Środa 5 Sierpnia 2020r. - 218 dz. roku,  Imieniny: Emila, Karoliny, Kary

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 01.10.14 - 19:57     Czytano: [1931]

„Obiecanki cacanki, a głupiemu

radość”


Expose pani premier Kopacz można nazwać staropolskim powiedzonkiem „obiecanki cacanki, a głupiemu radość”. Skala obietnic przebiła obietnice nie tylko Donalda Tuska, ale nawet obietnice Edwarda Gierka.

W dużej mierze jest to kpina ze zdrowego rozsądku ponieważ pani premier naobiecywała tyle, że nie tylko nie starczy 12 miesięcy, ale nawet 12 lat. Pani premier roztoczyła przed nami obraz raju na ziemi. Rząd bowiem ma dać pieniądze, ma pomóc i wspierać przedszkolaków, uczniów, podręczniki, szkoły, studentów, lekarzy, emerytów. W zasadzie wszystkich. Jedynie hodowcy kanarków nie znaleźli się na liście tych, którym polski rząd nie będzie pomagał. Podobno będziemy mieli nowe tramwaje, nowe autobusy, całe autostrady. Problem jednak jest jeden. Na to wszystko nie ma pieniędzy. Emerytom zaproponowano na przyszły rok 36 złotych brutto w ramach rewaloryzacji, czyli niektórzy dostaną po pięć złotych, a inni po 15.

Wszystko ma być oparte na pieniądzach z Unii Europejskiej, na tych 400 miliardach . Tyle tylko, że pani premier zapomniała powiedzieć, że do tej samej Unii, do budżetu unijnego, trzeba będzie oddać 200 miliardów złotych w postaci składek, czyli żadnych 400 miliardów nie będzie, będzie najwyżej 200 miliardów. Owa stabilność finansów publicznych, o których mówił pani premier w swoim exspose, to wystarczy podać liczby.

O tym, jak wygląda ta stabilność wystarczy przypomnieć, że stoi za nią, jak i za expose, stoi sam Jan Vincent Rostowski, sztukmistrz z Londynu, który zadłużył nas na pokolenia. Mamy prawie jeden bilion długu publicznego, mamy 370 miliardów dolarów długu zagranicznego i ponad 800 miliardów złotych długów prywatnych. Właściwie wszystko jest zadłużone; od kopalni, poprzez szpitale, aż kończąc na bankach tak głupio i tanio niegdyś sprzedanych zagranicznym podmiotom. One też mają gigantyczne długi.

Czyżby więc finansowanie tych cudów na kiju, które naobiecywała pani premier będzie się odbywało znowuż poprzez kolejne gigantyczne długi, które – co już dziś widać – będą w jakimś sensie nie do spłacenia. O tym wie dobrze Donald Tusk, który śmiał się pod nosem podczas tego expose, gdy słyszał o tych żłobkach, o gigantycznych pieniądzach w 2016 r., czy w 2020 roku, gdy już śladu nie będzie po rządach Platformy, czy rządach pani Kopacz.

Absolutna lawina obietnic. Można powiedzieć, że w dużej mierze kabaretowe podejście do problemów państwa polskiego, olbrzymich długów. I jeśli jedynym zagrożeniem dla państwa polskiego, na co zwróciła uwagę pani premier, jest to, że premier Kaczyński nie lubi premiera Tuska, no to świadczy to o infantylności i o impotencji intelektualnej tego gabinetu, który obiecuje raj na ziemi w sytuacji, gdy fundamentalne funkcje państwa polskiego nie są wykonywane. Zarówno bezpieczeństwa zewnętrznego, jak i wewnętrznego, wymiaru sprawiedliwości, służby zdrowia.

To expose rozmija się zupełnie z rzeczywistością. To jakaś wyspa utopia, o której pani premier Kopacz mówiła.


Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK
Artykuł ukazał się wPolityce

Wersja do druku

solo - 17.10.14 10:30
Karl May, też nie był w Ameryce. Pisał książki o dzikim zachodzie. Które nie mają z rzeczywistością nic wspólnego. Tyle samo co książka o chodzącym po wodzie. Oraz tego podróżnika z fotela.

Lubomir - 13.10.14 21:01
Re: halny Wcale nie trzeba mieszkać czy przebywać w Szwajcarii, żeby ją znać, czy żeby o niej pisać. Alfred Szklarski, znakomity polski pisarz, specjalizujący się w opisywaniu podróży w najdalsze zakątki świata, wcale nie był podróżnikiem. Dzisiaj świat leży u stóp niemal każdego. Trzeba tylko chęci do oglądania go... via satelita.

solo - 13.10.14 13:55
Proszę Rudy Maniek. Jeszcze jeden przykład. Nic nie ma do powiedzenia ale dokopać zawsze można.

Rudy Maniek - 13.10.14 5:26
Re solo! Za dużo ci się wydaje stad pleciesz to,co pleciesz w postaci
dennych głupstw. Ale w tym to najgorsze,ze ci za to płacą z cieżkiej
polskiej krwawicy! Ale zaręczam tobie,że kiedyś przyjdzie czas na
spłatę tego długu, tu jeszcze na ziemi albo przed Twym Stwórcą!
Wiem,że w Boga nie wierzysz,ponieważ twój poziom myślenia
i obserwacji życia, masz upośledzony przez krasny ateizm. A zatem
czujesz się wyrocznia w takich bardzo ważnych sprawach.Ja ci tego
rozrachunku w zasadzie nie życze,le prawda jest taka,że sobie na to
grubo zasłużyłeś!

Tadeusz Kossakowski - 09.10.14 5:57
Sz.Pan,,solo``
W wypadku ,,uderzenia nozyc``ktore czasami rania...zabieram glos i stanowisko.Podzielam Panskie patriotyzm oraz przywiazanie do Rzeczpospolitej ale prosze miec rowniez wyrozumialosc dla tej rzeszy mlodych a niekiedy starszych ludzi,ktorzy opuscili swoj Kraj,nie dla swojego ,,widzimisie``lecz zostali zmuszeni do czasami poniewierke na obczyznie w szukaniu lepszego bytu dla siebie ,dzieci,rodziny.Powtarza Pan z doza ironii, moje okreslenie ,,nie maja sily``a energie,doswiadczenie oraz umiejetnosc,poswiecaja ,,obcym``.Nie sadzi Pan dlaczego? Poniewaz,,system``nie dal im moznosci sie wykazania na swoim,,podworku``gdzie z pewnoscia oddali by swoje talenty pracy i tworczosc dla budowy Polski oraz wlasnego zycia.
Okreslenie:,,Do emigracji, polityka nie zmusza``....To co do cholery, do czego zmusza? Na Wycieczki ,zwiedzanie cieplych krajow a moze ,,tak najdrozszy skoczymy raz do USA``? oraz ,,Na latwizne``...prawda? Dosyc cynicznie!!!!
Nie musze tlumaczyc ze ,NAROD byl trzymany dlugie lata za ,,Zelazna Kurtyna``pojony bzdurnymi sloganami,oklamywany oraz robiony w ,,TRABE``na modle moskiewskiej wierchuszki w imie przekletej ideologii podgrzewanej przez zatwardzialych BETONOW. Echo tego ,mamy do dzis.Tak wiec nadszedl czas ,ze ci mlodzi emigranci otworzyli wreszcie oczy w upragnionej wolnosci i zrzucili,,kajdany``zniewolenia oraz arogancji systemu.
..Nieudolnosc,agresywnosc ,aroganckosc....Nie wiem w jakim Pan otoczeniu Polakow zyje.Widocznie odpowiada Panu takie towarzystwo.
Sz.Panie! Nie chce wiedziec w jakim wieku jest Pan ale mam wrazenie ze ma Pan pretensje do innych wspolopiniodawcow o swoich nie spelnionych marzeniach ,dokonaniach,zwalajac na karb na,,nie patriotycznych emigrantow``Rozpisalem sie dajac byc moze nie wiele do zrozumienia nie majac zalu do Panu, pozostawiajac go w jego mniemaniu i oceny.Pozdrawiam.

solo - 08.10.14 15:27
Pan Tadeusz Kossakowski - 06.10.14 11:52
Proszę, uderzyć w stół to.......... Nie tylko od 1945 roku. Wydaje mi się że Polska walczy o wolność i suwerenność od 1772 roku. Mimo zdrady Targowicy, kościóła nie poddała się. Mimo czasem beznadziejnej sytuacji, represji. Te 20 lat Polski między wojennej, mimo nie wątpiliwych sukcesów. Nie potrafiło zmienić mentalności, zjednoczyć narodu. Tak też było po 1939 roku. Do emigracji polityka nie zmusza. Większość wyjeżdża bo idą na łatwiznę. Czy się to mam podoba czy nie, większość wyjechała z tego powodu. Poświęcają całą swoją energię i umiejętności dla obcego kraju. Zabierają wykształcenie, zawód i wyjeżdżają. Tu w kraju nie mają siły. Tam mają energi dosyć, na naukę, adaptację, naginanie się itd. Mogę sobie tylko wyobrazić, gdy nauczyli się języka. Jaki obraz Polski i Polaków przedstawili miejscowym. Aby usprawiedliwić swoją nieudolność, emigrację. Przed sobą samym i innymi. Dlatego jest taka ich reakcja, arogancka i agresywna. Z drugiej strony, może to i dobrze że takich „emigrantów” jak Zenon P. lub Marek Ranek i im podobni Polska się pozbyła. Może będzie nam łatwiej. Pozdrawiam.

halny - 07.10.14 23:47
Widac że Lubomir na etaciku całe życie za.....ł a teraz pewnie jeszcze zusik z Polski pobiera. Gdyby prowadził własną firmę i wysyłał wyroby za granicę, to może doznałby łaski różnic kursowych i ćwierkał w innym tonie. Najprościej teoretyzować o walucie narodowej czy o Szwajcarii któręj L. zapewne nawet na wycieczce Glacier Expressem nie oglądał .
Dla prawicy WSZYSTKO co uczyni KAŻDY rząd którego premierem nie jest pomazaniec Jarkacz, jest złe, antypolskie i antynarodowe. Tak im dopomóż Panie Boze . Hospody Pomiłuj

Lubomir - 07.10.14 14:28
Za chwilę euronaganicze zaczną pewnie znów Polaków chóralnie przekonywać - do niemieckiego wynalazku eurozony. A przecież wystarczy przyjrzeć się jak finansowo prosperują mieszkańcy Konfederacji Szwajcarskiej, Królestwa Norwegii, Królestwa Szewcji, czy Królestwa Wielkiej Brytanii, by wyrobić sobie samodzielnie opinię o szkodliwości niemieckiego wynalazku. Waluta narodowa to jeden z atrybutów suwerenności i finansowo-gospodarczej siły.

góral - 07.10.14 10:22
https://www.youtube.com/watch?v=hAUzocyl3TY

Gawor - 06.10.14 15:52
Ta kobieta to marionetka w rękach obcych sił.. Oto człowiek jakich potrzebujemy w naszym kraju jeśli chcemy powstać z kolan.. Piotr Moskwa zapamietajcie to imie i nazwisko bo wkrótce nadjedzie jego czas, a wszyscy bandyci zostana wyrzuceni z naszego kraju.. oto linki warto sie zapoznać:

http://vimeo.com/106048364

http://www.monitor-polski.pl/

Tadeusz Kossakowski - 06.10.14 11:52
Sz.Pan,,Solo``z cytatem z 4.10.14

Z pewnoscia, ze Panski cytat jest doniosly i posiada w sobie duzo patosu co do zdolnosci ,talentu oraz patriotyzmu Polek i Polakow.Z drugiej strony ,inna Panska opinia co do emigrujacych Polakow,jest pewna negatywna ocena do wlasnie owej b.duzej rzeszy owych nieszczesnych ludzi,ze maja i mieli sie stawiac,przeciwko ,,koalicyjnemu rzadowi oraz ich przybocznych partii``gdzie z ,,odwaga i otwarta przylbica``mieli walczyc o swoje prawa do pracy, zycia oraz przywiazania do swojej Patrii jakim jest Polska.Poprostu ci ludzie nie maja juz sily w imie swoich dzieci oraz rodzin aby stawiac czolo owemu zgnilemu ustrojowi a wiec opuszczaja swoj Kraj czasami ze lzami i bezsilnej wscieklosci.Walke o te p/w przywary toczymy juz od 45,gdzie miedzyczasie zginelo tysiace prawdziwych,meznych Polakow, wlasnie w imie patriotyzmu, niepodleglosci,prawa do godnego zycia i pracy.Niestety ,godnosc oraz JESTESTWO naszego NARODU,jest tratowane z roku na rok,poprzez nieudolnosc wrecz falszywa oraz zabojcza forma polityczna ,,betonow``oraz ich oblesnych wasali partyjnych,doprowadzajac mlode prezne i utalentowana generacje Polakow do niechcacej wrecz zmuszanej emigracji w poszukiwaniu pracy oraz jakiejs egzystencji w innych krajach swiata.Na tym blogu ,ktorys z Panow trafnie okreslil,z jakimi problemami, owi mlodzi Polacy ,musza sie borykac na obczyznie:nauka obcego jezyka,aklimatyzacja,poszukiwanie pracy,,,naginanie sie``do obcych mentalnosci oraz srodowiska w ktorym beda zyc.Konczac ,chce Panu podkreslic,ze mentalnosc patriotyczna oraz tesknota za ,,kochanym rodzimym ,,smieciem``-ziemia``jest b.duza ale niestety realia zycia oraz godziwego przezycia sa silniejsze,dodajac moj wlasny cytat:,,Obczyzna ,,DA``ale wielokroc odbierze```.Przekazujac do myslenia z poszanowaniem T.K

Staszek - 06.10.14 2:26
Zenek coś słaby jest w kolorach, to chyba nazywa się daltonizm. Pomylić kolor czerwony z czarnym to gruby błąd.

Zenon P - 05.10.14 21:19
Do "solo" Pan Ranek ma racje w całości! A ty świadomie
pominąłeś rdzeń jego komentarza, mówiący głównej o
przyczynie ucieczki Polaków na obczyznę. Ty czerwony
pasibrzuchu, żerujący na ludzkiej krzywdzie, jeszcze się
masz prawo wymądrzać? Posłuchaj,co mówią ci biedacy
opuszczajacy Polskę z zagłodzonymi dziecmi. Wybywają
w świat za pożyczone, od dobrych sąsiadów pieniądze czy
grosze wysupłane od rodzin. A mówią tak. "Żeby dzisiaj
żyć po ludzku w kraju, należałoby wpierw usunąć amie
czerwonych pasibrzuchów tam na wschód,skąd tu się
przygramolili, na polecenie Stalina i jego przybocznej bandy.
Dzisiaj żeby ich usunąć, musiałaby nastąpić krwawa z nimi
bitwa! A do takiego nieszczęścia nie można doprowadzić,
bo Putin wlazłby nam ze swoja krasna armia do Polski w
obronie tych złoczyńców,co wiele lat szarogęsili się w Polsce.
Tylko pogadaj sobie z tymi odlatującymi w świat biedakami.
Tylko uważaj żebyś na pożegnanie nie dostał w pysk!!
Ale to ci się należy czerwony pachołku!

solo - 05.10.14 19:10
No i czy się nie sprawdza? To co napisałem. Marek Ranek dobry przykład. Ale odpwiem temu Panu. Nie trzeba skakać. Harować w Polsce. W tych krajach, do których wyjeżdżacie obywatele też kiedyś musieli zaczynać od początku. Budować dobrobyt, dobrze funkcjonujące państwo. Pewien procent, też może wyemigrował ale większość została i pracowała dla swojego kraju. Na resztę epitetów nie będę odpowiadał, ponieważ ten emigrant stracił już całkowicie realne podejście do tematu, Polska.

Marek Ranek - 04.10.14 18:48
solo znow przesoliles!!! Co, Polacy z głodu i chłodu maja skakac z pieter
z dziecinami wołajacymi chleba?! Co ty mozesz powiedzieć o emigracji?!
Kto ucieka z glodu na obczyzne,to tam go czeka budowanie zycia od nowa!
A czy ty wiesz,co to znaczy?! Harowka + wbijanie obcego jezyka - czesto
do zmeczonej glowy,bo mowa migowa nie wiele daje? Gwarantuje tobie,ze
nikt by nie uciekał na obczyzne,gdyby nie beznadzieja na jakies ludzkie zycie
we wlasnym kraju. Oczywicie,ze jest taki malutki procent Polakow,ktorzy
mysla,ze obczyzna to Raj. A zatem solo, zanim cos napiszesz to wpierw
pomyl,czy to ma glowe, rece i nogi. A nie będziesz narzekał na to,ze to
medium,do ktorego piszesz jest tobie przykre. Tu na złosliwosci,a
zarazem głupote nie moze być miejsca. Zapewne jesteś jeden z wielu tych,
ktorzy byli i sa w szeregu bylych pacholow Imperium Zla,stad tak ci latwo
wycieka, za pomoca myszki ten ubecki jad. Redakcja Kworum wyraznie sie
lituje nad toba,publikujac twoje ubeckie wypociny.

solo - 04.10.14 17:59
Cytat: „ Nasze społeczeństwo potrzebuje obywateli zdolnych do podejmowania dojrzałych decyzji. Ludzi, którzy nie boją się zadawać krytycznych pytań ze strachu przed rozczarowaniem. Nasze społeczeństwo potrzebuje czujnych jednostek, niezrzekających się własnej odpowiedzialności na rzecz Mesjasza, wodza ani przywódców stada, lecz takich, które chcą i potrafią rozróżniać dobre informacje od złych i podejmować dobre decyzje na podstawie odpowiednich informacji.”
Daniel Domscheit-Berg

Właśnie takich potrzebujemy.

Henryk Siwobrody - 04.10.14 17:07
Jassna sprawa . Dla Prawdziwych Polaków wzorem kobiecości jest mademoiselle P. Idealny wzorzec matki i kochanki. Rubens palce zagryza.

MariaN - 04.10.14 13:03
Jeśli chodzi o tę KOBIETĘ, to w zasadzie trudno o komentarz bez bluzgów. Ale zrobię wszystko, aby takowe nie padły. ..
Nie, nie potrafię tego opisać tak po prostu, - nie da się
No coment... Przeczekać, rozliczyć, przegnać, nie wpuścić, zapomnieć.

happy - 04.10.14 10:59
Mentalnie Polska to żywa skamielina. Coś na wzór najmniejszego państwa świata. Niby samoloty latają, internet jest, telewizja HD3D, furki elektryczne i Pendolina, lecz górą jest wiara w cuda. Że cudem Piendolino bez homologacji ETS2 pojedzie szybciej niż 200km/h, że cudem nie pieprznie w furmankę lub procesję przechodzacą przez tory na klęczkach. Że szaman Bashobora komuś wróci zdrowie, hierarchom cudem wróci wiernych, a tzw. świątynie zapełnią sie ludem bijącym czołem o posadzkę, aż echo będzie sie niosło (od pustych głów ?). Cuda, cuda nad cudamy !! Jak mawiał wierny syn polskiej prawicy Jacek Kurski - ciemny lud to kupi !

Lubomir - 03.10.14 13:10
Polaków interesują inwestycje gospodarcze o znaczeniu strategicznym dla bytu państwa. Inwestycje typu Gazoport Świnoujście i alternatywny dla Cieśniny Pilawskiej Kanał Elbląski. Inwestycje podobne do budowy Portu Północnego, czy budowy portu w Gdyni. Podjudzania na inaczej myślących rodaków, to żaden program gospodarczy. To judaszowskie wytaczanie dział do kolejnej wojny polsko-polskiej. Polska nie potrzebuje zakłamanych atrap i figurantów - do zgarniania państwowej kasy, ale realnych gospodarzy. Ci realni gospodarze powinni zabiegać o powołanie polskiego Instytutu Technologicznego i polskiej Doliny Krzemowej. Polska to nie skansen etnograficzny, ani nie historyczny rezerwat czy muzeum, ale żywy organizm z przyszłością.

Robert - 03.10.14 10:41
Wszystko bardzo pięknie "Inka" - powiedzmy prawie, bo niewiele dajesz z siebie. Natomiast bądź tak łaskaw/a, i nie używaj tego nicku, - to należy do kogoś, kogo, tylko Polacy Kochają.

inka - 02.10.14 20:20
Solo trafił w sedno sprawy !!!

Lubomir - 02.10.14 19:05
Może warto sięgnąć po wiele wyjaśniającą lekturę, np po 'Nieśmiertelność czerwonej elity' Igora Atamanienko?. Sporo w niej faktów o sposobie pracy tajnych służb. Nam wmawia się, że istnieje świat idealny, świat bez rezydentur obcych wywiadów. A to tylko teoria. Praktyka pokazuje coś całkiem odwrotnego. Rezydentury działają, tyle, że najczęściej pod przykrywką ambasad. Np w powyższej lekturze można przeczytać, że organizacja 'samobójstw' to jedna z metod pracy wschodnich służb. Jednak po 'zbiorowym samobójstwie' grupy z Zwickau {podejrzanej o związki z niemieckim rządem}, można przypuszczać, że BND także posiada 'pion egzekucyjny'. Niemieckie wpływy w Polsce są obecnie dominujące. To pewnie i niemiecka ambasada aż kipi od agentów. W Korpusie Bundeswehry w Szczecinie, też pewnie nie brakuje następców Abwehry. Lobbyści niemieccy w Polsce, też cieszą się protekcją Berlina. Są tacy niby to trendy. Nie leniniści, ale marksiści. To takie trochę - nie kijem, ale batem. Taka wolność po niemiecku, czyli po polsku i europejsku - niewola. Nieśmiała dyskusja wokół Polski jako Drugich Niemiec, została publicznie przetestowana m.in. przez Wałęsę. Teraz widać będzie kontynuacja, jako niby taka przeciwwaga - dla pozytywnych relacji z Rosją , Europą i Ameryką.

solo - 02.10.14 15:22
Shmul Wasserstein - 02.10.14 10:34 "Poziom polskiej emigracji osiągnął rekord w historii." Zastanówmy się dlaczego jest taki wysoki poziom tej emigracji. Co można o takim narodzie pomyśleć, który zostawia swój kraj i ucieka na gotowe, za granice. Dlaczego obywatele tego kraju nie chcą, nie próbują nic zmienć? Z pokorą przyjmują role niewolników we własnym kraju. Oraz Europie. Emigracja, pokrzykuje z daleka, grozi palcem, robi za bohatera na odległość. Rzucając propozycje, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Polacy skaczą sobie do gardła, poniżą innych obywateli Polski. Podobnie Polscy politycy, uznali że najlepiej ośmieszyć przeciwnika. Takim narodem łatwiej manipulować. Na tym forum bardzo często jest to praktykowane. Nie starą się szukać dialogu. Aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swojego kraju. Tu na tej stronie jest cenzura jak za PRL. Nie dopuszcza się wypowiedzi inaczej widzących pewne sprawy. Tak się nie buduje wspólnoty. Komu na tym zależy aby tak było? Kto w tym interes? Napewno nie przyjaciel Polaków, Polski. Właśnie takich najczęściej można spotkać na emigracji.

Shmochel von Strupp - 02.10.14 15:04
Jest jedna prawidłowość. Kopacz swego czasu została wyznaczona na marszałka Sejmu. Ta nominacja dała do zrozumienia i i potwierdziła tylko, że służby wyznaczają głównych aktorów rządu PO.
Jakby na potwierdzenie ww. słów jest obecna nominacja Radka Sikorskiego na stanowisko marszałka Sejmu, czyli sztafeta agentury na tym stanowisku.
Radek Sikorski już wielokrotnie dawał dowody współpracy z agenturą nawet obcą (brytyjskie MI5).
Obcy agenci (polscy funkcjonariusze państwowi) również dają dowody agenturalnego zaangażowania.
Prześmiewca, opluwacz patriotów i kościoła, ignorant Stefan Niesiołowski został niedawno odznaczony w zupełnym zaciszu przed opinią publiczną niemieckim , wysokim odznaczeniem za zasługi dla Bundeswehry.

Czy ktoś z państwa widział te zasługi dla Bundeswehry?
Niemcy nigdy nie nagradzają polskich patriotów. Jeżeli to zrobili to dla "swojego" człowieka w Sejmie AD 2014 wzorem posłów zdrajców z XVIII w.
w czasie rozbiorów, którym Niemcy i Rosja płaciły jurgielt (łapówki).
Nieomylny to znak, że pozbawianie Polski suwerenności i niepodległości jest terminowo bliższe niż dalsze.

Pytanie: jak to dzieje się, że tacy ludzie są wybierani do Sejmu?
Prawdopodobnie w komisjach wyborczych siedzą sami tajniacy sterujący poprawnością oddanych głosów na kartkach do głosowania.

Przykre, ale chyba prawdziwe.

Tadeusz Kossakowski - 02.10.14 12:41
Sz.Pan Szmul Wasserstein!

Panski komentarz-stwierdzenie,raczej posiada duza doze skrytej ironii:,,I co Wy na to Polacy? Trzymaja Was za gardlo az grdyka boli``,ktore uwazam owa ironie nie na miejscu oraz niejednoznaczny wyrzut w stosunku do spoleczenstwa polskiego o jego polozeniu.
Sadzac po poprawnym pismie j.polskiego,ocenia Pan raczej owa sytuacje z punktu widzenia Antypodow poza granicami Polski,jakby nie wiedzial,jakie stosunki polityczne panuja w Polsce od 1945 r.oraz kto owy obraz polityczny sprowadzil i wprowadzil do Polski,ostroznie przypuszczajac,ze ma Pan odrobine satysfakcji,ze takowy stan nadal istnieje.
Wymagalbym raczej od Sz.Pana, pewnej inwencji czy porady aby zmienic strukture ksztalt dzisiejszego zycia Polakow oraz rozwoju Polski.
Panskie stwierdzenia sa raczej powielane o ktorych doskonale wiemy nie od dzisiaj oraz wiemy ,jakie sily na terenie Kraju oraz poza,doprowadzily i doprowadzaja nadal do formy niwelacji oraz destrukcji,wszelkich dziedzin gospodarki narodowej,pradow kulturalnych, dziedzictwa a przedewszystkim POLSKOSCI.Mam nadzieje ze nie obrazilem Pana moja ocena w stosunku do jego komentarza konczac cytatem:,,Mozna oszukiwac wielu ludzi jakis czas a niektorych ludzi caly czas ale nie mozna oszukiwac caly czas NARODU``.Z powazaniem.

Dziunia - 02.10.14 11:18
Panie Shmul Wasserstein, poniżej cytat z artykułu red. Michalkiewicza potwierdzający pański komentarz.

"...W tej sytuacji lepiej rozumiemy przyczyny, dla których ministrem spraw wewnętrznych w rządzie pani Ewy Kopacz została pani Teresa Piotrowska, która natychmiast zrzekła się wszelkiej kontroli nad bezpieczniakami. Czyż nie dlatego właśnie została ministrem? Zatem nie dziwi nas objawione przez panią Ewę Kopacz pragnienie zapewnienia bezpieczeństwa w każdym polskim domu. Któż lepiej zapewni bezpieczeństwo, niż bezpieczniak?

Zatem tylko patrzeć, jak w każdym polskim domu pojawi się jeśli już nie bezpieczniak, to przynajmniej tajny współpracownik - bo na spełnienie tej obietnicy możemy liczyć, natomiast na spełnienie innych obietnic - już niekoniecznie. To zresztą nie jest takie złe, bo gdyby Umiłowani Przywódcy spełniali wszystkie obietnice, jakie składają podczas umizgiwania się do opinii publicznej przed wyborami, to nasz nieszczęśliwy kraj już dawno by się rozleciał...."

Cytując red. Michalkiewicza można stwierdzić jednoznacznie, "że punkt ciężkości władzy w Polsce sytuuje się poza konstytucyjnymi organami państwa".
Jaki wynika z tego wniosek? Prawo i konstytucja ich nie obowiązuje.
O zgrozo!!! Ilu tych Corleone rządzi Polską?
Prawdziwa Platforma Oszustów (PO).

Oni rządzą Polską jak mafijne gangi.

Inka - 02.10.14 10:49
Shmul ma rację - jesteś niewolnikiem we własnym kraju. A może Shmul pokusi się o podanie daty od kiedy tak się dzieje ?

Shmul Wasserstein - 02.10.14 10:34
Służby specjalne i jej funkcjonariusze w postaci Kopacz muszą składać ogłupionemu narodowi deklaracje i obietnice bez pokrycia. To, że Kopacz współpracuje ze służbami specjalnymi i została wyznaczona i "pomazana" przez te służby wiadomo jest od dawna. W tej materii niewiele się zmieniło. Zarządcy niewolników III RP stosują zasadę "dziel i rządź" oraz inną "raz zdobytej władzy nie oddaje się". Uzurpatorskie tajniactwo już ogłosiło swoim poddanym, że jest to rząd na 5 lat. Z tego wniosek, że wybory zostaną na pewno zmanipulowane przez komisje wyborcze i PKB, w których aż roi się od ludzi bezpieki i TW (tajnych współpracowników).

I co wy na to Polacy? Trzymają Was za gardło aż grdyka boli.
Nawet nie słychać pojękiwania. Ofiary zostały jakby znieczulone wszechobecną propagandą sukcesu (zielona wyspa) i oddziaływaniem marksismu kulturowego ala Gramcsi, młócącego szare komórki aż iskry lecą.
Tak właśnie zachowuje się naród zniewolony typu homosovieticus.

Jesteś niewolnikiem i parobkiem we własnym kraju, rozumiesz to?
Poziom polskiej emigracji osiągnął rekord w historii.
I oto zarządcom polskich niewolników chodzi.

Tadeusz Kossakowski - 01.10.14 21:35
Expose, owej pani ,,gubernator``-premier,obiecujaca ,,cudu``gospodarczego nad Wisla,okreslilbym tak:

,,Najwspanialsi ludzie,zawsze sa najskromniejsi.
Jedynie glupcy i ubodzy duchem,czuja potrzebe mowienia
o sobie oraz dokonaniach,zeby urosnac we wlasnych
oczach``

Lubomir - 01.10.14 20:38
Kukły się zmieniają, problemy zostają. Szczekać potrafi każdy pies i każda suka. Do myślenia potrzeba talentu i pracy. A o to coraz trudniej. Nie tylko Polska, ale cała Europa znajduje się w stanie rozkładu. W kolebce cywilizacji europejskiej we Włoszech, bezrobocie wśród młodzieży wynosi 44 procent. Tylko w ciągu ostatnich siedmiu lat, na Półwyspie Apenińskim zlikwidowano milion stanowisk pracy. Widzący słabość Europy islam, staje się coraz bardziej agresywny. Przy zapadaniu się fundamentów moralnych i ekonomicznych kontynentu europejskiego, muzułmanie coraz głośniej przypominają, że oni przez 700 lat byli już w Portugalii, Hiszpaniii, Francji i we Włoszech. Sześćdziesiąt procent populacji Rosji, to także mniej lub bardziej gorliwi wyznawcy Koranu. Czy Polska znajdzie się na celowniku islamistów?. Być może, za udział w wojnie irackiej i afgańskiej, zostaniemy uznani za wroga większego niż Izrael. A przecież my nie powinniśmy szukać wrogów po całym świecie. I chyba dlatego powinniśmy poprzestać na dopingowaniu do burzenia Muru Berlińskiego. Mur Kremlowski, Brama Borowicka i Spasska, niech sobie stoją. Mamy wrogów daleko, to przynajmniej nie szukajmy ich w pobliżu. Traktujmy Rosję jako przedmurze chrześcijaństwa. Przekażmy Rosji ten nasz odwieczny przywilej. Rosja chce rozbudować Królewski Gród nad Pregołą na rosyjską Gdynię. My ruszmy także z budownictwem pokojowym - budujmy polskie Zagłębie Elektroniczne, polską Dolinę Krzemową. Przekopujmy kanał w miejsce Cieśniny Pilawskiej i rozwijajmy królewski port Elbląg. Czasy są jak zwykle ciekawe. I jak zwykle...'żniwo wielkie, ale robotników mało'. A ci co są, spotykają się jedynie z pogardą. Bo przecież nastała moda na mafijnych i feudalnych oligarchów.

Wszystkich komentarzy: (31)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05 Sierpnia 1772 roku
I rozbiór Polski - Podpisanie w Petersburgu trzech traktatów rozbiorowych, ustalających granice zaborów.


05 Sierpnia 1944 roku
5 d. Powst. Warszaw.: Baon "Zośka" zdobywa "Gęsiówkę", uwalniając 348 Żydów. Niemcy mordują w Szpitalu św. Łazarza ok. 1000 osób


Zobacz więcej