Środa 16 Października 2019r. - 289 dz. roku,  Imieniny: Ambrożego, Florentyny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 14.06.13 - 12:25     Czytano: [2236]

Dział: Interwencje

TVP chce pokazać antypolski film (Aktual.)


Poniżej tekst listu otwartego, autorstwa Reduty Dobrego Imienia, do Prezesa TVP - Juliusza Brauna w sprawie planów emisji przez TVP oszczerczego filmu ZDF. List ten jest także zamieszczony na stronach Reduty.

Szanowny Panie Prezesie,
W imieniu członków Reduty Dobrego Imienia/Polish League Against Defamation wyrażam nasze oburzenie wywołane decyzją emisji w Telewizji Polskiej niemieckiego serialu „Unsere Mütter, unsere Väter”.
Prócz oburzenia decyzja ta wywołuje również zdziwienie, gdyż przekłamania tego filmu są już znane i jego emisja w Niemczech wywołała interwencję polskiej ambasady.
Zdziwienie budzi fakt, że w nienajlepszej sytuacji finansowej TVP decyduje się na zakupienie tak obelżywej dla Polaków produkcji.
Żadne z tłumaczeń, które jesteśmy w stanie przewidzieć, nie da się obronić przed zdrowym rozsądkiem.
Telewizja Polska od dawna prowadzi, zdawałoby się, rozsądną politykę uzupełniając filmy historyczne w emitowaną po ich zakończeniu dyskusję z udziałem specjalistów wyjaśniających i komentujących najciekawsze, bądź mogące wzbudzać kontrowersje, wątki z owych filmów. I zapewne tak zamierza TVP zrobić i w tym przypadku. Jednakże nie zda się to na nic, bowiem jedyne sensowne komentarze trzeba by było emitować w trakcie filmu, w zasadzie przez cały czas, kiedy akcja dzieje się z udziałem Polaków; natężenie antypolskiej propagandy w tym filmie odbiera wszelki sens dyskusji.
Nie można potraktować tego serialu jako przedstawienia kontrowersyjnego spojrzenia na AK, okupację i ówczesne postawy Polaków, gdyż jest on w sposób całkiem jednoznaczny i wprost kłamliwy, i obelżywy dla nas i naszej Ojczyzny, a w szczególności wobec naszych Bohaterów – Żołnierzy Armii Krajowej.
Czy zapowiadana emisja tego osławionego serialu ma być wypełnianiem misji telewizji publicznej? Jak może z nią nawet współgrać coś tak jawnie obraźliwego dla polskości?
Czyżby emisja „Unsere Mütter, unsere Väter” była pomyślana jako przeciwwaga dla najlepszego polskiego serialu „Czas honoru”? Docenianego, co nieczęste, zgodnie przez krytykę, widzów, a i historyków również?
Zaznaczyć bowiem należy, że ów niemiecki mini-serial, poza tym, że jest sprawnie opowiedzianą i atrakcyjną historią grupy przyjaciół, zawiera wiele zwykłych błędów historycznych.
Panie Prezesie, był Pan jednym ze współautorów Strategii Rozwoju Kapitału Społecznego – czy zakup i emisja w publicznej telewizji produkcji, w której wszyscy bez wyjątku pokazani Polacy przedstawiani są w sposób budzący wstręt i odrazę, jest właściwym sposobem wydatkowania publicznych środków?
Czy w ten sposób telewizja chce poprawić swój wizerunek w społeczeństwie? I wreszcie, czy sądzi Pan, że nie urąga to zwykłej przyzwoitości, wyświetlać film wprost szkalujący własnych widzów?
Stanowczo żądamy odstąpienia od planu emisji na falach polskiej telewizji państwowej tego antypolskiego filmu.

Maciej Świrski
Założyciel i dyrektor wykonawczy
Reduta Dobregoi Imienia/Polish League Against Defamation
tel. 502 733 189
maciej.swirski@reduta-dobrego-imienia.pl


Reduta Dobrego Imienia/Polish League Against Defamation is a part of Patriotic Society – Jan Pietrzak Foundation

Towarzystwo Patriotyczne/Reduta Dobrego Imienia
Królewicza Jakuba 84B
Warszawa 02-956
Poland
T:. +48 22 842 48 07, E:kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl,

Reduta Dobrego Imienia


............................................................................................
15.06.2013

Niemiecki serial w TVP łamie prawo

Przedstawiciele organizacji kombatanckich złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez władze Telewizji Polskiej w związku z planami emisji antypolskiego serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”.

Członkowie struktur Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych w przesłanym do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta zawiadomieniu oskarżają władze Telewizji Polskiej o „publiczne pomówienie, zniesławienie i oskarżenie setek tysięcy zmarłych i żyjących członków AK oraz w konsekwencji milionów Polaków”.

Przedstawiciele organizacji kombatanckich podkreślają, że w filmie posłużono się krzywdzącymi i kłamliwymi opisami w obrazie historycznym Polski i żołnierzy Armii Krajowej, a treść i forma przedstawionych w serialu wątków polskich nie ma nic wspólnego z prawdą historyczną.

W sprawie planowanej emisji antypolskiego serialu interweniowali też przedstawiciele Reduty Dobrego Imienia. W liście otwartym do prezesa TVP napisali oni, że jest w sposób całkiem jednoznaczny i wprost kłamliwy, i obelżywy dla nas i naszej Ojczyzny, a w szczególności wobec naszych Bohaterów – Żołnierzy Armii Krajowej

- Zawiadamiamy o możliwości popełnienia przestępstwa przez władze Telewizji Polskiej. Jako zasadne uważamy podejrzenie pomocnictwa w popełnieniu przestępstwa polegającego na publicznym pomówieniu /zniesławieniu/ oskarżeniu setek tysięcy zmarłych i żyjących członków AK oraz w konsekwencji milionów Polaków. Prawo do dobrego imienia i do godności zapisane jest w Konstytucji i w KK – czytamy w liście organizacji kombatanckich do prokuratora generalnego.
Autor: pł

Źródło: niezależna.pl

Wersja do druku

Richard Lawman - 28.06.13 2:56
Jedyna osoba na szczeblu poselskim, ktora walczy aktywnie z tymi klamstwami to Pani Dorota Arciszewska-Mielewczyk, poslanka z Gdyni.
Pomozcie jej !!!

R. Lawman

Lubomir - 20.06.13 15:11
Polacy inaczej, ci liżący niemieckie stopy i to nie tylko te procentowe, nienawidzą np filmu 'Hubal'. Ileż swojej żółci wylali na jego twórcę Bohdana Porębę. Nawet swoją pogardę roztoczyli na odtwórcę majora Henryka Dobrzańskiego, na Ryszarda Filipskiego. Tymczasem przypominanie niemieckich ludobójców - żołdaków Hitlera, nie budzi w nich odrazy. Entuzjaści niemczyzny są zawiedzeni odradzaniem się Polski po hitlerowskiej hekatombie. Germanofile największą nienawiść zarezerwowali dla Polski Ludowej. Ale przecież dla Polski sanacyjnej i szlacheckiej, też nie mieli nigdy szacunku. Im widać Polska w ogóle nie podoba się. Dziwnie smakuje im tylko polski chleb. Dostają go nawet wtedy, gdy sabotują Polskę i polskość. To niespotykana wielkoduszność Polaków.

Zbigniew - 19.06.13 19:11
Film każdy ma prawo zobaczyć. Wasze pieniactwo jest "upierdliwe".
Sami na siebie wydajecie złą prasę. Jeżeli film pokazuje kłamstwo historyczne to należy mieć pretensję do adekwatnych władz MSZ czy konsulatu Niemiec, a nie do decydentów TVP. Moim zdaniem TVP jest jak "NOCNIK". TVP jest "najeżona treściami katolickimi religijnymi (ponad 300 min. tyg.), i co mam jej zabronić wyświetlać filmy, pisać skargi.
Nic z tego, Ja nie oglądam rodzimej szmiry! "Kowal zawinił, a Żyda powiesili".

Ave

Do refleksji!

Lubomir - 15.06.13 19:35
Na początku przemian po 1989 roku w polskich księgarniach zaczęto sprzedawać polskojęzyczne wydanie...'Mein Kampf' - u Adolfa Hitlera. Po niedługim czasie wycofano tą szatańską literaturę z księgarń. O wywołanie jakiego efektu wśród Polaków chodziło wówczas pasjonatom niemczyzny?. A może chodziło o wysłanie sygnałów do Niemców w Polsce, że już wolno im wszystko?. Że wolno im nawet napadać na bezbronnych Polaków, bezkarnie rabować ich mienie, a niepokornych - mordować ?.

Lubomir - 14.06.13 14:07
Niemieccy agenci i lobbyści najwyraźniej zainstalowali się również w Telewizji Polskiej. Rzecz jasna tylko po to, by siać spustoszenie w polskich umysłach. Kiedy sprofanowano i ośmieszono polski patriotyzm i polską wierność, każda forma zdrady wydaje się możliwa.

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16 Października 2004 roku
Zmarł Tomasz Strzembosz, polski historyk, honorowy przewodniczący ZHR (ur. 1930)


16 Października 1959 roku
Zmarł George Marshall, amerykański generał i polityk.


Zobacz więcej