Środa 29 Stycznia 2020r. - 29 dz. roku,  Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 01.08.14 - 22:05     Czytano: [1031]

Dział: WPiS

Nowy 7 numer WPiS już do nabycia


W bieżącym numerze:

Zamieniacie Polskę w kamieni kupę – wystąpienia posła Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Szczerskiego podczas sejmowych debat nad odwołaniem rządu Donalda Tuska.

To „Solidarność” jest przykładem prawdziwej demokracji – relacja Adama Sosnowskiego z Walnego Zebrania Delegatów NSZZ „Solidarność” Regionu Małopolskiego, na którym wybrano nowe władze Regionu na kolejną kadencję.

W sytuacji zagrożenia kościół się nie zawaha – Leszek Sosnowski rozmawia z metropolitą wrocławskim abp. Józefem Kupnym o ideologii gender, katolickich mediach, potrzebie nowej ewangelizacji oraz zaangażowaniu Kościoła w życie publiczne.

Wymarsz polskich oddziałów strzeleckich na wojnę o niepodległość – dr Marek Piotr Deszczyński przypomina okoliczności historycznego wymarszu 1. Kompanii Kadrowej. Sto lat temu z krakowskich Oleandrów do walki o wolną Polskę wyruszyła grupa przepełnionych ideami młodych ludzi. Tak rozpoczęła się legionowa epopeja.

Przygotowano podstępny zamach na Jarosława Kaczyńskiego – o wyzwaniach stojących przed Prawem i Sprawiedliwością, prawdziwych intencjach kryjących się za działaniami Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina oraz drogach wiodących do zdecydowanego politycznego zwycięstwa PiS pisze w Felietonie politycznym Leszek Sosnowski.

„Dzieje Polski” księga wiedzy i mądrości – głosy polskich biskupów o najnowszej książce prof. Andrzeja Nowaka wydanej przez Białego Kruka.

„Polskość jest przywilejem; nie jest ona dana każdemu” – druga część rozmowy Leszka Sosnowskiego z prof. Andrzejem Nowakiem o początkach państwa polskiego na kanwie nowej książki tego wybitnego historyka zatytułowanej „Dzieje Polski”.

„Wielka sztuka i wielki narodowy dorobek polskiej tradycji i kultury” – rozmowa Jolanty Sosnowskiej z fotografikiem Adamem Bujakiem o jego miłości do Krakowa, ulubionych krakowskich miejscach i pracy nad najnowszym albumem o podwawelskim grodzie zatytułowanym „Tysiącletni Kraków”.

● Przegląd najnowszych i najciekawszych wiadomości z mediów całego świata w kolejnym odcinku Świato-podglądu.

Trzeba zmienić sędziów na tym boisku – mówi prof. Krzysztof Szczerski w rozmowie z Leszkiem Sosnowskim o integrowaniu prawicy, nadchodzących wyborach i spodziewanym końcu rządów koalicji PO-PSL.

● Jak Bociany kradną prąd, dlaczego odlatują na zimę do ciepłych krajów i z jakiego powodu nie lubią latać nad morzem w rozmowie z Jolantą Lenard ujawniają autorzy albumu „Mazury. Między niebem a wodą” – fotografik przyrody Waldemar Bzura i biolog dr Jerzy Kruszelnicki z Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Trzeba było przeżyć pięć lat terroru, by wiedzieć, jak bardzo czekaliśmy na tę chwilę odwetu – w 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przedstawiamy sylwetkę jednej z jego uczestniczek, 90-letniej Marii Bińkowskiej ps. „Mada”.

U świętego Proboszcza z Ars najpiękniej jest latem – walory krajobrazowe, historyczne i religijne francuskiego regionu Rodan-Alpy, w tym także Ars – miejsca życia, kapłańskiej posługi i śmierci patrona proboszczów św. Jana Marii Vianneya – opisuje Jolanta Sosnowska.

● Piotr Witt z korespondencji z Paryża odpowiada na pytanie Czy należy bać się Mariny Le Pen. Wyjaśnia też, dlaczego Francuzi, którzy jeszcze niedawno wybrali na prezydenta socjalistę Françoisa Hollanda, w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego gremialnie zagłosowali na prawicowy Front Narodowy.

Może uratujesz jedno życie? – rozmowa z Lią Mills, 17-letnią działaczką pro-life z Kanady, założycielką organizacji „True Choice”, o jej aktywności na polu obrony życia i odwadze do występowania przeciw aborcji.

Żywy pomnik św. Jana Pawła II – reportaż z powstającego w Inwałdzie niezwykłego Ogrodu Jana Pawła II, w którym drzewa, krzewy i kwiaty utworzą wizerunek Ojca Świętego i dwóch bliskich mu świątyń: bazylik wadowickiej i watykańskiej.

A prócz tego jak zawsze krzyżówka z nagrodami, liczne nowości i promocje książkowe (w tym pozycje związane z 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego) oraz rabaty dla czytelników.

WPiS

 Wersja do druku

Jan Orawicz - 03.08.14 4:09
Czy WPIS można nabywać w Chicago i dookolnych jego miastach?
Za informację dziękuję!

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29 Stycznia 1829 roku
Został utworzony Bank Polski Królestwa Polskiego


29 Stycznia 1919 roku
Roman Dmowski - przew. PKN przedstawił w Paryżu polskie postulaty odnośnie granicy polskiej po I wojnie światowej


Zobacz więcej