Poniedziałek 6 Kwietnia 2020r. - 97 dz. roku,  Imieniny: Ady, Celestyny, Ireneusza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.02.14 - 11:21     Czytano: [2277]

Fiskalna wojna z własnym narodem

Rząd premiera Donalda Tuska ma dziś na głowie gender i komisję śledczą w sprawie WSI, a nie jakąś tam polską biedę…

Dramatyczny wręcz raport GUS "Warunki życia rodzin w Polsce" dobitnie potwierdza to o czym od lat mówimy i ostrzegamy, że transformacja ostatnich 20-stu lat, dla wielu już milionów Polaków oznacza biedę, wykluczenie, a nawet głód.

Ponad pół miliona dzieci w Polsce niedojada, bo rodziców nie stać na zapewnienie im wysokokalorycznych posiłków, a ze wskazań posła PO Stefana Niesiołowskiego, by jedli szczaw i mirabelki trudno skorzystać w styczniu 2014 r. gdy w niektórych powiatach Lubelszczyzny jest problem nawet z chlebem. Blisko 500 tys. dzieci nie ma niezbędnych podręczników, a na blisko 9 mln dzieci i młodzieży w wieku do 24 lat, w niedostatku lub biedzie - w tym również w skrajnym ubóstwie - żyje 1,4 mln młodych Polaków.

W skrajnej nędzy, poniżej minimum egzystencji (400-500 zł miesięcznie na osobę) żyje ok. 10 proc. rodzin z trójką dzieci i blisko 27 proc. z czwórką i więcej. W Polsce, aż 35 proc. dzieci i młodzieży w wieku do lat 17 korzysta z pomocy socjalnej. Mimo, że na pomoc rodzinom państwo wydaje 30 mld zł, efektów nie widać, a skala biedy i wykluczenia tylko się powiększa.

Trwa, z coraz większym nasileniem, ekonomiczna i fiskalna wojna z własnym narodem. Przygotowywane zamachy na nasze portfele mogą nas kosztować dodatkowo w 2014 r. 20-24 mld zł do oddania na rzecz fiskusa.

Nie ma takiej niegodziwości do jakiej by się nie posunął obecny rząd, gdy dalej tak rozpaczliwie będzie mu brakować pieniędzy. To nie tylko podwyższony 23 proc. VAT do 2016 r. (6 mld zł więcej do zapłacenia), ale też przygotowywany podatek od luksusu czyli podatek od posiadania garażu, nawet we własnym prywatnym domu, który każdego Polaka, właściciela garażu, może kosztować od 100 do 300 zł.

Podejmowane są coraz bardziej zbójeckie i wątpliwe od strony prawnej i konstytucyjnej zamachy fiskalne na nasze portfele, po skoku na OFE, częściowej konfiskacie - 1,6 mld zł w najbliższych latach z majątku Lasów Państwowych, tej władzy pozostanie jedynie podatek katastralny, który będzie katastrofą dla właścicieli nieruchomości i wyprzedaż polskiej ziemi od 2016 r. na rzecz zagranicy.

Władza postępuje więc, gdy idzie o fiskalizm i drenaż naszych portfeli, zgodnie z hasłem - po nas choćby potop. Ale jak się doprowadziło do 1 bln zł długu publicznego, ponad 300 mld dol. długu zagranicznego i 40 mld zł corocznie kosztów obsługi tego długu w budżecie państwa, to nawet 150 proc., a nie 15 proc. podwyżki akcyzy na alkohol sprawy nie załatwi.

Polski Titanic pruje więc na czołowe zderzenie z lodową górą bankructwa, będąc w międzyczasie ograbiany z ratunkowych szalup i ostatnich kół ratunkowych. Dokręcanie zaś podatkowej śruby powoduje u wielu Polaków i przedsiębiorców już nie pytanie jak żyć, tylko jak przeżyć.

Nowe pomysły na nowe wpływy podatkowe w ramach podatku od Czynności Cywilno-Prawnych, opodatkowanie światłowodów, internetu, spółek komandytowo-akcyjnych, nowe wyższe podatki lokalne, zamrożone progi podatkowe, zlikwidowane ulgi, czy mandaty dla kierowców po 2 tys. zł mają utrzymać "zieloną wyspę" nad wodą.

Wszystko to przypomina niestety starą fraszkę Janusza Szpotańskiego:
bo trzeba doić, strzyc to bydło, a kiedy padnie, zrobić mydło

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK
Stefczyk.infoWersja do druku

Bogdan Dziuma - 25.02.14 9:11
RE :Odnośnie tzw. TU-zka to należy wiedzieć że sprawa "dziadka" urodziła się z chwilą gdy "wnuk tj. Donald wyparł się tej rzeczywistości, co spowodowało kwerendę o znanym rezultacie.
Jak wiadomo Polacy z terenów Rzeszy Niemieckiej byli wcielani do armii niemieckiej ,pamiętać tez należy że do SS I JEJ WSZYSTKICH SŁUŻB ! Wstępowali tylko ochotnicy,były to formacje elitarne. Przechodzili oni weryfikację w wyniku której odrzuceni trafiali nawet do pudła. Był to wyrok za próbę fałszowania pochodzenia.

A więc jeśli ktoś zapiera się własnych korzeni to delikatnie mówiąc jest "małoduszny" itd. od rzemyczka do stryczka.
DLA JASNOŚCI : Tysiące Kaszubów, Pomorzan, Ślązaków było w armii III Rzeszy i służyli jak koń u woza.Taki był im pisany los.
Inną sprawa jest to że Ci którzy kończyli wojnę w Armii Polskiej są pozbawieni prawa do korzystania przywilejów kombatanta niemieckiego ,a ich potomni nie uzyskiwali prawa do obywatelstwa NRF.
Prawo przenosi odpowiedzialność za czyny przodków na następne pokolenia.
Są to osoby o zszarganej przeszłości przez przodków i jako tacy mają przed sobą parę pokoleń sumiennej służby krajowi, aby zatrzeć błędy przodków i wrócić do rodziny narody z pełnymi prawami.

york - 24.02.14 21:18
Re. woyager, kronsztad
„Wojager” skoro zabrakło ci siły argumentu, to imasz się zakrapianym tanim winem argumentem siły i to takiej jak sztacheta, kłonica albo siekiera.
Ja natomiast tylko przytoczyłem bardzo ciekawe i wiarygodne źródła archiwalne, które dają wiele do myślenia.
Natomiast co do, a jakże „krytycznej” arytmetyki „kronsztada”, to biedny i "mały" człowieczku naucz się elementarnych podstaw czytania, bo ja wyraźnie napisałem, że tu może chodzić o dziadka, powtarzam raz jeszcze o DZIADKA osobnika, który ma w zwyczaju mawiać, że: „Polskość, to nienormalność”.

Jan Orawicz - 24.02.14 19:17
Re: woyager. Nie prezentuj się tutaj z taką podwórkową mentalnością i
śmietnikiem na języku. Z tym może ci uchodzić z kolesiami w piwiarni,ale to medium nie jest piwiarnią i"kolesiarnią" po piwkach. No,ale tego faktu nie
zauważyłeś po kilku piwach... Radzę tobie widzieć ,nie przekraczać takich
progów,ponieważ się tylko i wyłącznie ośmieszasz!!! Oprócz tego,miejski
podwórkowcu nie ubliżaj ludziom ze wsi,bo to też bardzo żle świadczy o tobie!
Skąd nabyłeś tyle pogardy do mieszkańców polskiej wsi?? Tak ciebie ślepo wychowali twoi rodzice!! Oj! nie mieli racji !!! Radzę Tobie obyś nie siał nienawiści człowieka do człowieka. Czy żyjemy w mieście,czy na wsi, jesteśmy
wszyscy ludżmi ! i

kronsztadt - 24.02.14 10:28
Ojciec Donalda Tuska, też Donald urodzony w 1930, zmarł w 1972, z zawodu stolarz. Nawet gdyby fotka była wykonana w 1945 roku, to czy żołnierz na zdjęciu ma 15 lat ??? york już dawno z rozumem się rozstał, podobnie jak wielu z tej strony. Czyżby to wpływ prądu stałego na stały brak rozumu ? O krytycznym podejściu do wiadomości, to żaden nie słyszał ?

voyager - 24.02.14 2:18
W moich okolicach za przekręcenie nazwiska dostawało się w pysk. Po wyczynach yorka i jego alikotów, widać że rozum zdrożał a odwaga potaniała, bo jeszcze z ekranu w ryj nie można strzelić więc smarkateria sobie używa. Jak widać wsiowe chamstwo ma się dobrze. Eh, wy patrioty od siedmiu boleści, "wam kury szczyć prowadzać" !

york - 22.02.14 16:43
Doktor Cenckiewicz ma rację, że Donald Thuzk jest od “kogoś” uzależniony, a odpowiedzi należałoby szukać, nie w archiwach STASI, a w zasobach Niemieckiego Archiwum Federalnego.
Taką wiedzę ma niewątpliwie pewien „pułkownik” KGB, bo Thuzk wypełnia wszelkie jego imperialne „zachcianki”, łącznie z ukrywaniem prawdy o smoleńskiej tragedii, a sprawa TW „Oskar” wydaje się być tylko ślepym torem.
W zasobach bowiem niemieckiej Wikipedii oraz Bundesarchiv, Bild są bardzo ciekawe sekwencje zdjęć /słynnego dziadka/ pewnego szturmana /kapral/ SD – Służba Bezpieczeństwa Reichsfuhrera SS, a oto adres internetowy: Bundesarchiv,Bild 101I-380-0069-37.
Bundesarchiv_Bild_101I-380-0069-37,_Polen,_Verhaftung_von_Juden,_SD-Männer.jpg

http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Poland_in_September_1939

Jan Wezół - 20.02.14 20:57
Od kogo zależny był facet mówiący "panie prezesie zadane wykonane !" ?
Może ktoś zna odpowiedź ?

Rębajło - 19.02.14 20:33
A może to rzuci trochę światła na tę sprawę? http://3obieg.pl/czy-agent-stasi-oscar-to-donald-tusk-Maciej Rysiewicz Czy agent STASI Oscar to Donald Tusk Na razie krążą tylko enuncjacje na ten temat, nie tylko prasowe. W tej sprawie wątpliwości, już od dawna, zdają się nie mieć redaktorzy strony byłych działaczy Wolnych Związków Zawodowych Kazimierz Maciejewski, Krzysztof Wyszkowski i Lech Zborowski.
Teraz po opublikowaniu w Niemczech książki Ralfa Georga Reutha i Günthera Lachmanna pt. „Das erste leben der Angela M.” […]Tylko pobieżny rzut oka na karierę polityczną Donalda Tuska każe powątpiewać w jego czyste, zgodne z polską racją stanu, intencje. Przykłady, takiego stanu rzeczy, są znane wszem i wobec: „nocna zmiana” rządu Olszewskiego, powołanie do życia Platformy Obywatelskiej, która, co dzisiaj widać jak na dłoni, z zimną krwią dokonuje demontażu Państwa Polskiego, wasalne stosunki z Angelą M. – kuriozalne ordery i europejskie apanaże, stocznie, Nord Stream, Smoleńsk i cały kontekst związany z zamachem i strach, wielki strach przed pułkownikiem KGB ( b. niemieckim szpiegiem) Putinem. Że akta STASI (i nie tylko) leżą gdzieś na Łubiance, nie powinniśmy mieć, co do tego, żadnej wątpliwości. Takie dokumenty nie płoną.
Że czekiści trzymają całą tę zgraję sprzedawczyków na krótkiej smyczy, tzn. za mordę, również.(źródło: http://wzzw.wordpress.com/2013/05/10/merkel-ma-akta-oscara-vel-d-tuska-%E2%98%9A -przeczytaj/ O ignorancji naszego premiera "legendarnego czyściciela kominów z Gdańska" z dyplomem nauczyciela historii może świadczyć fakt przyjęcia od A. Merkel w lutym b.r. nagrody Walthera Rathenaua (tego od układu Ribbentrop-Mołotow)
http://www.youtube.com/watch?v=CdpOSj0UmaI] Cenckiewicz: Tusk jest od kogoś uzależniony OPINIA: Tusk jest od kogoś uzależniony w sposób niezgodny z zasadami demokracji - mówi o swoich ustaleniach dr Sławomir Cenckiewicz, historyk, który pracuje właśnie nad swoją książką o premierze...

kronsztadt - 19.02.14 1:50
Po zobaczeniu linka
http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140207/KOLOBRZEG/140209725
Agamemnon skończył pisać, że "Naruszenie praw innej jednostce ludzkiej implikuje konieczność restytucji wyrządzonych krzywd." ?
Brawo Agamemnon !!!

Agamemnon - 14.02.14 16:57
ad narodowiec

Układ nie wyraża zgody na wybory jawne dla warunków polskich. Chodzi o utrzymanie status quo.

Narodowiec - 14.02.14 13:11
Hey, Polacy nabijani w butelkę i nie tylko co 4 lata przez oszustów wyborczych.

Oszustwa wyborcze to stały element działania (post)komunistów i socjalistów.

Oni nie wierzą w Boga, nie wyznają żadnej wiary, (oprócz wiary w mamonę) więc oszustwo i kłamstwo to dla nich chleb powszedni.

W warunkach polskich oszustwa najczęściej polegają na zrobieniu z głosów ważnych głosy nieważne.
Umożliwiają to karty do głosowania na których wystarczy tylko dostawić jeden krzyżyk więcej niż to jest wymagane przepisy wyborcze i głos jest już wtedy nieważny.
A kto zabroni członkom komisji poszaleć z długopisami w ręku podczas liczenia głosów? Tak to się w praktyce dzieje.
Jest jeszcze kilka innych możliwości, o których nie będę tu pisał.
Obecna ordynacja wyborcza i regulaminy zachęcają wprost do nadużyć.
Pozostające u władzy libertyństwo i lewactwo nie jest zainteresowane w zmianach tego patologicznego systemu wyborczego bo jest dla nich korzystny.

Podobnie jest z podatkami. Zawsze znajdą sposoby by nas wszystkich skubać w majestacie prawa, mimo że obiecywali nam przed wyborami złote góry i przychelenie nieba.
Wybory w maju i już zaczęły się obiecanki Tuska i jego ferajny ile to on nam załatwi jak go wybierzemy. Traktuje nas jak zwierzęta, nierozumne istoty.

Czy dacie się kolejny raz nabrać temu kłamcy i oszustowi wyborczemu?

kronsztadt - 14.02.14 1:43
Cieszę się, że tu zgadzamy się w 100% !!!
http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140207/KOLOBRZEG/140209725

Agamemnon - 13.02.14 22:46
Wolność człowieka jest zdeterminowana wolnością drugiego człowieka.
Jeśli wolność jednego narusza prawa drugiego, to taki stan określamy naruszeniem prawa, - szanowny ~solo vel kronsztadt. Naruszenie praw innej jednostce ludzkiej implikuje konieczność restytucji wyrządzonych krzywd.

kronsztadt - 13.02.14 19:01
Rzeczywiście chyba taka jest poprawna wykładnia Dekalogu wg was:
"Kochaj bliźniego swego ....." - bliźni to tylko taki który myśli jak ty, bo każdy inny to obcy.
"Nie zabijaj" - bliźniego swego. Obcego, inaczej myślącego
można zatłuc jak psa niewiernego.
I tak dalej w tym duchu :)

marzan - 13.02.14 14:31
Kłamca i oszust z fałszywym uśmieszkiem na ustach.

Jeśli ktoś nie pamięta -Tusk, to jest ten liberał, który od początku lat 90 powtarzał raz po raz, miliony razy "wybierzcie mnie, a ja wam wszystkie podatki obniżę i nigdy, przenigdy ani nowego nie wprowadzę, ani nawet żadnego starego nie podniosę".

W sumie, jak się tak zastanawiam, to trudno mi przypomnieć sobie bardziej kłamliwego polityka który tak dokładnie na odwrót rządzi w stosunku do głoszonych latami poglądów i zapowiedzi. Chyba tylko ekolog, który wybrany na premiera rozkazałby spalić wszystkie polskie lasy miałby szansę pobić tego faceta w braku honoru i umiejętności dotrzymywania słowa.

Największy blagier w kosmosie ma nas Polaków chyba za idiotów.

Kto słucha Tuska ten sam sobie i innym wyrządza wielką szkodę.
Polacy, dlaczego nadal jesteście tacy naiwni?
"Kto się z kłamcą i oszustem zadaje ten Polskę, naród i rodzinę swoją sprzedaje."

ewarystyna - 13.02.14 14:31
A to was nie zastanawia ??
http://uniezaleznienie.salon24.pl/254362,sprzeczne-z-konstytucja-ratyfikowanie-konkordatu

Agamemnon - 12.02.14 23:18
Nielegalność władzy

Władza Bronisława Komorowskiego i Donalda Tuska opiera się na wyborach ale jakich wyborach – zmanipulowanych przez polskojęzyczne mass media za którymi kryją się służby specjalne o antypolskich inklinacjach. W polityce nie ma przypadków. Taka jest filozofia polityki podporządkowania. Manipulacja mass medialna miała polegać na niedopuszczeniu do dialogu społecznego związanego z różnymi projektami rozwiązań społecznopolitycznych w Polsce. Zrobiono z wyborów mapet show. Donald Tusk pytał Jarosława Kaczyńskiego (2007) ile kosztuje kilogram cebuli, a ten miał na odpowiedź minutę. Za plecami Tuska młodzież podczas tej pseudo debaty wyborczej coś tam pokrzykiwała. Strony nie wniosły do parlamentu projektu ustaw zabezpieczających dobra wyborców na okoliczność, gdyby wygrana opcja polityczna nie realizowała swoich obietnic, czy wręcz sprzeniewierzyła się podstawowym prawom obywatelskim zawarowanym w ustawie zasadniczej. Naruszone zostały filozoficzne podstawy celowości wyborów. Donald Tusk został w sposób fałszywy w mass mediach przedstawiony jako przyszły reformator państwa. W ten sposób okłamano wyborcę. Oddany głos wyborczy jest ważny o ile wyborca wybiera w sposób wolny, odpowiedzialny czyli posiada obiektywny obraz rzeczy dotyczący kandydatów do władzy. Przy dezinformacji wyborczej jaki miał miejsce w roku 2007 i 2011 o wolności wyborcy nie można mówić. Ani jeden wyborca tzw. Platformy Obywatelskiej z którymi rozmawiałem nie był w stanie podać kryteriów jakimi się kierował podczas wyborów. Jako argument słyszałem wyzwiska kierowane w stronę PiS. Przez pierwsze cztery lata swych rządów tzw. Platforma Obywatelska nie zrobiła dosłownie nic co mogłoby służyć postępowi i rozwojowi kraju. Wręcz przeciwnie, obserwowany jest wyrafinowany sabotaż Donalda Tuska i jego koalicji PO-PSL wobec państwa polskiego. Głos zmanipulowanego , oszukanego wyborcy jest zatem nieważny. W przejęciu władzy przez ośrodki antypolskie fakty jednoznacznie wskazują na udział w procederze polskojęzycznych mass mediów prezentujących nie polskie interesy. Możemy mówić o zamachu stanu i obciążyć jego skutkami w razie konieczności władze zwierzchnie Unii Europejskiej co może się wiązać ze sprzecznym z polską racją stanu wyprowadzeniem olbrzymich kwot kapitałowych z terytorium państwa polskiego a tym samym znaczące osłabienie ekonomii kraju jak też z ufundowaniem Polsce pułapki zadłużeniowej jak też sterowaniem chybionymi inwestycjami i innymi pociągnięciami politycznymi mających za zadanie osłabić gospodarkę polską. W tej sytuacji wcześniej czy później musi dojść do poważnych rozmów na linii Warszawa – Bruksela. Jest niedopuszczalne bowiem, by mocarstwa zachodnie instalowały sobie w Polsce władze. A jeśli już tak się stało, Polsce należna jest stosowna restytucja ze strony Unii Europejskiej z tytułu poniesionych strat.

Agamemnon - 12.02.14 23:15
Część II


Serwer podliczający głosy (jak donoszą blogerzy) znajdował się na obszarze Rosyjskiej Federacji. Donald Tusk odmówił wykazania się głosami niezmanipulowanymi
oddanymi na jego ugrupowanie. Zatem i w tym aspekcie mamy również do czynienia z sfałszowanymi wyborami. Pomimo to PiS uznaje ważność tych wyborów. Jeśli tak to wyborcy PiS niech pokrywają koszty wynikłe z takiego uznania.

Rząd Donalda Tuska można by uznać za legalny, ale dopiero po wykazaniu przez niego rzeczywistej liczby głosów niezmanipulowanych, (zasada przejrzystości) na jego ugrupowanie oraz gdyby jednocześnie jego rządy poparte byłyby przestrzeganiem podstawowych wartości konstytucyjnych. Tak się jednak nie stało. Oficjalne ogłoszenie wyników wyborczych przez Państwową Komisję Wyborczą nie stanowi dowodu w sprawie. Mamy zatem do czynienia z nielegalnym przejęciem władzy. Ustawy powstałe w okresie jego rządów mogą zostać uznane w razie konieczności przez następne rządy za nielegalne. W tej też sytuacji umowy międzynarodowe, które zawarł w imieniu Rzeczpospolitej Polski mogą zostać uznane za nielegalne.

Donald Tusk sam przyznał się do tego , że jego władza jest nielegalna poprzez naruszenie konstytucyjnego prawa suwerena do wyrażania swej woli poprzez referendum w sprawach znaczących dla społeczeństwa i państwa.

W wyborach samorządowych słynne są już tussistowskie nadużycia wyborcze związane z tzw. „głosami nieważnymi”. Mamy zatem na szczeblu regionalnym również władzę wyłonioną w wyniku manipulacji.

Polskie prawo nie zabezpieczyło dobra wyborców na okoliczność gdyby wygrana opcja polityczna nie realizowała swoich obietnic. Brak takiego legislacyjnego zabezpieczenia spowodowało zjawisko oszustwa wobec wyborców jak też otworzyło możliwość wrogiego przejęcia władzy. W takich okolicznościach pojęcie demokracji w Polsce nie istnieje a wybory należy uznać za nieważne o czym obserwatorzy OBWE nic w swoim infantylnym raporcie nie wspomnieli.

york - 12.02.14 20:18
Re. Lubomir
Widzę, że czasami ma Pan problem z rozumieniem czytanego tekstu, a przy okazji rzuca Pan oskarżeniami rodem z rynsztoka, bo tak rozumiem Pański atak na mój wpis dotyczący wiarygodności rewelacji pochodzących z portalu tomasza lisa, które przywołała na tym forum Pani Ela Kowal.
Napisałem bowiem tylko to co myślę o wartości „informacji” pochodzących od takich autorów, jak tomasz lis - tylko tyle i aż tyle, a Pan tymczasem nawymyślał mi od palikociarni oraz całej galerii z zoo.
Skoro wiec tak łatwo przychodzi Panu rzucanie niczym nie sprowokowanymi kalumniami, to mógłby Pan od czasu do czasu skorzystać z lustra, gdyż większość pańskiej „twórczości” komentatorskiej budzi moje najgorsze skojarzenia, bo może być odczytana, jako dyżurne odwracanie uwagi od zbrodniczej, złowrogiej historii Imperium Zła.

Agamemnon - 12.02.14 10:03
ad ewa kowal
Historia jako dyscyplina naukowa posługuje się wypracowaną przez siebie metodologią. Wnioski wyciągane są na podstawie wielu źródeł w postaci np.dokumentów opozycji, zeznań świadków czy wykopalisk i badań DNA. Dokumenty zbrodniarzy komunistycznych stanowią tylko niewielki procent całokształtu badań. Brane są pod uwagę niezależnie czy przedstawiają one obiektywny stan rzeczy czy spreparowany. Kłamstwo zwykle ma krótkie nogi. W badaniach historycznych musi zgadzać się krzyżówka informacji pozyskanych z niezależnych od siebie źródłach.

Lubomir - 12.02.14 8:02
Re: zbychu i york Zwąchaliście się jak dwa kundle od Palikota i szczekacie. Szczekajcie!. Karawana idzie dalej!. Zoologia odpowiada wam, niczym planeta małp. Ja należę do państwowców. Mnie odpowiada państwo kierowane przez polskich patriotów a nie przez pożytecznych idiotów, przez zwierzęta z nadludzkimi prawami, czy przez ludozwierzów.

ela kowal - 12.02.14 3:28
"Napisał Agamemnon że ....
Wiarygodność dokumentów wyprodukowana przez aparat zbrodniarzy komunistycznych jest wątpliwa, w założeniu miały służyć dezintegracji społecznej. "
Coś to bez sensu ! To dlaczego na podstawie tak wątpliwych dokumentów osądza się ludzi, wyzywa od resortowych dzieci i wyrabia różnorakie świństwa ? A jeszcze wypłaca się odszkodowania, pisze doktoraty i parę innych spraw załatwia ? ? Kto więcej wie ? Agamemnon , służby , my czy ktoś jeszcze ?
Czyli samo osądzanie już jest świństwem a resztę jak nazwać ?

zbychu - 11.02.14 19:36
Panie kronsztadt po co Pan prowadzi ta dyskusje????????????? Lubomir i Orawicz Pana zagryza bo ma Pan Swoje Wlasne zdanie (NIEWOLNO!!!!!!!!!!)A siebie beda lizac nawzajem tak jak to robia przy kazdej okazji. Oczywiscie beda mieszac kazdego z blotem lub g...em. Umiejetnosci obslugiwania komputera nie upowaznia do PRAWA RACJI a ci Panowie takie sobie PRZYZNALI

PS:.....a blizniego swego jak siebie samego"

york - 11.02.14 18:51
Ot mi ciekawostka spreparowana przez "resortowe dziecko", bo pochodzi z portalu, którego twórcą jest Aleksander Łukaszenka polskojęzycznych mass mediów niejaki tomasz lis też wychowanek polskiej wersji kołchozów, czyli PGR-ów.
Jego rewelacje nie sa warte nawe papiaru na którym zostały spisane, więc daruj sobie kolejny dyżurny odwracaczu uwagi od meritum sprawy.

kronsztadt - 11.02.14 18:39
Grażdanin Orawicz ocenia ludzi po nicku, to gratuluję głębi intelektualnej. Czepił się mego nicka, o drugim wymienionym cisza, bo nie wymyślił o co biega.
Policzcie w swoich postach, kto pisał inwektywy i w jakiej liczbie. Policzyłem, ale zobaczymy czy tabliczkę mnożenia opanowaliście i dodawanie do stu. Wasza argumentacja bierze górę jeśli policzyć ad personam, ja takich świństw starałem się unikać, do czasu aż się grażdanin O. doigrał, więc se użyłem razy dwa, cynicznie i na zimno.
Używanie przez was przymiotnika " tussistowskie", to dowód pogardy dla legalne wybranego rządu, którego demokratycznie w wyborach zmienić nie potraficie, bo was za mało. Nawet demokracji uszanować nie potraficie. Wy potraficie tylko ujadać jak wściekły ratlerek, ewentualnie szarpnąć za nogawkę lub nasikać na dywan w salonie. To jedyne wasze umiejętności. Żal patrzeć, wy do Europy ha,ha,ha,ha,ha !!!
Tylko mi tu nie piszcie że jesteście jej przeciwni, znaczy się Unii Europejskej. Na ustach macie sprzeciw, ale łapy po wszelakie dotacje wyciągacie nadzwyczaj chętnie. Taka genetyczna i wyuczona wasza rozbieżność między czynami a słowami.
A przywołane przez Lubomira "dziwki z night clubu" mogą być wzorem uczciwej pracy w porównaniu do was.
Wyzywaliście mnie od komucha - to proszę bardzo. "Masz co chcałeś ....... !!!"

Agamemnon - 11.02.14 18:21
Kościół katolicki posada swoją wewnętrzną lustrację. Ludzie którzy rzeczywiście współpracowali nie są tam mile widziani. Natomiast w państwie polskim nie udało się przeprowadzić dekomunizacji, ba nawet lustracji. Ubekom i esbekom wypłacane są horrendalne emerytury. 41 tysiącom ubekom/esbekom średnio wypłaca się około 4.100 zł. emerytury miesięcznie.

Wiarygodność dokumentów wyprodukowana przez aparat zbrodniarzy komunistycznych jest wątpliwa, w założeniu miały służyć dezintegracji społecznej.
Taką nowinkę może sobie Pan Panie ~solo wsadzić do kosza ze śmieciami.

Jan Orawicz - 11.02.14 17:51
Szanowna Pani Eluniu. Otóż takich czerwonych szpilów w koloratkach z Watykanu i z naszego kraju jest sporo! Na ten temat już 1O lat temu napisałem kilka własnych artykułów, opublikowanych w prasie.Wielu z nas
piszących zna te sprawy. Ale podejmując te gorzkie tematy, podpadliśmy
wielu duchownym i nie tylko im... Za to do dziś jestem na celowniku
szpiclowatych w koloratkach. Zresztą nie ja sam. Pozdrawiam

ela kowal - 11.02.14 12:12
Zamiast się wyzywać, może szanowne towarzystwo zapozna się z ciekawostką http://natemat.pl/91673,agentem-wywiadu-prl-w-watykanie-ps-lamos-byl-abp-janusz-bolonek-to-on-zadenuncjowal-kuklinskiego

Jan Orawicz - 10.02.14 20:03
Z kim tu dyskutować na polskim medium, kiedy tu się pojawiło takie stworzenie, co to sobie nadało ksywę rosyjskiej Twierdzy Kronsztad !
O czym to świadczy? Jak można z takim zaburzeniowcem prowadzić jakiś
rozsądny dialog? A jaki ma rynsztok na języku. Jak mu łatweo przychodzi
ubliżanie innym,z którymi się nie zgadza...

kronsztadt - 10.02.14 3:19
Z równym powodzeniem mogłem użyć nicka np. triest, sens byłby taki sam a jeden argument byście stracili. Wybrałem taki, bo byłem pewien piany na Waszych karminowych usteczkach. Daliście się wypuścić jak burek na kota. Kot na drzewo a burek bezsilnie ujada. Burka nie muszę widzieć, a wiem że ujada na kota lub jeża. Bezsilność słychać na odległość, wystarczy rozumieć mowę. Ale ten dar, to mają tylko wiedźmy i czarownicy :))))

Lubomir - 08.02.14 19:27
Re: kronsztadt Kronsztadt zawsze leżał w Rosji. Udaj się zatem pod właściwy adres. Jedź do ojczyzny niemieckiego agenta Lenina...Tam spróbuj podzielić się swoimi wypocinami. Chociaż nie wiem czy przy obecnym stanie moralności Rosjan, nie przegonili by takiego eksperta jak ty. Może chociaż dziwki z night clubu chciałyby cię posłuchać. Może mają tam jakiego Grodzkiego vel Grodzką, to byś ponarzekał z nim/nią na zły kler.

kronsztadt - 08.02.14 15:30
My dear Lubomir .
Masz jakiś problem z fajfusem ? Nie płacz, stulejka jest uleczalna, przeszczepy też podobno robią.
Słuchałeś wykładu prof. Oko i zauważyłeś tylko pederastów. Cóż każdy opowiada o tym co lubi lub o projekcji swych lęków.
Z lękami idzie się do lekarza, zamiast na katedrę.
Jak widać nie wszyscy o tym wiedzą.

Lubomir - 07.02.14 19:42
Re: kronsztadt Sztuki rozmawiania uczyłeś się na partyjnym kursie?. Coś jakoś słoma z butów ci wychodzi. Szkoda czasu na czytanie twoich wywodów, obliczonych wyłącznie na własną rację. Zapisz się do 'Ruchu Fajfusa' czy jak oni tam teraz przechrzcili się i adoruj im.

kronsztadt - 07.02.14 18:26
Lubomir napisał " Z tej świątyni z pewnością nie popłyną nawoływania do zdrady ojczyzny..." Na Twoim miejscu byłbym bardzo ostrożny w takich sądach. O Targowicy słyszał ? To poczytaj:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Konfederacja_targowicka
albo
http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Kazimierz_Kossakowski
lub
http://archiwum.polityka.pl/art/ksiaze-prymas-zwachal-line,359898.html
Nie wybrzydzaj na źródła, książek ci nie wyślę, poszukaj sobie sam.

Lubomir - 07.02.14 10:09
Re: kronsztadt Widzisz tej świątyni nie pozwolili budować zaborcy. Dzisiaj rolę zaborcy bierze na siebie 'Ruch Fajfusa', czy jakoś tam nazwana klika obejmujących się wzajemnie pederastów, ateistów oraz wszelkiej maści wykolejeńców i sodomitów. Żałosne, że i ty bracie podpisujesz się pod tym. Z tej świątyni z pewnością nie popłyną nawoływania do zdrady ojczyzny, rodziny czy wiary. Z pewnością nie będzie zachęty do demoralizacji. Ta świątynia będzie pełnić wielką rolę edukacyjną wśród Polaków i nie tylko Polaków. Warto inwestować w taką przyszłość.

kronsztadt - 06.02.14 22:14
A to jest malwersacja ?

http://www.wprost.pl/ar/435169/6-mln-zl-dotacji-dla-Swiatyni-Opatrznosci-do-prokuratury/

A zgodnie z przepisami ?

Cytat -Biblia Gdańska:
Nikt nie może dwom panom służyć, gdyż albo jednego będzie miał w nienawiści, a drugiego będzie miłował; albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi; nie możecie Bogu służyć i mamonie.

Lubomir - 06.02.14 13:48
Re: kronsztadt Do ciebie idealnie pasują słowa wypowiedziane przez Mickiewicza: 'Takie widzi świata koło, jakie tępymi zatacza oczy'. Widzę, że wiele spraw intelektualnie cię przerasta. Pociesz się, postkomunistyczni baronowie i baronessy potrzebują parobków i lemingów. Ludzie rozgarnięci umysłowo wręcz denerwują ich i przeszkadzają im. To może być twoim wielkim atutem.

Agamemnon - 06.02.14 12:00
ad kronsztadt

Twierdzenie, że na obszarze polskim nie działa SKUTECZNIE wywiad i agentura państw nam nieprzyjaznych jest twierdzeniem człowieka mało zorientowanego. Wystarczy spojrzeć na sam przebieg wyborów w Polsce który z demokracją nie ma nic wspólnego. Z agenturą tak. Normalny Polak będący przy władzy, posługiwałby się prawami ekonomicznymi, bez których nie ma rozwoju kraju. Tymczasem ktoś nam rozkradł gospodarkę, nie tylko nam ale i Grecji, Hiszpanii, Portugalii. Teza, że zrobili to Polscy złodzieje jest jak mi się zdaje trudna do utrzymania, ponieważ jak do tej pory na naszym obszarze nie było stricte polskiego rządu po styczniu 1947 roku do nadal.

Mocarstwa ościenne pilnujące swych wpływów w Polsce bez trudu podtrzymują
zainstalowany nam system utrudniający znacząco postęp rozwoju ekonomicznego, naukowego i kulturowego. Tussizm zainstalowany w Polsce przy pomocy m.in. polskojęzycznych mass mediów już OTWARCIE pracuje na rzecz Niemiec. Rozliczne tussistowskie zabójstwa polityczne łącznie z tzw. katastrofą smoleńską między innymi temu służą. Agentury to służby doskonale wyszkolone, posługujące się gruntowną wiedzą z zakresu filozofii polityki podporządkowania sobie obcego państwa. Niech Pan rzuci hasło wyborów jawnych dla warunków polskich a zobaczy Pan jaki odezwie się jazgot medialny i nie tylko. Wrogowie wiedzą, że przejście w Polsce z odpowiedzialności zbiorowej na odpowiedzialność grupową, spowoduje nową jakość rządów w Polsce. A do tego nie mogą dopuścić. Ja szanuję decyzje wyborcze wyborców Platformy Obywatelskiej. Ale dlaczego ja miałbym odpowiadać materialnie w zawyżonych (jawnych i ukrytych) podatkach za wielomiliardowe malwersacje rządu PO - PSL, a które muszą być spłacone. Malwersacje rządu PO-PSL winny być spłacane przez członków tego rządu, posłów PO i PSL jak też samych ich popleczników i wyborców.
Zgodnie z zasadą odpowiedzialności.

Niech Pan zwróci uwagę w jaki sposób Merkel zareagowała na "katastrofę smoleńską" oraz jakie szykuje alibi dla Donalda Tuska.

kronsztadt - 06.02.14 2:34
Lubomir kiedyś miałeś zadatki na mądrzejszego a fanzolisz jak potłuczony.
Gdyby prohibicja była lekarstwem na alkoholizm, to państwo(USA) nigdy by się z niej nie wycofało, Szlachetny Eksperyment nigdy by się nie skończył. Dali sobie spokój, bo pieniądze zamiast do skarbu państwa szły dla mafii. Nie wiesz jak to wyglądało w PRLu, we wstanie wojennym ? Pędzili prawie wszyscy, może oprócz osesków u cyca. W każdym razie na wsi pędzili wszyscy i ze wszystkiego, a posiadanie całoszklanej aparatury to było marzenie. Wiekszość paprochów zadowalała się gumą i miedzią, jechało metalem ohydnie, ale kogo to obchodziło. Ważna była degustacja i aby sponiewierało. Reszta Twoich wywodów to brednie. Czy ktoś nas najechał i kazał nam rozpieprzyć gospodarkę ?? Ja tu byłem i jestem i jakoś nie zauważyłem. Natomiast na pęczki widziałem baranów wszelakiej maści i autoramentu spuszczonych z łańcucha i działających jak chłopi podczas
pożogi opisywanej przez Zofię Kossak-Szczucką. Tam mordując szarpali trzy poduchy, lustro i fortepian na opał lub do rowu, a tu po 1989 głupole szarpali państwowe czyli niczyje - każdy do siebie. Tak zrozumieli walkę z ustrojem, każdy orze jak może. Tylko ktoś im tą nienawiść do państwa latami sączył do główek, trafiło na podatny grunt i efekty widać gołym okiem. Nie szukaj winy u Niemców czy innych obcych. Człek ma wolna wolę ??? Ma rozum ??? Czy któryś z tych pijanych za kierownicą miał miał lufę w plecach ??? Nie , on sam z własnej woli wychylił tą lufę (100g, 0,25 lub 0,50 L) do gardłą i siadł za kierownicę mając wszelakie nauki w d...e. Totalna głupota. Nienawiści do rodaków też szukaj w Polsce. Dobrze się rozejrzyj. Czy to obce media szczują na bliźniego ??
Popatrz jak wygląda patriotyzm na przykładzie szacunku do barwy
http://www.youtube.com/watch?v=OxsXrg9SSlI
Tego sie uczy od dzieciństwa . Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie wiedział.

Lubomir - 05.02.14 11:52
Gdyby np Polską rządził wywiad niemiecki, jak za Hitlera, to co by robił?. Z pewnością zlikwidowałby cały polski przemysł i polską gospodarkę. Rozwaliłby polskie szkolnictwo, polski system lecznictwa i polski system obrony. Wreszcie zacząłby wojować z Kościołem i rozrywać jego jedność z Narodem. Pchanie Polski w niewolę niemieckch lichwiarzy i wierzycieli to też nie byłby irracjonalny żart, ani medialny fakt, ale fakt jak najbardziej realny. Oczywiście gdyby Polską rządziła Abwehra lub jej kontynuatorka, to z pewnością 'w trosce o Polaków i Polskę' nie zabrakłoby punktów sprzedaży z supermocnym alkoholem. A informacje o możliwości czerpania radości dostarczanych przez przemysł pornograficzny, sex shopy i prostytutki z całej Europy, Azji i Afryki, byłyby zamieszczane na każdym skrzyżowaniu. Polska tonie w mocnym alkoholu, a pozoranci udający umysłowych kastratów, udają, że to nie hoduje armii pijanych kierowców. Gdy Ameryka tonęła w alkoholu wprowadziła prohibicję. Ten okres historii USA nazwano Szlachetnym Eksperymentem i trwał on od 1919 roku do 1933 roku. W Polsce potrzebna jest niezwykle rygorystyczna i odpowiedzialna polityka wobec produkcji, importu i sprzedaży mocnych alkoholi. Chociażby taka jak w Krajach Skandynawskich czy Zjednoczonym Królestwie.

klop - 05.02.14 2:13
Ostatnie zdanie o mandatach , hahahahahaha ! Rodzinie ofiar z Kamienia Pomorskiego lub wczorajszym ze Skawy, powiedz że mandaty za szybkość czy kary za pijaństwo są za niskie ! Tak mogą sądzić tiule siedzące przed klawiaturą i mające zero pojęcia co się dzieje na drogach. Mandaty powinny być 5 razy większe, a za jazdę pod wpływem za pierwszym razem (bez szkód!! ) miesiąc ścisłego pudła a za recydywę dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oprócz innych kar. I &ówno mnie obchodzi, że złapany jedyny żywiciel rodziny prowadzący działalność gospodarczą (biznes) wypadnie z rynku a pracownik transportowy po recydywie będzie chodził na piechotę. Niech się nauczą co to jest ODPOWIEDZIALNOŚĆ !!!! Bez względu na garnitur czy kieckę. Wszyscy pochylają sie nad biednymi pijaczkami, ale ofiary to mają w .upie. Dosyć tego !!

Lubomir - 04.02.14 12:05
Czyżby groziło nam przedłużenie rządów Hitlera?. Wprawdzie w polskim krajobrazie pojawił się nie Deutsche Reichspost ale Deutsche Post. Jednak czy różnica jest aż tak wielka?. Te same germanizatorskie zapędy towarzyszą obecnie Niemcom. Chodzi najwyraźniej o to, by mieć kontrolę nad tym co Polacy piszą i mówią. Telefonia polska również w dominującej części kontrolowana jest przez niemiecki zarząd. Czy to nie Niemcy oferowali się wysłać do Grecji swoich poborców podatkowych?. Grecja odmówiła. Oby Berlin nie przekierował ich do Polski.

Wszystkich komentarzy: (42)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Kwietnia 1814 roku
Po kapitulacji Paryża Napoleon Bonaparte abdykował i został zesłany na wyspę Elbę


06 Kwietnia 1914 roku
Zmarł Józef Chełmoński, malował sceny rodzajowe - życie wsi polskiej i ukraińskiej, oraz sceny myśliwskie (ur. 1849)


Zobacz więcej