Środa 23 Października 2019r. - 296 dz. roku,  Imieniny: Edwarda, Marleny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 23.03.13 - 21:13     Czytano: [1740]

Dział: Interwencje

Niemcy wygładzają historię

Jeden z członków Reduty przysłał następujące zgłoszenie zniesławienia:

W Niemczech emitowany jest popularny niemieckiego serial o drugiej wojnie światowej, “Unsere Mutter, Unsere Vater,” który przedstawia wojnę oczami paru niemieckich młodych przyjaciół, którzy zostali rozesłani na rożne strony Niemiec w trakcie wojny.

W internetowej dyskusji na temat serialu padło pytanie o polskich partyzantach z Armii Krajowej: “Czy polscy partyzanci byli rzeczywiście tak antysemiccy?” Te pytanie i odpowiedz zostały zamieszczone na stronie internetowej niemieckiej gazety Bild, a odpowiedz brzmi następująco:

“Partyzanci w filmie to członkowie tak zwanej polskiej Armii Krajowej, którzy walczyli o niepodległą Polskę. Armia Krajowa, której jednostki operowały jak związki partyzanckie, składała się z polskich nacjonalistów. Antysemityzm w ich szeregach był ekstremalnie rozpowszechniony. W ogóle antysemityzm był mocno rozpowszechniony w Europie Wschodniej co ułatwiło Nazistom wymordowanie europejskich Żydów.”

Nie tylko mowa tu o zniesławieniu polskich partyzantów jako ekstremalnych antysemitów ale nastąpiło błędne stwierdzenie iż Armia Krajowa składała się wyłącznie (lub w większości) z nacjonalistów, i że mieszkańcy Europy Wschodniej byli z reguły antysemitami. Zadziwiające jest to iż zapomniano jakiej narodowości byli prawdziwi antysemici: Naziści.

Dzisiaj wysłaliśmy do ministra Sikorskiego list następującej treści:


Szanowny Pan
RADOSŁAW SIKORSKI
Minister Spraw Zagranicznych RP
Al. J. Ch. Szucha 23,
00-580 Warszawa

Warszawa, 21.marca 2013 r.

Reduta Dobrego Imienia/Polish League Against Defamation wzywa Pana Ministra Radosława Sikorskiego do podjęcia zdecydowanych kroków przeciwko rozpowszechnianiu w Niemczech oszczerczego serialu telewizyjnego pod tytułem ”Nasze matki, nasi ojcowie” nadawanego przez telewizję ZDF, przedstawiającego w oszczerczy sposób Armię Krajową i stosunek żołnierzy AK do Żydów ukrywających się przed niemieckimi oprawcami.

Zaniechanie działań w tej sprawie spowoduje utrwalenie fałszywego i oszczerczego wizerunku Polski i Polaków, uwiarygodni oszczerstwa zawarte nie tylko w tym filmie, ale i te które już są obecne w niemieckich i światowych mediach, a na które polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych reaguje zbyt słabo i niesystematycznie.

Równocześnie zwracamy się w trybie art. 2 i 6 Ustawy o dostępie do informacji publicznej o udzielenie informacji jakie działania do tej pory zostały podjęte przez MSZ w przedmiotowej sprawie, a także kiedy i w jaki sposób polscy dyplomaci dowiedzieli się o przygotowywaniu serialu „Nasze matki, nasi ojcowie” i o zawartych w nim antypolskich treściach.

Reduta Dobrego Imienia działająca w ramach Towarzystwa Patriotycznego – Fundacji Jana Pietrzaka będzie systematycznie wzywać Ministra Spraw Zagranicznych RP do pełnego zaangażowania polskich służb dyplomatycznych w obronę Polski i Polaków przed oszczerstwami.

Maciej Świrski
Reduta Dobrego Imienia/PolishLeague Against Defamation
Założyciel i Dyrektor Wykonawczy
Katarzyna Pietrzak
Towarzystwo Patriotyczne-Fundacja Jana Pietrzaka
Prezes Zarządu
Reduta Dobrego Imienia

Wersja do druku

JAQ - 03.06.13 23:07
W roku 2008 ówczesny rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski (znany z powiedzonek typu "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem" zginął w Smoleńsku w 2010r) zakwestionował przed Trybunałem Konstytucyjnym artykuł Kodeksu Karnego o zakazie znieważania Narodu Polskiego przez przypisywanie mu zbrodni hitlerowskich i komunistycznych. Artykuł został odwołany, wolno zatem Polskę i Polaków znieważać. Rzecznik ten uważał także iż należy usunąć artykuł o zakazie negowania tych zbrodni. W Niemczech negowanie takie jest karalne.

Józek - 04.05.13 21:02
From: ....
To: wbartosz@kprm.gov.pl
Subject: Wołanie o pomoc
Date: Sat, 23 Mar 2013 23:48:29 +0100

Szanowny Pan Minister,
zwracamy się do Pana Ministra z prośbą o wytoczenie procesów w USA wobec winnych używania kłamliwych określeń- "polskie obozy koncentacyjne " oraz winnych ,szkalujących dobre imię naszych Bohaterów z Armii Krajowej.Pan Premier Donald Tusk trafnie zauważył cyt:"Mamy Bartoszewskiego i nie zawahamy się go "użyć".Panie Ministrze bardzo prosimy wypełnić treścią słuszne spostrzeżenie Pana Premiera.Nadarza się wyjątkowa okazja wywalczenia znacznych odszkodowań za bezczelne kłamstwa i poniżanie Polski i Polaków przez media niemieckie.Pan dzielnie stawał do boju z Niemcami w II wojnie światowej ,teraz ponownie dają o sobie znać upiory przeszłości ,prosimy Pana Ministra o złożenie pozwu w sądzie amerykańskim(najlepiej w Nowym Yorku) przeciwko niemieckiemu dziennikowi Die Welt,Bild i tygodnikowi Focus oraz
niemieckiej TV- ZDF zniesławiających i poniżających Naród Polski .
Panu Ministrowi życzymy dużo zdrowia ,nie zapominamy o fotografii z mottem ,które jest naszym paradygmatem.
"A CO TY ROBISZ BY POLSKA BYŁA KRAJEM LUDZI PRZYZWOITYCH ?!"
Serdecznie pozdrawiamy
Jan Woliński
Józef Galiński

Jan Orawicz - 05.04.13 18:36
Niemcy obłudą, czyszczą swoją potworną przeszłość pod wodzą Hitlera.Obłudą,
jak dotąd nikt nie zdołał się wyłgać z popełnionych zbrodni.Tymi wyczynami
tylko się ośmieszają,a to dalej świadczy o nich, że jeszcze nie wypłowieli z
tamtej hitlerowskiej obłudy. Przecież pozostawili po sobie miliony mogił ,tony popiołów z Obozów śmierci. Tony pozostawionych przez skazańców ich różnych przedmiotów.To są dowody zupełnie oczywiste leżące w więziennych barakach.Niemcy pozostawili też po sobie miliony kart zapisanej prawdy o ich zbrodniach, jakich do tej pory nie znał świat.
Mając na uwadze obecne zakłamania niemieckie, dotyczące III Rzeszy i II wś,
należałoby po prostu powołać Międzynarodowy Trybunał,którego zadaniem
byłoby rozpatrzenie niemieckiej obłudy i spłatę należności państwom poszkodowanym przez III Rzeszę przez wywołanie II wojny światowej.Ale z góry zakładam,że w obecnym świcie ludzie sa zaślepieni,mniejsze kraje boją
się niemieckiego kolosa. A takie kolosy jak USA,W. Brytania i inne po prostu
olewają sobie tę sprawę o czym Niemcy dobrze wiedzą. No i co robią? A no to,
że obozy koncentracyjne zbudowali Polacy. W tym pomagają im ci,którzy
wywodzą się z narodu żydowskiego. Jeszcze trochę to się dowiemy,że oprawcami w obozach byli POLACY UKRYCI W NIEMIECKIE MUNDURY.
Pozdrawiam

Lubomir - 26.03.13 11:23
Polacy wciąż wyczekują, by odpowiadać na ataki niemieckiej propagandy historycznej i bieżącej. A przecież to my powinniśmy prowadzić ciągłą inwazję. Centrum Kultury Ludów Wymarłych i Wymierających, powinno powstać zarówno w Bogatyni nad Nysą Łużycką, jak i w Iławie, leżącej na ziemiach w przeszłości zamieszkałych przez Prusów, wymordowanych przez niemczyznę ubraną w płaszcze ze schwarzkreuzami. Niemcom wciąż trzeba przypominać ich najstarsze i najnowsze zbrodnie ludobójstwa. W przeciwnym razie zrobią oni z niemieckiej technologii najważniejszą religię, moralność i historię. Europa musi wrócić do idei międzynarodowego podziału pracy. Niemcy nie mogą stawać się wyłącznymi pracodawcami na europejskim kontynencie. Oni niejednokrotnie udowodnili, że potrafili nawet z pracy zrobić oręż. Nawet z pracy potrafili zrobić broń do niszczenia całych narodów i społeczności. Dzisiaj Niemcy podpowiadają Polsce jak szybko zlikwidować rodzimy przemysł, rodzimą edukację i rodzimą służbę zdrowia. Lepiej nie korzystać z usług takich ekspertów.

MariaN - 24.03.13 15:14
Niemcy cały czas robią to co zaplanowali kilka setek lat wstecz. Tylko zmieniają formę. Jeśli Polską będą nadal rządzić zdrajcy możemy być pewni, że za 50 lat a może i wcześniej w podręcznikach historycznych będą informacje, że to Polska jest odpowiedzialna za II WŚ i za ofiary...
Po wojnie Niemcy nie powinny istnieć, powinien nastąpić rozbiór ich ziem.
To nie naziści czy hitlerowcy zabijali całe polskie rodziny tylko dlatego, że byli Polakami, ale NIEMCY, potomkowie tych, co teraz rządzą chorą europą

Robert - 24.03.13 9:50
Gdyby to odemnie zależało - wszystkie media sczekajace przeciwko Polsce, byłyby zlikwidowane z przepadkiem mienia na skarb państwa, własciciele na 5 lat do pudła. Przeciez to jest przestepstwo zorganizowane, przeciwko Polsce i jego obywatelom.

Jan Orawicz - 24.03.13 4:03
Do Sikorskiego protesty?! Tego bezwstydnego osobnika i wroga Polski należy zaskarżyć w sposób natychmiastowy do sadu z zażądaniem podania faktów,stwierdzających jednoznacznie,że AK prowadziłą w czasie okupacji niemieckiej akcję przeciwko Żydom. A przecież było wręcz odwrotnie.Inaczej
nie da się powstrzymać tego draństwa! Sikorski należy do znanej grupy pseudożydowskiej,która bezkarnie sieje nienawiść między Polakami,a Żydami.

Lubomir - 23.03.13 21:41
W Polsce też nie brakuje wybielania niemieckiej historii i szkalowania Polaków. Ale skoro np właścicielem nieformalnego organu prasowego PO - 'Faktu' jest niemiecki magnat prasowy Axel Springer, to czego spodziewać się?. Antypolskiego jadu nie brakuje także w 'Onecie'. Ale przecież i to medium wykupił Springer. Zrobił to w określonym celu. Sterowanie ludzką świadomością, to sprawa znana doskonale niemieckim socjotechnikom i politykom. Manipulując Polakami łatwo osiągnąć cele zakładane przez Berlin.

Wszystkich komentarzy: (8)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Października 2005 roku
Odbyła się II tura w wyborów prezydenckich, w której Lech Kaczyński pokonał Donalda Tuska.


23 Października 1947 roku
Urodził się Kazimierz Deyna, czołowy piłkarz polskiej reprezentacji. Zmarł tragicznie w 1989 roku.


Zobacz więcej