Sobota 14 Grudnia 2019r. - 348 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.07.14 - 16:40     Czytano: [1902]

Dział: Nasze zdrowie

Niepowtarzalna godność

osoby ludzkiejOświadczenie Caritas Polska w sprawie aktualnych działań i dyskusji w wymiarze publicznym dotyczących osoby ludzkiej oraz świadczeń medycznych na jej rzecz


OŚWIADCZENIE


Caritas od 25 lat posługuje chorym, niepełnosprawnym, dzieciom i terminalnie chorym. Caritas Polska z niepokojem obserwuje toczącą się w kraju dyskusję oraz podejmowane decyzje w sferze realizacji praw do ochrony i opieki nad ludźmi chorymi, niezależnie od ich wieku i stanu rozwojowego.

Caritas w Polsce to instytucje bardzo dobrze rozpoznawalne i cieszące się zaufaniem w społeczeństwie, przede wszystkim dzięki realizacji misji niesienia pomocy potrzebującym bez względu na ich wyznanie, rasę i narodowość. Jedną z form pomocy są Stacje Opieki Caritas, które świadczą pomoc przewlekle chorym, niepełnosprawnym, starszym. Praca ta ma charakter wielowymiarowy, obejmując nie tylko świadczenia medyczne, ale też wsparcie społeczne i duchowe. Ta działalność cieszy się szacunkiem nie tylko chorych, ale też lokalnych społeczności oraz władz, które wielokrotnie publicznie dawały temu wyraz.

Z ogromną troską traktujemy próby ograniczania wolności sumienia czy ośmieszania osób i działań, promujących ogólnoludzkie wartości na czele z prawem do życia i jego ochrony. Jako ważną i pilną sprawę widzimy potrzebę bardziej efektywnego wykorzystania funduszy i nakładów na działalność medyczno-opiekuńczą i ochrony zdrowia.

Zwracamy się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, mediów oraz władz o tworzenie klimatu wzajemnego szacunku w dyskusji, z uwagi na niepowtarzalną godność osoby ludzkiej niezależnie od jakości jej życia, uwzględniając zarówno dobro każdego człowieka, jak i całego społeczeństwa.

Z wyrazami szacunku
Ks. Marian Subocz
Dyrektor Caritas Polska

Wersja do druku

Lubomir - 04.07.14 23:10
'Caritas Polska' jeszcze się broni. Jeszcze symbolizuje ją Chrystusowy krzyż. Polskie 'Pogotowie Ratunkowe' najwyraźniej już skapitulowało przed masonami, satanistami i innymi poganami. Na polskich karetkach pogotowia nie ma już krzyży, są natomiast symbole pogańskiego bożka Eskulapa. Chyba na wniosek rzymskiej masonerii. Tam gdzie są Boży ludzie, tam w pobliżu czai się najwyraźniej szatan.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Grudnia 1658 roku
Polska kawaleria pod wodzą Czarnieckiego przeprawiła się przez cieśninę morską w Danii.


14 Grudnia 1989 roku
Zmarł Andriej Sacharow, rosyjski fizyk, dysydent (ur. 1921)


Zobacz więcej