Niedziela 31 Maja 2020r. - 152 dz. roku,  Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.03.13 - 11:09     Czytano: [1579]

Dział: Interwencje

SP żąda 99% podatku

od premii dla szefów spółek Euro 2012Solidarna Polska złożyła do laski marszałkowskiej projekt, który gwarantuje pobranie 99% podatku dochodowego od premii szefów spółki PL.2012

Jesteśmy zbulwersowani informacją medialną o przyznaniu nagrody prezesowi tej spółki Marcinowi Herrze i wiceprezesowi Andrzejowi Boguckiemu w wysokości po ponad 1,3 mln zł. Taki proceder jest możliwy, ponieważ ww. prezesi zagwarantowali sobie premie w zakulisowych rozmowach z prominentnymi politykami rządzącej partii.

Żądamy natychmiastowego wprowadzenia do najbliższego porządku obrad Sejmu RP wspomnianego projektu po to, by przyzwoitość zwyciężyła nad pychą i chciwością Platformy Obywatelskiej.

Powyższe informacje wskazują jednoznacznie, że przyznane premie są skandaliczne. Podjęcie przez Polskę organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 było wspólnym przedsięwzięciem tysięcy ludzi, na płaszczyźnie której niczym nie wyróżniają się hojnie obdarowani premiami prezesi spółki PL.2012. Organizacja na dostatecznie satysfakcjonującym poziomie to był ich obowiązek.

W dobie informacji o problemie niedożywionych dzieci, czy brakujących funduszy na polską służbę zdrowia, takie premie są nieprzyzwoite.

Solidarna Polska

Wersja do druku

Lubomir - 19.03.13 12:25
Obecna Głowa Kościoła Powszechnego pokazuje jak powinna funkcjonować osoba piastująca urząd publiczny. To nie wynoszenie się ponad innych i blichtr mają cechować osoby publiczne. Niestety trudno to zrozumieć osobnikom bez moralności. Osobnikom, które funkcję publiczną traktują jak własny folwark, jak wielkie żerowisko. To nadęte bufony ogarnięte manią bogacenia się. Takie bufony nigdy nie powinny otrzymywać społecznego mandatu, na jakąkolwiek funkcję.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

31 Maja 1997 roku
Rozpoczęła się VI pielgrzymka do Polski, papieża Jana Pawła II.


31 Maja 1931 roku
Urodził się Bogumił Kobiela, aktor filmowy i teatralny (zmarł tragicznie w 1969).


Zobacz więcej