Środa 27 Maja 2020r. - 148 dz. roku,  Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 01.06.13 - 20:35     Czytano: [4445]

Dział: Interwencje

Marny koniec HGW? (Aktualizacja)


Choć niedawno, bo 23 maja, rozpoczęła się akcja zbierania podpisów w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, to już organizatorzy zebrali blisko 40 tys. podpisów. Akcja idzie sprawnie i co trochę szokuje, popierają ją niemal wszyscy, bez względu na zabarwienie polityczne. Aby doszło do Referendum należy zebrać do 20 lipca 134 tysiące podpisów. Wszystko na to wskazuje, że problemu z podpisami nie będzie. Tak więc, gdy spełnione zostaną wstępne warunki, na przełomie września i października powinno odbyć się referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Na stronie internetowej Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej wws.org.pl , czytamy m.in. iż mieszkańcy Warszawy stanowczo sprzeciwiają się nieudolnym rządom Hanny Groniewicz-Waltz!

Prezydent Warszawy musi odejść za ogromne podwyżki cen biletów i jednoczesne cięcia w komunikacji miejskiej, za druzgocące cięcia w oświacie – cięcia obejmują nawet etaty i pensje woźnych którym obniża się pensję poniżej 1000 zł brutto! Za skandalicznie wysokie stawki za wywóz śmieci (kilkakrotnie wyższe niż w innych dużych miastach), za gigantyczny rozrost administracji – zwiększenie liczby urzędników o prawie 1000 osób, zatrudnienie ponad 20 pełnomocników (o połowę więcej niż Wrocław, Poznań i Kraków razem wzięte!). Za słaby nadzór nad inwestycjami – przedłużająca się w nieskończoność budowa drugiej linii metra, ogromne koszty budowy Stadionu Narodowego, marnowanie milionów złotych na projekty budowlane które finalnie nigdy nie powstały.
Tu również możemy zobaczyć, gdzie należy się udać, aby złożyć podpis oraz poczytać opinie w tym temacie.

A pani prezydent zdziwiona, nie wie co się dzieje i twierdzi, że Referendum jest oczywiście pewnym instrumentem demokracji, ale to referendum na rok przed wyborami jest uważam taką awanturą polityczną, ponieważ nic takiego nie wydarzyło się w Warszawie, co by spowodowało, żeby działać w sposób destrukcyjny zamiast za rok stanąć w szranki wyborcze i zmierzyć się z tymi kandydatami, którzy będą

Jak czytamy wPolityce.pl, według prezydent „nic takiego nie wydarzyło się” np. z tunelem pod Wisłostradą, który od ponad dziewięciu miesięcy, po katastrofie przy budowie metra, pozostaje zamknięty. Mało tego. Według Gronkiewicz-Waltz, kierowcy są wręcz szczęśliwi z obecnej sytuacji. Bo zmuszeni do korzystania z objazdu, mogą sobie popatrzeć na Wisłę...
Chcę powiedzieć zresztą, że ten objazd jest dzisiaj bardzo chwalony, bo jest z widokiem, czego nie będzie, jak otworzymy tunel, już nie będzie tego objazdu
– stwierdza pani prezydent.

Na uwagę, że stojąc w korku rzeczywiście można sobie sporo pooglądać, odpowiada:
Nie, tam jest stosunkowo płynny ruch, bo ja akurat tam często przebywam bardzo w okolicach Centrum Nauki „Kopernik”, ponieważ dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo, więc żeśmy rzeczywiście utwardzili tą ziemię, także specjaliści mówią, że jest twardsza niż była przedtem, i o to nam chodziło.

W takim stanie rzeczy trudno się dziwić, że prezydent stolicy nie za bardzo wie, kiedy budowlańcy uporają się z remontem tunelu.
To nie zależy do końca od nas, zależy to od wojewódzkiego inspektora nadzoru bankowego... przepraszam, nadzoru budowlanego
– stwierdza Gronkiewicz-Waltz, dodając wreszcie, że może „uda się do końca czerwca”.

Co ciekawe, problemy kierowców, powinny być dla pani prezydent szczególnie bliskie. Bliższe w każdym bądź razie od kłopotów mieszkańców Warszawy, którzy korzystają z komunikacji publicznej.
Pani prezydent, ile kosztuje bilet 20-minutowy w Warszawie?
- pada pytanie.
Bilet 20-minutowy jest stosunkowo niedrogi w porównaniu z takimi biletami, które są we Wrocławiu czy w Krakowie. W Warszawie są najtańsze relatywnie bilety. I chcę powiedzieć, że w przypadku
– stara się ominąć rafę Gronkiewicz-Waltz.
Ale zna pani tę kwotę dokładnie?
- dociska dziennikarz.
Nie, dlatego że jeśli kupuję, to kupuję jednorazowy, a nie... ponieważ na ogół jeżdżę samochodem z mężem
– stwierdza prezydent stolicy.

Trudno oprzeć się rozbrajającej logice Hanny Gronkiewicz-Waltz. Gdyby jeszcze mieszkańcom Warszawy było do śmiechu...


Powstało również wiele grup w Internecie popierających akcję odwołania HGW, m.in. na Facebooku działają SUWERENI RP, którzy ostrzegają organizatorów przed upartyjnieniem akcji. A oto tekst oświadczenia:

APEL DO ORGANIZATORA PROCEDURY ODWOŁANIA HGW:

JAKO ADMINISTARTOR STRONY "SUWERENI RP" A ZARAZEM NINIEJSZEGO WYDARZENIA UWAŻAM, ŻE JAKKOLWIEK CEL PRZEPROWADZENIA REFERENDUM ODWOŁANIA HGW JEST SŁUSZNY I W AKCJI ZBIERANIA PODPISÓW WINNA UCZESTNICZYĆ MAKSYMALNA ILOŚĆ WOLONTARIUSZY TO PREZENTOWANIE SIĘ PRZY LISTACH POPARCIA REFERENDUM PARTII POLITYCZNYCH ZE SWOIMI FLAGAMI UWAŻAM ZA DZIAŁANIE SZKODLIWE I NADER ODSTRASZAJACE !!!!

PROCEDURA ODWOŁANIA NIE MA I NIE POWINNA MIEĆ BARW PARTYJNYCH (JAK ZAPEWNIALI WSTEPNIE ORGANIZATORZY) !!!!!ZATEM PREZENTACJA BARW PARTYJNYCH JEST NIE TYLKO NIEWSKAZANA A NAWET WINNA BYC PRZEZ ORGANIZATORA ZABRONIONA !!!

WSZAK CHODZI O ZMIANĘ GOSPODARZA STOLICY A NIE O ZMIANE FUNKCJONARIUSZA PARTYJNEGO I TO JESZCZE Z KÓŁ JAKŻE DALEKICH OD WSKAZANYCH.

ZWRACAM SIĘ DO ORGANIZATORA REFERENDUM, BY PODJĄŁ DZIAŁANIA PRZECIWDZIAŁAJACE PROMOCJI JAKIEJKOLWIEK PARTII W PROCEDURZE ZBIERANIA PODPISÓW.

TO MA BYĆ, JAK ZAPEWNIANO INICJATYWA OBYWATELSKA A NIE KAMPANIA REKLAMOWA PARTII, KTÓRE ZAPEWNE W KAMPANII WWYBORCZEJ BĘDĄ CHCIAŁY SIĘ CHWALIĆ SWYM (NIE ZAWSZE SŁUSZNYM) ZAANGAŻOWANIEM W PROCEDURZE ZBIERANIA PODPISÓW !!!

TWORZĄC WYDARZENIE NIE KIEROWAŁEM SIĘ SYMPATIAMI POLITYCZNYMI ALE TROSKĄ O STAN GOSPODAROWANIA ZASOBAMI MATERIALNYMI I OSOBOWYMI W STOLICY MOJEGO KRAJU !

PODCZEPIANIE SIĘ PARTII ZWŁASZCZA O PODŁOŻU NISZCZĄCEGO DZIAŁANIA JEST JAKIMŚ PRZEKRĘTEM, W KTÓRYM JAKO ADMINISTAROR TEJ STRONY I WYDARZENIA NIE MOGĘ SIĘ ZGODZIĆ !

W PRZYPADKU OTRZYMYWANIA INFORMACJI Z TERENU WAWY, ŻE MAJĄ DALSZE TEGO TYPU DZIAŁANIA PROMOCJI ODEJDĘ OD PROMOWANIA I CIĄGŁOŚCI WYDARZENIA USUWAJĄC JE !!!


Przygotował: Zbigniew Skowroński


..........................................................................................

PREZYDENT NOWEJ SOLI LEPSZY OD PREZYDENTA WARSZAWY

Ze zdumieniem przeczytaliśmy „Ranking prezydentów miast”, który znalazł się „Newsweeku”. Wśród piętnastki najlepszych prezydentów w Polsce nie znaleźliśmy nazwiska Hanny Gronkiewicz-Waltz. To kolejny dowód, że nasze dążenia do referendum w sprawie odwołania pani prezydent są jak najbardziej zasadne.
Spośród 45 zgłoszonych kandydatów, jury (Adam Aduszkiewicz, prezes Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, prof. Grzegorz Gorzelak z Uniwesytetu Warszawskiego, prof. Marek Szczepański z Uniwersytetu Śląskiego i Ryszard Holzer z polskiej edycji „Newsweeka”) wybrało finałową piętnastkę. Prezydenta największego polskiego miasta w niej zabrakło.
Hanna Gronkiewicz-Waltz przegrała nie tylko z włodarzami Gdyni, Sopotu, Białegostoku, Krakowa, czy Lublina, ale pozostała w tyle również za prezydentami Nowej Soli, Rybnika, Świdnicy czy Lubina. To wiele mówi o „zasługach”, jakie jej ekipa ma w rządzeniu stolicą.
Jak podaje „Newsweek”, wybitni eksperci, którzy zasiedli w kapitule konkursu, brali pod uwagę m.in. cechy przywódcze, umiejętność pozyskiwania środków unijnych i ściągania inwestorów, troskę o miejskie fundusze, a także stan kultury, oświaty, zdrowia, komunikacji i innych kluczowych dla mieszkańców spraw.
To przerażające, że władze Warszawy „zapuściły” miasto do tego stopnia, że pod tymi względami nie znalazło się nawet na piętnastej pozycji w Polsce.

Warszawska Wspólnota Samorządowa

Wersja do druku

warszawiacy - 16.06.13 23:52
Drodzy Warszawiacy pospieszcie sie.Dosc zla i obrazania nas.Kto umie pisac niech sie .szybko podpisze o referendum o odwolanie bufetowej,ktora awansowala na smieciowa.CITO.pozdrawiamy.

Robert - 13.06.13 12:08
Czytam codziennie, że akcja zbierania podpisów trwa. Upłyneło wiele dni i ciągle to samo, gdzies nieśmiało podano, że jest już 40 000, mieszkanców Warszwy jest ponad 1 milion. przepraszam ale informacje są bardzo ubogie - duzo szumu a brakuje pokazanie licznika stanu aktualnego. Zainteresowanie dosc duze na emigracji, do dnia dzisiejszego czytane było 888 razy bez prawa podpisania. Na zebranie kompletu podpisów, potrzeba by było 1-2 tygodni, to jest tylko etap do ogłoszenia referednum w tej sprawie - do finałowego zkończenia droga jeszcze daleka.
To w takim razie, na finałowe zakończenie bieżących problemów Państwa - przywrócenie Polski Polakom, trzeba bedzie czekać następne 150 lat - aż powstanie jakaś "liga narodów" i sprawi nam prezent traktat, uznając jakies państwo pomiedzy Odrą a Wisłą "Jewrolechocja".
Od 80 roku "nieżle idzie ta karawana wolności", niedługo będzie jubileusz exodusu z niewoli żydowskiej (40-lat) - czy my zawsze musimy na nią czekać wieki!!! Puki co, to pozwalają nam sie tylko modlić, na wszelki wypadek, bo i tak nie doczekamy działajac w ten sposób. Nawet ateisci już uciekli z tej strony internetowej. Pozdrawiam Robert.

kalina - 09.06.13 16:20
..aj waj faszyści psują żydówce taki dobry interes !

Robert - 05.06.13 12:54
Wypędzić to ścierwp z miasta czy wywiezdz taczkami to słuszna decyzja ale najpierw rozliczyć i policzyć jej dochody i przywłaszczenie sobie duzego majatku w posiadanych domach i kamienicach. Rozliczyć z partyjnych prezentów i premii dla PO-wskich sługusów i złodzieji. A dpiero potem ogolic i na taczki do wiezienia na Mokotowie.

Eleonora Kaltenbruch - 04.06.13 21:14
Lepiej póżno niż wcale! Ta zydówka nigdy nie reprezentowała i nie reprezentuje Polaków i Warszawy. Byłem od samego początku zaistnienia HGW w polityce jej przeciwnikiem. Żyd nigdy nie będzie pilnował polskiego interesu. To są potomkowie stalinowskiej awangardy żydokomunistycznej z czasów zniewalania Polski w latach 1944-1989. To oni zrobili hucpę z okrągłym stołem jak się potem okazało stołem z wielkimi kantami.

Gdzie są ci Polacy, którzy HGW wybierali na prezydenta W-wy?
I to wybierali dwukrotnie. Jak Kwacha prezia na prezydenta.
No chyba, że oni (uzurpatorzy) nadal stosują sztuczki z fałszowaniem wyborów, których wyniki szły najpierw przez ruskie serwery, gdzie można było "ulepszyć" wyniki głosowania. Ostatnio media niezależne informowały o szkoleniu "naszej" komisji PKW w Moskwie. Tu chyba już nie ma Polski jezeli takie rzeczy dzieją się w biały dzień. Oni nawet już się nie kryją ze swoją ostentacją.
Stary komuch i PZPR-owiec Nałęcz, podręczny przydupas Komoruskiego nawet prosto w twarz wali Polakom w ich podstawowe wartosci patriotyczne nie wykazując żadnego zahamowania w poniżaniu tych wartosci.

To samo dotyczy HGW. To są największe żydolewackie mendy i uzurpatorzy władzy w Polsce.

Oj narodzie, polski narodzie, ciemniej tu niż w afrykańskiej dżungli?
Hej, warszawiacy!
Za ile piw zagłosujecie ponownie na Heike Grundbaum?

Odwołujcie, bo do wyborów niedaleko. Ruskie serwery znowu zdecydują?

Anegdotka z życia. "Sąsiad staje w obronie atakowanej żony sąsiada przez jej małzonka. Próbujący bronić niewiasty gentelman, który solennie przywalił damskiemu bokserowi został dotkliwie pobity przez posiniaczoną przez męża niewiastę."

I bądź tu prorokiem we własnym kraju! Brońcie niewiasty, Polacy warszawiacy, gentelmani! Heike Grundbaum to doceni!

Jan Orawicz - 03.06.13 21:49
Widać gołym okiem,że - przepraszam przydupnicy tej prezydentowej Warszawy,
tyle się znają na potrzebach stolicy Polski,co ona. A to znaczy tyle,co wilk na gwiazdach,ponieważ z ich strony ani słychu ani dychu! Zresztą,gdzie spojrzeć po
Tuskolandzie to tam wszędzie mamy takich samych fachowców. A zatem jest tak jak było w PRL. A to znaczy przynależność partyjna np. do PO,SlD itp.jest
podstawą otrzymania stanowiska w administracji. Jednak bywa i tak,że przydupnik boi się powiedzieć coś fachowego,bo to by ubliżyło Waaadzy!
Wtedy taki "mądrala" może otrzymać kopniaka! I w taki sposób Ojczyżnie
spada się w koński dół... Pozdrawiam

maurycy - 03.06.13 21:11
Wyjatkowo glupie ,wrecz babsko, calkowicie i absolutnie niekompetentne !Ona juz wczesniej dala popis totalnej demoralizacji ! Wszystko zawdziecza Walesie ! To on uparcie ja forsowal az udalo mu sie za trzecim razem usadowic ja na stanowisku prezesa NBP ! Te zdemoralizowane babsko w nagrode i podziece Walesie wystapila przeciwko niemu w wyborach prezydencki! Chodzaca ludzka kreatura !

MariaN - 03.06.13 10:15
Bufetowa przez cały czas trwania na stołecznym stolcu serwuje nam zatrute jadło, po którym ciągle jesteśmy zmuszeni ganiać do wc. I trzeba było aż 7 lat, żeby "warszawiacy" zrozumieli co jest na rzeczy, że to jadło antypolskie, wręcz toksyczne. No, z drugiej strony, rzeczywiście lepiej późno niż wcale.

Lubomir - 02.06.13 13:28
Przyszły gospodarz Warszawy musi zadbać o polski wizerunek miasta. Stolica Polski nie może przypominać Moskwy, Tel Awiwu czy Berlina. Przy ogromnym szacunku do całego świata miasto musi utrzymać swój polski charakter.

Wszystkich komentarzy: (9)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

27 Maja 1910 roku
Zmarł Robert Koch, niemiecki bakteriolog, współtwórca nowoczesnej mikrobiologii i nauki o chorobach zakaźnych.


27 Maja 1840 roku
Zmarł Niccolo Paganini, włoski skrzypek i kompozytor (ur. 1782)


Zobacz więcej