Sobota 14 Grudnia 2019r. - 348 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 27.09.13 - 11:43     Czytano: [1747]

Dział: Nasze zdrowie

Niebezpieczne głośniki wracają


Skandaliczna sprawa zakupu przez policję niebezpiecznych urządzeń nagłaśniających za niemal 800 tys. zł wraca do sądu. NIK zaskarżył decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w tej sprawie. – To pokazuje, że prokuratura jest w tej chwili pod silną presją rządu – mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" Stanisław Piotrowicz, wiceszef komisji sprawiedliwości.

Przypominamy, że sprawę w 2011 r. ujawniła „Gazeta Polska Codziennie”. Zakupione przez policję urządzenia akustyczne LRAD (Long Range Acoustic Device) emitują niebezpieczne fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które ogłuszają odbiorcę. W niektórych krajach stosuje się je jako środek przymusu bezpośredniego. Paweł Biedziak, rzecznik prasowy Najwyższej Izby Kontroli (i były policjant), zaznacza: „Polskie prawo nie zezwalało i nie zezwala na ten rodzaj działania”. Na sprzęt nagłaśniający policja w 2010 r. wydała ok. 780 tys. zł.

Paweł Biedziak potwierdził, że NIK złożył do sądu zażalenie na umorzenie przez prokuraturę śledztwa w sprawie zakupu przez policję niebezpiecznych urządzeń nagłaśniających. W rozmowie z „Codzienną” podkreśla, że zakup sprzętu, który ma zakazane przez prawo funkcje, jest przejawem niegospodarności.

Niezależna.pl

Wersja do druku

Jan Orawicz - 28.09.13 4:04
W tym wypadku nie istnieje sprawa niegospodarności, tylko ta kto komu ile dał w łapę,by dokonać zakupu tego sprzętu. Tak najczęściej mają się sprawy.
I w tym kierunku powinno przebiegać dochodzenie. Stroną dająca łapówkę jest sprzedawca,który ma na ten cel pieniądze, wynikające z kalkulacji ceny sprzętu.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Grudnia 1913 roku
Kreta formalnie znalazła się w granicach Grecji.


14 Grudnia 1799 roku
Zmarł George Washington, pierwszy prezydent USA (ur. 1732)


Zobacz więcej