Sobota 7 Grudnia 2019r. - 341 dz. roku,  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 27.11.14 - 9:46     Czytano: [1230]

Uległość czy niepodległość


Najnowsze, nieoczekiwane dzieło prof. Andrzeja Nowaka, zbiór jego głębokich refleksji nad losem naszego narodu, to najmilsza niespodzianka dla Polaków na Święta! Najpopularniejszy obecnie pisarz polski, wybitny patriota i uczony, zabiera głos w pobudzonej ostatnimi czasy dyskusji o sensie walki Polaków o niepodległość. Wyjaśnia nie tylko sens, ale i uwarunkowania powstań, poczynając od konfederacji barskiej, sens wojny z bolszewikami, września 1939, zrywu i czynu solidarnościowego. Rozprawia się również z rosnącym zakłamaniem III RP. Odwołuje się do dawnej i najnowszej historii. Błyskotliwie i z wielką wiedzą (profesor analizował nieznane dotychczas archiwa zachodnie i rosyjskie) dowodzi, jak wielkim zaszczytem, przywilejem i radością jest być Polakiem. Bohaterstwo godne jest chwały, a nie lekceważenia – gani tych, którzy tego nie pojmują. To książka, którą powinien przeczytać każdy mieszkaniec Rzeczypospolitej, a w szczególności – politycy, bowiem prof. Nowak nie tylko objaśnia sens i konieczność patriotyzmu, ale także precyzyjnie tłumaczy istotę i korzenie zagrożeń dla naszego kraju ze strony otaczających nas imperiów oraz ze strony… nas samych. Książka napisana jak zwykle porywająco! Najstarsze teksty pochodzą z okresu po Tragedii Smoleńskiej, a najnowsze, jeszcze ciepłe, z listopada 2014.

Księgarnia Ludzi Myślących

 Wersja do druku

Jan Orawicz - 28.11.14 20:07
Zapewne jest to praca na czasie! A zarazem bardzo doskonała,która
swoją treścią, wielu Polakom otworzy przymknie oczy na los Ojczyzny,
Zarazem los ich samych. A nie jest on wesoły.A tak po prawdzie zagraża
biologicznej egzystencji nas Polaków. A za tym padają wszystkie inne
wartości, stworzone przez dzieje. Jest to gorycz trudna do przełknięcia już
w obecnej fazie jej rozwoju. Posdtaram się nabyć tę bardzo ciekawą książke.

Lubomir - 28.11.14 9:04
Musi niepokoić fakt, że z polskiego krajobrazu znika klasa pracująca. Znika inteligencja pracująca, od projektantów odzieżowej mody - po projektantów statków morskich i powietrznych. Kryminaliści i szemrany półświatek zaczynają pełnić rolę finansowej i umysłowej elity państwa. Wśród takich dewiantów z pewnością nie zrodzą się konstruktorzy polskich statków, kutrów, promów czy polskich samolotów. Jedynie od czasu do czasu możemy oglądać w telewizji, rozsyłane za nimi listy gończe. Polacy nie mogą godzić się na redukcję państwa do pozycji trzeciorzędnej. Do pozycji republiki bananowej czy jabłkowej. Polska znów musi być liczącym się projektantem i producentem przemysłowym.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

07 Grudnia 1941 roku
Japończycy przeprowadzili niespodziewany atak na amerykańską bazę wojskową Pearl Harbor na Hawajach.


07 Grudnia 2013 roku
W wieku 113 lat zmarł ostatni uczestnik (ułan) Bitwy Warszawskiej, kpt. Józef Kowalski, był najstarszym żyjącym mężczyzną na świecie


Zobacz więcej