Niedziela 18 Sierpnia 2019r. - 230 dz. roku,  Imieniny: Bogusława, Bronisława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 24.12.14 - 9:48     Czytano: [1583]

Korea Płn. odcięta od internetu


Przez kilka godzin Korea Północna była całkowicie odcięta od internetu. Jako przyczynę braku dostępu do sieci media podają sprzeczne informacje. Mówi się o cyberataku na szeroką skalę lub o poważnej awarii technicznej.

Z informacji BBC wynika, że przynajmniej przez kilka godzin strony internetowe w Korei Północnej nie działały. Dostęp do internetu w wielu regionach został całkowicie odcięty, a w innych był niestabilny.

Po kilku godzinach ustalono, że północnokoreańskie strony internetowe wznowiły działalność.

Trwa ustalanie przyczyn blokady internetu. Jako najbardziej prawdopodobna przyczyna wymieniany jest cyberatak w odwecie za wcześniejsze ataki związane z premierą amerykańskiej komedii o Kim Dzong Unie.

Przypominamy, że jeden z najpoważniejszych w ostatnim czasie ataków hakerów doprowadził do odwołania premiery filmu „The Interview”, którego fabuła koncentruje się na przygotowywaniu zamachu na Kim Dzong Una. Władze Korei Północnej stwierdziły, że fabuła filmu jest obraźliwa i ostro skrytykowali jego twórców. Po cyberatakach na wytwórnię Sony Pictures, odpowiedzialną za produkcję filmu, część amerykańskich ekspertów jest zdania, że stoją za tym hakerzy z Korei Północnej.

Niezależna.pl

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

18 Sierpnia 1939 roku
Stanisław Witkiewicz, ps. Witkacy; pisarz, malarz, zginął śmiercią samobójczą.


18 Sierpnia 1944 roku
Zginął w Powstaniu Warszawskim Jan Romocki, podporucznik Armii Krajowej, podharcmistrz, poeta (ur. 1925)


Zobacz więcej