Niedziela 9 Sierpnia 2020r. - 222 dz. roku,  Imieniny: Klary, Romana, Rozyny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.02.13 - 12:07     Czytano: [1558]

Realnie mniej


Wirtualne 105 mld euro topnieją w oczach. Przywódcy unijni ustalili, że krajom które się zbyt mocno zadłużają lub nie wypełniają zaleceń czy postanowień umów zawartych z KE, będą blokowane fundusze, w tym również Fundusz Spójności.

Rząd i jego propagandyści zapomnieli poinformować polską opinię publiczną, że od kwoty 105 mld euro trzeba natychmiast odjąć 30 mld euro składki do budżetu Unii, a w przypadku ratyfikacji Traktatu Fiskalnego, który rząd chce dopchnąć kolanem już 19 lutego b.r. i szybkiego wejścia do strefy euro, przygotować trzeba ok. 24 mld euro na wkład do Europejskiego Mechanizmu Stabilności i pomoc europejskim bankrutom.

Gdzieś pomiędzy 200-300 mld złotych będą kosztować podpisane przez nas unijne weksle in blanco tj: Pakt Klimatyczny, Wspólny Europejski Patent, Ochrona Środowiska, Europejski Nadzór Bankowy, Unia Bankowa, limity CO2, obcięcie aukcji na te limity, limity produkcji cukru, kary za brak sieci kanalizacyjnej i tak dalej. Ostatecznie bilans dotacji unijnych w latach 2014-2020 może wyjść na zero.

Tak naprawdę tyle będziemy mieli tych unijnych pieniędzy ile wpłynie nam na konto, obecny więc festiwal i rządowo-propagandowa euforia świadczą, albo o braku profesjonalizmu, albo zwykłej elementarnej uczciwości.
http://wgospodarce.pl/komentarze/2273-wirtualne-105-mld-euro-topnieja-w-oczach
www.mpolska24.pl/blogi/post/420/rzad-zakiwal-sie-mniej-srodkow-z-brukseli-dla-polski

Z danych Europejskiego Banku Centralnego o inflacji wynika, że przez siedem lat od końca 2005 roku, gdy UE przyjęła perspektywę finansową na lata 2007-2013, do początku 2013 roku, czyli do właśnie zakończonego posiedzenia Rady Europejskiej w sprawie ram budżetowych na lata 2014-2020, ceny w euro wzrosły o 16 procent. Przyznane Polsce w 2005 roku 68 miliardów euro na politykę spójności byłoby realnie odpowiednikiem 79 miliardów euro dziś. Ówczesne 27 miliardów euro na rolnictwo i wieś dzisiaj
równałoby się realnie 31 miliardom euro. Doliczając pozostałe środki, razem przeznaczono dla Polski na lata 2007-2013 aż 102 miliardy euro ? taką oficjalną sumę wymieniała między innymi delegacja polska podczas ostatnich negocjacji w Brukseli. Dzisiejsza wartość tamtej sumy to 118 miliardów euro. Zatem jeżeli Polska dostanie na wszystkie cele ? spójność, rolnictwo i wieś oraz inne ? 106 mld euro na lata 2014-2020, będzie to w porównaniu z latami 2007-2013 realny spadek o 10 procent. Głęboki spadek i rozczarowanie.
http://wpolityce.pl/wydarzenia/46638-po-radzie-europejskiej-budzet-ue-daje-polsce-na-lata-2014-2020-realnie-o...

Staniszkis na wp.pl: Nawet duże środki nie będą impulsem dla rozwoju kraju, w którym jest skorumpowany nadzór ich wydawania i złe prawo
http://wpolityce.pl/wydarzenia/46997-staniszkis-na-wppl-nawet-duze-srodki-nie-beda-impulsem-dla-rozwoju...

Polska zawaliła okres ostatnich trzech miesięcy, czyli czas od listopada 2012 roku, gdy pojawiła się pierwsza propozycja kompromisu budżetowego do ostatniego szczytu. Widać to wyraźnie w dokumencie końcowym posiedzenia Rady. W efekcie tego, pieniędzy z budżetu unijnego nie zawdzięczamy sprytowi i umiejętnościom naszych negocjatorów, ale temu, że po prostu jesteśmy biednym krajem i z ogólnych algorytmów wychodzi na to, że nam przypada najwięcej. Tam, gdzie mogliśmy wprowadzić naszą "wartość
dodaną", nie ma słowa o Polsce. Inne kraje dostaną, tak jak my - wszystko to, co im się należy plus to, co dodatkowo ich przywódcy wywalczyli. My dostaliśmy tylko tyle, ile wynika z naszej biedy. I ani euro więcej. A w rolnictwie dostaniemy nawet mniej niż nam się należy. To realny wymiar "najszczęśliwszego dnia" w życiu Donalda Tuska.
http://niezalezna.pl/38256-szczerski-tylko-tusk-tak-naprawde-nic-nie-wywalczyl

Inna sprawa to fakt, że te fundusze są często źle wykorzystywane, a szczególnie partaczy to koalicja PO-PSL i cała UE na większym budżecie raczej traci niż zyskuje. Jednak niedługo będzie nowy rząd z udziałem Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro, bo już długo nie pozwolimy na wyrządzaną nam Polakom krzywdę i jeśli już te fundusze istnieją to warto uzyskać z nich jak najwięcej z ogólnej puli.

Na koniec - dlaczego rząd i media prawie nigdy nie podają jak dużą składkę zapłacimy w okresie przyszłej perspektywy finansowej? To tym bardziej dziwne, że będzie to ogromna kwota, wynosząca wiele miliardów złotych.

Serdecznie Pozdrawiam
Filip Andrzej Stankiewicz

Wersja do druku

MariaN - 21.02.13 20:28
Nikt tych pieniędzy na oczy nie widział. Teraz kasa jest wirtualna. Tam na samej górze pociągają za sznurki. Nic się kupy nie trzyma

Lubomir - 17.02.13 20:42
Przemysł polski zlikwidowany. Rolnictwo polskie w trakcie likwidacji. Miało być wszystko firmowane 'Made in EU', a tutaj na co nie spojrzeć to: 'Made in Germany'. Zamiast europeizacji krajów niemieckich, obserwujemy germanizację państw europejskich. Deutsche Bank 'Polska' czy Deutsche Bank 'Italia' to niewielka pociecha dla germanizowanych. Europa przerabiała już historię pt: 'Deutsche Arbeitslager'. Europa potrzebuje swoich wolnych ojczyzn i potrzebuje narodowych rynków pracy. Podobnie potrzebuje własnych systemów finansowych, bankowych i gospodarczych. Pomysł 'ein Volk, ein Reich, ein Fuehrer' to przeżytek, nie pasujący do realiów XXI wieku. Europie potrzebny jest renesans ojczyzn a nie ich likwidacja.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

09 Sierpnia 1650 roku
Zmarł Jerzy Ossoliński, polski polityk, kanclerz wielki koronny, marszałek sejmu 1631 (ur. 1595).


09 Sierpnia 1944 roku
9 d. Powst. Warszaw.: ewakuacja tzw. dzielnicy rządowej wraz gubern. Fischerem. Ataki Niemców na pl. Zamkowy, Miodową zostają odparte


Zobacz więcej