Niedziela 18 Sierpnia 2019r. - 230 dz. roku,  Imieniny: Bogusława, Bronisława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 05.06.14 - 19:33     Czytano: [2041]

Dział: Nasze zdrowie

Eutanazja po belgijsku

W Belgii co miesiąc w wyniku eutanazji ginie 150 osób!


Gwałtownie rośnie liczba eutanazji w Belgii. Codziennie dokonuje się w tym kraju 5 osób. Co więcej niemal w 1/3 przypadków eutanazji dokonuje się bez zgody „pacjenta”. Amerykański bioetyk Wesley J. Smith twierdzi, że jest to jaskrawy dowód na istnienie zjawiska, które można określić jako cywilizacja śmierci.

Liczba eutanazji przeprowadzanych w Belgii wzrosła w ubiegłym roku o 27 proc. W 2013 r. dokonano 1816 eutanazji. Tymczasem w 2012 było ich 1432. Oznacza to wzrost o 26,8 proc.

Wbrew twierdzeniom postępowców eutanazji są poddawani nie tylko ciężko chorzy. Zabijani są także starsi, osoby z zaburzeniami psychiatrycznymi czy np. „zdesperowani transseksualiści”. Co więcej, liczne przypadki eutanazji są dokonywane bez zgody pacjenta. Dowodzą tego dane Canadian Medical Association. Zgodnie z nimi aż w 32 proc. przypadków eutanazji dokonano bez zgody pacjenta. O panującej w Belgii kulturze śmierci świadczą też inne statystyki. Zgodnie z nimi co czwarty pacjent, który ulega odwodnieniu, jest w ten sposób zabijany wbrew jego woli.

W lutym 2014 r. belgijski parlament zezwolił na eutanazję śmiertelnie chorych dzieci. Belgia stała się pierwszym krajem świata z tak "liberalnym" prawem. W Holandii nieletni mogą decydować o swojej śmierci, pod warunkiem, że ukończyli 12 lat. W Belgii nie ma takiego wymogu. Wystarczy uznanie dziecka za zdolnego do podjęcia decyzji i opinia psychologa.
Źródło: nationalinterest.org
Mjend

PCh24.pl

Wersja do druku

Jonhson Konserwa - 11.12.14 6:56
Z tego co wiem muslimy siegaja w belgii powoli ale siegaja po wladze i tak samo jak katolicy nie toleruja eutanazji jak wprowadza szariat i kalifat belgistanu to o zgode urzedasow z pe nie beda pytac o zgode zapowiada sie ciekawy spektakl rodem isis zycze belgom powodzenia eutanazja w muzulmanskim wydaniu bez zastrzyku i swiadczen tylko kosa i kula w leb niech belgia kopie dalej grob zycze frajerom powodzenia nie zal mi ich

Agamemnon - 09.06.14 10:01
Kto odpowiada za ten stan rzeczy. Bruksela. Tam znajduje się centrum ludobójcze.

Agamemnon - 07.06.14 15:52
U władzy utrzymują się ludzie będący na niskim poziomie intelektualnym oraz o niewystarczającej formacji moralnej.
Naruszenie prawa do życia ujawnia te władze jako nieetyczne i stawia je w rzędzie zbrodniarzy.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Sierpnia 1944 roku
18 d. Powst. Warszaw.: Niemcy bombardują Starówkę. Walki wokół terenu Politechniki. Oddz. AK "Baszta" i "Granat" zajęły Sielce oraz Sadybę


18 Sierpnia 1989 roku
Zmarła Aleksandra Śląska, polska wybitna aktorka filmowa.


Zobacz więcej