Niedziela 8 Grudnia 2019r. - 342 dz. roku,  Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.08.13 - 13:36     Czytano: [1585]

Z NIEBA DO NIEBA (Aktualizacja)

Z NIEBA DO NIEBA, to rzecz o Janinie Lewandowskiej, córce wybitnego generała Dowbor-Muśnickiego, pilotce, która wykonała pierwszy w Europie skok spadochronowy z wysokości pięciu tysięcy metrów. To opowieść o jedynej kobiecie, która wraz z polskimi oficerami, zginęła w katyńskiej hekatombie.
Do książki dołączona jest płyta z filmem Zbigniewa W. Kowalewskiego

Niniejszą pozycją Wydawnictwo „Aurora”, zapoczątkowało cykl opowieści o polskich pilotach i konstruktorach lotniczych, rozsianych po całym świecie, w większości już nieżyjących, zapomnianych lub zamilczanych. Seria, objęta patronatem medialnym Radia WNET i Gazety Internetowej KWORUM, będzie nosiła tytuł „Polskie Skrzydła”, a w każdej książce znajdzie się profesjonalnie wyprodukowany przez Studio Filmowe „Kronika” film dokumentalny zawierający unikalne, najczęściej archiwalne już zdjęcia świadczące, wbrew kłamstwom zaprzańców i wrogów naszego Narodu, o chwale i wielkości polskiego lotnictwa. Tak nam dopomóż Bóg!

OFICYNA - AURORA
.................................................................................................................................
   Wersja do druku

Jan Orawicz - 15.08.13 16:27
Znam z opisów tę wspaniałą postać Polski pilota RP. Warto się zapoznać z postacią tej Kochanej Polki z sercem dla polskiego lotnictwa. Kobieta, a jaki pilot!!! Kupujcie tę skromną pamięć o Niej, ponieważ jest warto wiedzieć o
Taaakiej Polce! Pozdrawiam

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

08 Grudnia roku
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny


08 Grudnia 1864 roku
Pius IX wydał encyklikę, w której potępił liberalizm i socjalizm.


Zobacz więcej