Środa 5 Sierpnia 2020r. - 218 dz. roku,  Imieniny: Emila, Karoliny, Kary

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 11.10.14 - 23:36     Czytano: [1329]

Skompromitowani nie grają?

Wydaje się, że gorzej być nie może?
Nie dajmy sobie wcisnąć tego samego bubla po raz drugiPopatrzcie państwo, ile ten biedny Sławek Nowak podobno już się wycierpiał, przecież nie został, ani szefem Polskiej Agencji Kosmicznej, którą specjalnie utworzono w Gdańsku, a nie w stolicy, ani tym bardziej szefem zespołu doradców premier E.Kopacz i jeszcze karzą mu dotrzymywać danego słowa.

Ile się napocił taki Zbigniew Chlebowski, ile się musiał naliczyć po nocach, biedaczysko Jan Vincent Rostowski - były MF, by napompować polski dług zbliżający się do kwoty ok. 1bln zł. Ile łez wylała posłanka B.Sawicka, jak mocno musiała zagryzać zęby, by nie wyjawić opinii publicznej, kto jest tą „pierwszą macherką”, pod osłoną której, miały być „na służbie zdrowia lody kręcone”.

Nie wspominając już o takim „Miro” Drzewieckim, który musi tak długo powstrzymywać się przed sporządzeniem nowych kontraktów menedżerskich dla swoich „chłopaków co robią w sporcie i nie tylko”. Czyż nie żal tych wybitnych osobliwości PO?

Czy nie czas, by wrócili do czynnej, wielkiej polityki? Partia - matka zrozumie, lemingi wybaczą, a media już zapomniały. Przecież w koalicji PO-PSL obowiązuje dziś, w okresie przedwyborczym zasada - wszystkie ręce na pokład. A, ci właśnie ludzie mają nie byle jakie ręce, ręce wielkie jak grabie, ręce łaskawe dla swoich i sitwy.

Skoro tak skompromitowany, jak choćby „Sztukmistrz z Londynu” czyli J.V.Rostowski znalazł tak wygodne i zaszczytne, ministerialne miejsce u boku pani premier E.Kopacz, to czas na historyczne powroty nie mniej utalentowanych. W końcu ta władza gra z Polakami w 3 karty, co najmniej od siedmiu lat.

To przecież ta rządowa koalicja skutecznie wyznaczyła nowe, wielce elastyczne standardy moralności, całkowicie nowe, rzadko spotykane w świecie rozumienie słowa afera czy korupcja. Zastosowała skuteczne, zamienne stosowanie słowa miłość i nienawiść, przekonała tak wielu Polaków, że sukces gospodarczy - „Zielona Wyspa” ma nad Wisłą oznaczać dla przeciętnego Kowalskiego: 2 milionowe bezrobocie, skandalicznie niskie wynagrodzenia - jedne z najniższych w Europie - szaloną drożyznę, długi na pokolenia, a w ostateczności emigrację.

Widocznie wielu naszych rodaków ciągle nie ma jeszcze świadomości, że za każdy odruch zaufania do władzy, za gest dobrej woli polskiego społeczeństwa, spotka go zasłużona kara. Teraz właśnie w ramach nowo wprowadzanej, rządowej ustawy o tzw. Odwróconym Kredycie Hipotecznym będzie można metodą na „odwróconego bankowego wnuczka” pozbawić najbiedniejszych, blisko 700tys. polskich emerytów ich mieszkań na rzecz banków za 200-300zł jałmużny dorzuconej do głodowych emerytur.

A, tych którzy już się zdążyli pobudować często na kredyt we franku szwajcarskim, jeszcze mają jakąś robotę, czy walczą pazurami o utrzymanie własnej firmy z polskim fiskusem, obejmie się „troskliwie” nowym podatkiem katastralnym. Niech no tylko PO, nie daj Boże wygra wybory, natychmiast zniesie się kartę nauczyciela, zwolni trochę pocztowców i listonoszy i zamknie kopalnie w ramach restrukturyzacji górnictwa.

Już wkrótce obecna władza, nawet tym najmłodszym, których nie stać na płyty CD, a którzy chcą ściągnąć trochę muzyki z internetu, fundnie nowy podatek - opłatę od tabletów i smartfonów, które dodatkowo wywindują jeszcze i tak już horendalnie wysokie ceny tych urządzeń w Polsce. Ponieważ UE nie chce płacić polskim producentom rolnym i przedsiębiorcom z branży spożywczej, którzy stracili na rosyjskim embargo, to obecna koalicja PO-PSL wprowadzi opłatę dla rolników, a pośrednio i konsumentów w wysokości 0,2 proc. ceny sprzedawanych produktów. Wszyscy więc zrzucimy się finansowo na pokrycie strat polskich sadowników.

Jak widać objadanie się jabłkami i kapustą nie wystarczy. No i jak tu poważnie traktować MR M. Sawickiego, w końcu z PSL. Niech no tylko PO poczuje wiatr w żaglach, a uwolni się ceny energii elektrycznej czy gazu dla gospodarstw domowych.

MPiPS na nowo sprofiluje prawie 2 miliony bezrobotnych w Polsce i już wkrótce wyjdzie nam statystycznie tak niskie bezrobocie, prawie jak w Niemczech czy Wlk. Brytanii. W miejsce 6-latków pośle się do szkoły już 5-latków, a wiek emerytalny będzie można przecież podnieść spokojnie do 71-lat.

Emeryci będą popierać ZUS czynem i umierać przed terminem. Leczenie ciężko chorych pacjentów MZ B.Arłukowicz może przecież przenieść całkowicie do internetu, co natychmiast znacząco skróci kolejki. Spokojnie będzie można dalej tolerować i przymykać oko na oprocentowanie pożyczek przez duże zagraniczne firmy działające w Polsce, na poziomie blisko 6 tys. proc. rocznie, a najwyżej zlikwiduje się polską spółdzielczość finansową.

Z pewnością zrobi się kolejną 501- wszą nowelizację podatku VAT oczywiście, wyłącznie po to, by ułatwić życie przedsiębiorcom. A, co tam ta władza ma gest, najwyżej po 20-tu minionych już latach zwolnień celno-podatkowych dla włoskiego Fiata, da mu się kolejne 12 lat ulg podatkowych w strefie wolnocłowej.

Na obiecaną w expose pomoc prawną dla ubogich złożą się pijani kierowcy, sprawcy wypadków, bo po 25-latach świetlanych sukcesów gospodarczych budżetu państwa, ciągle na to nie stać. A, na koniec ukaże się nas wszystkich jeszcze tym, byśmy sobie popracowali również w soboty, bo PO przygotowała właśnie projekt ustawy zmieniającej kodeks pracy umożliwiający 6-cio dniowy tydzień pracy.

Sami sobie możemy zgotować ten los i zafundować jeszcze cięższe i coraz bardziej kosztowne życie we własnym kraju, życie niewolników pracujących za miskę zupy. Obyśmy nie przeklinali własnego losu z powodu własnej głupoty, obojętności i zwykłego lenistwa.

Lepiej zawczasu uświadamiać sobie konsekwencje własnego wyboru, bo wtedy możemy usłyszeć, że wiedziały gały co brały. Nie ważne jak pięknie ktoś zachwala nam swój towar, ważne czy wciska nam po raz kolejny ewidentne buble i to za nasze ciężko

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK
Artykuł ukazał się wPolityce

Wersja do druku

Lubomir - 20.10.14 22:23
Wmontowani przez obce wywiady - łgają profesjonalnie, że ich działania najlepiej ocenią wyborcy. Ciekawe jakich to wyborców mają na myśli?. Niemieckich?. A może izraelskch?. Czy rosyjskich?. Rządzenie, to nie figuranctwo, ani nie synekury. W XXI wieku nie potrzebni są ani cesarze, co mają klawe życie, ani maharadżowie - na swoich synekurach. Zarządzanie ma być kolegialne. Kierownicy wybierani mają być na drodze konkursów kwalifikacyjnych a nie na drodze ustawianych pseudowyborów, czy ulicznych przepychanek, zakochanych w sobie narcyzów.

Flame - 18.10.14 17:59
Mnie uczono że w 966 roku Platformy jeszcze nie było, a wtedy właśnie wybuchła epidemia lemingozy. Widać że niektórzy interpretują fakty po swojemu. Coż, wszystko zależy od intertpretacji :((

ANNA - 17.10.14 22:01
Szanowni Państwo Polaków od lat atakuje bardzo niebezpieczny wirus LEMINGOZY. Szczepionki na to nie ma.Leczeniue jest bardzo długie i nie daje w pełni stałych efektów pozytywnych.Jest wiele osób,które z tego wychodzą.Jest ich jednak zbyt mało.Powolny proces leczenia daje jednak duże możliwości dalszego niszczenia Polski przez sitwy złodziei i platformerska mafię.Do tego nie mamyżadnej pewności co do uczciwości wyborów obsługiwanych przez rosyjskie serwery.ZERO OPTYMIZMU dla NADZIEJA UMIERA OSTATNIA!!!

Lubomir - 16.10.14 15:19
Re: Wicek Antypolakom chodzi o dokładnie takie postawy Polaków. Oni nad tym pracują. Prowokatorzy zatrudnieni i opłacani przez niemiecki wywiad i niemieckie fundacje rządowe, bez przerwy prowokują, jak nie wojnę smoleńską, to wojnę kijowską. Clown 'Szwendała' już przecież ględził, że Polska powinna połączyć się z Niemcami, w jedno państwo. Tylko czekać jak i jemu zawieszą Order Niemieckiego Imperatora Karola Wielkiego. Tacy właśnie zawsze budują bramy powitalne dla najeźdźców, by potem brylować na salonach zaborcy. Chyba już czas zamiatać śmieci w ojczyźnie!.

Wicek - 16.10.14 9:33
Oświadczenie płomiennego patrioty.

Uroczyście oświadczam, że w przypadku napaści Rosji (i nie tylko) na Polskę stanę bardzo chętnie jako patriota w DRUGIM szeregu do walki z najeźdźcą! W PIERWSZYM atak na wroga przeprowadzać będą: WAŁĘSA, SEJM, SENAT, RZĄD, PREZYDENT, GENERALICJA, ich świta oraz ich rodziny, komornicy i prokuratorzy czyli ci wszyscy, którzy mają synekury i stołek jako powód, by bronić ojczyzny.
Gdyby ci najwięksi patrioci z jakichś przyczyn nie mogli się stawić na polu walki, to każda informacja skierowana do mnie w sprawie mobilizacji będzie przeze mnie ignorowana! Najpierw zobaczę, czy PIERWSZY szereg stoi, a potem stanę w DRUGIM szeregu na froncie, w przeciwnym wypadku możecie mnie pocałować w odpowiedni organ.

Oświadczam, że nie mam zamiaru nadstawiać łba za: celebrytów, polityków, premierów, prezydentów, urzędników państwowych i ich rodziny. Nie mam najmniejszej ochoty ginąć za komorników, prokuratorów, urzędników państwowych, straż miejską, ABW, CBŚ, CBA, ABC, agentów i inne instytucje reżimowe, skorumpowanych i posłusznych sędziów i ich limuzyny, wille, konta w banku, kochanki.
Nie zamierzam ginąć za płatne autostrady, zrujnowany system ochrony zdrowia, ZUS, policjantów, fotoradary, podsłuchy.

Na pewno nie zginę broniąc majątków Kulczyka, Solorza, właściciela SKOK-ów, prezesów banków. Więc już dzisiaj możecie mnie zamknąć, a wcześniej subtelnie pocałować w 4. litery.

Lubomir - 13.10.14 17:09
Jak to ci złodzieje z Pomorza i okolic pięknie obiecywali. Głosili teorie, że powstaną akcjonariaty pracownicze - w miejsce państwowych zarzadów firm. Pracownicy mieli mieć procentowe udziały, jako współwłaściciele. Niestety, powstały jedynie mafijne folwarki - z niewolniczym systemem pracy, lub nastąpiła całkowita likwidacja i grabież majątku zakładu przemysłowego, przez zdziczałe watahy solidarnych kryminalistów.

Tadeusz Kossakowski - 13.10.14 13:56
Do ,,citisen``Odpowiedz.,,Bog,dajac niektorym rozum,powinien do niego dolaczyc jeszcze instrukcje obslugi``Sz.P.jest rzeczywiscie,godnym podziwu mankamentem ,,demokracji``.Nocne objawienia sa czasami przykrym stanem nawiedzenia.Zycze zdrowka.

MariaN - 13.10.14 10:14
Niestety będą się nadal zdarzali ludzie, którzy będą bronić obrzydliwych złodziei, dopóki nowa władza nie postawi ich przed trybunałem czy sądem. Bezczelność ich nie zna granic. Złodziej będzie popierał złodzieja, bo nie ma innego wyjścia... do czasu. Trzeba wierzyć, mimo wszystko w sprawiedliwość, kiedyś ona nadejdzie, inaczej życie nie ma sensu. Kilkadziesiąt afer udowodnionych i spisanych w białej księdze czeka na rozstrzygnięcie. Wszyscy ci, którzy popierają platformiano-ludowych zdrajców narodu polskiego zasługują na ostracyzm. Dobrze, ze sa media niezależne, gdzie leci prawda o tej hołocie i przypominane są hasła i obietnice ryżego, z których ani jednej nie spełnił. Oszust, oszust i jeszcze raz oszust i do tego jeszcze tchórz. Na miesiąc przed ucieczka do Brukseli jeszcze obiecywał i mamił ludzi, gdy już wiedział, że szykowana ma niezłą posadkę.... wstyd i hańba dla wyborców tego indywiduum

citisen - 13.10.14 0:19
Eh wy bando nienawistników !! Potraficie tylko szczuć na rząd, rząd taki czy inny lecz demokratycznie wybrany. A wy ujadacie i macie wszystkim za złe. Zadowoli was tylko król Jarosławpolskęzbaw rządzący do końca świata. Tylko jak może rządzić człek bez rodziny, bez konta i nie ufający nikomu ?? Jeden taki już był, nazywał się Kim Ir Sen. Tego chcecie co w Korei Północnej ?? Wam nienawiść dawno już rozum odebrała. Jeśli było co odbierać..

Lubomir - 12.10.14 10:00
'Platforma Obywatelska' w Kaliningradzie dopiero to miała wybitne osobistości. Jej wodzem do niedawna był miliarder Michaił Prochorow. Wiadomo, że w Rosji politycy mają mnogo dienieg. Fundacje Adenauera, Eberta i Kruppa są niezwykle hojne, dla robiących im politykę. A platformersi słyną z podkładania się pod Niemców. Jednak zabrakło Gorbaczowa i nie było komu wręczyć gotówki za Nizinę Pruską, tak jak zgarnął ją Gorbi za Brandenburgię, Saksonię i Meklemburgię. Synekurami też nie mogą Niemcy honorować Rosjan. Rosja nie należy do żadnych instytucji tzw europejskich.

Wszystkich komentarzy: (10)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05 Sierpnia 1772 roku
I rozbiór Polski - Podpisanie w Petersburgu trzech traktatów rozbiorowych, ustalających granice zaborów.


05 Sierpnia 2012 roku
W wieku 97 lat zmarł major Ignacy Skowron, ostatni żołnierz z 200. osobowej załogi, która broniła Westerplatte w 1939r.


Zobacz więcej