Sobota 28 Marca 2020r. - 88 dz. roku,  Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 10.03.14 - 22:26     Czytano: [1765]

Groźne miny polskiego premiera


Po 7-miu latach bimbania i psucia we własnym kraju, premier D.Tusk z dużą ulgą porzucił krajowe problemy i zajął się polityką międzynarodową, zgodnie ze staropolskim przysłowiem "zamienił stryjek, siekierką na kijek". Przez ostatnie dni udaje męża stanu rozdającego unijne karty w sprawie konfliktu na Ukrainie, bo w kraju czego by się nie dotknął, to mu się wali i rozsypuje w rękach.

Z powodu Krymu nagle gdzieś gwałtownie ucichła medialno -rządowa burza o wielkim ożywieniu gospodarczym i wzroście polskiego PKB do poziomu nawet 3,5 proc. Już nawet były MF J.V.Rostowski, który zapewniał nas o niezwykle solidnych fundamentach gospodarczych naszego kraju, dostrzegł, że polska gospodarka odczuwa już skutki kryzysu na Ukrainie i obawia się, że wzrost gospodarczy i eksport polski będą wolniejsze. Zdaniem niemieckiego MSZ sankcje wobec Rosji będą Europę - "drogo kosztować", a co dopiero mówić o nas. Łącznie polski eksport żywności to blisko 20 mld euro, w tym eksport żywności do Rosji to już ponad 1,25mld euro, na Ukrainę to blisko 1,5mld euro, na Białoruś ponad 100mln euro. Samych owoców do Rosji eksportujemy za blisko 300mln euro, serów i nabiału za ponad 100mln euro, podobnie mięsa, a warzywa i słodycze to kolejne 100mln euro. Po 7-miu latach wprowadzania w Polsce przez koalicję PO-PSL kapitalizmu "kumotersko-lodziarskiego" premier D.Tusk przerzucił się na demokrację wędrowną licząc na nowy sondażowy "Cud nad Wisłą".

Groźne miny polskiego premiera w sprawie konfliktu na Ukrainie muszą wywoływać w Moskwie uśmiechy politowania. Polski rząd dzięki medialnym pohukiwaniom nie bardzo się przejmuje dramatyczną wręcz sytuacją polskich producentów i hodowców trzody chlewnej, czy pod politycznym pretekstem - blokadą eksportu polskiego mięsa na wschód z powodu rzekomego afrykańskiego pomoru świń. Setki polskich małych i średnich firm oraz gospodarstw rolnych specjalizujących się w hodowli świń, może podzielić los polskich firm budowlanych czyli zbankrutować. Polska od Podlasia po Podkarpacie na nowej zimnej wojnie gospodarczej może stracić już nie miliony, a miliardy złotych. To wszystko może gwałtownie pogłębić negatywne tendencje w polskiej gospodarce jeszcze w tym roku. Fałszywy prorok pokoju na Ukrainie D.Tusk ma ponoć nawrócić na właściwą drogę samą panią kanclerz A.Merkel mimo, że niemiecki przemysł, gospodarka i banki mają w Rosji gigantyczne, idące w setki miliardów euro interesy i inwestycje.

Jednak dzięki temu nasi rządzący, ani tym bardziej dziennikarze TVN-24, Biznes i Świat nie muszą przejmować się tym, że polski będący ciągle w budowie Gazoport w Świnoujściu może być opóźniony o kolejne miesiące, oby nie lata, że portugalska Biedronka otworzy kolejne tysiąc swych nowych sklepów, czym wykończy kilka tysięcy małych i średnich polskich sklepów. Gospodarczy stratedzy rządu nie stają dziś na rzęsach i nie łamią sobie głowy pogarszającymi się znacząco wynikami, po części jeszcze polskiego giganta - KGHM-u głównego przecież dostarczyciela pieniędzy i podatków do budżetu państwa i budżetów samorządowych na Dolnym Śląsku. Dramatyczny spektakl "Ukraina Forever" trwa w najlepsze, tak jakbyśmy sami nie mieli coraz bardziej nabrzmiewających i groźnych problemów gospodarczych i społecznych. Konflikt na Ukrainie i Krymie potrwa nie tygodnie, ale lata jest jednak dla obecnej nieudolnej władzy w Polsce idealnym tematem do przykrycia własnych jakże poważnych problemów. Niewątpliwie działania MFW na Ukrainie w najbliższych miesiącach i latach tylko pogłębią biedę, wzrost kosztów utrzymania i rozczarowanie zwykłych obywateli.

Po 25-latach naszych "sukcesów" gospodarczych i realizowania koncepcji MFW i BŚ nasz dług publiczny i zagraniczny jest wielokrotnie większy niż ten obecny ukraiński, a majątek narodowy wyprzedany do cna na rzecz zagranicznych podmiotów. Przed nami nie ruszone wręcz problemy likwidującego się polskiego państwa, dogorywającej służby zdrowia, rozrastającej się skali biedy i wykluczenia, olbrzymiego bezrobocia i czekającej nas nowej wielkiej fali emigracji młodych Polaków. Polityczne i moralne wsparcie w pełni uzasadnione dla nowych ukraińskich władz nie może być alibi dla całkowitej bierności i braku działań rządu na rzecz poprawy sytuacji polskich obywateli w ich własnym kraju.

Pomagając innym trzeba jednocześnie, tu nad Wisłą wyplenić takie patologie, jak w sferze zatrudnienia w "rodzinnej wręcz firmie" - rządowej agencji AR i MR, trzeba wyjaśnić wreszcie do końca info-aferę - ośmiornicę oplatającą - najważniejsze państwowe instytucje. Trzeba jak najszybciej podziękować za współpracę Ministrowi Zdrowia, a zwłaszcza v-ce Ministrowi Zdrowia Sł.Neumanowi, po jego ostatnich występach. Trzeba wreszcie zacząć tworzyć miejsca pracy dla Polaków, a nie je likwidować. Polski premier D.Tusk obecnie zachowuje się bardziej jak europejski urzędnik - eurokrata niż polski premier, który główne problemy krajowe traktuje jak trzecio - planowe zadanie. Próbuje się dziś wmówić Polakom, że mamy silny, dobrze zorganizowany, stabilny i gospodarczo kwitnący kraj, czasami tylko jakiś Protasiewicz się wygłupi i na tym koniec zmartwień. Zanim przyjdzie czas na kawior, trzeba zadbać o schabowego.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK
Stefczyk.infoWersja do druku

Stefan Naleski - 23.03.14 23:52
Re "Michał Sibirak". Jak się dałeś opętać przez wtyki SB to na to opęntanie nie
namawiaj innych. Każdy myślący i widzący wie,że narodowcy są opanowani
przez wtyczki bolszewickie. A teraz szczególna pora na wasze wredne ataki na
PiS,który wiedzie prym! Tego przeżyć nie możecie zdrajcy. Oczywiście także
Ojca T.Rydzyka,który jest wciąż przez was i całkiem tych czerwonych wrednie opluwany. Człowieku nie przyklejaj sobie nazwę Sibiraka ,bo ubliżasz godności tym Polakom,którym cudem udało się przeżyć kazamaty Sibiru. Ubole pewnie ci
swiadomie nadali taki pseudonim,co to ma chwytać ludzi za serce. Przestań się
ośmieszać !!! Ja postaram się odgrzebać ciebie spod tego pseudonimu.

Michał sYBIRAK - 23.03.14 17:08
Pragnę serdecznie zachęcić do odwiedzenia portalu http://urbietorbi-apocalypse.net/polski.pl.html
Zachęcam również do obejrzenia Listy Stron Patriotycznych: http://patriotyczna.listastron.pl/?we=m2014

Lubomir - 18.03.14 20:56
Można powątpiewać w polski patriotyzm, kiedy okazuje się, że deklarujący się polskim patriotą o wiele bieglej posługuje się językiem niemieckim niż językiem Reja, Kochanowskiego i Mickiewicza. Wszystko z tego powodu, że język niemiecki jest dla niego Muttersprache. Z nauką języka niamalże w stu procentach następuje przesiąkanie niemiecką kulturą, niemiecką literaturą i niemiecką historią. Rzecz jasna te wywody dotyczą życiorysów niby-to-Polaków, a w rzeczywistości Niemców, ochotniczo wstępujących do armii Hitlera. Ale czy wyłącznie dotyczą życiorysów z przeszłości?.

Zenon - 18.03.14 18:47
Panie Krakus kiedy tam w Twoim Królewskim grodzie przypilnujecie pomnik
pułkownika R.Kuklińskiego,by go w Parku Jordana bolszewicy nie oblewali fekaliami? Oj, marnie tam prawicowcy pilnujecie prawideł patriotycznych w
Krakowie. Wstyd !!!

krakus - 18.03.14 14:57
Patrząc na minę i wściekłe oczy Tuzka można sobie wyobrazić co by było gdyby
pewnego dnia Polacy wzorem Majdanu zdecydowali raus herr Tuzk. Nie jest ważne gdzie szukałby schronienia ale ile czołgów by wyprowadził na ulice naszych miast w ramach stanu wojennego.Można sądzić,że byłby lepszy od
generała,który za s.w. został nagrodzony prezydenturą III R.P.

york - 16.03.14 18:54
Ad. MariaN
Nie jest prawdą, że ten facet /Thuzk/ już dawno oderwał się od rzeczywistości, bo de facto on bardzo mocno stąpa po ziemi realizując z zimną krwią precyzyjnie „”rozpisaną na poszczególne głosy” misję niszczenia Polski, tyle tylko, że nie używa do tego środków militarnych, a ekonomii i polityki, przy zmasowanym wsparciu uprzednio stworzonych przez jego mocodawców i za ich pieniądze tylko „polskojęzycznych” mas mediów.
Dziś tylko skrajnie naiwny człowiek może wierzyć, że teren Polski wolny jest od agentury wpływu, którą zainstalowały u nas służby specjalne odwiecznie wrogich nam państw ościennych, a zwłaszcza Rosji w spadku po wycofujących się oddziałach armii czerwonej, która miała dużo czasu na skuteczne zainstalowanie takowej agentury.
Rozpętana zaś przez rząd Thuzka oraz mas media, na kanwie wydarzeń na Ukrainie histeryczna wręcz rusofobia oraz wybieganie przed szereg w kontekście jego postawy, zwłaszcza po smoleńskiej tragedii, wydają się być tylko tanim kuglarstwem dla gawiedzi.
Na wydarzeniach na Ukrainie zdecydowanie najwięcej stracić może natomiast Polska. Występując przed szereg znalazła się – używając piłkarskiej metafory, którą posłużył się w Sejmie poseł Ludwik Dorn – na pozycji spalonej.
Krótko mówiąc, pozbyła się możliwości normalnego procedowania z Rosją, na czym Polsce powinno wszak zależeć najbardziej z racji swojego frontowego położenia.
Cała "drużyna", w której chciała grać Polska, wycofała się na swoją połowę i jedynie Polska pozostała niczym samotny gracz na połowie rywala.
Jego zachowanie bardzo mi przypomina „groźne” ujadanie kundla na smyczy, którą to smyczą są archiwalne zasoby Łubianki w rękach pewnego pułkownika KGB.
Szkoda tylko, że część naszego społeczeństwa cierpi na swego rodzaju amnezję, bądź „kurzą ślepotę”, bo popierając PO z uporem maniaka „piłuje gałąź na której siedzi”, nie dostrzegając przy tym prawdziwej „twarzy” Thuzka.
Patrz:
Bundesarchiv Bild 101I-380-0069-37, Polen, Verhaftung von Juden, SD-Männer.jpg
http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Poland_in_September_1939
Pozdrawiam.york.

Lubomir - 16.03.14 12:10
Członkowie Komand Śmierci też nigdy nie mieli radosnych min. Chyba, że podczas słuchania niemieckiej 'Ody do radości'. Niemcy mieli i mają specyficzne poczucie radości. Jednak w czasach pokojowych światu potrzebni są kreatorzy rzeczywistości typu Ignacy Paderewski i Ignacy Mościcki, a nie mistrzowie intrygi czy specjaliści od 'małych wojen'. Świat potrzebuje promotorów rozwoju a nie likwidatorów wszystkiego i wszystkich. Polska i Europa potrzebuje biologicznego dynamizmu a nie klimatu narodów na wymarciu. Proteza głowy nigdy nie zastąpi umysłu istoty rozumnej. Szkoda, że umysłowości formatu Krzysztofa Pendereckiego, od wielu dekad omijają szerokim łukiem polską rzeczywistość. Czyżby obywatele bezpartyjni wciąż byli dyskryminowani?. Czyżby jedynie partyjni gauleiterzy mieli prawo do publicznej przestrzeni?. Ponoć epokę partyjnych totalniaków i partyjnej jednomyślności {albo raczej partyjnej bezmyślności}, mamy już za sobą.

j.s - 15.03.14 21:45
Odwołuję się do pamięci ca. 3 lata temu on z taką właśnie miną, cedząc z nienawiścią słowa przez zaciśnięte szczęki obwieścił w tv, że PiS zginą jak dinozaury i okazało się, że to nie były tylko czcze słowa tylko upiorny plan.
Czyli trzeba uwazać, bo ci ,,masowi samobójcy'' też pewno chcieli żyć

MariaN - 14.03.14 8:53
Ten facet już dawno oderwał się od rzeczywistości, gdyby nie media, które sobie podporządkował, już dawno by skończył na śmietniku historii. Tyle kłamstw, hipokryzji, chamstwa, tupetu i bezczelności mało kto posiadł jednocześnie. I to nie są gołosłowne epitety. Taka jest prawda i mogę to udowodnić bez wysiłku i nie tylko ja. Już podczas ujawniania afery hazardowej, kilka lat temu, i finale komisji śledczej, kiedy to przewodniczący z Partii Obłudy gadał do pustych krzeseł ten rząd powinien ustąpić. Ale nie musiał, bo ci, którzy mieli ich pogrążyć zostali przekupieni jak również zastraszeni pisowcami i "faszystami". Dziwny to stan antydemokratyczny autorstwa naczelnego mafii, rządzącej w Polsce.

Lubomir - 13.03.14 21:24
Szkoda słów... Likwidatorów Polski należy stawiać w tym samym szeregu co Fryderyka Wilhelma, Bismarcka i Hitlera, a nie w szeregu, który jest zarezerwowany dla budowniczych - tej czy innej, chociaż zawsze jednej Polski. Figuranci przemijają, Polacy zostają. Polska to nieskończoność. Polska osadzona w wierze, oparta mocno o krzyż i Dekalog. Polska upadająca, ale i podnosząca się. Przystająca na chwilę i idąca do przodu. Idąca w wymodlone przez JPII Trzecie Tysiąclecie. Polska głosząca światu Odnowę, nowy Renesans. Do nowego życia budzi się cała Europa - od Grecji po Islandię, od Italii i Węgier - po Hiszpanię. Zmierzch niemieckich bogów, znów wszedł w decydującą fazę. Niemiecka sodomia, perfidia, niemieckich dziesięć twarzy, nikomu już nie imponuje. Swiat potrzebuje prawdy i uczciwości, szacunku do pracy i ludzi.

Warchoł - 13.03.14 12:10
I to jest prawda. Może sobie co najwyżej groźne miny porobić albo palcem w bucie poruszać. Na tyle pozwolą mu strategiczni partnerzy czyli Rosja i Niemcy. Żeby coś znaczyć trzeba mieć charyzmę i być niezależnym politykiem.

Za chwilę, bo wybory tuż tuż, powie nam stek kłamstw i obiecanek wyborczych co to on nie zrobi, ile podatków nam zniesie a ile obniży, ile dróg wybuduje jak kolejki do lekarza zlikwiduje, ile mieszkań dla młodych wybuduje, słowem ZIELONA WYSPA na europejskiej pustyni.

Baju, baju , będziesz w raju Donaldinho. Na miny nie damy się już nabrać, na obiecanki również nie, wszystko co mówiłeś Donaldinho przez prawie siedem lat było i jest WIELKIM, WYBORCZYM OSZUSTWEM TUSKOWYM i wierutnym kłamstwem.

Kto raz łgał będzie to robił zawsze. W sprawie Ukrainy Tusk ma moc porównywalną ze starym , zajechanym silnikiem trabanta.
Po drugie, dlaczego ukraińcy mieliby żyć na koszt Polski i Polaków. Przecież my sami mamy 1000 miliardów długu, który muszą spłacić następne pokolenia Polaków.

york - 12.03.14 21:29
Przed wykładem z cyklu "Filary polskości" ( 11 marca) profesor Andrzej Nowak polski historyk, publicysta, nauczyciel akademicki, sowietolog, profesor nauk humanistycznych, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesor zwyczajny w Instytucie Historii PAN (kierownik Zakładu Historii Europy Wschodniej na UJ), odniósł się do rosyjskiej agresji na Ukrainę.
Andrzej Nowak określił co oznacza dla niego ten swoisty test, który muszą przejść władze III RP, poddane niespodziewanej próbie wskutek działań Putina - reakcja nań może przynieść jej chwałę lub ostateczne pohańbienie.
Profesor zakończył wypowiedź mocnym akcentem: "Teraz jest moment, kiedy niemal każda gazeta na świecie i większość telewizji mówi o braku wiarygodności Władimira Putina, o jego morderczych, totalitarnych zapędach.
TERAZ WŁAŚNIE JEST MOMENT, ŻEBY WRÓCIĆ DO TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ, ŻEBY ZAAPELOWAĆ DO PAKTU ATLANTYCKIEGO, DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH Z ŻĄDANIEM POWROTU DO TEJ SPRAWY, Z ŻĄDANIEM WYKONANIA ZOBOWIĄZAŃ SOJUSZNICZYCH.
To jest ten ruch, który władze polskie powinny teraz wykonać, jeśli chcą Polski bronić. To jest ten sprawdzian. Mój papierek lakmusowy w odniesieniu do dobrych intencji tej władzy. JEŚLI GO NIE BĘDZIE, TO ZNACZY, ŻE JEST ZOSTAWIONA FURTKA DO POWROTU, DO ORSZAKU WŁADIMIRA PUTINA. ORSZAKU, W KTÓRYM NIE MA MIEJSCA DLA LUDZI UCZCIWYCH”.
http://solidarni2010.pl/27328-to-jest-ten-ruch-ktory-wladze-polskie-powinny-teraz-wykonac-jesli-chca-polski-bronic.html?PHPSESSID=cdf672a924d8f2918a6d39176aeb5955

Robert - 12.03.14 13:09
Szanowny Panie Lubomirze, wspomninia z historycznego monarchicznego systemu sprawowania władzy - to już tylko nostalgia, z innego rozdziału epoki
(satyrycznie nawet nie z pradu stałego). Ostatni okres to kryzys narodowy - braku Autorytetów o charakterze Liderów Narodowych. Wiec tutaj widzę tylko i wyłącznie patriotów czysto etnicznych polskich. W polsce urodzonych i wychowanych katolików dla dobra tej Ojczyzny, z wyznaniem dla Boga, Honoru i Ojczyzny. Szkoda, że u nas nie przetrwał w jakiejś formie system monarchiczny, byłoby nam znacznie łatwiej. Pozostał nam tylko symbol - Orła w Koronie. Zbeszczeszczony czekoladą, przez prezydenta i obecną "elitę władzy"?.
Autorytety, co do których mielibyśmy zaufanie ogólno narodowe i też osobiste z osobna oddanie, niestety są od lat barbarzyńsko likwidowani fizycznie. Ci którzy mieli możliwosci dokonać zmian, zostali zmuszeni i odeszli zamordowani.
Wystarczyły dwie katastrofy lotnicze, i instytucja "samobójcy". Jak i działania praktycznej likwidacji armii.
Proszę zwrócic uwagę, na zachowanie putina i merkel, ida sobie ręka w ręke. Co za kilka dni, lub nieco pózniej może stać sie regułą, w kontekście sytuacji na Ukrainie i Krymie. Jeżeli im sie to uda, to znaczy, że takie "referenda" można przeprowadzić na Śląsku, Opolszczyżnie, Pomorzu, Kaszubach, Dolny Śląsk ect...Ja niemam zaufania do etników nie czystej krwi polaków. Za dużo, to nas Polaków - pochłonęły ofiary, i koszty tej polskiej gościnności.
Pozdrawiam Robert

Lubomir - 12.03.14 11:18
Autorytety wyrastają z własnego narodu a nie są kursantami obcych agentur czy obcych salonów. Obcy agenci czy salonowcy nie zastąpią realnych patriotów. Agenci i salonowcy zawsze postawią się w roli przybocznych, wasali lub co najwyżej klientów. Zawsze będą gotowi do czyszczenia obcych butów. Dzisiaj mija kolejna rocznica ogłoszenia przez Zygmunta III Wazę przyłączenia Estonii do Rzeczypospolitej Polskiej. Chociaż w żyłach króla płynęła szwedzka krew rodziny Wazów, król okazał się wielkim polskim patriotą. Optował za polską a nie za szwedzką Estonią. Polska potrzebuje polityków myślących i czujących po polsku. Wcale nie muszą to być etniczni Polacy, ale muszą to być polscy patrioci, jak król Zygmunt z warszawskiego pomnika.

Robert - 12.03.14 0:40
Grożne miny polskiego premiera, MSZ, kancelarii prezydenta, są jedynie na pokaz w polskich mediach. Z obserwacji kontaktów bezpośrednich, to aportują grzecznie tylko merkel i putinowi, jak przystało na wskrzeszenie, "paktu warszawskiego" w pelnej okazałosci podległosci, z siłami nieczystymi więc i niewidocznymi dla zwyczajnych osobników którzy ten "pakt" obalili?.

Czego brakuje naszym mediom, to można znależć w agencjach innych państw które informuja o sytuacji w "rejonie" i na Ukrainie. Te braki są naprawdę poważne i wymownie świadcza o wartości polskiej ekipy rządzącej.
W konferencjach i oficjalnych ustaleniach, liderów światowych i UE - NIMA I NIE UCZESTNICZĄ przedstawiciele "grożnych min" pochodzących z obszaru polskiego. Co prawda, zdradek dzisiaj wystąpił z wywiadem w BBC - ale tych bzdetów "lizania" nie da się słuchać.

Chciałbym tylko zwrócić uwagę, aby "forumowicze" korzystali również z innych agencji nie tylko polskich. Wówczas wnioski będą bliższe prawdy, i o nas samych również.
To co ustali i ustaliła, na TOP-ie znacząca międzynarodówka, bedzie w mocy i realizowane.

John Kerry, USA odrzuciła romowy z Putinem - została naruszona integracja terytorialna Ukrainy. Zapowiedziane referendum na Krymie, (na niedzielę) jest też nielegalne. /napewno będą sankcje. ale po referendum - czego należy oczekiwać. Jedynie merkel i Niemcy nie wyrażają zgody na sankcje a nawet na co kolwiek co jest przeciwko putinowi/
Polska i Rumunia, otrzyma wsparcie NATO, kontroli ruchów wojsk rosyjskich, przez samoloty wczesnego ostrzegania, które bedą korzystać z baz w Niemczech i wielkiej Brytanii.
To wszystko zostało ustalone bez udziału "naszych elit władzy"?. I słusznie,

york - 11.03.14 23:03
Ad. Pani ANNA.
Wielkie BRAWA za trafny komentarz i pełna zgoda z jego treścią, a ze swej strony pozwalam sobie uzupełnić go dość celną oceną motywacji i postaw wyborców Platformy Oprychów, którzy pewnie kierowali się obietnicą Thuzka, że po wygranych przez niego wyborach: KAŻDY Z GŁOSUJĄCYCH NA PO DOSTANIE PÓŁ ŚWINI, A JAK BĘDZIE KOMU MAŁO, TO JESZCZE PO RYJU ......
Pozdrawiam. york.

Lubomir - 11.03.14 21:03
Polacy dają nabierać się na jarmarczne gadki grających role polityków. Prawdziwi politycy sami rozliczają się ze swoich dokonań przed wyborcami. Grający po aktorsku role gospodarzy, nie mają takiej potrzeby. Oni jedynie próbują wszystko załgać i rozmyć, lub co najwyżej pokryć banalnymi tematami, tematami zastępczymi.

Jan Orawicz - 11.03.14 20:40
Szanowna Pani Anno! Gdyby były wszystkie,
takie, jak Pani Polki
to by nie doskwierały
Polsce uparte kolki ...! Pozdrawiam z tą fraszką na
poczekaniu.

ANNA - 11.03.14 16:54
W czasach Tuska dobito polski przemysł i polskie miejsca pracy ,zniszczono polską służbe zdrowia,zniszczono polskie rodziny poprzez emigrację i kompletny bvrak pomocy młodym,afer bez liku i żadna nie rozliczona czyli jest przyzwolenie na dalszą korupcję w Mierosławcu w Casie zginęli w dotąd niewyjaśnionych okolicznościach oficerowie polskiego lotnictwa,w Smoleńsku odcięto ostatecznie głowę polskiemu państwu i polskiej armii - wszystko to dzieje sie za pozwoleniem wyborców platformy i to oni ponoszą winę wspólnie z Tuskowcami w rządzie za upadek państwa.W ciągu siermiu lat Tuska rządów zginęlo w niewyjąśnionych okolicznościach /seryjny samobójca / łącznie ponad 50 osób,ważnych osób i cennych dla Polski,za rządów PO zgin ę lo więcej generałów polskiej armii niz podczas wojny.To wszystko i wiele innych spraw ważnych dla Polski powinno wszystkich Polaków przestraszyć i skłonic do myślenia i do wyciągnięcia wniosków DLA KOGO TO WSZYSTKO,KTO NA TYM SKORZYSTAŁ I, SKORZYSTA KTO I W JAKIM CELU POTĘŻNIE OSŁABIA NASZ KRAJ demograficznie,gospodarczo finansowo etc.
TACY POTĘŻNIE OSŁABIENI I BEZBRONNI,BEZRADNI WYDANI JESTEŚMY PRZEZ platform ę NASZYM "sąsiadom" a zaczęlo sie od UKRAINY,którą najpierw rozbrojono a dzisiaj lekko anektuje się jej terytorium.
NIE ZAJMUJMY SIĘ PRZESADNIE UKRAINĄ BO Z NAMI BĘDZIE ZNACZNIE ŁATWIEJ. nASZA ARMIA podobno mieści się na jednym stadionie i to nie na tym Narodowym.
i JAK TU MIEĆ POZYTYWNY STOSUNEK DO PLATFORMY ?
Gratuluję dobrego samopoczucia wyboircom platformy i niech pamiętają,że narodowe nieszczęścia dosięgaja wszystkich ich też.

Lubomir - 11.03.14 15:42
Polska potrzebuje ofiarnych i skromnych urzędników państwowych a la elita państwowa Konfederacji Szwajcarskiej, a nie dożywotnich satrapów, promujących partyjne koterie i synekury. Skandalem jest, że jedynie szuler i gangster ma szanse utrzymać się na polskim rynku pracy i, że firmy niemieckie mogą funkcjonować ponad polskim prawem lub z jego pominięciem, lansując niemiecki ustrój pracy w Polsce.

Wszystkich komentarzy: (20)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

28 Marca 1940 roku
Został aresztowany przez Gestapo polski olimpijczyk Janusz Kusociński. Niemcy rozstrzelali go w Palmirach w dn. 21.06.1940r.


28 Marca 1930 roku
Konstantynopol i Angora zmieniły nazwę na Stambuł i Ankara


Zobacz więcej