Poniedziałek 19 Sierpnia 2019r. - 231 dz. roku,  Imieniny: Emilii, Julinana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 18.03.13 - 9:59     Czytano: [1805]

Dział: Nasze zdrowie

Szpitalna zapaść


Dantejskie sceny w polskich szpitalach.


W Polsce od lat brakuje skutecznej polityki zdrowotnej. Jest tylko aplikowanie Polakom niekończących się reform administracyjnych, a właściwie - nękanie Polaków jakimiś substytutami reform i organizacyjnym bałaganem, wdrażanym przez kompletnych dyletantów.

Od lat zlikwidowano etaty lekarzy szkolnych i większość obowiązkowych badań dorosłych obywateli. Nawet na leczenie onkologiczne rzekomo brakuje pieniędzy.
Do Polski wraca gruźlica, której przez lata nie było. Wraca choroba świadcząca o zapaści cywilizacyjnej państwa, świadcząca o istnieniu w Polsce gett nędzy. O wizji ekspansji polskiej medycyny na kraje ościenne nie ma nawet co marzyć.

Nękani w Polsce lekarze ratują się ucieczką do lepszych pracodawców. Próbują szczęścia w Norwegii, Wlk Brytanii, Brandenburgii, Bawarii i we Włoszech. Z czasem uprzytamniają sobie, że czas przepracowany w Polsce, to czas stracony. To dramat, niszczący najznakomitszą część polskiej inteligencji. Lekarze to przecież nie sceniczni kuglarze, ale ludzie wyjątkowo ciężkiej, stresującej i odpowiedzialnej pracy. Ale przy ciągłym zmniejszaniu środków do pracy i osobistych dochodów, nie są w stanie funkcjonować.

Moda na likwidację polskich szpitali również nie zakończyła się...Otoczenia polskich szpitali zaś najczęściej wyglądają jak etiopskie drogi...Najwyraźniej decydentom bardziej na sercu leżą szpitale polowe dla Afgańczyków, niż szpitale stacjonarne dla Polaków. Niezrozumiała miłość do Azji, kieruje widać niektórymi ludźmi z europejskiej Polski.

Lubomir

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

19 Sierpnia 1944 roku
19 d. Powst. Warszaw.: Szturm grupy Reinefartha na Stare Miasto. Powstańcy odpierają atak. Ciężkie walki pod Wilanowem - ginie płk. "Grzymała"


19 Sierpnia 2002 roku
Zginął w wypadku samochodowym Marek Kotański, polski działacz społeczny, twórca Monaru (ur. 1942)


Zobacz więcej