Poniedziałek 6 Lipca 2020r. - 188 dz. roku,  Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.03.06 - 14:12     Czytano: [1695]

Przełom

Pomału, właściwie, już się przyzwyczailiśmy. Oto mniejszościowy, po epizodzie z rządem Olszewskiego, rzeczywisty pierwszy prawicowy rząd, usiłuje coś dobrego zrobić w Polsce, nie mogąc się zdecydować, czy sił wystarczy na budowę IV Rzeczypospolitej, czy też tylko na naprawę III.. Z drugiej zaś strony, niezwykle agresywna, kłamliwa opozycja z Platformy Obywatelskiej, której jedynym celem jest zniszczenie, za wszelką cenę, zwycięskiego Prawa i Sprawiedliwości, zakonserwowanie umowy okrągłego stołu i zapobieżenie wszelkiej lustracji. Polska ich nie interesuje, bo Polskę chcą zniszczyć. Wspomaga ich, jak może, niepolska prasa, radio i telewizje, ośmieszając polityków PiS-u, nakręcając rozmaite spirale strachu ( np. przed ptasią grypą, czy podporządkowaniem mediów informacyjnych, Kaczyńskim), bądź częstując głupawymi serialami, czy programami rozrywkowymi dla idiotów. Aby tylko nie myśleć samodzielnie.

W tym całym bagnie liberalizmu i opacznie rozumianej wolności, spokojnie działa rząd Marcinkiewicza, a ten prawie prezydent z Gdańska i prawie premier z Krakowa walą łbem w ścianę, z nadzieją, że wreszcie dobiją Polskę i zwrócą się koszty kampanii. A Marcinkiewicz, za tą ścianą, robi swoje, jakby ta cała cuchnąca PO nie istniała. I tak trzeba.

A tu nagle szok. Zupełnie zapomnieliśmy o tym, co najgorsze. O tym, który, z rozkazu światowej finansjery, rozpoczął proces niszczenia naszej Ojczyzny - wyprzedaży, za grosze, jej majątku, rujnację gospodarczą i pauperyzację Narodu. A on przecież nadal, systematycznie, programowo kontynuuje swe dzieło. I nadal jest chamski, arogancki, pewny siebie - Leszek Balcerowicz. Miałem kiedyś nieprzyjemność uczestniczenia w obradach Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, który prowadził Balcerowicz i wiem, jaki to zimny drań, i wiem, jak bali się go ministrowie. Sam, niestety, prawie modliłem się, bym nie musiał odpowiadać na jego pytania.

Dzisiaj, z rekomendacji prezydenta wszystkich Polaków, nadal jest prezesem Narodowego Banku Polskiego i szefem Komisji Nadzoru Bankowego. I dał o sobie przypomnieć. Ma rację, o nim nie wolno zapominać, tak, jak o Mazowieckim. To oni, ci grabieżcy finansów państwowych, swój proceder rozpoczęli już od drugiej części zjazdu "Solidarności" w 1981r, gdy, jak pisze ks. Bartnik, "wystąpił wewnętrzny nurt, odciągający nas od idei Polski prawdziwej, w kierunku Polski nowej, liberalnej, kosmopolitycznej, wyrzekającej się siebie, na rzecz Zachodu. I ci nowi ideologowie, a wkrótce dyspozytorzy polscy, posługiwali się jeszcze długo naszymi pojęciami: Polska, Ojczyzna, Naród, patriotyzm, kościół, ale to tylko dla zmyłki, żebyśmy, naiwni, myśleli, że "i ci są z ojczyzny naszej".

A dzisiaj, ten największy z antypolaków, staje przed polskim parlamentem, tym organem państwowym, który w imieniu Narodu (niestety), wybrał go na szefa NBP, i ośmiela się pouczać Sejm, walić pięścią w mównicę, zarzucać kłamstwa premierowi rządu i twierdzić, że kieruje się wyłącznie "zasadami praworządności", a nie "jakimś interesem narodowym".! I manifestacyjnie, pozbawia rząd uczestnictwa w decyzji, dotyczącej największego banku Polski, jednocześnie, zupełnie jawnie popierając bank włoski, łamiący umowę prywatyzacyjną, (wart tu dodać - przy pełnym poparciu Unii Europejskiej". On nie kieruje się interesem narodowym!!! Czując się zupełnie bezkarnym, uważa, że, Sejm podejmuje "groteskowe" decyzje, interesując się jego działalnością. To niesłychana bezczelność!!

Stąd, wnioski nasuwają się same:
Nie jest możliwe kierowanie państwem, nie mając pełnej kontroli nad finansami państwa i nadzoru, nad tymi, którzy, nimi zarządzają. Wiedział już tym nawet tow. Miller i boleśnie się o tym przekonał.,

Nieustannie trzeba pamiętać, iż, orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, polskie prawo, jest nadrzędnym, nad każdym innym.,

Trzeba, w końcu, zacząć rozliczać, z działalności przeciwko Narodowi, tych wszystkich, którzy przyczynili się do jego niszczenia. I zacząć trzeba od tego największego funkcjonariusza wrogów Polski - od tow. Balcerowicza. Zasłużył sobie na to wyróżnienie.Bezwzględnie, jest konieczne postawnie Balcerowicza przed Trybunałem Stanu. To jednak, zdecydowanie za mało. Znakomitym rozwiązaniem, jest powołanie Komisji Sejmowej, która zajęłaby się zbadaniem działalności, po 1989r., całego sektora bankowego, w tym, oczywiście, Narodowego Banku Polskiego i tych wszystkich, którzy podejmowali decyzje. Ta komisja jest najważniejsza, bo to ona, jak żadna inna, wyjaśni i ujawni wszystko, co było i jest wrogie dla Polski! Pomysł powołania takiej komisji w pełni jest wart wszelkiego, szerokiego poparcia. Najlepszym tego dowodem, jest jazgot wszystkich mediów, liberałów i lewicowców, tych wszystkich poprawnych politycznie, na czele z tą bazarówą Gronkiewicz - Waltz i prawie prezydentem Tuskiem.

W tej sytuacji, to jest najważniejsze!

Proponuję więc, powołanie Narodowego Komitetu Poparcia dla działania sejmowej Komisji ds. sektora bankowego Polski, po tzw. transformacji ustrojowej (obojętne, jaka będzie jej nazwa). PiS, chcąc powołać taką komisję, musi wiedzieć, że ma pełne poparcie w Narodzie.

Dajmy temu wyraz już dziś. Proszę przysyłać swoje opinie do nas (może powstanie ogólnonarodowy komitet), proszę zgłaszać chęć uczestniczenia w takim komitecie i samemu zakładać komitety lokalne. Proszę przesyłać swoje opinie, wnioski i oświadczenia komitetów, do Sejmu, do Klubu Parlamentarnego PiS, do telewizji i gazet, a także Trybunału Konstytucyjnego.

Zorganizujmy olbrzymi ruch narodowy, może w końcu, oczyścimy tę stajnię Augiasza. Mamy teraz tę szansę. Pomóżmy PiS-owi.

Andrzej Ruraż-Lipiński
13 mar 2006

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

06 Lipca 1934 roku
Heinrich Himmler objął kierownictwo obozów koncentracyjnych w Niemczech i wprowadził tam strażników SS.


06 Lipca 1253 roku
Książę Mendog został koronowany na władcę państwa litewskiego.


Zobacz więcej