Poniedziałek 6 Kwietnia 2020r. - 97 dz. roku,  Imieniny: Ady, Celestyny, Ireneusza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.01.14 - 10:20     Czytano: [1900]

Naobiecywał i wyjechał

U naszego premiera i obecnego rządu obietnice idą gładko - języczkiem jak smyczkiem. Kilka dni temu przestrzegałem, że rządowych obietnic nie ma co na serio traktować.

Tylko spracowany premier zdążył wyjechać na zasłużony urlop, na narty we włoskie Dolomity, choć ostatnio przecież to sport niebezpieczny, grożący poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi w razie wypadku, a już jego podwładni wycofują się rakiem z zeszło - tygodniowych obietnic.

Zamiast alkomatów w każdym aucie i lotniska za unijne pieniądze w każdej gminie, nowy rzecznik rządu M.Kidawa-Błońska mówi już o alkotestach za parę złotych, a nie o alkomatach, które kosztowałyby polskich kierowców ok. 3mld zł. Podobno premier miał na myśli, nie alkomaty tylko alkotesty, które bardzo często fałszują wyniki dotyczące zawartości alkoholu we krwi, a na nowe lotniska w Polsce Unia się nie zgodzi.
W sprawie likwidacji umów śmieciowych, sprawy też nie pójdą jak z płatka. Według doradcy premiera J.K.Bieleckiego będą one znikać etapami, a ponieważ Polska ma ich najwięcej w Europie, bo aż ok. 27 proc., choć rugana przez polski rząd Wielka Brytania ma ich zaledwie 6 proc. to można się spodziewać, że po kolejnych 7 latach dramatycznych rządów PO-PSL osiągniemy wreszcie brytyjski poziom. Tak naprawdę Polacy mają nie tylko śmieciowe umowy o pracę, ale przede wszystkim śmieciowe wynagrodzenia za pracę. Blisko połowa zatrudnionych w Polsce nie tylko nie zarabia przeciętnej krajowej w wysokości 3,8 tys. zł, ale zarabia zdecydowanie poniżej 3 tys. zł netto, a to poziom nędzy i ubóstwa w większości krajów strefy euro, 25 proc. Polaków zarabia niewiele powyżej 1500zł netto.
Nie ma też większych szans na pełną realizację obietnicy MF M.Szczurka na wypełnianie PIT-ów za wszystkich polskich podatników. Nierealne jest to choćby w stosunku do tych, którzy korzystają z różnego rodzaju ulg, zmieniają swój status rodzinny czy prawny w trakcie roku podatkowego czy dokonują darowizn i odliczeń. Co ciekawe urzędnicy skarbowi nic nie wiedzą na temat tego genialnego udogodnienia dla podatników.
W ramach deklaracji premiera D.Tuska, że rok 2014 będzie rokiem rodziny marszem po stabilność i bezpieczeństwo ekonomiczne i socjalne polskich rodzin najlepiej posłużą przykłady takich możnych rodzin jak rodzina D.Tuska A.Grada, J.K.Bieleckiego, J.V.Rostowskiego, J.Burego czy A.Struzika. Widać, że można jednak zadbać o rodzinę w Polsce. Co prawda coraz więcej polskich dzieci z powodu biedy ich rodziców jest odbierane polskim rodzinom, a coraz większa liczba dzieci popełnia samobójstwa.
W kwestii obietnicy kontynuowania inwestycji gospodarczych i infrastrukturalnych oraz w ramach dokończenia budowy dróg i autostrad w 2014r. warta 7mld zł inwestycja dokończenia Południowej Obwodnicy Warszawy z powodu urzędniczych zaniedbań dotyczących decyzji środowiskowych - obwodnica ta może się urwać w lesie w okolicach Węzła Lubelska, a autostrada A-2 zacząć się w polu bez połączenia z obwodnicą Warszawy i wylotem na Poznań i Berlin.
W sprawie zaś inwestycji fundamentalnej dla polskiej przyszłości gospodarczej czyli wydobycia gazu łupkowego, raport NIK mówi o gigantycznych zaniedbaniach i wręcz o rządowej kompromitacji.
W ramach zaś walki z pijanymi kierowcami i udogodnień oraz naprawy polskiego wymiaru sprawiedliwości pirat drogowy prowadzący po spożyciu będzie mógł zawiadomienie z prokuratury czy sądu odebrać w najbliższym sklepie monopolowym, bądź pijalni piwa.
Gdy idzie zaś o jedną jedyną książkę dla 6-latków idących we wrześniu do szkoły to miejmy nadzieję, że nie będą to podstawy ideologii gender, warto też przypomnieć, że w 2010 r. premier D.Tusk obiecywał już każdemu polskiemu uczniowi laptopa, a w 2011 r. wejście do strefy euro oraz, że Polacy "zaczną wracać z emigracji, bo płaca tu będzie się opłacać".
Potomkowie dzisiejszych nowych właścicieli III RP "wielkich możnych rodów", które niebieską pajęczyną oplotły dziś Polskę, to one z pewnością nie podejmą realnej walki przeciw biedzie, przeciw korupcji.

Działający dziś w Polsce "System D.Tuska" polega głównie na składaniu notorycznych obietnic nie mających żadnego pokrycia w rzeczywistości, których nikt rozumny nie powinien traktować na serio. Skala tych bałamutnych obietnic osiąga już dziś poziomy nie tyle Dolomitów co Himalajów. Należy więc ostrzec premiera D.Tuska, że na zjazdowych trasach narciarskich nieudolności, zakłamania i pustych obietnic z powodu braku śniegu wystają coraz ostrzejsze i coraz bardziej niebezpieczne głazy całkowitej utraty wiarygodności przez obecną władzę i powrotu krytycyzmu i zdrowego rozsądku w śród milionów polskich wyborców.

Janusz Szewczak
Stefczyk.info

Wersja do druku

Babcia Konstancja - 21.01.14 11:46
Chcecie potwierdzenia rzeczywistości szanowni komentatorzy?

Podaję tylko 1 pytanie i jedną odpowiedź Grzegorza Brauna - reżysera,
w kwestii obrad parlamentu izraelskiego KNESETU na terytorium Polski w Oświęcimiu (w rzeczywistości przygotowuje się w kołach prezydenckich i rządowych nieoficjalne spotkania z "polskimi" politykami i poklepywanie po plecach za pilnowanie żydowskich interesów).

Pytanie:
"W niektórych środowiskach, określających się jako patriotyczne spotkamy się z opinią, że „nie mamy czego się obawiać”; lub też „posiedzenie Knesetu (…) to dla Polski dobre wydarzenie, (…) dlatego, że odbywa się pod hasłami polskiego filosemityzmu (…)”, co – zdaniem niektórych – przyczyni się do pozbycia łatki antysemityzmu. Czy Pana zdaniem pozytywne odniesienie się do obrad Knesetu na terenie Rzeczypospolitej może iść w jednym szeregu z patriotyzmem?"

Odpowiedź - Grzegorz Braun:
"Może iść w jednym szeregu i pod rękę albo z głupotą (to wersja optymistyczna), albo z agenturą (to wersja realistyczna) – co na jedno wychodzi, co do praktycznych konsekwencji. Nie jest wielkim odkryciem, że Polską zarządzą konsorcjum służb reprezentujących racje stanu różnych państw, z których żadne nie jest polskie. Główni udziałowcy, to rzecz jasna Rosjanie i Niemcy; pakiecik kontrolny zachowują Amerykanie; tradycyjnie trzymają ręce na pulsie Anglicy i Francuzi; mocne karty mają Ukraińcy; penetrują Chińczycy – to wiadomo, ale chyba tylko służby państwa położonego w Palestynie czują się u nas do tego stopnia swobodnie, by na długo przed ustawą 1066 bez krępacji na co dzień obnosić się u nas z bronią i podejmować działania połączone np. z czasowym zamknięciem stołecznego lotniska (sic).

Szkoda czasu na dywagacje o jawnych zaprzańcach i sprzedawczykach, którym ten stan rzeczy bardzo odpowiada – bo po prostu innego sobie nie wyobrażają. Działalność partii ruskiej (np. Komorowski, Palikot, Pawlak i inni tzw. postkomuniści), czy partii pruskiej (np. Tusk, Graś et consortes) przynajmniej nie nastręcza większych problemów intelektualnych. Problem w tym, że po stronie p.o. patriotycznej, prawicowej, nominalnie konserwatywnej, a także wśród „niezależnych” i „niepokornych” dziennikarzy również dominuje filozofia klientelizmu – tyle że zorientowana na inne stolice (i może inne, choć wcale nie koniecznie, loże). Obowiązuje np. dogmat, że Polskę można wygrać wyłącznie pozostając niezłomnym sojusznikiem Imperium Amerykańskiego – tego zaś nieodzownym warunkiem jest lojalność wobec Izraela."

Jest to malutki fragmencik wypowiedzi Grzegorza Brauna, udzielonego publicznie i zamieszczonego m.in. na Bibule i Konwencie Narodowym.

Jan Orawicz - 20.01.14 18:40
"maurycy", jak się wyleczysz z ubecji, to wtedy możemy ze sobą
nawiązać dialog. Ale tyle, co wiem z praktyki życia,że kogo
zaczadziła bolszewia,tego najczęściej odbolszewić się nie da!
Ale jednak radzę zadać sobie ten trud,a zaręczam,że się opłaci!!!
Powodzenia!

Robert - 20.01.14 15:01
Babciu Konstancjo, taka jest gorzka rzeczywistość. Przyczyna bezwzlednego rabunku Polski, przez niemców, rosję, polszewię i zydostwo - tkwi tylko w obecnej władzy antypolskiej, która wymaga natychmiastowego rozwiązania i rozliczenia. Co sie tyczy "kapitału"? tubylczego żydostwa - to chciałbym sprostować: że gdyby przyniesli ten kapitał do Polski, to kraj by sie wzbogacił, co łatwo można wykazać w operacjach finansowych pństwa - i tutaj takich danych niema. Natomiast jest to kapitał zrabowanego Polskiego Majatku Narodowego. Nawet pośrednie działania prywatyzacji na to wskazują - ci którzy podejmowali decyzje zniszczenia i rozebrania stoczni, czy innych zakładów przemysłowych, dostali w łapę też pokazny kapitał. Pozatym zawsze jest łatwe sprawdzenie pochodzenia kapitału skąd i do kogo należał. Przeciez oni nigdy nie inwestowali tylko rabowali. Pozdrawiam Robert.

JW - 20.01.14 6:24
Komentarze ubliżające (z epitetami) innym uczestnikom dyskusji nie będą publikowane, szczególnie te anonimowe.
Prosimy o kulturalne wyrażanie swojej odmienności.
Admin

Babcia Konstancja - 20.01.14 0:45
Panowie komentatorzy!
Tu nie ma żdnych przypadków. Wszystko jest dokładnie zaprojektowane i wyreżyserowane. Obecnie Polska jest terytorium zdominowanym głównie przez Niemcy i Rosję oraz tubylczych Żydów a właściwie przez ich kapitał.

Pomagają im w tym dzierżący w Polsce władzę Żydzi nie mający żadnych sentymentów ani tożasmości z tym państwem i społeczeństwem.
Jedynym wyznacznikiem ich działaniem jest utrzymanie za wszelka cenę władzy w Polsce oraz tworzenie warunków do rozwoju własności żydowskiej, jak również wspieranie żywiołu syjonistycznego.
Polak ma im tylko służyć coś na wzór zwierzęcia do roboty.

Działania Polaków powinny opierać się na zwalczaniu wszelkich przejawów
antypolskich poczynań obecnego rządu, otwartym manifestowaniu naszych patriotycznych postaw, dążeniu za wszelka cenę do rozliczenia całego procesu prywatyzacji, wreszcie odsunięciu od władzy zdrajców i zaprzańców, ograniczeniu działalności obcych służb specjalnych na terytorium Polski.

Rodzimi zdrajcy zrobili sobie z Polski prywatny folwark a z Polaków niewolników, których wyzyskują i gnębią przy pomocy antypolskiego prawa i antypolskich sądów i prokuratury.

Jak wiemy naszą elitę wymordowali Hitler i Stalin. Po wojnie dzieła dokończyli komunistyczni Żydzi. Teraz sami zostali naszą elitą wspierani przez diasporę żydowską i Izrael.

To jest obecnie tragedia polskiego narodu. Nasz naród uwstecznił się w organizacji spoełeczeństwa. Obcy nami rzadzą. Polacy nie mogą w całej rozciągłości realizować swojego narodowego interesu. Jesteśmy jako naród tłamszeni przez obce Polakom wpływy.

Chyba jedynym wyjściem jak za lat rozbiorów jest zryw narodowy, coś na wzór powstania czy rewolucji.

Ostatnio nasi okupanci uchwalili ustawę o tzw. pomocy obcych państw gdyby Polakom zachciało sie manifestowac lub domagać wolności w bardziej dosadny sposób.

Boją się utraty kontroli na dobrem, które Polacy wytwarzają. A wytwarzają dużo. A oni nic nie robiąc żerują i odbierają Polakom ich dobra.

Polacy muszą kiedyś powiedzieć obecnym właścicielom Polski - Dość!
Dość tego ciemiężenia i zniewalania narodu!

Ci, którzy się boją już są niewolnikami. Czy wy też, moi rodacy?

Jak to sie stało, że Rzeczypospolitą obcy zawiadują i to oni głównie czerpią profity z bogactwa które wypracowujemy codzienną ciężką pracą.

MariaN - 19.01.14 16:51
Re:KK
Oto pierwsze lepsze argumenty, które same się napatoczyły:
- PO rządzi od 7 lat, od 4 ma swojego prezydenta, a po za tym wszystkie instytucje kontrolne i rozdawcze też są ich... czyli jak się chce to można wszystko!!!!
I co mamy?????
- Mamy gigant bezrobocie, emigracja młodych przedsiębiorczych ludzi w liczbie około 3 mln,
- gigant korupcję przy budowie autostrad, stadionu narodowego i inne (patrz wyniki NIK)
- śledztwo największej tragedii po II WŚ, pod Smoleńskiem - Po 4 (czterech!!!!!!!!! latach) NIC NIE WIADOMO.
- wszystkie zakłady strategiczne sprzedane obcym, kasa leci za granicę,
-giną ludzie,( niby samobójstwa) i nic........ "w soboty nie robimy sekcji" tak mówi władza, takie zwyczaje. A w poniedziałek już nic przyrządy nie wykazują. Pozamiatane.
- z Polską już nikt się nie liczy, bo mało wiarygodni, bez honoru i swojego zdania, liżą dupy Merkel i Putinowi. Ciężko będzie to odrobić.
- ministra środowiska się odwołuje podczas trwania światowej konferencji klimatycznej w Warszawie,
- Polska już nie ma bezpośrednich połączeń kolejowych z innymi państwami Europy, olali nas bo...... nie potrafimy ułożyć rozkładu jazdy.
.........NIE CHCE MI SIE JUZ WYLICZAĆ, BO I TAK TEN JEGOMOŚĆ NIE ZROZUMIE, ŻYJE W INNEJ RZECZYWISTOŚCI....KASA, KASA, KASA, antynarodowe plany.
a z resztą podobnych argumentów w internecie jest na kopy, choćby na http://markd.pl/afery-po

kawa kawecki - 19.01.14 13:52
To towarzystwo umie tylko obrzucać adwersarzy inwektywami. Tu żadnej rozmowy na argumenty NIGDY nie BYŁO i zapewne nie będzie.

MariaN - 18.01.14 10:34
Plemiel rzeczywiście naobiecywał znów ile wlezie a lemingi z maslanymi oczami wpatrzone w wysportowaną ryżą sylwetkę, marzą o wielkim nowoczesnym swiecie z pedalstwem i gender w tle, w którym jak grzyby po deszczu powstawałyby fundacje podobne do owsiakowych. To byłby świat marzeń... dla cwaniaków, hochsztaplerów, cyników.
Ale niedoczekanie wasze, ten autobus z napisem PO-SLD-TR staje się wrakiem i na najbliższym zakręcie rozsypie się, bo korozja przeżarła procesor...
Oby do wyborów!!! i pilnować, żeby głosów nie liczono na Kremlu!

Agamemnon - 16.01.14 15:14
Za PiSu nikt nie został jak mi się zdaje zamordowany z przyczyn politycznych. Nie został też wyrzucony ze swego mieszkania na bruk. Za Donalda Tuska jako premiera i koordynatora służb specjalnych lista zabójstw politycznych jest długa. Była rzecz która obciąża w sposób szczególny J. Kaczyńskiego jako premiera, czyli osobę odpowiedzialną za politykę wewnętrzną państwa to jest znęcanie się wymiaru sprawiedliwości nad prof. dr. hab. Antonim Jaroszem rektorem Wyższej Szkoły Handlowej w Jarosławiu. (Był wielokrotnie pobity, więziony, pomimo orzeczeń lekarskich wskazujących, że nie powinien przebywać w więzieniu ze względu na stan zdrowia). Człowieka zrujnowano w końcu wypuszczono jako niewinnego. Czy to jest zbrodnia? Jest. Za działania wymierzone przeciwko abp. Stanisławowi Wielgusowi również odpowiada J. Kaczyński. Bronisław Wildstein był prezesem w owym czasie Telewizji Polskiej z nadania Kaczyńskiego a Ewa Kruk przewodniczącą KRRiT również z nadania PiS. Krzywda wyrządzona jednemu Polakowi to krzywda wyrządzona całej społeczności polskiej. Okresu rządu J. Kaczyńskiego nie można jednak porównywać z rządami Donalda Tuska, gdzie przestępstwo polityczne, legislacyjne, ekonomiczne, zabójstwa osób niewygodnych jest zjawiskiem powszechnym. Czy J. Kaczyński wyciągnie właściwe wnioski, ze swoich rządów?
Pytałem kilka osób, co o tym sadzą, wszyscy mówią, że nie. Prof. Rafał Broda mówi , że nie wybacza się politykowi za błędy podstawowe. Kaczyński mnie zawiódł, tak jak całą Polskę (doprowadził do wrogiego przejęcia władzy w Polsce). Takich polityków Polska nie potrzebuje.

Lubomir - 16.01.14 9:50
Re: maurycy. Niech pan nie robi świętych z aferzystów i złodziei. Złodziei na salonach, to też złodziej. Także aferzystka na salonach, to też aferzystka. Panu widać imponuje określenie baron SLD, czy baronessa SLD...

maurycy - 15.01.14 23:29
Orewicz ! Jestes niekonsekwentny ! Najpierw bylem SB- ekiem teraz jestem czlonkiem rodziny Blidy ? Jestem wszystkim taka scierka w zaleznosci od twoich potrzeb ! Smierc Blidy do dzisiaj nie zostala rzeczowo i przekonywujaco wyjasniona ! Tor biegu pocisku ustalony przez bieglych kwestionuje oddanie strzalu oddanego rzekomo przez Blide do samej siebie ! Funkcjonariuszka ktora rzekomo szarpala sie z Blida natychmiast wyprala swoja kurtke !( po co ?) . Zarzuty przeciw Blidzie byly oparte w zasadzie wylacznie na podstawie zeznan kobiety przebywajacej od wielu miesiecy w wiezieniu i natychmiast z niego wypuszczonej po zlozeniu zeznan obciazajacych Blide ! Na tej podstawie wydano nakaz aresztowania Blidy ! Prowokacja ktorej dopuszczona sie w sprawie afery gruntowej falszujac i produkujac nieistniejace dokumenty aby wyeliminowac Sp .A Leppera z zycia politycznego ,Agent Tomek zwyrodnialec i kanalia ( teraz juz nie ma watpliwosci sam to udowodnil ) rozkochal kobiete a pozniej ja rzucil do wiezienia . i wiele innych to sa jawne dzialania kryminalne bandytow z PIS ! Nic a nic nie przesadzilem ! Jacy to aferzysci i zlodzieje Polski trafili za rzadow PIS do wiezienia ? Zadni ! Czy wplynal jakikolwiek akt oskarzenia w sprawach prywatyzacyjnych ,roznych przekretow z prokuratury do sadow za rzadow PIS ? ZAden ! Lech Kaczynski byl szefem NIK i mial olbrzymia wiedze o wynaturzeniach w Polsce ! Co z ta wiedza zrobil ? nic ! On takze zablokowal prawdziwa lustracje ! Utajnil i uniemozliwil publikacje aneksu do raportu Maciarewicza chroniac tym samym bandytow z WSI przed odpowiedzialnoscia . Ty jestes nawiedzonny i zadne argumenty do ciebie nie dotra .Potrafisz tylko opluawac ludzi jak komunisci ! Oni tak ja ty opluwali i zohydzali ludzi odbierajac im dobre imie i unikali rzeczowych argumentow !

Jan Orawicz - 15.01.14 16:58
Do tego towarzysza,co to się podaje za maurycego.. Pewnie jesteś z rodziny
aferzystki Blidy,która przed rozrachunkiem za swoje złodziejstwo odebrała sobie życie.Od tamtej pory Polaków Kaczyńskich nazywacie bandytami. Pokaż
choćby ćwierć przykładu na to,że w PiS są bandyci. Co zrobił z Polska twój Tusk
to normalnym Polakom nie trzeba wskazywać. Wystarczy zobaczyć jak położono
na łopatki polska gospodarkę i ilu ludzi wyjechało za chlebem w świat i nadal
trwa trwa ten polski "spacer," w świat,by uratować swoje życie przed śmiercią
głodową. PiS nie długo rządził,bo tacy zdrajcy Polski i złodzieje wydarli Pisowi stery władzy. Zresztą, z kim ja tutaj dyskutuje?... Ciekaw ile ci ubeku zapłacili
za to wejście na Kworum?

Agamemnon - 15.01.14 14:06
PiS już pokazał jak się rządzi. Teraz musi przyjść ktoś nowy.

Lubomir - 15.01.14 13:48
Żeby samodzielnie rzadzić, trzeba mieć wypracowane przez siebie pieniądze. Za pieniądze sponsora, robi się antypolską politykę. Jak grzyby po deszczu powinny powstawać polskie fundacje. Tylko pytanie, kto zrzuci się na polskie cele, na polską politykę gospodarczą i m.in. morską?. Polacy w swojej większości, zostali materialnie i finasowo ograbieni. Kiedy pieniądze wyłoży Bundesregierung, Fundacja Kruppa czy Adenauera, to zaraz podrzuci nam jakiś mniej więcej - Front Wyzwolenia Mazowsza. Niemcy nie robią niczego bezinteresownie. Zatem, chroń Panie Boże od niemieckich przyjaciół i dobrodziejów. Z Niemcami-wrogami jakoś nauczyliśmy się walczyć i zwyciężać. Wodzusiów podstawionych przez Niemców, też nie potrzebujemy.

maurycy - 15.01.14 11:26
Zwalanie wszystkiego tylko na Tuska to przesada i macenie ludziom w glowach ! Po 89 roku zydokomuna objela wladze zarowno PIS (tez koszerna banda oglupijaca bezczelnie ludzi !) robia to samo . Bandyci z PIS tylko zrecznie oglupiali ludzi a absolutnie robili to samo chamsko tylko wycierajac sobie morde Polska ! Polacy musza sie zmobilizowac i wykreowac wlasne elity i wlanych reprezentantow ! Nie zrobia to koszerni szubrawcy z PIS ktorzy juz przebieraja nogami i rwa sie do wladzy oglupijac kolejny raz Polakow !

Lubomir - 15.01.14 10:57
Drogę od solidarności z własnym narodem - do narodowej zdrady, przeszedł m.in. Petain i Quisling. Dzisiaj nie liczą się początkowe zasługi obu. Dla historii i potomnych najważniejsze jest to, że kręcili z Niemcami i skończyli jako zdrajcy. Najwyraźniej nie jest ważne jak kto zaczyna, ale jak kończy. Żadne super- czy hiper-kłamstwa i łgarstwa Petaina czy Quislinga nie były w stanie usprawiedliwić renegatów swoich ojczyzn. Zdrada czy brak wierności ojczyźnie, to nie ostatni krzyk mody, czy najnowszy wynalazek współczesnych hochsztaplerów. To temat stary jak ludzkość. Naiwnych nie sieją, rodzą się sami i wciąż liczą na niewykrywalność swojej podłości.

Wszystkich komentarzy: (16)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Kwietnia 1814 roku
Po kapitulacji Paryża Napoleon Bonaparte abdykował i został zesłany na wyspę Elbę


06 Kwietnia 1935 roku
Wojciech Korfanty zrezygnował z funkcji prezesa Polskiego Stronnictwa Chrześcijańskiej Demokracji i wyjechał z kraju


Zobacz więcej