Poniedziałek 11 Listopada 2019r. Imieniny: Bartłomieja, Gertrudy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.01.13 - 18:10     Czytano: [1395]

Pięć lat akcji społecznej

"Przypomnijmy o Rotmistrzu"W styczniu 2008 r. Fundacja Paradis Judaeorum zainicjowała akcję społeczną „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”).

W sierpniu 2010 r. uświadomiliśmy waszyngtońskiemu Muzeum Holocaustu potrzebę docenienia dokonań rtm. Pileckiego.

W Międzynarodowym Dniu Ofiar Holocaustu 2013 w waszyngtońskiej placówce po raz pierwszy odbędzie się wykład o Ochotniku do Auschwitz.

Archeolodzy IPN potwierdzili, że szczątki Rotmistrza znajdują się „na Łączce”.

Wolontariusze przekonują, że najdzielniejszy żołnierz II wojny światowej zasłużył na Wawel, a sygnatariusze Listu z 24 listopada 2012 r. czekają na gest dobrej woli ze strony rodziny Rotmistrza.

Nie słabnie kampania nienawiści i pomówień prowadzona przez ludzi, którzy nie zdają sobie sprawy z rangi dokonań Witolda Pileckiego. Tymczasem media konsekwentnie przekonują o naszym nieistnieniu, a polscy politycy i urzędnicy próbują zawłaszczyć owoce akcji albo ignorują prośby o wsparcie.

Pięciolecie akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” to okazja do podsumowań i spojrzenia w przyszłość. Fundacja Paradis Judaeorum zaprasza na 20 wydarzeń składających się na Kalendarium Rotmistrzowskie 2013.

Najświeższe nowiny na temat akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" oraz Kalendarium na stronie Michała Tyrpy

       Wersja do druku

Jan Orawicz - 30.01.13 2:37
Jako Polak zyjący juz w tamtym okropnym czasie hitlerowskiego zamordyzmu
jestem całym swoim polskim sercem za tym,by śp.Najwspanialszy żolnierz RP
rotmistrz Witold Pilecki spoczął na Wawelu.Kto dokładnie nie zapoznał się z tamtym czasem najwiękrzego upodlenia człowieka w historii świata ten dość łatwo wypowiada: No dobrze, dobrze ,ale taki rotmistrz nie pasuje na spoczynek tam,gdzie spoczywają królowie...Drodzy Państwo komu nie brakuje wiedzy na temat hitlerowskich obozów śmierci i stopnia niesamowitego
poświęcenia ,by do tego piekła na ziemi przemycić siebie i tam znosić codzienne katorgi w celu uzyskania danych o tym piekle to jest Poświęcenie!!!
Słowo odwaga jest do tego mikre... A powrót z danymi z tego piekła to także
następny wymiar ogromnego poświęcenia. W jakim celu uczynił to ten Wielki Polak? A no w tym celu,by zawiadomić świat o przerażajcym zamordyżmie Hitlera na tysiącach niewinnych istot ludzkich za to trylko,że byli Polakami,że byli Polakami żydowskiego pochodzenia,że Holendrami pochodzenia żydowskiego. Można ciągnąć tę wyliczankę,ponieważ w obozach śmierci byli ludzie z całej Europy.Meldunek akowca W.Pileckiego poleciał do Ameryki, a z Ameryki w dalszy świat. Leciał wpierw do USA,bo w tamtym czasie
przekaz meldunków do tego wielkiego kraju był pewniejszy. A to z tego prostego powodu, ze w USA w tamtym okresie jeszcze Niemcy nie mieli nazbyt
mocnej swojej sieci wywiadowczej. AK brała także ważny aspekt pod uwagę,a więc wiedzę,ze w tym kraju za wielka wodą istnieje liczna diaspora żedowska.
Czy rotmistrz W. Pilecki mógł przewidywać,że ta diaspora nie zareaguje na tę ważną z naturu humanitarnej wieść? A czy temu polskiemu żołnierzowi i Jego przełożonym nie zależało na tym,by się o tragedii Polaków nie dowiedziała
polska diaspora,holenderska itd? To był rozpaczliwy wyczyn Syna Narodu Polskiego,by powiadomić świat o okropnych zbrodniach na LUDZIACH.
I za to Wieczna Chwała Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. To przecież na zdrowy rozum Król POLSKIEGO MĘSTWA!! Niech wiecznie spocznie wsrod
POLSKICH KRÓLÓW na na naszym KRÓLEWSKIM WAWAWELU. W 1961 r w
pismie popularnonaukowym "Problemy"- nie pamietam autora przeczytałem artykuł,w którym jego autor pisał,że zapewne kiedyś uczeni wychwycą głosy
Bitwy pod Grunwaldem z 141Or. Ja dzień przed tym byłem po wycieczce w Majdanka i pomyślałem sobie:Boże,co to będzie,jak uczeni nagrają płacz gazowanych dzieci w Majdanku?.. Ale przerażenia i rozpatrzy nie da się nagrać. Po Majdanku nie spałem spokojnie 3 noce. Pozdrawiam

MariaN - 27.01.13 10:53
Rotmistrz Witold Pilecki - wielki człowiek. Chwała jemu za to co zrobił, za poświęcenie się sprawie. Dobrze, że fundacja Tyrpy z takim zaangażowaniem i zacięciem propaguje pamięć po nim.
Ale pochówek na Wawelu? No nie wiem. Co na to rodzina rotmistrza?

Robert - 27.01.13 10:53
Przede wszystkim, rtm. Witold Pilecki ani nikt inny nie wiedział o „przedsiebiorstwie Holokaust” które powstało wiele lat pózniej. Celem było wytworzenie światowej psychozy krzywd i litosci tylko nad Narodem Żydowskim, w celu otrzymania chorendalnych odszkodowań może i słusznie, ale wyłudzeń od Polski i chroniacych ich Polaków? Stawia ich morale i sprawiedliwośc historyczną pod znakiem ?

W przedstawionej argumentacji „Paradis Judeaeorum” nie widzę żadnego balansu historycznych faktów. Brak potępienia mordu oświecimskiego, powszechnej zagłady w Auschwitz KL, dokonanego przez okupanta niemieckiego, potępienia sprawców z ich wskazaniem.
Brak balansu historycznego powojennego w Polsce. To bestialstwo żydowsko-stalinowskich siepaczy, w mordowaniu Polskich Patriotów z których to rąk został zamordowany rtm. w. Pilecki.

Mokotów i „łączka”, powinna się stać Pomnikiem Martylologii Polskiej, jak Katyń i wiele innych miejsc. Na powazkowskiej „łączce”, pochowanych jest wielu Polaków, Polkich Patriotów i ludzi godnym bycia Polakiem. Są wśród nich Polscy Zasłużeni Generałowie, zamordowani przez żydo-komunę. Dlaczego niby rtm. Witold Pilecki, miałby być pochowanym, z królewskim ceremoniałem na Wawelu?. Co te zaplanowane ponad 20 wydarzeń /czy imprez?/ , maja powiedzieć wszystkim żyjącym Polakom i nie tylko – i co mają powiedziec tym wszystkim Polskim Bohaterom poległym i pochowanym na tej samej „ŁĄCZCE”. Z czyjej kieszeni to jest finansowane?

PS. domniemam, że dzisiejsza władza, pochodząca z żydo-bolszewizmu, usiłuje zacierać ślady swoich zbrodni z przeszłości. Czy na „łączce” exhumowano masowo ciała osób pochodzenia żydowskiego? - ale byłby gewałt, od Antarktydy aż po biegun Północny.

Robert - 27.01.13 4:25
re, 26.08.12
Pochowajmy rtm. Pileckiego na Wawelu?
NONSENS, czy dla tego, że był świadkiem i reporterem holokaustu exterminacji /tylko żydów/?, czy dlatego że był świadkiem exterminacji /tylko Polaków/?, czy dlatego, że był świadkiem exterminacji mordu ludzkosci przez rasę nadczłowieka niemieckiego narodu wybranego?
Żadne z wymienionych kryteriów, nie spełnia warunków do pochówku na Wawelu. Na potępienie zasługują fakty, że dane szczegółowe były przekazywane przez wielu świadków w raportach do ALIANTÓW - którzy byli dobrze zorientowani o obozach fabrykach śmierci, i nie dokonali w tej sprawie nic co by powstrzymało, masowe mordy niemieckie, dokonywane na wszyskich nacjach, począwszy od dzieci i starców. Nawet dzisiaj, wszyscy dobrze poinformowani, korumpują wiedzę kłamstw rozpowszechnianą, że to polacy mordowali w polskich obozach koncentracyjnych.
Rtm. Pilecki, został zgładzony przez III RP, w 1948 roku, w wiezieniu Mokotowskim, pod niewolą sowiecką na życzenie władzy żydokomunistycznej i tam pochowany, niewąpliwy bochater - Cześć jego Pamięci. Tam jest Jego właściwe miejsce upamietnienia, co dokonał dla Polski i innych, i jak został za to wynagrodzony!
Natomiast Wawel, jest miejscem szcególnym i wzniosłym tylko dla polskiej historii, jak to zostało przed wiekami okreslone

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

11 Listopada 1997 roku
Rząd Jerzego Buzka uzyskał wotum zaufania. Poparło go 260 posłów AWS i UW


11 Listopada 1912 roku
Zmarł Józef Wieniawski, brat Henryka i Juliana, pianista, kompozytor.


Zobacz więcej