Piątek 19 Kwietnia 2024r. - 110 dz. roku,  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 06.03.14 - 22:41     Czytano: [1695]

Dział: WPiS

Nowy numer miesięcznika WPiS


W bieżącym numerze m.in.:

Co nam da zmiana władzy? – przebieg i ustalenia kongresu programowego Prawa i Sprawiedliwości przedstawia nasz specjalny wysłannik Adam Sosnowski. Udzielamy odpowiedzi na pytania co idąca do władzy partia chce zrobić w sferze m.in. gospodarki, ochrony zdrowia, polityki rodzinnej i kultury.

Męczennicy XXI wieku. Dramatyczna rozmowa z biskupem z Republiki Środkowoafrykańskiej – poruszający artykuł o tragicznej sytuacji chrześcijan w targanym zamieszkami i wojną domową, zapomnianym przez cały świat afrykańskim kraju. To także apel do sumienia społeczności międzynarodowej o położenie kresu przemocy.

Niezwykły efekt papieża Franciszka – rozmowa z o. dr. Andrzejem Zającem, franciszkaninem, dyrektorem Instytutu Studiów Franciszkańskich w Krakowie, o wzroście zainteresowania duchowością franciszkańską i postacią św. Franciszka wywołanym przez osobę i nauczanie nowego papieża.

5 czerwca 1989: zdradzone nadzieje i zapaść moralna – druga część rozmowy Leszka Sosnowskiego z prof. Andrzejem Nowakiem o prawdziwym przebiegu wydarzeń z 1989 r. Historyk udziela odpowiedzi na pytanie, czy rzeczywiście mamy co świętować 4 czerwca.

Ma prawo być homofobem – Adam Sosnowski opisuje coraz bardziej panoszącą się na świecie dyktaturę środowisk homoseksualnych, ale też przywołuje skuteczny przypadek przeciwstawienia się homoseksualnemu lobby i zwycięstwa zdrowego rozsądku w Stanach Zjednoczonych.

Agnieszka nosi Jezusa w sercu – o patriotyzmie i wierze w sporcie, patriotycznym wychowaniu i przywiązaniu do polskości z Robertem Piotrem Radwańskim, ojcem słynnych tenisistek Agnieszki i Urszuli, rozmawia Adam Sosnowski.

Kto jest suwerenem dziennikarza? – red. Wojciech Reszczyński komentuje przyznanie książce Białego Kruka „Oburzeni” Nagrody Specjalnej „Za najlepszą publicystykę” w 2013 r. i ocenia sytuację mediów w dzisiejszej Polsce.

Mamy olbrzymie kłopoty z demokracją i wolnością – prof. Piotr Gliński pisze o rosnącym w kraju oburzeniu na politykę rządu i zagrożeniu, jakie niesie dyktatura większości, a także o trafnej diagnozie polskiej rzeczywistości postawionej w książce „Oburzeni”.

Justyna miała nie żyć… – z okazji olimpijskich sukcesów Justyny Kowalczyk w Soczi przypominamy fragment książki „Bieg życia Justyny”. Jak się okazuje, Justyna od pierwszych chwil musiała walczyć o swoje. Także o swoje życie…

Pod dobrym aniołem. Żywy pomnik Jana Pawła II – artykuł o hospicjum założonym przez ks. Pawła Anioła w Ostrowcu Świętokrzyskim. Stworzony od zera Dom Ulgi w Cierpieniu jest dziś prawdziwą instytucją, z której pomocy korzystają mieszkańcy całego regionu, a już niebawem także całej Polski.

Grożą nam Stany Zjednoczone (Europy) – rozmowa Leszka Sosnowskiego z prof. Krzysztofem Szczerskim o nowym pomyśle brukselskich elit – Stanach Zjednoczonych Europy, których powołanie ma oznaczać kres dotychczasowych państw narodowych w Europie.

Jan XXIII. Jego serce pulsowało pobożnością – Jolanta Sosnowska przedstawia polskie wątki w życiu i pontyfikacie Dobrego Papieża: kult Matki Bożej Częstochowskiej, przyjaźń z kard. Stefanem Wyszyńskim i duchowy wpływ wywarty na kard. Karola Wojtyłę.

Król na kontrakcie – dr Robert Kościelny opisuje okoliczności wyboru w 1573 r. na polski tron pierwszego króla elekcyjnego – francuskiego księcia Henryka Walezego.

Między Domeyką a Janem Pawłem II – fascynująca sylwetka prof. Zdzisława Jana Ryna, psychiatry, alpinisty, podróżnika i dyplomaty, człowieka, który sprawił, że Ignacy Domeyko – XIX-wieczny uczony, geolog, bohater narodowy Chile, przyjaciel Adama Mickiewicza – już niebawem wyniesiony zostanie przez chilijski Kościół na ołtarze!

Czy Polska może ocalić ludzkość od klęsk i nieszczęść? – analiza przesłania dla świata zawartego w „Dzienniczku” św. Siostry Faustyny Kowalskiej oraz roli, jaką w zbawieniu ludzkości mogą odegrać Polska i Miłosierdzie Boże.

Wyrok na kata Warszawy wykonany! – w 70. rocznicę przypominamy okoliczności i przebieg dokonanej przez oddział specjalny Armii Krajowej likwidacji niemieckiego zbrodniarza gen. Franza Kutschery. Była to jedna z najbardziej spektakularnych akcji ruchu oporu w okupowanej Europie.

A ponadto jak zawsze krzyżówka z nagrodami, liczne promocje książkowe (w tym pozycje związane z nadchodzącą kanonizacją Ojca Św. Jana Pawła II) i rabaty dla czytelników.

WPiS

 



Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

19 Kwietnia 1988 roku
Zmarł Jonasz Kofta, polski dramaturg, satyryk (ur. 1942)


19 Kwietnia 1999 roku
Parlament Niemiec został przeniesiony do Berlina.


Zobacz więcej