Wtorek 23 Kwietnia 2024r. - 114 dz. roku,  Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 03.04.13 - 10:20     Czytano: [1902]

Dział: Nasze zdrowie

Jak zapłacisz to wyleczą


W tym samym szpitalu, na ten sam zabieg onkologiczny trzeba czekać albo pół roku, albo tydzień. Miejsca znajdą się natychmiast, kiedy recepcjonistka usłyszy magiczne słowa „wizyta prywatna".

Dzwonimy do losowo wybranego publicznego szpitala. Pada na placówkę MSW przy ulicy Wołoskiej w Warszawie. Po kilkunastu próbach połączenia recepcjonistka wreszcie podnosi słuchawkę. Prosimy o pilny termin konsultacji onkologicznej. – Jest skierowanie? – pyta kobieta. – Tak, z podejrzeniem nowotworowych zmian skórnych.

Dostajemy numerek na wrzesień. Po 20 minutach w tej samej placówce próbujemy zapisać się na prywatną wizytę. – Zapraszamy w przyszłym tygodniu – mówi uprzejmie recepcjonistka. Cena wizyty: 150 zł. Dalsze koszty będą uzależnione od zleconych badań, ostatecznej diagnozy i ścieżki leczenia, ale trzeba się liczyć z kilkoma tysiącami złotych. Przynajmniej na początku.

– Kontrakt, jaki mamy z NFZ-etem, wystarczy na przyjmowanie pacjentów przez dwie–trzy godziny dziennie. Możemy więc wyłączać nowoczesne aparatury i zamykać sale operacyjne na klucz albo przez dalszą część dnia przyjmować pacjentów odpłatnie – mówi rzecznik służby zdrowia MSW Jarosław Buczek.

– Dożyliśmy czasów, w których relacje chory–służba zdrowia zostają sprowadzone do szantażu. Pacjent onkologiczny nie ma czasu, żeby czekać pół roku na wizytę, bo w walce o jego życie liczy się każdy dzień. Zastawi się więc, ale zapłaci – mówi Bolesław Piecha, były minister zdrowia.

Poprosiliśmy o stanowisko Ministerstwo Zdrowia. Usłyszeliśmy, że mamy zadzwonić do MSW, bo to tam podlega szpital przy ulicy Wołoskiej.

Autor: Katarzyna Pawlak
Więcej na ten temat w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

Wersja do druku

Lubomir - 03.04.13 14:12
Skoro oszczędności Polaków są wyprowadzane przez różnej maści kryminalistów - do rajów podatkowych i na finansowanie misji {chyba szatańskich!. Bo jak np nazywać tłumienie wolnościowych dążeń narodów Azji?}, to skąd mają się brać pieniądze na leczenie ambulatoryjne czy szpitalne Polaków?. Jak okazuje się nawet największe bogactwo można ukraść i gospodarza można puścić w samych skarpetkach. I dokładnie tak robią antypolscy renegaci.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Kwietnia 1939 roku
Urodził się Stanisław Wielgus, polski arcybiskup


23 Kwietnia 2019 roku
Zmarł Tadeusz Pluciński – polski aktor filmowy i teatralny. Najczęściej grywał role amantów. (ur. 1926 r.)


Zobacz więcej