Środa 11 Grudnia 2019r. - 345 dz. roku,  Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 05.02.13 - 11:18     Czytano: [1524]

Dział: Nasze zdrowie

Przymus szczepień

a prawo obywateli do decydowania o swoim zdrowiuMaciej Lisowski z fundacji LEX NOSTRUM walczy z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Lisowski opowiadał o wejściu niezgodnych w jego przekonaniu przepisów - Ustawa już weszła w życie we wrześniu zeszłego roku. Była głosowana w trakcie Euro 2012, więc niewiele osób o niej wiedziało. Same zapisy nowej ustawy są olbrzymim zagorzeniem dla swobód obywatelskich i są niezgodne z Konstytucją.

Zmieniła się definicja "choroby zakaźnej" - powiedział Lisowski, a znaczy to, że nowa definicja dotyczy w praktyce każdej wirusowej, bakteryjnej, grzybiczej czy pasożytniczej choroby - Następna zmieniona kwestia, wystarczy przebywać na terenie Rzeczpospolitej, aby być objętym ustawą. Może zostać na drodze decyzji powiatowego inspektora sanitarnego zostać zaszczepionym.

Prezes fundacji nie ukrywa, że jego sprzeciw przypomina walkę z wiatrakami - Niektórzy posłowie twierdzą, że jest to ustawa chroniąca obywatela. Ale jest to przykład przymusu - m.in. o podaniu leków, hospitalizacji. W momencie kiedy zacząłem o tym głośno mówić, wiele osób radziło "Po co Ci to? Przecież wiesz jakie to są potężne wpływy". Wątpię aby jakiekolwiek siły polityczne zgodziły się na zmianę ustawy- powiedział Lisowski.

.............................................................
Wywiad z Maciejem Lisowskim w Radiu Wnet w dniu 4 lutego 2013 r. przeprowadził red. Krzysztof Skowroński.
Zapraszamy do wysłuchania

(red)

Wersja do druku

Lubomir - 05.02.13 16:30
Coś nieco chyba zelżał rygor szczepień. Z tego co głosi się powszechnie, obecnie przed operacjami chirurgicznymi nie jest obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtaczce. To szczepienie było w przeszłości przyczyną wielu zakażeń i powikłań.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

11 Grudnia 1817 roku
Zmarła Maria Walewska, polska hrabina, kochanka Napoleona (ur. 1789)


11 Grudnia 1922 roku
Został zaprzysiężony pierwszy prezydent II Rzeczypospolitej Polskiej, Gabriel Narutowicz. 5 dni później zginął w zamachu.


Zobacz więcej