Środa 5 Sierpnia 2020r. - 218 dz. roku,  Imieniny: Emila, Karoliny, Kary

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 14.01.15 - 20:35     Czytano: [1500]

Zamiast do Brzeszcza pojechała do Paryża

Przy takiej restrukturyzacji polskiego przemysłu, w tym górnictwa węgla kamiennego, nie tylko na Śląsku, ale w całej Polsce pozostaną jedynie zagraniczne banki, super i hipermarkety i oczywiście kamieni kupa.

Widać wyraźnie, że procesy intelektualne, samej premier Ewy Kopacz oraz niektórych członków jej rządu nie nadążają za rozwojem wydarzeń i to nie tylko na Śląsku. Przez ostatnie 25 lat liberałowie różnej maści tak reformowali i restrukturyzowali polskie przemysły jak: przemysł stoczniowy, cementowy, elektroniczny, przetwórstwa spożywczego, zbrojeniowy, hutniczy czy dystrybucji energii elektrycznej, że zostały one albo całkowicie zlikwidowane, albo trafiły w zagraniczne ręce. Napuszcza się opinię publiczną na górników, pod hasłem, że do 1 tony węgla dopłaca się w Polsce 65 zł. Tyle tylko, że w 2013 r. górnictwo zapłaciło do budżetu państwa ponad 7 mld zł podatków i różnego rodzaju opłat, na ZUS, FUS, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Emerytury Pomostowe, Ochrony Środowiska, Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, opłaty eksploatacyjne, podatki od nieruchomości łącznie ok. 3,6 mld zł.

W tym samym czasie wielkie sieci handlowe super i hipermarketów, będące własnością kapitału zagranicznego, przy obrotach ponad 130 mld zł zapłaciły podatku CIT zaledwie ok. 700 mln zł czyli 10-cio krotnie mniej. Może więc rząd powinien się raczej zająć restrukturyzacją super i hipermarketów, zwłaszcza tych, które od lat są podobno niedochodowe? Jeszcze w 2004 r. udział podatków w 1 tonie węgla wynosił ok. 50 zł, w 2014 r. podatki wynosiły w 1 tonie węgla już ok. 100 zł, a jeden z najwyższych poziomów podatku VAT w Europie skutecznie dobija polskie górnictwo węglowe.

Prorządowe media, politycy PO i tzw. pożyteczni idioci co rusz ubolewają nad wielkim marnotrawstwem publicznych pieniędzy i dotowaniem niektórych kopalń górnictwa węgla kamiennego na Śląsku, tak jakby Polacy nie dotowali wielkich zagranicznych koncernów i banków działających w Polsce. To MSW B. Sienkiewicz mówił na taśmach hańby, że dotują lotniska pod stołem. Jeszcze w połowie lat 90-tych polscy podatnicy bez ich zgody dotowali kwotą 36 mld zł w ramach tzw. obligacji restrukturyzacyjnych banki, które natychmiast sprzedano kapitałowi zagranicznemu, które na czysto już zarobiły w Polsce ponad 100 mld zł. To przecież za pieniądze polskich podatników, za 2,5 mld zł kupiono Pendolino wraz z serwisem, Dreamlinery za ok. 5 mld zł, zapłacono za coś z czego się nie korzystamy od 2009 r. – Elastyczną Linię Kredytową w MFW już ok. 2 mld zł.

Ten sam rząd PO-PSL, który chce zlikwidować śląskie kopalnie rozpoczyna właśnie budowę nowych bloków energetycznych na węgiel w elektrowniach w Kozienicach, Opolu i Jaworznie za ponad 17 mld zł. Pytanie brzmi czy będzie to wówczas polski węgiel czy może rosyjski lub amerykański, a może jednak znów wydobywany w niemieckich kopalniach na Śląsku przez polską tanią siłę roboczą.
Likwidacja górnictwa węgla kamiennego na Śląsku jest tym bardziej zadziwiająca, że do 2020 r. spółki Skarbu Państwa mają wydać na nowe bloki energetyczne opalane węglem, oczywiście z naszych pieniędzy – polskich podatników – ok. 30 mld zł. Firmy energetyczne, które częściowo już sprywatyzowano na rzecz kapitału zagranicznego otrzymały w latach 2005-2013 bezpłatne uprawnienia do emisji CO2 oraz zwrot środków za tzw. kontrakty długoterminowe kwoty grubo ponad 20 mld zł i tu dopiero skala dotowania jest prawdziwie porażająca.

Absurdalny pomysł likwidacji kopalń na Śląsku miał być już ogłoszony w grudniu 2014 r., ale rządową operacje uniemożliwił marsz PIS-u 13 grudnia w obronie uczciwych wyborów. Śląska operacja PO-PSL mogłaby też się źle medialnie kojarzyć z wydarzeniami okresu stanu wojennego. Podziemny strajk górników na Śląsku i zapowiadany od poniedziałku udział kobiet – żon i członków rodzin górników – tych , które nie piły kawy z premier E. Kopacz może okazać się polskim Majdanem.

Marsz Solidarności z udziałem pani premier E. Kopacz jest więc bardziej potrzebny na Śląsku niż w Paryżu. Dyktat i stawianie pod ścianą, może mieć przecież również ekonomiczne oblicze.


Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK
Janusz Szewczak - blog


Wersja do druku

Lubomir - 24.01.15 22:50
Paryż aż roi się od weteranów '68 roku i ich kontynuatorów. Cała czołówka niemieckich ekoterrorystów 'przeszła przez Paryż'. To oni teraz dzierżą władzę w eurokołchozie. To oni mówią, gdzie jest za dużo dwutlenku węgla a gdzie trzeba zlikwidować fabryki tlenu {lasy i ogrody}. Na ulicach Paryża nabyli wiele wiedzy niezbędnej do rządzenia. Ktoś powie Sefardyjczycy, ktoś inny -Chazarowie. Raczej nie o to chodzi. Po prostu, znudzeni i sfrustrowani bezczynnością - wywrotowcy i burzyciele. Oby było ich jak najmniej w europejskiej rzeczywistości.

Agamemnon - 24.01.15 17:40
Od 2003 do 2013 roku sektor górniczy wpłacił do budżetu państwa blisko 100 mld zł. W tym samym okresie górnictwo otrzymało niespełna 10 mld zł pomocy publicznej, czyli państwo otrzymało od górnictwa 90 mld pomocy społecznej netto.

Górnictwo na całym świecie jest dochodowe, także w Polsce,
niedochodowy natomiast jest rząd, składający się z ciemniaczków.

ToJaMonty - 24.01.15 13:03
Podoba mi się sposób wyliczeń i porównanie zapłaty przez kopalnie wszystkich obciążeń a przez markety tylko wpływy z CIT. Człowieku! Opłaty z tytułu ZUS PIT CIT itd. ponosimy wszyscy a nie tylko górnictwo. Podaj ile górnictwo zapłaciło z tytułu podatku dochodowego (a nie PIT od dochodów górników). Dopłacamy do nich wszyscy i tyle. A na dodatek pośrednio dopłacamy również do PKP. A najwięcej zyskują prezesi i związkowcy (oczywiście ci na górze) .Koniec. Kropka.

Lubomir - 20.01.15 20:31
Polityka ma to do siebie, że plącze się w niej i koło niej - pełno agentów i agentek. Warto przeczytać powieść zatytułowaną 'Sylvia agentka Mossadu', żeby zapoznać się ze sztuką tworzenia fałszywej tożsamości. Kopalnia wiedzy...STASI też znakomicie zagospodarowuje wszystkie swoje 'kontakty'. Sam szef Erich Mielke ostro wziął się za problematykę i działalność gospodarczą. Oczywiście na kierunku wschodnim, zgodnie z duchem Drang nach Osten. W Merkellandii nie było żadnej, ale to żadnej dekomunizacji. To tylko pod pretekstem dekomunizacji, postępuje rujnowanie polskiego przemysłu, włącznie z szeroko rozumianym górnictwem. Merkel pokazuje swoim paluchem, co jeszczee trzeba 'zdekomunizować' w Polsce. Oczywiście ekoterroryści z niemieckimi korzeniami, aż podskakują z radości, gdy słyszą o likwidacji kolejnego bastionu polskiej gospodarki. Czystka ekologiczna w ich wydaniu, oznacza wyczyszczenie terenu z Polaków. Bo przecież bez pracy i dochodów nie da się żyć. Trzeba gdzieś wyjechać.

Toronto - 18.01.15 23:04
re: Obiektywny i Robert

Ja podaje sprawdzone i udokumentowane informacje n/t KK, papiezy etc, ktore sa dostepne na POLSKIM FORUM NARODOWYM SUWERENNOSC.COM, m.inn. w temacie................................................................................................
Komentarz zatrzymany. Komentarz nie odnosi się do powyższego artykułu. Bardzo proszę o skupieniu się na tekście a nie na innym komentującym.
Admin

MariaN - 18.01.15 18:09
Kopacz dostała w spadku niespełnione tuskowe obietnice, ale widziały gały co brały. To jest jedna szajka. W szufladach premiera oprócz wytycznych co robić, żeby nic nie robić były również wskazówki, jak POstępować z niezadowolonymi. Wiejska lekarka robi wszystko jak kazał jej król a raczej królik Europy: najpierw wywołać konflikt a potem go gasić. To jest hazard, im dalej i zwiększy sie napięcie tym większe będzie "zwycięstwo". To jest tak proste i powinno być już rozszyfrowane dawno, przecież ta ekipa robi tak już przeszło 7 lat. A w narodzie sjesta albo nawiedzeni, jak tu niektórzy na tym forum

Robert - 18.01.15 16:04
„Toronto” 17.01.15 21:37 jest twoją odpowiedzią, na komentarz „Hisa”- 17.01.15 15:09.
To nie jest odpowiedzią, na temat poruszony przez „Hisa” - żadnego związku. A na pewno to nie jest żaden pretekst, do ciągłego maniactwa, pisania o żydach i przeciwko żydom oraz katolikom i KK. Podane przez ciebie fakty z autorytetem historyka, są nieprawdziwe. Premier (chwilowy) żyd T. Mazowiecki, podjął decyzję uczynienia z Polski GETTA?. Prywatyzacja, wyprzedaż , likwidacje majątku – to poligon doświadczalny, sprawdzian żydo-masono-libertynskich TEORII SOWIECKICH, a także kościelnych w praktyce. - Interesujące bzdury, ciąg dalszy – Za niemieckie pieniądze, Polska miała zatrzymać emigrantów ze wschodu u siebie, aby w Niemczech nie powstały „getta”. Itd. itp. aż do końca, oraz następny komentarz, również o żydach.
Toronto, skąd się to bierze?– cierpisz na jakąś chorobę. albo komuś zależy, aby sprowadzić Kworum do pisma antysemickiego, lub innych wariantów paryskiej mody. Codziennie się zmienia interpretacje reguł wolności i korzystania z niej. UE – tak ma.

Obiektywny - 18.01.15 1:52
Toronto, z Toronto
W poprzednim wpisie przyznałem ci rację tylko za to, że skrytykowałeś premier Kopacz za jej uczestnictwo w milionowym zbiegowisku w Paryżu oraz za to, że dostrzegasz destrukcyjną robotę Unii Europejskiej, którą wspomagają nieudolni, bierni i skorumpowani polscy politycy na swoim podwórku czyli w Polsce.
Ale ta reszta, którą piszesz o katolicyzmie, Kosciele i sprawach o których nie masz zielonego pojęcia to po prostu śmiecie.
Dlatego teraz przyznaję rację p. Adminowi, który te śmieci wyrzucił do... śmieci.

Toronto - 17.01.15 22:05
Kolejne fakty dotyczace zydowskiej hucpy w Paryzu

Wypowiedz 80-cio letniego Maurice Sinet (tlumacznie z j.angielskiego) - vide napis na zdjeciu, strona:
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/maurice-sinet-wyrzucony-z-charlie-hebdo-za-antysemityzm-2015-01

"Nie jestem Charlie…jestem Sine. Pracowałem dla Charlie jako karykaturzysta.
W 2009 r. narysowałem karykaturę ukazujaca syna Sarkozy’ego (***) przechodzacego na judaizm z powodów finansowych. Charlie zaządało ode mnie przeprosin, ale odmówiłem. Charlie wyrzucil mnie z pracy za osmieszanie judaizmu."

Wyjasnienie (***)
Byly prezydent Francji N.Sarkozy ma zydowskie pochodzenie (jest "marrano" - jego przodkowie to hiszpanscy Zydzi) , wiec Maurice Sinet popelnil gafe, poniewaz N.Sarkozy i jego syn sa zydami.
W/g naukowcow zajmujacych sie badaniami DNA, ZYD ZAWSZE POZOSTAJE ZYDEM.

Toronto - 17.01.15 21:37
re: "His"

Pomysl zrobienia z Polski GETTA zapadl za rzadow zyda T.Mazowieckiego w 1990r - wide "prywatyzacja" polskiego majatku narodowego, ktora w praktyce oznaczala jego WYPRZEDAZ i LIKWIDACJE, i od tego czasu Polska jest "poligonem doswiadczalnym", gdzie odbywa sie sprawdzanie zydo-masono-libertynskich teorii swieckich, a takze koscielnych (posoborowego KK - vide "ekumenizm") w praktyce.

Przypomne, ze okolo 2003r (12 lat temu) rzad Niemiec obiecal dac Polsce pieniadze na zajecie sie problemem emigrantow z Europy wschodniej (panstwa lezace na wschod od Polski - Polska lezy w srodku Europy), ktorzy probowali dostac sie do Niemiec przez Polske i w ten sposob Niemcy zabezpieczyli sie przed powstaniem "getta" u siebie.
A poniewaz Niemcy prowadza odwieczny DRANG NACH OSTEN (Pochod na Wschod), wiec plan "przywatyzacji" Polski z 1990r ulatwil im ten pochod na wschod i nie tylko Niemcom, ale rowniez zydom, ktorzy probuja zbudowac w Polsce panstwo zydowskie - podobne proby budowy panstwa zydowskiego w Polsce mialy miejsce w 1919r i 1940r i chodzi o tzw. "Lublinland" - szerzej na ten temat pisal historyk dr L.A.Szczesniak ("Judeopolonia - zydowskie panstwo w panstwie polskim" oraz "Judeopolonia II, czyli analiza zniewolenia Polski").

Jak widac, opisane wydarzenia sa ze soba powiazane i prowadza bezposrednio do osob u steru wladzy w Polsce, m.inn. do JEWRO-PEJKI E.Kopacz.

Toronto, Kanada

p.s.
Wiecej informacji na POLSKIM FORUM NARODOWYM
http://forum.suwerennosc.com/viewforum.php?f=35

His - 17.01.15 15:09
Zagraniczne firmy działające w POlsce już ściągają do prymitywnej pracy Ukraińców, którym płacą 4,50 pln/h i wypierają z rynku pracy lokalnych polskich robotników. Za kilka lat w byłych polskich kopalniach obcy właściciele będą wykorzystywać siłę roboczą zza Buga do fedrowania węgla, który będzie spalany w wybudowanych za pieniądze polskich podatników elektrowniach a prąd popłynie na Zachód na spłatę długów. Z ceną prądu zrobią taki sam manewr jak teraz z ceną paliw i się okaże że do kopalni trzeba będzie ściągnąć Chińczyków za 2$ dniówka. Nie znamy sytuacji naszego zadłużenia a ono wpływa na postępowanie niekompetentnych osób u władzy. NIK powinien dokonać oceny zadłużenia i przedstawić je społeczeństwu. Zbliżamy się do wprowadzenia podatku katastralnego, który zdrenuje całe społeczeństwo.

Toronto - 17.01.15 14:15
Zdjecia z zydowskiej hucpy w Paryzu, na ktorej byla obecna jewro-pejka E.Kopacz

http://niezalezna.pl/63275-gazeta-wyciela-tuska-ze-zdjecia-komu-nie-spodobal-sie-krol-europy

Toronto - 17.01.15 13:31
re: Admin

Moje komentarze maja zwiazek z tematem glownym, poniewaz wyjasniaja polityke zakulisowa dotyczaca sytuacji w dzisiejszej Polsce - bez znajomosci faktow z przeszlosci, Polacy nie zrozumieja obecnych wydarzen i tego co ich czeka oraz co czeka Polske w przyszlosci.

Toronto - 17.01.15 13:19
Komentarz zatrzymany. Komentarz nie odnosi się do powyższego artykułu. Bardzo proszę o skupieniu się na tekście a nie na innym komentującym.
Admin

Toronto - 17.01.15 13:03
Komentarz zatrzymany. Komentarz nie odnosi się do powyższego artykułu. Bardzo proszę o skupieniu się na tekście a nie na innym komentującym.
Admin

Lubomir - 17.01.15 9:47
Re: Robert Panie Robercie, starą metodą ateistów i masonów jest wejście w środowiska wiernych i rozsadzanie ich od wewnątrz. 'Toronto' to chyba idealny przykład takiej kreciej roboty.

ja - 17.01.15 3:24
Toronto, chyba jesteś winny jeśli na kilka zdań reagujesz nerwowym słowotokiem. To hierarchowie waszego kościoła o coś apelowali, za co ich zmięszano z błotem na patriotycznych forach. To jest włąśnie najprostszy dowód że kpiny z wiary sobie urządzacie. Co warte pokrętne wywody i cytaty z Biblii, jeśli w praktyce macie je (również te treści) tam gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę, jak to elegancko określał poeta. Żarliwe zapewnienia na nic się zdadzą jeśli fakty im przeczą. Wy bez wroga żyć nie umiecie.! Usiłujecie wznieść swoje ego nad poziom kałuży - przynajmniej takie są wasze marzenia..

Rymarek - 17.01.15 0:07
Re: A ty nijaki Toronto piszesz bajdy, splodzone przez wrogow kosciola rzymskokatolickiego. Jako redaktor tego medium, bez konsultacji z
naukowcami od zagadnien naszej wiary, nigdy bym tego plugastwa nie
pozwolil publikowac w KWORUM. Tu widac,ze dla kazdego smiecidla jest
miejsce w tym medium. Juz wiecej nie wejde do tego medium. Na 1
stronie tej gazety sa piekne zyczenia na BN. A tu takie bezkrytyczne
plugastwo, publikuje sie jakiemus cwaniakowi spod pseudonimu Toronto!
To zarazem swiadczy o autentycznym obliczu tych,co tworza to internetowe
medium. Wstyd!!!

Robert - 16.01.15 22:47
Toronto w Kanadzie, to bardzo przekonuje, tak jak twoja polskość? i katolicyzm?. Polak Katolik, by nie obrażał Polaków Katolików i Kościoła. Pisanie o Żydach (co i tak jest wiadome) nie czyni tobie żadnego przyzwolenia do takiej dywersji. Na takie numery jestem za stary - nie zakładaj na KWORUM, redakcji "Charliego" - teraz wszyscy Polacy są GÓRNIKAMI. Spadaj do swoich.
Dziwnie jakoś, kilku komentatorów się zawieruszyło nawet z profesorem Nowakiem, kiedy Polska w Potrzebie.

Toronto - 16.01.15 22:13
re: chłop z przedmieścia

Glosisz teorie w/g znanych sobie stereotypow o oddawaniu szacunku zmarlym nie zastanawiajac sie czy to ma jakis sens, a na dodatek oskarzasz katolikow o nietolerancje wobec innych religii i uwazasz, ze dzieje sie tak dlatego, ze katolicy nie rozumieja "biblii".

......................................................................................................
Komentarz zatrzymany.
Komentarz nie odnosi się do powyższego artykułu. Bardzo proszę o skupieniu się na tekście a nie na innym komentującym.
Admin

Lubomir - 16.01.15 20:09
Re: chłop z przedmieścia Takich chlopów z przedmieścia najwyraźniej sporo weszło do polskiego Parlamentu. Całe życie walczą z wiarą i Kościołem a gdy zbliża się ich finał - asekuracyjnie proszą o kilku księży, niekiedy na wszelki wypadek wołają popa, pastora i cadyka. Nawet głęboko wierzącym, może być ciężko przepchać się przez taki zator.

Toronto - 16.01.15 18:17
re: Robert

Z podtekstu mojego poprzedniego komentarza wynika, ze chodzi o tych Rodakow, ktorzy pozostaja bierni/obojetni na wydarzenia jakie maja miejsce w Polsce i poprzez swoja biernosc/obojetnosc pozwalaja, ze zydostwo, ktore stanowi mniejszosc, robi w Polsce co chce, m.inn. "robi im na glowe", a jednoczesnie poprzez swoja biernosc/obojetnosc stwarzaja warunki do rozprzestrzeniania sie ZLA.

Wiem co oznacza symbol "666", ale nie znam osobiscie komentatora "666" i dla mnie nie ma znaczenia kim jest "666", poniewaz nie trudnie sie szpiegostwem.
Zauwazylem, ze "666" jest zwolennikiem wyboru miedzy "dzuma a cholera" (dzuma - choroba zakazna roznoszona przez gryzonie. Cholera - choroba zakazna jelit) i dotyczy to wyboru miedzy PO i PiS, czego jestem stanowczym przeciwnikiem, poniewaz istnieja wystarczajace dowody na to, ze obydwie partie dzialaja na szkode Polski i Polakow, podobnie jak SLD i PSL.

Jesli chodzi o wyniki wyborow w Polsce to rozumiem sfrustrowanie wyborcow, ktorzy wypisuja rozne rzeczy na kartach do glosowania i takie glosy sa niewazne i jest ich (+,-) 2 miliony, co znaczy, ze jest grupa, ktora doskonale orientuje sie w sytuacji politycznej, ekonomicznej etc i nie popiera zadnego kandydata, poniewaz ci kandydaci sa albo umaczani w korupcje, albo sa z ukladu, o czym rowniez wie prawie polowa wyborcow w Polsce, ktorzy nie biora udzialu w farsie wyborczej.
Ja rozumie ich frustracje, ale nie mozna pozostawac biernym/obojetnym kiedy Polska ginie tylko trzeba dzialac, zeby nie pasc ofiara zla i zeby Polska nie zginela.
Ja wychodze z zalozenia, ze kazdy Polak i Polka maja POLSKIE OBOWIAZKI i chodzi o rdzennych Polakow i Polki, a nie o obywateli, ktorzy posiadaja polskie obywatelstwo z wyboru i tak naprawde nie czuja sie Polakami i Polkami, wiec jako rdzenni Polacy i Polki musza dzialac dla Polski i przyszlych pokolen Polakow.
Skoro nie ma zaufanych kandydatow, wowczas nalezy ich poszukac wsrod rdzennych Polakow i Polek i stworzyc oddolnie silna grupe polskich narodowcow w miastach, miasteczkach, na polskiej wsi etc na obszarze calej Polski i to bedzie polskie zaplecze narodowe - taki projekt podawalem 5 lat temu, biorac pod uwage zaledwie 1% wyborcow o polskich pogladach narodowych sposrod 38.5 milionow mieszkancow Polski, co daje 385 tysiecy. Jesli kazdy z nich zwerbuje 10 osob sposrod rodziny, kolegow i znajomych, wowczas powstanie 3.85 milionowy elektorat wyborczy, co przy (+,-) 50% frekwencji wyborczej wynosi ponad 26% elektoratu bioracego udzial w wyborach.
Dodatkowe (+,-) 2 miliony wyborcow, ktorzy sa sfrustrowani i oddaja glosy niewazne, daje razem prawie 6 milionowy elektorat i 40% poparcie wyborcow, a tym samym szanse na uratowanie Polski droga demokratyczna - vide zmiana rzadow na Wegrzech w 2010r i dojscie do wladzy V.Orbana, ktory stawia interesy Wegier ponad interesami UE i tak powinno byc rowniez w Polsce, ale nie jest i dlatego trzeba odsunac od wladzy i wplywow "bande czworga" (PO, PSL, SLD, PiS) zwiazanych "ukladem okraglostolowym" z 1989r, ktory jest AKTEM ZDRADY PANSTWA POLSKIEGO I POLAKOW.

Toronto, Kanada

Robert - 16.01.15 14:01
"Chłop z przedmieścia", którego miejskie sąsiedztwo nie oświeciło. Odporny ateista - ulżył sobie i ożył, jak pies w studni. Zaciekłość, nienawiść i ujadanie, czerwonych ateistów i fanatyków jest celem samym w sobie. To właśnie tacy strzelali w Paryżu - to jest chore. Zapamiętaj głupku, że dzisiaj w Polsce każdy jest GÓRNIKIEM. Jak to będzie za trudne, skorzystaj ze słowników.

chłop z przedmieścia - 16.01.15 11:55
Oto jak wygląda wiara według prawdziwych katolików. Nawet zmarłym odmawiacie szacunku czyli kolejny dowód że jedyne co potraficie to obcharkać bliźniego który wyznawał innego Boga. Wy nawet nie rozumiecie co napisano w Biblii. Takie wpisy jak poniżej to obraz stanu umysłowego Polaka katolika, choć przymiotnik >umysłowy< jest raczej na wyrost.

Obiektywny - 16.01.15 11:31
Toronto ma jednak rację chociaż samo słowo "sranie" mi nie odpowiada

Robert - 16.01.15 8:14
Toronto, 666 znasz, a pozostałe wybitne wpisy to też twoje. Na koniec uwa żaj z tym sraniem, bo polska głowa, to nie twoja głowa?

Toronto - 16.01.15 5:48
re: Zamiast do Brzeszcza pojechała do Paryża...

Wyjazd JEWRO-PEJKI E.Kopacz do Paryza na zydowski zgielk "aj-waj", ktory sprowokowali zydzi z tygodnika satyrycznego jest dowodem, ze blizsze sa dla niej sprawy jej zydowskich pobratymcow (koczownikow plemiennych) we Francji niz los polskich gornikow i Polakow w Polsce.

Z kolei zadne oficjalne media w Polsce nie podaja i nie protestuja, ze zydostwo z tygodnika satyrycznego Charlie Hebdo rowniez wyszydzalo i osmieszalo w swoich rysunkach postac Jezusa Chrystusa i Marii, i w tej sprawie nie protestowal ani Watykan, ani hierarchia koscielna w Polsce (organizacje, ktory uwazaja sie za katolickie), ani polskojezyczni zydzi u wladzy w Polsce.

Tu trzeba jasno powiedziec, ze JEWRO-PEJCZYCY typu E.Kopacz i innni (mielismy okazje ich ogladac przez ostatnie 25 lat kontraktowych nierzadow) nie interesuja sie sprawami Polski i losami Polakow, chyba, ze chodzi o wyprzedaz i kradziez polskiego mienia i pieniedzy, i ten plan jak na razie zrealizowali w ponad 80 procentach, a Poalcy dalej spia.

Kolejnym przykladem realizacji zydowskich interesow w Polsce jest apel zazydzialego E-PEJS-KOPATU, ktory nakazuje koscielnym owieczkom i baranom, aby odnawiali synagogi, cmentarze zydowskie etc w Polsce - caly artykul jest na stronie:
http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=458&p=13609#p13609

Jak czytam co zydostwo wyrabia w Polsce i jak jest bezczelne w stosunku do Polakow to az sie dziwie co jest przyczyna, ze Polacy pozwalaja, aby zydzi srali im na glowe.

Toronto, Kanada

Robert - 15.01.15 23:30
666 - debilu z sekty towarzystwa śmierci - spadaj z tego miejsca - jest takie pismo w Paryżu, tam próbuj szczęścia.

666 - 15.01.15 20:30
Jakie fałszerstwa wyborcze ? Znam wiele osób stojących przed wyborem: dżuma czy cholera ? A wyboru dokonac trzeba. Świadomie oddali głos NIEWAżNY !! Takich świadomych wyborców jest dużo, lecz nikt się nie chwali a niedoinformowana opozycyjka o bardzo małym rozumku wrzeszczy FAŁSZERSTWO !

Jan Orawicz - 15.01.15 18:31
Drogi Panie Januszu, nie pomijajmy w całości tych spraw kreciej
roboty SLD na czele z tow. L.Millerem. Ta zgraja starych pezetperowców
itp. robi swoje! To widać. Pozdrawiam

Jan Orawicz - 15.01.15 18:21
666 ... Masz rację! Ale do tego należy dodać fałszerstwa wyborcze.
Znam te sprawy od podszewki. Czerwoni i różowi, w zasadzie przy
waaadzy centralnej i lokalnej, utrzymują się dzięki fałszowaniu
wyborów. Przecież jest ich jeszcze duża ilość - w każdym miejscu na
polskiej ziemi. Są to byli członkowie i aktywiści PZPR,SD,ZSL,MO,ORMO,
UB,SB,ZMP, ZMS,ZMW itp. Oni się wspierają,by nie przegrać stawki o
ich byt! A tego ludzie ospali nie widzą. A no, bo patrzą na telewizyjne
obłudniki z towarzyszem Lisem na czele. Czytają michnika obłudnika
o nazwie "Gazeta Wyborcza". Wyborów nie ma, a ten szmatławiec jest
zawsze wyborczy! A co to znaczy? A no to,co wybierasz to masz!!!
Już od spore3go czasu Michnik przystroił go czerwona szmatką.Teraz
tylko czekać, jak na tę czerwoną flagę, walnie rudy sierp i młot.
Na razie jeszcze nie ma na to odwagi. Ale ma nadzieję,że będzie okazja
zainstalować to godło czerwonego bandytyzmu na swoim szmatławcu.

brian - 15.01.15 12:12
Mózgi i wiedzę, to mieli ludzie kształceni przed przedwojenną kadrę. Dziś matoły kształcą matołów według zasady 3 x Z czyli zakuć, zdać, zapomnieć. A jakby co, to zajrzy się do wiki. Gorzej jak netu brak i trzeba pomyśleć, pójść po rozum do głowy a tam pusto i tylko wiatr hula.

Lubomir - 15.01.15 9:18
Personalne obsadzy w Polsce mocno przypominają sytuację Chin z okresu Mao i całej Bandy Czworga. Inżynierowie i ludzie przemysłu sadzili ryż a rolnicy byli kierowani do pracy w przemyśle lub oświacie. Czy doszli do tego, że Dee Jay był ministrem obrony a lekarz-pediatra - specjalistą od nowych technologii oraz budownictwa przemysłowego, podziemnego i drogowego?. Literatura nic nie podaje. Przynajmniej dotychczas nie podawała. Likwidacja ministerstw w Polsce, była sabotażem i bandytyzmem. Była odcinaniem głów. Wiadomo, że organizm bez mózgu natychmiast umiera. Widać w jaką gospodarczą rujnę popadły Katowice, gdy zlikwidowano w nich Ministerstwo Górnictwa i Energetyki. To był cios w Śląsk i w całą Polskę. Dzisiaj Polska kupuje węgiel od tych, co mają własne ministerstwa i dobrze zorganizowane struktury. Polakom zostaje kopanie biedaszybów. Robią to już w Wałbrzychu i na Górnym Śląsku. Robią to, by nie umrzeć z głodu i nie skazywać na śmierć głodową najbliższych. Bajki o wolnym rynku i wolności gospodarczej można dołożyć do repertuaru bajek o czerwonym kapturku. Na polskojęzycznych łgarzach zaczynają poznawać się już nawet flegmatyczni Anglicy. Trudno nie odrożnić zdrajców Polski, od polskich patriotów. Tylko dlaczego nie ma jeszcze wakujących stanowisk po zdrajcach?.

Robert - 15.01.15 3:21
Decyzja o likwidacji wszystkiego co polskie i Polskę, była podjęta już dawno. Teraz ten testament dzieła niszczenia, kontynuuje następny premier - Kopacz. Natomiast po drodze jej było, do swoich w gronie liderów cywilizacji śmierci. Wspólnie uczcić wielki sukces "solidarnych" zboczeńców, w drodze (marszu) do destrukcji normalności w świecie już mało cywilizowanym z pogwałceniem praw demokracji i praw naturalnych. Prowadzący śledztwo w/s zamachu islamistów w Paryżu - szef policji, popełnił samobójstwo(?), za dożo wiedział.
Zagłuszyć wszystkie aspekty, ponad milionowym marszem prominentów dyktatury w UE. Gdy tymczasem, było to oddanie hołdu dla kultu jedności, z okazji przytłoczenia się francuskich sił specjalnych i Francji, do mafii już istniejącej w Europie.

666 - 15.01.15 0:50
I do kogo te pretensje ? Kto takie prawo uchwala ? Czy ukryta opcja niemiecka a może ukryta opcja sowiecka ? Wszyscy to agenci ? Eh wy matoły nie uczone ekonomii i wierzący chyba tylko w cuda, bo jakoś to będzie. Takie durnoty uchwalają wasze wybrańce narodu co to im słoma z butów wychodzi, ale czegóż wymagać ? Jaki naród tacy wybrańcy. Z ambon nawołują aby Polak na Polaka głosował, to głosuje matoł na matoła, głupek na głupka i tak to się kręci .

Lubomir - 14.01.15 21:21
W ostatnim bastionie stalinizmu Kaliningradzie, coś nie wyszło z 'Platformą Obywatelską'. Prochorow nie sprawdził się jako przewodniczący 'Platformy'. W Gdańsku 'Platforma' zaskoczyła od pierwszego razu. Zresztą z 'Solidarnością' kalinigradzką też nie wyszło. Niemcow okazał się niezbyt dobrym przewodniczącym. Jest pytanie zasadnicze. Co było pierwsze historyczne jajo, czy historyczna kura?. A może to wszystko zaprojektował Berlin, żeby sąsiedzi sami siebie zniszczyli wlasnymi rękoma?. Kto odnosi sukces, ten musi być autorem intryg. Tak było zawsze. Na całym zamęcie bezsprzecznie najwięcej korzysta niemiecka gospodarka. I to za Odrą oraz za Nysą Łużycką należy szukać sprawców nieszczęść i antypolskiego sabotażu.

Wszystkich komentarzy: (36)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05 Sierpnia 1981 roku
Ronald Reagan zwolnił z pracy 11 359 strajkujących kontrolerów lotu


05 Sierpnia 1944 roku
Niemieckie oddziały SS, własowców i RONA dokonały na Woli i Ochocie w Warszawie mordu 40 000 cywilów.


Zobacz więcej