Wtorek 16 Kwietnia 2024r. - 107 dz. roku,  Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 29.11.14 - 17:00     Czytano: [1565]

Dział: Interwencje

Policja złamała prawo?





Tomasz Sakiewicz: Doniesienie do prokuratury ws. działań policji w siedzibie PKW



Policja, wkraczając do obiektu bez zgody władz komisji, naruszyła mir domowy, przekroczyła swoje uprawnienia i dokonała nielegalnych zatrzymań - pisze redaktor naczelny "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz z tekście "Doniesienie do prokuratury".

Prokuratura Rejonowa w Warszawie, ul. Krucza 38/42


W nocy z 20 na 21 listopada grupa funkcjonariuszy policji wtargnęła na teren siedziby Państwowej Komisji Wyborczej przy ul. Wiejskiej 10. Wedle zeznań przedstawicieli Komendy Głównej Policji złożonych podczas posiedzenia zespołu parlamentarnego ds. wolności słowa policja nie miała zgody na wejście na teren PKW udzielonej przez Komisję.

W czasie interwencji policja zatrzymała osoby zaproszone do środka przez członka PKW, a także akredytowanych tam dziennikarzy, którzy wykonywali swoje obowiązki. Sama zachęta ze strony administratora budynku, czyli Kancelarii Prezydenta, nie mogła z punktu widzenia prawa być powodem do interwencji, gdyż niezbędna była zgoda dysponenta lokalu – PKW.

Policja, wkraczając do obiektu bez zgody władz komisji, naruszyła mir domowy, przekroczyła swoje uprawnienia i dokonała nielegalnych zatrzymań. Policja nie może podejmować interwencji bez pewności, że odbywa się ona zgodnie z prawem, a wedle oświadczeń przedstawicieli Komendy Głównej takiej pewności nie było. Żadna nadzwyczajna okoliczność nie mogła uzasadniać nielegalnego działania, gdyż nie było zagrożone niczyje życie ani mienie znacznej wartości. Proszę o ściganie wyżej ww. przestępstw.


.................................................................

W czwartek 20 listopada policja weszła do siedziby Państwowej Komisji Wyborczej, do której weszła grupa osób protestujących przeciwko fałszerstwo wyborczym. Podczas interwencji zatrzymano m.in. dziennikarza Telewizji Republika Jana Pawlickiego i fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Tomasza Gzella. W czasie ich procesu wyszło na jaw, że decyzję o wezwaniu policji podjął przedstawiciel Kancelarii Prezydenta. Natomiast podczas posiedzenia (w miniony czwartek) parlamentarnego zespołu parlamentarnego ds. wolności słowa przedstawiciele policji potwierdzili, że interwencję konsultowali z pracownikami Kancelarii Prezydenta. Wówczas również wyszło na jaw, iż PKW pomieszczenia na swoją siedzibę jedynie... podnajmuje.

Niezależna.pl

Wersja do druku

Jan Orawicz - 30.11.14 22:08
Jeżeli Policja złamała prawo,to nie jest Policja,ale opryszki!!
A z opryszkami,czy oprychami, powinna być mowa krótka!!
Inaczej fora ze dwora!!! Jeżeli tak nie jest, to w Policji panuje
bezprawie odziedziczone po MO!! A MO za bandytyzm nie
rozliczono do tej pory! I tak leci sobie, ukryta MO pod Policję.
Z tej przyczyny jest to,co jest!

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16 Kwietnia 1948 roku
W Paryżu 16 państw powołało Europejską Organizację Współpracy Gospodarczej.


16 Kwietnia 1922 roku
Podpisano niebezpieczny dla Polski układ pomiędzy Niemcami a Rosją Sowiecką.


Zobacz więcej