdynand Kasprowicz – emerytowany nauczyciel.
Kazimierz M. Janeczko – mgr nauczyciel, członek PO AK.
Kazimierz Józef Styrna – autor Konstytucji NOWEJ POLSKI.
Marian Chomiak – elektronik.
Róża Chomiak – ekonomista.
Piotr Szelągowski – działacz społeczny, bloger, autor strony bezprzesady.com.
Wiesław Sokołowski – poeta, red. naczelny pisma literackiego TRWANIE
Lech Galicki – prozaik, poeta.
Katarzyna Kwiatkowska – nauczycielka emerytka.
Agata Foltyn – dziennikarka.
Karol Krementowski – inicjator strajków sierpniowych 1980.
Jacek Kazimierski – Wiceprezes Stowarzyszenia Solidarni 2010.
Wanda Jagieluk – dekoratorka, przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej” w Gdyni.
Benedykt Butajło – specjalista BHP i ppoż. z Olsztyna.
Krzysztof Bzdyl – prezes Związku Konfederatów Polski Niepodległej 1979-89.
Marek Budnicki – inżynier z Toronto.
Zygmunt Sekuła – podwójny licencjonat medyczny.
Grzegorz Michalski – były członek ZR Wlkp. NSZZ S, pierwszej Solidarności, internowany. Zamieszkały w NJ, USA.
Bogusław Maśliński
Jerzy Jankowski – Prezes ZP w Norwegii.
Krzysztof Sosin – inżynier, Prezes Stowarzyszenia Polski Klub Patriotyczny.
Zdzisław Wilk – radny Rady Miejskiej.
Zbigniew Schroder – fizyk, działacz ruchu narodowego.
Kazimierz Józef Styrna – autor Konstytucji dla NOWEJ POLSKI, EUROPY i ŚWIATA.
Marek Baterowicz – pisarz z Sydney i sympatyk ruchu „Solidarni 2010”.
Wojciech Raczyński – prezes Fundacji Edukacji i Tradycji.
Dominik Wysocki – inżynier.
Jan Koszczynski – emeryt, Oborniki.
Marek Zabiegaj – dziennikarz-teatrolog, członek AICT- międzynarodowe stowarzyszenie krytyków teatralnych.
Bogdan Zabiegaj – dziennikarz, konsul honorowy Republiki UŻUPIO w Krakowie.
Zbigniew Oziewicz – profesor filii w Wilnie Uniwersytetu w Białymstoku, przyjaciel Jerzego Gnieciaka z Rady Solidarności Walczącej.
Maria Czarnecka – emerytowana nauczycielka, przewodnik po Wrocławiu i Dolnym Śląsku.
Stanisława Janta-Lipińska – była przedsiębiorca, emerytka.
Marek Popowicz-Watra – dziennikarz, Kanada.
Aleksandra Ancewicz-Kaliciecka – muzyk.
Józef Sławiński – działacz „Solidarności” lat 80-tych.
Kazimierz Raczyński – Sybirak.
Prosimy o wpisywanie się na listę!
Każdy z Państwa może ten apel podpisać. Prócz imienia i nazwiska można też podać tytuł, funkcję oraz przynależność do jakiejś organizacji. Wystarczy podpisaną treść apelu przekazać pocztą zwrotną na mój adres: mtodd@mtodd.pl.

.....................................................................................................................

Całość: (m.in. o książce Jerzego Roberta Nowaka „Jak ratować Polskę?”, Apel Solidarnych 2010,

oraz książki Małgorzaty Todd, adresy, informacje)
BLOG MTODDWersja do druku

Lubomir - 11.02.15 11:53
Boso ale w ostrogach?. Obcy agenci, oszuści i ignoranci udający polskich polityków - zrujnowali i rozgrabili wszystko. Dzisiaj udają bohaterów i weteranów. Tymczasem nawet Rumunom mogliby czyścić buty. Rumunii mają swoją elektrownię atomową pod Bukaresztem. A ich 'Polonez' - 'Dacia', podbija coraz nowsze rynki światowe. Dwumilionowa armia Rumunów, żyjących i pracujących we Włoszech, jest łącznikiem Rumunii z Wolną Europą i Wolnym Światem. Zakresem czynności większości figurantów, udających zatroskanych o Polskę, jest likwidacja Polski, Polaków i polskości. Jest szydzenie z wszystkiego co zawsze stanowiło Polskę. Wśród renegatów ciężko znaleźć uczciwego.

His - 09.02.15 16:43
Lenin nie był Rosjaninem a Marks nie był Niemcem, obaj byli Żydami.
Żeby zrozumieć historię trzeba poznać działania kolejnego Żyda Parvusa, który tak otumanił Niemców, że częściowo finansowali żydowski zamach stanu w 1917 r. w Rosji. Współcześnie mamy analogiczną sytuację.

Lubomir - 09.02.15 8:42
Dziwne, że nikt nie ujawnia liczb, jaka to ilość przedsiębiorstw polskich padła po niemieckich ekspertyzach, a jaka liczba została nabyta przez kapitał niemiecki, czy może nabyta przez kasiarzy Niemców. Pierwszy z brzegu...warszawski STOEN. Oczywiście takich rzeczy nie ujawni np orędownik niemczyzny, który w asyście gestapo, opuszczał jeden z najokrutniejszych niemieckich obozów zagłady. Renegaci Polski pokładają się ze śmiechu, że udaje im się skutecznie odwracać uwagę od prawdziwych sprawców tragedii Polaków. Grecja najwyraźniej dostrzegła europejskich sabotażystów. Po określeniu: 'Hitler w spódnicy'. Merkel usłyszała w Grecji: 'Córko Hitlera, won z Grecji, nie chcemy IV Rzeszy!'. I pomyśleć, że dziennikarze francuscy już kilka dekad temu ostrzegali Polaków, że Polska staje się niemieckim obszarem gospodarczym. Nie rosyjskim, nie izraelskim, nie amerykańskim, ale niemieckim. Warto głębiej zastanowić się nad wypowiedzią rodaków generała Weyganda i generała de Gaulle'a. W Polsce mamy nie wolny rynek, czy wolność gospodarczą, ale niemiecki dyktat i niemiecki monopol. Rosyjskiego leninistę zastąpił niemiecki marksista?. Coś to tak mniej więcej wygląda. Niekiedy jest to ciągle ta sama osoba, jedynie po jakiejś wewnętrznej rekonstrukcji. Niemiecka budżet-jama w Polsce, bardzo przypomina niemieckie wilcze doły, wykopane Polakom pod Grunwaldem...Jednak niezachwiana wiara i instynkt samozachowawczy Polaków oraz Sprzymierzonych, sprawiły, że krzyżackie doły nie spowodowały upadku Rzeczypospolitej Polskiej. Po doświadczeniu grunwaldzkim, Polska wyszła wzmocniona i bardziej zjednoczona.

Kacper K - 08.02.15 18:09
Re: His najlepiej zabierz się do Kraju Raju Putina! Da ci w torbę
atomówkę i każe ci zatargać ją do Polski,której tą bombą grozi!
Widać po twej mentalności,że przytaszczył byś te atomówkę do Polski!
i rypnął byś nią tam, gdzie by ci Putinek wskazał swoim sinym paluchem.
Może nie?! No, ruszaj tam! !! Czołowy pijaczyna Rosji, Zylinowski też ciebie
mile powita, w pijackim uścisku.Hisik - fajnie będzie, no nie?! A kto Polske
zniszczył Ameryka?! A Hisik,co robiłeś na wsi, jak żydokomuna niszczyła i
nadal niszczy Polskę, włącznie z polską wsią? Pewnie przesiadywałeś cenny
czas w gospodzie i tutkałeś "Czystą wyborową"! Tacy jak ty najwięcej
się mądrzą. Trza było zgarnąć ludzi w kupę i kopnąć rabusiowatych wsi
w d...!!! Inni tak zrobili. Tylko mądrzyć się i pouczać,ale samemu zrobić
coś dla Ojczynzy to nie !!! Znam się od lat na takich mądralach,którzy
patrzą, jak ktoś za nich nadstawia głowy! Wal sobie do twego Putinka!!
Jemu takich Polaczków nada! A to z tej prostej przyczyny,że za ich pomocą,
znów na dziesiątki lat może zgarnąć Polskę do siebie. Bo tam wciąż
bieda z nędzą tańczą wyrwasy,a jak przyłączy się Polskę to będzie co jeść!
Pamiętamy PRL i codzienne transporty jadła, do zagłodzonego Kraju Raju
w czerwonym kolorze. A co powiesz Hisus na temat GMO! Co tam w tym
tworze jest, cjanek potasu? No, powiedz,co to jest to GMO? Trucizna na
szczury?!

His - 08.02.15 15:18
Po co tworzyć filmy jak i tak nie wiemy czy przejdą cenzurę. Teraz w Tel-Awizji królują rożnej maści autyści serwując nam wzorzec poprawności myślenia, odbierania i cytowania propagandy.

http://niewygodne.info.pl/herbert_zbigniew.htm

"Nikt bowiem w 2001 r. nie spodziewał się, że 10 lat później półki TVP będą się uginały pod naporem filmów, które mają zakaz emisji. Doskonałym przykładem "półkowników" jest seria "Historia III RP" lub "Historia mediów III RP", wyprodukowanych na zlecenie TVP, a dziś spoczywających w jej archiwach z bezwzględnym zakazem emisji. Te przykłady ukazują patologie niszczącą współczesną TVP. Zdanie o 'wolnych, niepoddających się politycznym naciskom, mediach publicznych' nadal pozostaje w sferze marzeń."

Prof. Kevin MacDonald w książce "Kultura krytyki. Ewolucjonistyczna analiza zaangażowania Żydów w XX-wieczne ruchy intelektualne i polityczne" opisuje jak m.in. funkcjonuje finansowana przez tubylczego podatnika misja pro publico bono, komu i jakie przynosi korzyści.
Pani Małgosiu polecam książkę, spora kniga ale warto przynajmniej przejrzeć ciekawsze wątki.


To co przeżyliśmy i mamy już nie miłe z tego oświadczenia teraz dotyka Ukraińców. Ukraiński przemysł i czarnoziemy przechodzą za te przysłowiowe grosze w ręce demonkratycznych korporacji przy propagandzie zagrożenia ze strony Rosji. Za nim Ukraińcy się połapią o co chodzi będą parobkami i robolami we własnej ojczyźnie. Myśmy przeżyli to samo a dalej jesteśmy głupi. Ukrainy nie dotyczą unije zakazy i nakazy bo do unii jewropejskiej nie należy a ma możliwość wwozić do unii co chce.
Co to dla nas oznacza ?
W tym roku czarnoziemy ukraińskie ukraińscy parobkowie będą obsiewać amerykańskim GMO. Potem to GMO wejdzie przez POlskę do Jewropy. Prymitywne nacje takie jak nasza, które wegetują głównie na rolnictwie jak zobaczą obniżkę cen o 200 % to już nie dadzą się nabrać na zagrożenie Putinem. Polski wieśniak nawet nie wie jakie zagrożenie dla niego i dla nas stanowi amerykańskie GMO już parę kilometrów za wschodnią granicą.
Ja mieszkam w rejonie rolniczym, 20 lat temu 90% żywności gmina produkowała sobie sama. Obecnie wszystko zostalo zniszczone: mleczarnie, młyny, masarnie, gorzelnie, słodownie, browar, cukrownia, cegielnia itd. wyglądają jak po wybuchu atomu a lokalna społeczność wegetuje kradnąc złom i kłusując.
Czy to jest wina Putina ?
Licznik Sorosa-Balcerowicza pokazuje nam już ponad BILION złotych długu,
kabelki od tego licznika biegną do bomby, która jak wybuchnie to będzie po nas. Nikt się nie interesuje tą bombą, chodzimy nieświadomi zagrożenia bo nikt nie wie przy jakiej liczbie będzie BUM. Na filmach liczniki odliczają do zera a ten tyka w górę i tak by się wydawało, że może tykać w nieskończoność.
Co spowalnia ten licznik ?
Sprzedaż lasów by go może na chwilę wstrzymała a może atak na Rosję, licznik trochę zwalnia jak bierzemy udział w "demonkratycznych misjach pokojowych".
Czy komuś też zainstalowano taki licznik ?

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Lutego 2009 roku
W wieku 79 lat zmarł Franciszek Starowieyski - grafik, malarz i scenograf


23 Lutego 1982 roku
53% mieszkańców Grenlandii opowiedziało się za wystąpieniem z Unii Europejskiej


Zobacz więcej