Środa 25 Listopada 2020r. - 330 dz. roku,  Imieniny: Elżbiety, Katarzyny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.09.14 - 10:54     Czytano: [1782]

Siatkarska wojna


Fantastyczne zwycięstwo Polaków nad Rosjanami. W łódzkiej Atlas Arenie nasi siatkarze rozgromili rywali 3:2, awansowali do półfinału mistrzostw świata i zajęli pierwsze miejsce w grupie.

W pierwszym secie Polacy zagrali bardzo uważnie. Mocne zagrywki, precyzyjne ataki i świetna gra blokiem pozwoliły naszym siatkarzom odskoczyć rywalom i utrzymać kilkupunktową przewagę do końca seta, który zakończył się wynikiem 25:22.

Drugi set również rozpoczął się po myśli Polaków. Potem jednak Rosjanie odrobili dużą stratę i wyrównali na 15:15, żeby na chwilę objąć prowadzenie - głównie przez lepszą grę w obronie oraz kłopoty naszych siatkarzy z odbiorem zagrywki. Na szczęście nie trwało to długo. Polacy odzyskali inicjatywę i zakończyli tego seta 25:22.

Już wtedy na trybunach wybuchła euforia, publiczność skandowała „dziękujemy”, bo wygrywając drugiego seta polska reprezentacja zapewniła sobie awans do pierwszej czwórki mistrzostw świata.

Niezwykłą skutecznością imponował Mariusz Wlazły. Tylko w pierwszych dwóch setach zdobył aż 17 punktów.

Na początku trzeciego seta u Polaków widoczne było rozprężenie i to ich zgubiło. Po kilku wybronionych przez polskich siatkarzy piłkach setowych rywale dopięli swego i pokonali naszych siatkarzy 25:21.

W czwartym secie niemający już nic do stracenie Rosjanie grali pewnie, skutecznie i znów udało im się odskoczyć naszym siatkarzom. W połowie seta Polacy ostudzili gorące głowy rosyjskich zawodników, zdobyli 18. punkt i wyszli na prowadzenie. Niestety po zaciętej walce tego seta również wygrali goście 25:22.

W tie-breaku Polacy byli nie do powstrzymania i nikt już nie mógł mieć wątpliwości, kto jest lepszy. Prowadzili od samego początku, wygrali ostatniego seta 15:11 i całe spotkanie 3:2.
To był piękny mecz - prawdziwa siatkarska wojna, prawdziwe siatkarskie święto! Rywalami Polaków w półfinale będą Niemcy.


wPolityce

Wersja do druku

Lubomir - 22.09.14 20:24
Cudowni polscy siatkarze zdobyli to, co jest marzeniem wszystkich - mistrzostwo świata. Mistrzostwa rozgrywane w Polsce obnażyły wiele mechanizmów. Pomijając zawłaszczenie nośników informacji wizualnej - przez takiego czy innego oprycha czy gangstera. W Polsce obok likwidacji szkolnych kół sportowych {i popularnej na nich siatkówki}, doprowadzono do ruiny i likwidacji wiele klubów piłki siatkowej. Wszystko rzekomo z powodów finasowych. Ludowa rzeczywistość jakoś radziła sobie z tym. Ta kapitalistyczna dziwnie - nie potrafi. Francuski trener Antiga zmontował zespół złożony z ludzi utalentowanych, ambitnych i będących w znakomitej formie, a nie zespół złożony z weteranów, pociotków i kolesiów. Taki system potrzebny jest w każdej dziedzinie działalności Polaków. To jest autentyczna odnowa, na jaką oczekuje cała Polska. Polska potrzebuje powszechnego dostępu dzieci i młodzieży do sportu. Nie będzie nowych elit sportowych, bez tego powszechnego dostępu. Trener Antiga zapisuje się złotymi zgłoskami w historii polskiego sportu, niczym francuski generał Weygand - w historii powszechnej Polski.

MariaN - 21.09.14 13:48
Wczoraj nasi siatkarze pokonali kolejnego przeciwnika na drodze do złota, tym razem Niemcy. Tak się złożyło, że Polska rozgromiła i puściła w skarpetach dwóch odwiecznych swoich rywali. To cieszy. Nie cieszy natomiast to, że tych jakże emocjonujących spotkań nie transmitowała telewizja w odkrytym kanale. To draństwo, żeby zakodować takie Mistrzostwa i to organizowane w Polsce.
Teraz gdy nasi grają o złoto z Brazylią łaskawie TV Polsat pokaże normalnie, ale na pasku leci informacja, że to na zyczenie prezydenta Komoruskiego..... Ale wazeliniarstwo.
Wierzę, że Polska wygra i to do jaja

Lubomir - 21.09.14 13:33
Federacja Rosjan, podobnie jak Federacja Niemców musi obawiać się dynamiki Polaków. Polscy siatkarze udowodnili, że Polacy nie koniecznie chcą spoczywać na raz zdobytych laurach, ale chcą sięgać po coraz nowe laury. Rzeczypospolita górą!. To wręcz Polska Konfederacja!.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

25 Listopada 1990 roku
Odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Do drugiej tury przeszli Lech Wałęsa i Stanisław Tymiński.


25 Listopada 1909 roku
Zmarł Cyprian Godebski, polski rzeźbiarz, autor pomnika Adama Mickiewicza w Warszawie (ur. 1835)


Zobacz więcej