Poniedziałek 6 Lipca 2020r. - 188 dz. roku,  Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 17.04.06 - 09:38     Czytano: [1285]

To się nie uda (2)

Powołana traktatem paryskim Europejska Wspólnota Węgla i Stali, to typowa organizacja handlowa, mająca na celu wzajemne ułatwienia dla państw, wchodzących w jej skład. Organizacja ta, w 1957 roku, przekształciła się Europejską Wspólnotę Gospodarczą. Była to już organizacja polityczna, złożona z bogatych, kapitalistycznych państw. Dalsze znaczące poszerzenie Unii, to wchłonięcie biednych państw centralnej Europy, np. Polski, o wielowiekowej kulturze i państwowości, państw, walczących całe wieki o swoją suwerenność, o ziemię, za którą oddawano życie, o wiarę, na bazie której, powstawała kultura narodowa i tradycja, przekazywana następnym pokoleniom. To przecież zupełnie inne okoliczność jednoczenia, bowiem, zmusza się własne państwo, o konstytucyjnych wręcz tradycjach, do wejścia w struktury organizacji, która nawet nie ma jeszcze konstytucji, w której decyzje podejmuje się w zupełnie nie demokratyczny sposób.

Jakie są szanse na utrzymanie takiej jedności w UE, jaką szczycą się Stany Zjednoczone Ameryki, których obywatele nigdy nie mieli własnego państwa, ani praw, ustanowionych Konstytucją?. Dla nich, powstanie Stanów Zjednoczonych, to szansa na własne państwo, silne gospodarczo i militarnie, silne, przede wszystkim, wspólnym dążeniem całego narodu, dla dobra własnego i całego państwa, dumnego z posiadania wreszcie praw i obowiązków spisanych we własnej, powszechnie szanowanej Konstytucji.

Tego się w Europie skopiować nie da. Nie da się zrezygnować z wielowiekowej tradycji, z tysiącletniej wiary, nie da się narzucić obcej władzy, miłującym wolność, narodom, i nigdy nie będzie zgody na przejmowanie polskiej ziemi przez jej dawnych wrogów. Bo za tę ziemię Polak przelewał krew, za nią walczył także pod Wiedniem i pod Monte Cassino.
Już widoczne są oznaki rozbicia Unii Europejskiej w tym kształcie i na takich kruchych fundamentach.

Dzisiaj, po raz pierwszy w swej historii, jesteśmy świadkami jednoczenia się Europy nie w wyniku podbojów, zbrojnych napadów, agresji, lecz w wyniku ustalonych i powszechnie przyjętych procesów demokratycznych, wolnych i suwerennych narodów. Jeden z twórców Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, prof. Hallstein mówił, że, aby działać na rzecz zjednoczenia Europy, trzeba wierzyć w cuda. Popatrzmy więc, jak wygląda to jednoczenie w naszej Polsce.

Jako się rzekło, to Naród decyduje o wejściu; to Naród, w wyniku demokratycznych procedur, wydaje pełnomocnictwo władzy państwowej do podjęcia, określonych prawem, w tym, tym najwyższym, czyli Konstytucją, działań. Naród też może zadecydować o wyjściu! A więc, zawsze Naród jest decydentem. I słusznie. O mocy Narodu, o jego potencji, bardziej sobie zdają sprawę ci wszyscy, którzy żyją z polityki, niż sami Polacy. Stąd też ogromna presja wszystkich grup politycznych, szczególnie byłych komunistów i dzisiejszych liberałów, którzy, do dnia dzisiejszego, posiadają w swym ręku najpotężniejszą broń, jaką jest, w szczególności, telewizja. Szczególnie telewizja publiczna, która, mimo banalnej rozrywki, nieciekawych programów epatujących drastycznością i rozwiązłością, ewentualnie programów kulturalnych, w których przeważają tematy poprawnie politycznie, ciągle jest oglądana i ma ogromną widownię.

W tych programach, nie ma miejsca na poważną refleksję; nawet w programach publicystycznych, w których wiele wysiłku wkłada się w wywołanie u widza poczucia zagrożenia. Cel jest jeden, jak pisze red. Ewa Polak-Pałkiewicz – takimi ludźmi, wystraszonymi łatwiej jest manipulować. Tacy ludzie przestają myśleć, ulegają zbiorowym emocjom i zniechęcają się do polityki. W programach publicystycznych, wszystkie głębsze myśli, wypowiadane przez niepoprawnych politycznie, są zawsze przerywane. Światłą myśl, komentarz, wygłosić może tylko przedstawiciel lewicy i liberałów. W niektórych programach, widz jest wciągany do aktywnego uczestniczenia, co ma stwarzać wrażenie czynnego uczestnictwa w czyś ważnym, (zapadają jakieś ważne decyzje, sądy), a do tego jeszcze tłumek bezmózgowców na widowni, pod dyktando, klaszcze z zachwytem. W ogóle cała TVP, to atmosfera wielkiej zabawy (nie bawisz się, nie żyjesz-wołają wielkie bilbordy reklamowe na ulicach), której przewodzą prezenterzy, mający za zadanie jeszcze prezentowanie swoich wybrańców, jako doskonałych, w pełni, ludzi, fachowców, ekspertów, najczęściej profesorów, którzy zajmują się jakimiś tajemniczymi sprawami, do których my, zwykli ludzie, nie mamy dostępu, do których nie dorośliśmy.

To wielki świat. Dla nas za wielki, my możemy go tylko podziwiać i dziękować im, że w ogóle są. Oni nam przewodzą prawie z grzeczności, wyświadczają nam łaskę. I my się z tym godzimy, bo jeśli nie oni, to kto? Takim przykładem był tow. Kwaśniewski i jego dwór.

A wszystko to wynika z własnej, niskiej samooceny Polaków. Złe wiadomości nadawane w mediach utrwalają w nas przekonaniu o zacofaniu, braku nowoczesnego wykształcenia, przepaści cywilizacyjnej wobec świata, niezdolności do samo-organizacji i zarządzania własnymi sprawami, a także, wrodzonym złem, jak mordowanie dzieci, napadami na staruszki, czy zboczeniami we własnych rodzinach lub wśród księży. Nie ma więc się czemu dziwić, że ogromna większość Polaków, jak pisze prof. Kukułowicz, czuje się zagrożona. Lęk ten potęguje jeszcze możliwość utraty pracy.

Biorąc wszystko pod uwagę, ludzie na ogół nie zaryzykują działań, a nawet wypowiedzi, które mogłyby skutkować wszelakimi negatywnymi skutkami dla nich i dla ich rodzin. Taka postawa powoduje zanik solidaryzmu i otwarcia na drugiego człowieka, na wspólne dobro. W sytuacji ciągle podsycanego zagrożenia, rozpowszechniają się postawy roszczeniowe, lub też oczekiwanie na coś, lub kogoś, kto te wszystkie, społeczne nieprawości zlikwiduje bez uczestniczenia w nich poszczególnej jednostki. Ci wszyscy ludzie prości, bezradni, oszukani, to w większości ci z nas, którzy liczą na Unię, „bo tam będzie lepiej, bo oni za nas to załatwią”. Także ludzie młodzi, wykształceni a niedoświadczeni, łatwo wierzący propagandzie, którym wmówiono, że Unia da im pracę, że Unia otworzy im świat i umożliwi zarobki kilka razy większe niż w ojczystym kraju.

Całe dziesiątki lat poniewierany Naród polski tragicznie przeżywał poniewieranie Ojczyzny i własnej dumy narodowej. Całe te lata, w większości tzw. elit, zakorzeniono haniebne lizusostwo i służalstwo tym, którzy, dobrze im płacą.
Cóż więc możemy powiedzieć o takich np. publicystach, jak panowie Krzysztof Kłopotowski, czy red. Marcin Król, którzy, na łamach poczytnych dzienników nawoływali do zerwania z tradycją, kulturą i ideą narodową, jako przeszkodą, jako „ojczystym bagnem”. Pan Kłopotowski nawoływał wręcz, byśmy raz wreszcie, uznali niemiecką wyższość nad nami. Jego zdaniem, naród stanowi twór przejściowy, który do tej pory wpychał nas w ślepe zaułki i klęski, a „teraz może stworzyć sobie nową formę, gdy nadarza się wreszcie szansa historyczna.” M. Król natomiast straszył, iż jeśli nie przyjmiemy już dziś wszystkich warunków unijnych komisarzy, „będziemy głównym warchołem w Unii”. Co można powiedzieć o byłym ministrze spraw zagranicznych RP, który, w dyskusji na temat niepodległości państwa, oświadcza: „niewątpliwie, jednak, należy uznać, iż podległość państw, prawu międzynarodowemu, jest zasadniczym elementem ochrony ich suwerenności. Można w związku z tym powiedzieć, iż zgoda na ograniczenie kompetencji naszego państwa (...) prowadzić będzie, w rzeczywistości, do umacniania pozycji międzynarodowej Polski, stanowiącej jeden z wyznaczników suwerenności naszego państwa”!!! Z tej skomplikowanej konstrukcji myślowej wynika porażająca logika, a mianowicie, że jeżeli oddamy dobrowolnie swą suwerenność, to już nikt nam jej nie odbierze. Nie będzie miał już co odebrać.

Zachodzi pytanie: ilu takich anty-Polaków, ilu takich zdradzieckich folksdojczów żyje wśród nas? I dlaczego mają możliwości publikacji swoich wrogich, antynarodowych i obraźliwych poglądów, czyli szerzenia treści wzywających do dobrowolnej utraty niepodległości? Na te pytania, oczywiście nie znajdziemy odpowiedzi, możemy natomiast i powinniśmy pamiętać, by w stosownym czasie, sprawiedliwości stało się zadość i wierzyć, że takich anty-Polaków jest zdecydowana mniejszość

Od 1981 roku, jak mówił biskup Frankowski, nie potrafiliśmy wyzwolić się z różnych form zniewolenia, w które wpędziła nas obłędna filozofia i polityka ateizacji, demoralizacji i zabijania godności Narodu i jego tożsamości. Naród nadal nie może być gospodarzem we własnym domu, ponieważ wszystko, co o tym stanowi, jest odczłowieczone. Przez minione lata III Rzeczypospolitej, do jednego worka wrzucono ofiarę i kata. Przez te lata nie wystawiono rachunku krzywd tym, którzy na to zasłużyli. Przez te lata nie przejęto tzw. publicznej telewizji i pozwolono na wyprzedaż majątku narodowego za psie pieniądze. Złodzieje, rodzimi i obcy, rozgrabiają Polskę, kontrolując całą gospodarkę, całe życie ekonomiczne. Nie wyjaśniono odpowiedzialności za stan wojenny, za zabójstwa polityczne i za wszelkie inne bezprawie. Sprawiedliwość się przedawniła! A przecież, „ze złodziejami się nie dyskutuje, złodziei się wyrzuca tak szybko, jak to jest możliwe”!

Andrzej Ruraż-Lipiński
Cdn.

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

06 Lipca 1950 roku
W Zgorzelcu podpisano układ pomiędzy Polska a NRD, w której uznano granice na Odrze i Nysie Łużyckiej.


06 Lipca 1253 roku
Książę Mendog został koronowany na władcę państwa litewskiego.


Zobacz więcej