Niedziela 18 Sierpnia 2019r. - 230 dz. roku,  Imieniny: Bogusława, Bronisława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 27.11.14 - 9:46     Czytano: [1211]

Uległość czy niepodległość


Najnowsze, nieoczekiwane dzieło prof. Andrzeja Nowaka, zbiór jego głębokich refleksji nad losem naszego narodu, to najmilsza niespodzianka dla Polaków na Święta! Najpopularniejszy obecnie pisarz polski, wybitny patriota i uczony, zabiera głos w pobudzonej ostatnimi czasy dyskusji o sensie walki Polaków o niepodległość. Wyjaśnia nie tylko sens, ale i uwarunkowania powstań, poczynając od konfederacji barskiej, sens wojny z bolszewikami, września 1939, zrywu i czynu solidarnościowego. Rozprawia się również z rosnącym zakłamaniem III RP. Odwołuje się do dawnej i najnowszej historii. Błyskotliwie i z wielką wiedzą (profesor analizował nieznane dotychczas archiwa zachodnie i rosyjskie) dowodzi, jak wielkim zaszczytem, przywilejem i radością jest być Polakiem. Bohaterstwo godne jest chwały, a nie lekceważenia – gani tych, którzy tego nie pojmują. To książka, którą powinien przeczytać każdy mieszkaniec Rzeczypospolitej, a w szczególności – politycy, bowiem prof. Nowak nie tylko objaśnia sens i konieczność patriotyzmu, ale także precyzyjnie tłumaczy istotę i korzenie zagrożeń dla naszego kraju ze strony otaczających nas imperiów oraz ze strony… nas samych. Książka napisana jak zwykle porywająco! Najstarsze teksty pochodzą z okresu po Tragedii Smoleńskiej, a najnowsze, jeszcze ciepłe, z listopada 2014.

Księgarnia Ludzi Myślących

 Wersja do druku

Jan Orawicz - 28.11.14 20:07
Zapewne jest to praca na czasie! A zarazem bardzo doskonała,która
swoją treścią, wielu Polakom otworzy przymknie oczy na los Ojczyzny,
Zarazem los ich samych. A nie jest on wesoły.A tak po prawdzie zagraża
biologicznej egzystencji nas Polaków. A za tym padają wszystkie inne
wartości, stworzone przez dzieje. Jest to gorycz trudna do przełknięcia już
w obecnej fazie jej rozwoju. Posdtaram się nabyć tę bardzo ciekawą książke.

Lubomir - 28.11.14 9:04
Musi niepokoić fakt, że z polskiego krajobrazu znika klasa pracująca. Znika inteligencja pracująca, od projektantów odzieżowej mody - po projektantów statków morskich i powietrznych. Kryminaliści i szemrany półświatek zaczynają pełnić rolę finansowej i umysłowej elity państwa. Wśród takich dewiantów z pewnością nie zrodzą się konstruktorzy polskich statków, kutrów, promów czy polskich samolotów. Jedynie od czasu do czasu możemy oglądać w telewizji, rozsyłane za nimi listy gończe. Polacy nie mogą godzić się na redukcję państwa do pozycji trzeciorzędnej. Do pozycji republiki bananowej czy jabłkowej. Polska znów musi być liczącym się projektantem i producentem przemysłowym.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Sierpnia 1960 roku
W wieku 27 lat zmarł Jimi Hendrix, legendarny gitarzysta.


18 Sierpnia 1898 roku
Urodził się Ludwik Sempoliński, aktor, reżyser, pedagog teatralny (zm. 1981).


Zobacz więcej