Niedziela 22 Września 2019r. - 265 dz. roku,  Imieniny: Maury, Milany, Tomasza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 31.10.13 - 11:51     Czytano: [1615]

Czy się POsypie?

Platforma traktuje Polskę jak swój prywatny folwark

1. Na początku chciałbym zrobić zastrzeżenie, że konflikty i wojny podjazdowe w Platformie, kompletnie mnie nie interesują, nie interesuje mnie również kto ostatecznie zwycięży w województwie dolnośląskim, europoseł Jacek Protasiewicz czy poseł Grzegorz Schetyna?
Ale jak najbardziej musi mnie interesować jako posła RP, funkcjonowanie Platformy jako partii rządzącej niepodzielnie Polską (z jakimś udziałem PSL-u) od blisko już 6 lat i korzystającej w tym rządzeniu z ciągle dużych rozmiarów majątku państwowego zgromadzonego przede wszystkim w spółkach skarbu państwa.

2. To niepodzielne rządzenie to objęcie przez ludzi Platformy albo osoby przez nią wskazane najważniejszych stanowisk w państwie, sporą część z tych kluczowych, tuż po katastrofie smoleńskiej w taki sposób, że nie liczyła się wtedy nawet żałoba, najważniejsze było błyskawiczne objęcie opróżnionych funkcji.
Ludzie Platformy rządzą również w 15 samorządach województw (tylko w województwie podkarpackim po skandalu z marszałkiem z PSL-u, koalicja Platformy i PSL-u musiała oddać władzę) i w większości dużych miast, a także w wielu mniejszych gminach i powiatach.
Na korytarzach sejmowych żartuje się ostatnio, po wybraniu na szefa NIK posła Platformy Krzysztofa Kwiatkowskiego, że do przejęcia przez tę partię, zostało tylko jeszcze stanowisko Prymasa.
Objęcie przez ludzi Platformy wszystkich kluczowych stanowisk w na szczeblu centralnym i w samorządach, a także nie realizowanie przez czwartą władzę (media) funkcji kontrolnej wobec rządzących, stworzyło sytuację w której państwo, gospodarka, różne dziedziny życia społecznego, zaczęły być wykorzystywane przez rządzących jak prywatny folwark.

3. Sprawa byłej posłanki Platformy Beaty Sawickiej, która jeszcze przed wyborami w 2007 roku, została przyłapana przez CBA na ordynarnej korupcji, została wykorzystana przez szefa Platformy i premiera, zamiast do walki z korupcją, to do rozprawy z szefem tej służby, Mariuszem Kamińskim.
Pozbycie się Kamińskiego z CBA i to w takich okolicznościach, złamało tej służbie kręgosłup i wprawdzie działa ona w dalszym ciągu ale jej funkcjonariusze doskonale wiedzą, że jeżeli w jakiś śledztwach pojawiają się nazwiska ludzi Platformy, to należy je odkładać na dno przepastnych szuflad.
W tej sytuacji wśród ludzi rządzącej Platformy zapanowała atmosfera, że „hulaj dusza, piekła nie ma” i stąd przekonanie, że nam wszystko wolno, co więcej w sytuacji kiedy mamy sprzyjające nam media, to nawet kiedy coś niekorzystnego dla tej partii wypłynie, to przecież uda się to PR-owo przykryć.

4. Skala zawłaszczania państwa w ciągu 6 lat przybrała takie rozmiary, że działania nepotyczne i korupcyjne zaczęły być ujawniane przez samych ludzi Platformy.
Najpierw zaczęli mówić o tym ludzie z Platformy usunięci (Rokita, Piskorski), a od niedawna także sami jej członkowie.
Najdobitniej wyraziła to śląska radna Platformy Dorota Połedniok, która w liście pożegnalnym do Donalda Tuska napisała, „że politycy Platformy potraktowali Polskę jak wojenny łup, jak dziwkę z którą się robi co się chce”.
Wtórował jej także były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, który ostatnio nazwał tę partię „bagnem moralnym”.

5. Wybory regionalne w Platformie stały się okazją do kolejnej fali ujawnionych skandali, które dobitnie pokazują, że politycy tej partii traktują państwo jak prywatny folwark.
Działki po okazyjnych cenach od Agencji Nieruchomości Rolnych w województwie lubuskim oferowane przez kandydatkę na szefową regionu, miejsca w zarządach i radach nadzorczych największych spółek skarbu państwa jak w przypadku województwa dolnośląskiego, to jak się wydaje tylko czubek góry lodowej nepotyzmu i korupcji w szeregach Platformy.
Tylko definitywne odsunięcie od władzy ludzi tej partii w zbliżających się coraz szybszymi krokami wyborach parlamentarnych, może te negatywne zjawiska najpierw poważnie ograniczyć i w ciągu krótkiego okresu definitywnie zlikwidować.

Zbigniew Kuźmiuk

Wersja do druku

Miłosnik Prawdy - 06.11.13 12:13
Badanie CBOS dotyczące działalności Sejmu przyniosło nieoczekiwany wynik. Okazuje się, że 85 proc. badanych uważa, że Sejm ma niewielki społeczny autorytet. Zdaniem 82 proc. badanych parlament działa tylko dla dobra partii i polityków. Również wg wcześniejszych sondaży OBOP-u prestiż zawodu polityka jest podobny do prestiżu sprzątaczki! -http://wgospodarce.pl/informacje/8081-sejm-bez-autorytetu (5.11.2013 r.)
Do tego, że polityk podczas kampanii wyborczej „kłamie jak z nut” i obiecuje „gruszki na wierzbie” już nas przyzwyczajono. Jednakże, po wyborach, ci, którzy się „załapali”, nagle tracą pamięć i twierdzą, iż tak naprawdę niewiele mogą zrobić. Zgodnie z zasadami obowiązującymi w partii, najważniejsze jest dobro partii oraz jej pijar (PR), nie zaś dobro Państwa i jego Obywateli. Szkoda tylko, że tego nie mówią nam przed wyborami! WYBORCA JUŻ WTEDY SIĘ NIE LICZY, BO NASTĘPNE WYBORY SĄ ZA 4 LATA! Wg greckiego filozofa Arystotelesa,-" Demokracja jest jednym z najgorszych ustrojów, bowiem są to rządy hien nad baranami"( w domyśle – baranami, ponieważ wybrały te hieny). - http://pressmix.eu/index.php/2012/11/05/lista-hanby-platformy-obywatelskiej-polska-rzadzi-mafia-rodzinna-z-po/
JEST JESZCZE INNA DEFINICJA DEMOKRACJI: Wg T. Jeffersona (początek XIX w.)-"demokracja jest to taki ustrój, w którym: głupek, dziwka, złodziej i bandyta mają te same prawa wyborcze, co zacny i praworządny Obywatel". Uważam, że nasi politycy działają zgodnie z tą pierwszą definicją ! Wybory są co 4 lata (a co będzie, gdy się po miesiącu okaże, że jest to jakiś czubek, trzeba go przez 4 lata tolerować!)Wnioski o referenda w istotnych sprawach dla Obywateli , poparte kilkoma milionami podpisów , są odrzucane i trafiają do kosza (np ws. emerytur). W innych referendach np. odwołanie HGW, to rząd premier i prezydent ( wszyscy z mentalnością Kalego "stanęli murem"), są przeciwni tej formie demokracji, chyba że chce pozbawić kogoś (z innej opcji) posady to są za, tj. było to w Łodzi z odwołaniem Kropiwnickiego!. Jak można na siłę wprowadzać tzw. dyscyplinę partyjną i to w każdej wygodnej dla premiera sprawie mimo, że jest to niezgodne z oczekiwaniami wyborców regionu, który poseł reprezentuje oraz z jego osobistym przekonaniem? -(http://wpolityce.pl/wydarzenia/60028-wieslaw-johann-dwie-najwazniejsze-osoby-w-panstwie-nawoluja-obywateli-zeby-nie-korzystali-ze-swojego-konstytucyjnego-prawa-nasz-wywiad;)
Działanie rządzących polega na stosowaniu przez pijarowców socjotechniki, psychologii, tłumu, kłamstwa (zgodnie z zasadami opracowanymi przez J. Goebbelsa oraz N. Machiavellego- JAK MANIPULUJE SIĘ „CIEMNIAKAMI” - instrukcja wciąż w użyciu), -http://blogmedia24.pl/node/54823; np 1 z 10-ciu zasad nagminnie używane przez obecnie rządzących; 1 – ODWRÓĆ UWAGĘ. Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi ... rozwijania całości nagromadzonych nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi (tzw. puszczanie szczura).„Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, itd. (cyt. tłum. za „Silent Weapons for Quiet Wars”- Cicha broń dla cichej wojny).
Ja i miliony wyborców zniecierpliwionych nieudacznictwem koalicji PO-PSL, naprawdę mamy w "głębokim poważaniu", po dziurki w nosie takiej demokracji, PO-legającej na "rządach hien nad baranami!"(czytaj :http://blogmedia24.pl//node/45597),

Wróg korupcji cd. - 02.11.13 18:29
• cd. D. Tusk, ten "legendarny czyściciel kominów z Gdańska" , choć i to nie jest wg lekarza medycyny pracy (publicznie poinformował, że miał on zakaz pracy na wysokości, za co miał potem przykrości za ujawnienie jego stanu zdrowia!) podał w swoim expose 10 obietnic. 10 obietnic Tuska jakoś zniknęło ze strony www. Platformy. Ale dobrze je pamiętamy!
• 1.Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy.
• 2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty.
• 3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic.
• 4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ.
• 5. Uprościmy podatki, wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy 200 opłat urzędowych.
• 6. Przyśpieszymy budowę stadionów na Euro 2012.
• 7. Wycofamy wojska z Iraku.
• 8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce.
• 9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet.
• 10. PODEJMIEMY RZECZYWISTĄ WALKĘ Z KORUPCJĄ . Polska zasługuje na cud gospodarczy.
• Donald Tusk, 19 października 2007 r.
• Prawdopodobnie premier choruje on na amnezję, dlatego zapomniał o tych obietnicach!
• W walce z przeciwnikami korupcji w PO, o dziwo, pomaga mu: Julia Pitera nauczycielka języka polskiego, ekspert od partykuły i przydawki, wg CBA „ignorantka prawna – specjalistka od korupcji”. To właśnie ona zasłynęła Raportem (podobno najgłośniejsze jej osiągnięcie), w którym podkreśliła zakup (za kilka zł.) porcji smażonego dorsza przez byłego ministra gospodarki morskiej. O dziwo, za judaszowe srebrniki i miejsce przy tzw. korycie, obecnie zwalcza tych kolegów z partii, którzy nie chcą u siebie korupcji i nagrywając je nagłaśniają te przekręty. Jest to wprost groteskowe, ponieważ w ten sposób, pani minister od walki z korupcją, ośmiesza się i zarazem kompromituje swój urząd!
http://blogmedia24.pl/node/45597

Wróg korupcji - 01.11.13 23:53
cd.
• Wiadomo, że dla PO fałszowanie i ustawianie za posadę wyborów, prywata, kumoterstwo, to standard! Mają głęboko w d… sprawy państwa, dobra publicznego i jego Obywateli. Zawsze mają gębę pełną frazesów, sloganów i komunałów, a tak naprawdę liczą się tylko; kasa, układy, kolesiostwo i nepotyzm. Kolesiostwo istnieje nie od dzisiaj i jest rakiem toczącym nasze elity władzy czyli tzw. klasę pasożytniczą. Znaczną część swojej energii tracą na ustawienie siebie, rodziny i kolesi, tak aby w przypadku nie dostania się do koryta, przy następnych wyborach Parlamentu być odpowiednio ustawiony w tzw. ”układzie zamkniętym” w radach nadzorczych w Agencjach. Wszelkie apanaże typu rady nadzorcze, fundusze europejskie, przetargi, ławnicy, członkowie różnych komisji, zlecenia dla zarządców nieruchomości, przypadają głównie im. Na dodatek - wydający krocie publicznych pieniędzy na takie cele jak: alkohol, cygara, drogie ubrania dla rodzin, wynajęcie stadionu do gry w piłkę a dla młodzieżówki nawet "darmowy" pokaz striptizu i co? A TO JEST JEDYNIE TEN PRZYSŁOWIOWY WIERZCHOLEK GÓRY LODOWEJ1 Rządzą i mają się bardzo dobrze.http://wpolityce.pl/artykuly/59660-klamstwo-jako-metoda-sprawowania-wladzy-w-iii-rp-i-fundament-zalozycielski-obecnego-systemu.
• Widać więc jak na dłoni, że tutaj mamy do czynienia z zawodowymi oszustami do cna nieuleczalnie zdegenerowanymi i nieodwracalnie chorymi na władzę, choćby po trupach! Donald Tusk powiedział kiedyś: - „główną motywacją mojej aktywności politycznej była potrzeba władzy i żądza popularności”(…). To jeden z nielicznych cytatów prawdziwie oddających jego postawę.
• JEST TO KOLEJNY SKANDAL, OBCIACH, ŻENADA I KOMPROMITACJA PO. szkoda tylko, że jest to naszym kosztem i za ich zabawę w rządzenie nam PODATNIKOM wystawia się za to rachunek!!!! PONAD 400 MIEJSC W RADACH NADZORCZYCH SP, przeznaczono DLA KREWNYCH I ZNAJOMYCH KACZORA DONALDA! MYŚLĘ, ŻE NAJLEPSZYM KOMENTARZEM SĄ ŚWIĘTE I NIEPODWAŻALNE FAKTY! (W. Churchill)
http://www.pb.pl/2841223,15705,lista-wstydu-platformy-obywatelskiej
http://dorzeczy.pl/bilion-zlotych-dlugu-gdzie-tusk-oglosi-sukces/

Wróg korupcji - 01.11.13 23:52
Nie tak dawno premier Tusk obiecał wypalić korupcje gorącym żelazem. Była to jedna z dziesiątków niedotrzymanych obietnic! Obecnie, tym gorącym żelazem wypala tych co w PO walczą z korupcją!
(Brud, korupcja i łamanie prawa ma być tajemnicą wewnętrzną partii, obywatelom nic do tego). Wydaje mi się, że po prostu ma ku temu powody (10 obietnic Tuska zniknęło ze strony www. Platformy, 10-ta obietnica PODEJMIEMY RZECZYWISTĄ WALKĘ Z KORUPCJĄ ). Ponadto
wg Gazety Bankowej (19.08.br.) http://wgospodarce.pl/opinie/6113-odpowiedzialnosc-panstwa-w-sprawie-amber-gold
Analizując informacje przedstawiane w mediach, członkowie Grupy Osób Poszkodowanych Przez AG, uważają, że w
sprawę zamieszani są poniżej wymienione osoby, urzędy i instytucje odpowiedzialne za rozwój tej firmy:
• premier, jako szef rządu (osoba odpowiedzialna jest za prawidłowe funkcjonowanie „naszego państwa prawa”). W artykule pt. Przestępstwa finansowe to plaga - alarmuje UE i zaleca Polsce stworzenie scentralizowanego rejestru rachunków bankowych, szkolenia prokuratorów i sędziów. O wynikach unijnego raportu pisze dziś "Gazeta Wyborcza"(24.10.2012 r.). (wynika z tego, że wina jest po stronie rządu, z powodu niewypracowania procedur bankowo-prawnych, które powinny obowiązywać w Polsce)-(źródło;http://pieniadze.fakt.pl/UE-alarmuje-ws-Amber-Gold-Unia-Europejska-ostrzega-Polske-ws-przestepstw-finansowych-UE-Polska-nie-radzi-sobie-z-Amber-Gold-,artykuly,183527,1.html )
"Gazeta Polska Codziennie." ..Według informacji dziennika premier Donald Tusk nie podjął interwencji ze względu na zbliżające się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Śledztwo ws. prania, brudnych pieniędzy wszczęto przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku dopiero pod koniec czerwca, gdy kończyło się Euro 2012.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Gazeta-Polska-Codziennie-ukryli-afere-ws-Amber-Gold-na-czas-Euro-2012,wid,14886959,wiadomosc.html?ticaid=1f421(miał społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję?)
• prezydent Gdańska- pan Adamowicz -dr prawa, były wykładowca prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Właśnie dzięki jego promocji i chwaleniu firmy AG, jego faworyt Marcin P. „znalazł” aż ok. 3 miliony zł na film o L. Wałęsie. Prezydent publicznie chwalił spółkę AG, przedstawiając ją jako wzór do naśladowania oraz przykład prężnej i innowacyjnej firmy (o czym można było przekonać się na stronie internetowej Amber Gold sp. z o.o.) oraz oglądając program lokalny TVP. Mówi się, że jego jedno z 7 –miu mieszkań jest w sąsiedztwie mieszkania żony Marcina P. (Amber Gold był m.in.: sponsorem filmu Andrzeja Wajdy o Lechu Wałęsie, darczyńcą gdańskiego zoo oraz remontu bazyliki im. św. Mikołaja w Gdańsku),
• Spot reklamowy OLT Express. (źródło: gazeta.pl )12 grudnia 2011 r. Na płycie lotniska w Gdańsku Rębiechowie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, marszałek Mieczysław Struk, senator Roman Zaborowski (wszyscy z PO) przeciągali samolot należący do firmy Marcina P.(OLT Express), powołanej przez grupę AG.
• syn premiera, Michał Tusk, potocznie zwany „piorunochronem” AG, [Studiował on w latach 2001-2008 (!), w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego. Obronił pracę magisterską pod tytułem: "Dysfunkcje w przekazywaniu ról płciowych w rodzinach i jej skutki społeczne."Temat pracy, daleki od kwestii transportu, sprawia, że na niektórych forach w Internecie pojawiają się głosy, że .. specjalistą to on może jest, ale ds. ról płciowych, a nie samolotów i pociągów. http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kim-jest-michal-tusk-normalny-koles-ojciec-maz-czy,1,5217814,wiadomosc.html]. To właśnie on był on tym, który jednocześnie pracował w dwóch konkurujących ze sobą firmach; jako etatowy pracownik PLL LOT, oraz jako doradca Amber Gold w firmie OLT Express. Jest to ewidentne działanie na korzyść konkurencji tzn. (OLT Express) i zarazem ciężkie naruszenie regulaminu firmy, kodeksu pracy, kc (zasad współżycia społecznego), niemal zawsze kończące się zwolnieniem dyscyplinarnym z pracy. Wiadomo, zwolnienia z pracy nie dotyczą krewnych oraz znajomych „królika Baksa”,• Wiadomo, że dla PO fałszowanie i ustawianie za posadę wyborów, prywata, kumoterstwo, to standard! Mają głęboko w d… sprawy państwa, dobra publicznego i jego Obywateli.

weterani - 01.11.13 21:50
Popieramy Autora gdyż nie można się przygladac na niszczenie Polski .Jedynie dobre wybory mogą zmienić sytuacje i powstrzymać rozbior Polski.DRODZY RODACY musimy poznac Kandydatow przed glosowaniem i wybrać Patriotow Polakow.modlmy się w tej intencji prosimy.Pozdrawiamy.

Lubomir - 31.10.13 21:25
Milicja Obywatelska też miała być obywatelska a z czasem stała się anty-obywatelska. Bogu dzięki, że teraz mamy Policję. Dobrze, że chociaż Policja nie okrzyknęła się obywatelską. Chyba obywatele już dawno przekonali się o tym, że wszelkie nazewnictwo tego typu, ma na celu zakamuflowanie prawdziwych intencji ojców-założycieli.

Wszystkich komentarzy: (6)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

22 Września 1944 roku
Zginął Jerzy Weil, podharcmistrz, porucznik, powstaniec warszawski (ur. 1923)


22 Września 1997 roku
Sąd umorzył sprawę płk. Ryszarda Kuklińskiego.


Zobacz więcej