Środa 5 Sierpnia 2020r. - 218 dz. roku,  Imieniny: Emila, Karoliny, Kary

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 03.01.15 - 21:20     Czytano: [1378]

Remanent przed jubileuszowy


Szanowni Państwo, drodzy Czytelnicy i Współpracownicy Polsko-Polonijnej Gazety Internetowej KWORUM, minął kolejny rok, 2014 i ósmy, od kiedy mogą Państwo czytać naszą gazetę. Pamiętam dobrze ten jesienny dzień, kiedy to wraz z, niestety dziś już nieżyjącym, śp. dr Janem Pyszko otwieraliśmy nowe pismo. Od tamtej pory wiele się zmieniło ale tylko pod względem oprawy graficznej i zawartości. Kierunek i zamierzenia pozostały niezmienione – mam nadzieję. Ale tu mogę być nieobiektywny i dlatego ważna dla mnie będzie ocena Szanownych Czytelników. Jak to mówią, ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi. Zapewne i my nie ustrzegliśmy się ich, ale wnioski staraliśmy się wyciągać na bieżąco.
Kończąc ten wątek pragnę dodać, że właściwie nie planowałem wcześniej, akurat teraz podsumowania naszej działalności. Za niespełna 2 lata GI KWORUM będzie obchodziła pierwszy znaczący jubileusz 10-lecia, więc będzie znakomita okazja pokazania naszego dorobku. Niech więc dziś będzie to tylko preludium nadchodzącego jubileuszu i wskazanie na najważniejsze osiągnięcia i trochę statystyki.

W zasobach GI KWORUM mamy prawie 6 tys. artykułów i około 16 tys. komentarzy, które zostały opublikowane w 34 działach tematycznych, aktualnie 28 czynnych, do których jest nieskrępowany i bardzo szybki dostęp. Namawiam Państwa np. do sięgnięcia po losowo wybrany artykuł z archiwum i skonfrontowania go z rzeczywistością. Wiele jest takich, w których autor idealnie przewidział przyszłość, mało tego, zwracał się do rządzących i narodu o działanie i zapobiegnięcie złych wydarzeń. Świadczy to o klasie naszych publicystów, ich mądrości i daru przewidywania. Jak sprawy polskie się potoczyły wiemy doskonale, żyjąc od wielu lat w jakimś politycznym Matrixie... Tu się nic nie trzyma kupy, białe jest czarne, a naród jest ciężarem dla władzy, niekompetencja i korupcja kwitnie, a media milczą. Rządzący bezczelnie obiecują i nie mają zamiaru cokolwiek spełniać. To nie jest normalna sytuacja. Demokracja zamienia się na naszych oczach w „dupokrację”.

Współpracownicy GI KWORUM to nasza duma i napęd redakcyjny na cztery koła, bez nich bylibyśmy jedynie przedrukiem innych pism. Redaktor Marian Kałuski z Melbourne, piszący dla nas od maja 2009 w dwóch swoich działach, jak również w dziale polonijnym. Najważniejszym jednak dorobkiem jest setka, jak do tej pory, znakomitych opracowań kresowych.
Jan Orawicz – wielki poeta i fraszkopisarz z Chicago, autor 1157 fraszek i wielu patriotycznych wierszy, współpracujący z nami od 5. lat.
Małgorzata Todd celnie strzelająca polityczną strzałą, znakomity rysownik Artur Żukow, autor 800 rysunków.
Ewa Michałowska – Walkiewicz, mająca w swym dorobku 200 artykułów historycznych, publikuje w swoim dziale na łamach GI KWORUM już od 5 lat.
Zdzisław Wojciechowski z Anglii, już od roku prowadzi marketingowy cykl.
Jan Pietrzak, znany wszystkim znakomity satyryk, twórca Kabaretu pod Egidą, wielki patriota z ogromnym dorobkiem twórczym, od lipca ub. roku publikuje na łamach GI KWORUM swoje felietony.
Znany ekonomista SKOK i komentator polityczny Janusz Szewczak opisuje m.in. i dla nas tragiczną rzeczywistość gospodarczą Polski, obnaża aż do bólu niekompetencję rządzących, proponuje rozwiązania.
Śp. Rudolf Jaworek z Zaolzia, wielki pisarz, autor wielu znakomitych książek i wierszyków politycznych. To dla niego powstał dział "Satyra Polityczna", w którym seryjnie zamieszczał coraz to nowe utwory. Warto się w nie zagłębić.
Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i Bożego Narodzenia dobre słowo głosi o. Kazimierz M. Lorek z Parafii Rzymskokatolickiej oo. Barnabitów pw. św. Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie.
Na łamach GI KWORUM pisze również Alina Szymczyk z Chicago, poetka i działaczka polonijna, perfekcyjnie organizująca spotkania rocznicowe, poetyckie, spektakle wraz z Władysławem Panasiukiem wybitnym pisarzem i poetą. Jego opowiadania na naszych łamach są ozdobą wielu działów, nawiązują do wielu dziedzin życia, ich głębia powoduje refleksje a czytający czuje się dowartościowany, publikuje też poezję, tę najznakomitszą, z najwyższej półki.
Przepiękną poezję publikują również w dziale „Kworum Poetów” Dorota Sidor, Danuta Duszyńska, Bożena Zylla, Agamemnon, Zygmunt Jan Prusiński i Hania Piątek, a ostatnio dołączyła również Maria Mili Purymska.
Od niedawna publikuje na łamach GI KWORUM Andrzej Chodacki – lekarz medycyny, jego znakomite opowiadania nawiązujące do tragicznych losów żołnierzy niezłomnych wprowadzają czytających w wielką zadumę i umacniają patriotyzm.
Jacek Matysiak z USA przesyła ciekawe artykuły, nawiązujące do lokalnych wydarzeń, pisze też fraszki polityczne.
Jest z nami również Michał Pluta nauczyciel, żywo reagujący na różne patologie i nonsensy życia codziennego, Hanna Shen z Tajwanu, Elżbieta Szczepańska z Australii, Witold Filipowicz, "Lubomir" i inni piszący sporadycznie.
Korzystając z okazji pragnę również podziękować za merytoryczne komentowanie artykułów, tym najbardziej aktywnym forumowiczom, Lubomirowi, Robertowi, Janowi Orawiczowi, Yorkowi, ANNIE, MariiN. Jeśli kogoś pominąłem, bardzo przepraszam.

GI KWORUM ściśle współpracuje m.in. z Ewą Stankiewicz z Solidarnych 2010, Portalem Blogmedia24.pl, KOALICJĄ "POLSKA WOLNA OD GMO", PORTALEM GOSPODARCZYM WNP.PL, Towarzystwem Patriotycznym Jana Pietrzaka, Tygodnikiem Solidarność, Fundacją Lex Nostra, Wydawnictwem „Biały Kruk”, Księgarnią „Antyk”.
Byliśmy razem od początku powstawania Radia Wnet i TV Republika i ściśle z tymi mediami współpracujemy do dziś, szczególnie z Radiem Wnet Krzysztofa Skowrońskiego, GI KWORUM należy do Spółdzielni Wolnych Mediów Wnet.
Włączamy się w różne ważne dla Polski inicjatywy, m.in. zbiórkę pieniężną na rzecz powstania filmów o żołnierzach wyklętych i tragedii smoleńskiej, pomagamy Wojciechowi Sumlińskiemu w propagowaniu jego książek, w których pisze o prawdziwych mordercach błog. ks. Jerzego Popiełuszki.

Oczywiście nie może zabraknąć kilku zdań o Wydawcy GI KWORUM, czyli o Wydawnictwie „Aurora”, którego właścicielem jest Sławomir M. Kozak, autor wielu wspaniałych książek m.in. o wydarzeniach z 11 września 2001 roku. Aktualnie jest publikowana jedna z jego książek a w dziale „Polskie Skrzydła” ciekawe artykuły o lotnikach. Pragnę również bardzo podziękować Krzysztofowi, naszemu informatykowi za całokształt, gdyby nie on, tej strony by nie było. Zajęty maksymalnie swoimi sprawami, zawsze znajduje chwilę, aby "po godzinach",coś u nas zmodernizować czy udoskonalić. Raz jeszcze dziękuję i proszę o jeszcze.

Szanowni Państwo, minął kolejny rok, robimy różne podsumowania, analizujemy, wspominamy, ale to już historia, przed nami wiele nowych wyzwań. Rok 2015 to rok bardzo ważnych wyborów. Nie chcemy zdecydowanie stawać obok jakiejkolwiek partii politycznej, żeby nie wikłać się w różne układy i uzależnienia, ale w tej sytuacji nie ma innego wyjścia jak popierać Prawo i Sprawiedliwość, zbyt dużo jest do stracenia. Kolejna wygrana tego układu to ostateczna zagłada a może i utrata niepodległości. Od samego początku istnienia jesteśmy niezależni od kogokolwiek, nasza działalność jest niekomercyjna, wszystkie reklamy i banery widniejące na naszej stronie są na zasadach wymiany lub umów barterowych. Dla nas dobro Polski jest celem nadrzędnym. Potępiamy zdrajców, hochsztaplerów i wszystkich tych, którzy działają na szkodę naszego kraju. Należymy do Reduty Dobrego Imienia Macieja Świrskiego by wspólnie reagować na wszelkie objawy szkalowania naszej Ojczyzny.
Pragnę życzyć Państwu spełnienia marzeń i życia w lepszej, sprawiedliwej i mądrze zarządzanej Polsce. Niech nasze działanie będzie wkładem w lepsze jutro. Dzięki powstaniu, w ostatnim czasie, wielu mediów niezależnych, jest szansa na to, że ci kompromitujący Polskę rządziciele nareszcie odejdą. Wykorzystajmy to, głośmy prawdę, informujmy wszystkich zaczadzonych przez rządowe media, że prawda wygląda inaczej, że warto być Polakiem.
Szczęść Boże.

Zbigniew Skowroński
Red. nacz. GI KWORUM

Wersja do druku

Danuta Duszynska - 02.01.16 19:51
Z gazetą polonijną Kworum jestem związana od wielu lat. Wyrzucam sobie, że mogłabym więcej napisać, głównie o moich podróżach, aby podzielić się z czytelnikami, ale może to jeszcze nadrobię. Z ogromną przyjemnością dzielę się moimi wierszami (boję się nazwać ich poezją). Cieszę się niezmiernie, że zostały zauważone i pozytywnie ocenione. Zgadzam się z redaktorem gazety - mamy tutaj publicystów o dużej wiedzy, zdolności przewidywania. Wszyscy kierują się troską i miłością do kraju.

Hania Piątek - 23.01.15 9:05
Witam,
Panie Zbigniewie, Panu i całej redakcji życzę wszystkiego co najlepsze dla Was kochani w życiu prywatnym ale również w życiu zawodowym. Dużo radości i satysfakcji z pracy, tak trudnej i odpowiedzialnej. Daje ona dla nas czytelników piękna lekturę, chociaż trudną i niejednokrotnie przykrą, ale prawdziwą - i to jest najważniejsze. Prawda, prawda, prawda. Pierwszy raz kilka lat temu, zajrzałam tu przypadkiem i zostałam do dziś. Polecałam i polecam Państwa stronę internetową, znajomym, rodzinie i wszystkim, dla których Bóg, Honor i Ojczyzna są świętym prawem ale i obowiązkiem.
Życzę jeszcze raz wszystkiego najlepszego z okazji jubileuszu i Nowego Roku 2015.
Pozdrawiam gorąco.

MariaN - 18.01.15 18:37
Niezbyt często tu bywam, ale mogę powiedzieć, że jest tu jakiś pozytywny duch. Czasami trudno się połapać o co chodzi, ale z przyjemnością tu wracam. Cóż można jeszcze napisać, dzieki za zauwazenie mej skromnej postury. Co ja na to poradzę, że lubie dyskusje merytoryczne. Artykuły ciekawe, jest co komentować, a po za tym kolorowo. Trzymajcie się.

- 09.01.15 18:15
Piękne podsumowanie i wielki dorobek :), gratulacje!
Cieszę się, że w TYM jestem, a życzyłbym Kworum jeszcze większej poczytności i popularności.

Lubomir - 09.01.15 10:46
Dzięki Redaktorowi Zbigniewowi Skowrońskiemu za wielką wyrozumiałość, wielkie serce do Polski, za akceptację różnych wizji ratowania ojczyzny i za to, że stawia najwyraźniej Boga na pierwszym miejscu. Przy tym założeniu, wszystko wydaje się wchodzić na właściwe tory i na właściwe miejsce.

Robert - 07.01.15 12:55
Szanowny Panie Red. Nacz. Z. Skowroński - za Pańskie dokonania brakuje słów uznania. Artykułów 6 tysięcy, a komentarzy 16 tysięcy. Bywałem na różnych portalach, ale na Kworum ciągłe się wraca, chociażby po to aby poczytać w archiwum i na bieżąco. Są tutaj tematy, które nie tracą na aktualności i wytrzymały próbę czasu. Myślę, że Kworum jest jednak poważnym filtrem - do spraw ponadczasowych i ich dyskusyjnych uaktualnień. Tego, nie maja dzienniki spraw codziennych, gdzie nawałnica informacyjna, dewaluuje się jako niewiele znacząca już po godzinie.
Ta forma i "rama' Kworum jako publicystyka na dłuższy dystans, jest bardzo dobra, powiem więcej jest potrzebna. Tutaj niema chaosu - jest czas na refleksję i przemyślenia. Intelektualizm i Niezależność - to ciagle dobrana para. Panu Red. Z Skowrońskiemu życzę Dużo (końskiego) Zdrowia. Robert

Marian Kałuski - 06.01.15 10:41
KWORUM jest naszym wspólnym osiągnięciem: redaktora Zbigniewa Skowrońskiego, Współpracowników pisma no i Czytelników. Jednak, że Pismo ukazuje się już 8 lat to największa zasługa Redaktora. Bez Niego, bez Jego wielkiej pracy, nie byłoby współpracowników i czytelników pisma i tego co Pismo wnosi do polskich mediów i polskiej publicystyki.
Osobiście najwięcej cenię sobie w KWORUM panującą w piśmie wolność słowa.
Dziękujemy Redaktorze!

Marian Kałuski, Australia

W.Panasiuk - 06.01.15 2:52
Mijają nas rocznice niczym pędzące auta. Osiem lat, to wcale nie tak mało, a dorobek Kworum sam świadczy o sobie.
Wielce Szanowny Panie Redaktorze jestem zaszczycony, że mogę od kilku lat z Panem współpracować i dzielić się swoimi refleksjami z czytelnikami Kworum.
Pisząc człowiek się dokształca, wciąż czuję niedosyt wiedzy, ciągle potrzebuję czegoś nowego. Mam wiele pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi, jestem jak rozbitek szukający skarbu. To dobrze, że istnieją ludzie podobni do mnie i takich znajduję właśnie na Kworum. Pozdrawiam Pana, Wszystkich Współpracowników i Czytelników, a Kworum życzę samych sukcesów.

Wszystkich komentarzy: (8)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05 Sierpnia 1864 roku
Na stokach Cytadeli warszawskiej został stracony Romuald Traugutt, dyktator Powstania Styczniowego.


05 Sierpnia 1981 roku
Ronald Reagan zwolnił z pracy 11 359 strajkujących kontrolerów lotu


Zobacz więcej