Poniedziałek 6 Kwietnia 2020r. - 97 dz. roku,  Imieniny: Ady, Celestyny, Ireneusza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 12.02.14 - 11:37     Czytano: [1828]

MATURA z Janem Pietrzakiem


Z nową inicjatywą wystąpiło wczoraj Towarzystwo Patriotyczne Jana Pietrzaka, na konferencji prasowej w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal w Warszawie. Tematem konferencji był pomysł zorganizowania prawdziwej matury z historii Polski, pod nazwą „Matura Orła Białego”. Zaproszeni byli wszyscy, zarówno przedstawiciele mediów głównego nurtu, tzw. salonowcy, jak również te z drugiej strony barykady. Nie trudno było przewidzieć, że te pierwsze się nie stawią, dla nich tematem nr jeden w tym dniu było wypuszczenie z więzienia jakiegoś sadysty i transmitowanie tego wydarzenia na żywo, z wykorzystaniem nawet słynnego „błękitka”...

Prawdziwa matura z historii Polski - to brzmi dumnie i napawa optymizmem oraz stwarza nadzieję, że nie wszystko jeszcze stracone. Od dłuższego już czasu słyszeliśmy od prawicowych polityków lamenty, rysowane były czarne scenariusze o zapaści w nauce i kulturze, ale za tym czyny nie szły. Politycy czekają na wybory, a po wyborach…
A Jan Pietrzak zwołał ludzi i zakomunikował, że związku z tym, iż rzeczywiście zapaść w nauczaniu już mamy, sami bierzemy sprawy w swoje ręce i będziemy młodych edukować. Chociaż, jak usłyszeliśmy, jeśli zgłosi się kandydat grubo po sześćdziesiątce nie zostanie odprawiony z przysłowiowym kwitkiem.

Jak ma wyglądać sam proces egzaminacyjny? Otóż najlepiej wejść na stronę internetową Towarzystwa Patriotycznego, gdzie wszystko jest doskonale wyjaśnione. A już na pewno musi to zrobić przyszły abiturient, który będzie musiał w pierwszej kolejności wypełnić odpowiednią ankietę oraz napisać esej na dowolnie wybrany z bogatej listy, temat. Następnie praca zostanie oceniona przez profesora i jeśli kandydat przejdzie ten pierwszy etap pozytywnie, będzie dopuszczony do właściwego już egzaminu, który planowany jest na listopad br..
Poinformowano również, że istniejący regulamin może jeszcze się zmienić, ponieważ trudno dziś przewidzieć, ilu chętnych zgłosi się do Matury, a to ma znaczenie w wielu aspektach przedsięwzięcia.

Jan Pietrzak, dziękując wszystkim za przybycie, powiedział: …”w mojej obecnej optyce: „Żeby Polska była Polską”, musi być rządzona przez mądrych i uczciwych ludzi, to jest mój program minimum. Co do uczciwości, w młodych adeptach nie wykształcimy, ale mądrości tą akcją młodym Polakom dodamy, żeby wiedzieli jak mają pracować, żeby Polska stała się Polską, o czym ja marzę, jak Państwo wiecie już kilkadziesiąt lat. I napisałem, że będę żył dopóty, dopóki to się nie stanie. Także, nie będziecie mieć ze mną łatwego życia, bo zamierzam tego pilnować, żeby Polska stała się Polską i wszystko co w tym temacie robimy, temu będzie służyło…”

Przygotował Zbigniew Skowroński
FOTO: KWORUM

       

       

       Wersja do druku

Jan Orawicz - 30.03.14 21:43
No cóż,pisząc poprzednie komentarze zapomniałem napisać o tym,że my mamy
w kraju takiego historyka,którym,powinien się zainteresować Szanowny i Kochany Twórca matury z historii Białego Orła. Otóż ten pan historyk w
miesięczniku "ZNAK" nr 11-12 z 1987r pisze:" Polskość to nienormalność"
i inne osobiste dalsze stwierdzenia o Polsce tego historyka prawdziwego
znawce Historii Polski przyprawiają o ból głowy. Stad moja prośba do Naszego Kochanego Janka Pietrzaka o przyjęcie do siebie, tego Pana historyka na zdanie
matury z Historii Polski. Muszę dla wyjaśnienia sprawy dodać,że ten pan
kieruje - właśnie naszą Polską. jest to mgr Pan premier. Ale zachęcam do
poszukania wskazanego miesięcznika z artykułem samego pana historyka,bo
wtedy badzie rzecz wiarygona,czyli bez posądzeń,że ktoś to wymyślił sobie.
Pozdrawiam

wisła - 19.02.14 11:06
Witamy Pana Profesora !!! Koledzy z Oficerskiej Szkoły Radiotechnicznej w Jeleniej Górze oraz z Warszawskich Zakładów Telewizyjnych pozdrawają !!!

Jan Orawicz - 18.02.14 17:04
Witam Panie Lubomirze!! W dygotkach ze śmiechu gratuluję tak celnego
wskazania!! No,ale Bartoszewskił urodzi się profesorem!! Ten fakt ująłem
w jednej z moich fraszek. A pierwsza moja fraszka sprzed 1O jest taka:

Zimowy temat
Są różne śnieżne
bałwany -
najśmieszniejszy
bałwan utytułowany .... Pozdrawiam!

Lubomir - 17.02.14 15:43
To może wreszcie 'koń trojański Niemców' imć Bartoszewski 'zrobi maturę' w 'Liceum Jana Pietrzaka'?. Może Ojciec Polskiej Satyry wczuje się w sytuację profesora...bez matury.

york - 15.02.14 21:26
Najniższe ukłony dla niestrudzonej postawy wielkiego Jana Pietrzaka, który od czasów Kabaretu pod Egidą, gdzie wylansował swój wielki patriotyczny przebój "Żeby Polska była Polską" nieprzerwanie tkwi na swej reducie Polskości.
Wielkie słowa uznania za pomysł tej matury, jak również pochwalam pomysł Pana MariaN’a aby znaleźć sposób na do edukowanie lemingów, którzy naprawdę uwierzyli, że są piękni, młodzi i świetnie wykształceni.
A tymczasem prawda jest taka, że te ich dyplomy "harvard’ów z łapanki" nie są warte nawet funta kłaków.

MariaN - 14.02.14 21:02
Jan Pietrzak do instytucja, tylko podziwiać, cały czas burza mózgu. Skąd ten człowiek bierze tyle sił, i co najważniejsze, jeszcze mu się chce. Dobrze, że powstała telewizja Republika, nareszcie widać go na srebrnym ekranie. Gówne telewizje boją się go pokazywać, bo za dużo mówi o ich szefach w złym świetle. Tak samo jest z Rosiewiczem, tak wybitnego artysty można jedynie zobaczyć w Trwam i Republice. Panie Janku, brawo za dokształcanie małolatów. Dobrze by było aby pan wymyślił coś by douczyć lemingów wychowanych na TVN i GW

Jan Orawicz - 12.02.14 19:46
Brawo Panie Janku!!! Zapewne zna Pan historię Polskiej Oświaty Niezależnej z
czasu zaborów i okresu okupacji hitlerowskiej. Pańska Matura jest zapewne
wstępem do rozwoju Oświaty Niezależnej w II PRL. Jako Polak Serdecznie
gratuluję Panu tak Wspaniałego początku!

ANNA - 12.02.14 17:41
Panie Janku świetny pomysł i chwała Panu za to patriotyczne i polskie działanie.Zdac taka maturę to dopiero HONOR. Nawiasem mówiąc ciekawa jestem kto jest na nie dla takiej inicjatywy/ chociaz można się domyślać / niż na tak. I nie chodzi tu o ogólniki ale o konkrety - " nazwisko,imię ,adres , kontakty ......"

Lubomir - 12.02.14 15:08
Czas wyrwać Polskę ze szponów fałszerzy historii i wszelkiej maści pseudohistoryków. Autorytetem jaki przysługuje prawdziwym historykom - budzą zaufanie, by potem okazać się całkowitym zaprzeczeniem rzetelnych znawców historii. Nauka nie znosi przebierańców. Nauka hołduje prawdzie i historycznym faktom.

Wszystkich komentarzy: (9)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Kwietnia 1914 roku
Zmarł Józef Chełmoński, malował sceny rodzajowe - życie wsi polskiej i ukraińskiej, oraz sceny myśliwskie (ur. 1849)


06 Kwietnia 1909 roku
Amerykański badacz polarny Robert Peary dotarł saniami do bieguna północnego


Zobacz więcej