Czwartek 23 Stycznia 2020r. - 23 dz. roku,  Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 05.08.14 - 11:29     Czytano: [1592]

Kalendarz Powstańczy 2014/2015

"POLSKIE ZRYWY NIEPODLEGŁOŚCIOWE”W związku z 70. rocznicą Powstania Warszawskiego Wydawnictwo 2 Kolory przygotowało kalendarz szkolny od września 2014 r. do grudnia 2015 r. - "Polskie zrywy niepodległościowe" - pierwszy taki kalendarz na rynku wydawniczym. Wydawca dołożył starań żeby tegoroczny kalendarz był przynajmniej tak samo dobry jak kalendarz "Chwała Bohaterom".

Każda z 16 kart kalendarza poświęcona jest innemu powstaniu, czy też społecznemu zrywowi, dzięki którym Polska wciąż jest na mapie świata. Duch narodu nie poddał się ani zaborom, ani totalitarnym wojnom, czy wreszcie terrorowi komunistycznemu. Z pieśnią na ustach polscy żołnierze szli do boju, nawet kiedy walka była z góry przegrana. Kalendarz ilustrowany jest bogato ikonografią, dokumentującą okresy historyczne, obok dzieł wybitnych malarzy polskich (Matejko, Kossak, Grottger, Malczewski) znajdują się piękne zdjęcia, odnoszące się do historii najnowszej. Kalendarium poświęcone jest powstaniom i zrywom niepodległościowym. Tło historyczne wzbogacone jest o pieśni i poezję, powstałe na okoliczność wydarzeń historycznych. Stąd obok Słowackiego, Asnyka, Wybickiego, teksty Józefa Szczepańskiego "Ziutka", J. Narbutta oraz anonimowe. Ten unikalny kalendarz, powstał aby opowiedzieć i trwale wpisać w pamięć narodu tradycję polskiej, nieprzerwanej walki o niepodległość.

Kalendarz można nabyć m.in. na stronie Wydawnictwa 2 KOLORY


Wersja do druku

MariaN - 07.08.14 22:42
Gratulacje dla wydawnictwa, trzeba cały czas edukować i to w różny sposób, szczególnie teraz, gdy euroentuzjaści uważają, że patriotyzm to przeżytek. To już drugi tak wspaniały kalendarz, pierwszy o żołnierzach niezłomnych równie ciekawy. Takie dzieła powinny trafiać pod strzechy każdego polskiego domu.

Jan Orawicz - 07.08.14 17:16
Piękna praca historyczna!! Kto ma swoją Ojczyznę w sercu, tego
serdecznie zachęcam do nabycia tego, doskonale opracowanego Kalendarza,
naszych wzlotów o wolność Ojczyzny. Do nabywania tej wspaniałej pracy
historycznej, zachęcam młodzież kochającą Polskę i Jej niezwykłą historię.
Serdecznie pozdrawiam!

Lubomir - 07.08.14 14:28
W przeszłości takie wielkie wydarzenia z historii Polski były przypominane przez Pocztę Polską i Polską Mennicę. Chyba warto wrócić do tej tradycji, zanim wypiorą nas z niej specjaliści z Deutsche Post i twierdzy euro - Frankfurt an der Men. Do Powstania Styczniowego chętnie przyznają się Litwini i Białorusini. Może i to warto byłby utrwalić w jakiś sposób?.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Stycznia 1889 roku
Zmarł Ignacy Domeyko, polski geolog, badacz Ameryki Południowej (ur. 1802)


23 Stycznia 2004 roku
Zmarł Zdzisław Ambroziak, polski siatkarz, dziennikarz i publicysta (ur. 1944)


Zobacz więcej