Wtorek 23 Kwietnia 2024r. - 114 dz. roku,  Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 25.01.13 - 12:28     Czytano: [1518]

Nowo-stary Tygodnik…





Paweł Lisicki o nowym tygodniku "Do Rzeczy".


Od dziś można kupić w kioskach nowy tygodnik dziennikarzy niepokornych. Paweł Lisicki redaktor naczelny "Do Rzeczy" opowiadał w Poranku Wnet o nowej gazecie.


"Do Rzeczy" ukazało się na rynku bardzo szybko. Na nowy tygodnik byłych dziennikarzy "Uważam Rze" trzeba było czekać jedynie dwa miesiące. Przypomnijmy, że Paweł Lisicki rozstał się z "URz" 28 listopada 2012 roku.

W naszych głowach pomysł stworzenia nowego tygodnika był obecny od samego początku, czyli odejścia z "Uważam Rze". Brakowało jednak formy jak go wypełnić i jak go wydać.

Jak teraz będzie wyglądać nowa gazeta?

Siłą tygodnika jest indywidualność autorów, która zawsze była dla nas dużą wartością. Z Grzegorzem Hajdarowiczem nie doszło do upodmiotowienia redakcji i to nie mogło nam dać pełnej niezależności. Z kolei nasz związek z Michałem Lisieckim oparty jest na zdrowych zasadach niezależności dziennikarskiej. Nowy wydawca zgodził się także, aby linia redakcyjna była w gestii redakcji.

Paweł Lisicki odniósł się także do tekstu Waldemara Łysiaka, w którym autor dwuznacznie sugeruje, że odpowiedzialność za koniec "Uważam Rze" ponoszą bracia Karnowscy, twórcy tygodnika "wSieci"

To są hipotezy, jednak Waldemar Łysiak ma wydzielone w tygodniku swoje własne księstwo. Jeśli ktoś chce na ten temat dyskutować to najlepiej jak będzie rozmawiać z samym Łysiakiem. Ja na temat rozejścia się nie wypowiadam. Uważam, że nie ma to sensu. jednak nie mogę zabronić publicystom pisania swoich poglądów.

Dwa ostatnie miesiące były okresem licznych spekulacji na temat przyszłości autorów oraz przyczyn upadku starego "Uważam Rze".

Trudno było opisać to co się wydarzyło wcześniej w tygodniku "Uważam Rze" oraz o zdarzeniach jakie miały miejsce przez ostatnie dwa miesiące, czyli od naszego odejścia. Autorzy stali się poniekąd bohaterami tych wydarzeń, a jednak trudno opisywać istotne wydarzenia bez ich bohaterów.

Całość w Radiu Wnet

Wersja do druku

bekara - 15.04.13 22:09
reEleonora Kaltenbruch,nie calkiem zgadzam sie z Pania nt calkowitej negacji "zydow".Prawda jest ,ze uczynili wiele zla Polakom podstepnie rugujac ludzi nie tylko z majetnosci ale i z ojczyzny Krzywda jest ogromna.Nie nalezy jednak zapominac o Tych,ktorzy pokochali Polske i moglismy od Nich uczyc sie patriotyzmu.Wprawdzie nieliczni ale dzisiaj takze zdarzaja sie tacy ludzie jak "Perelki".Krzywdzimy tych Ludzi stawiajac ich w jednym rzedzie z lotrami.Nie podoba sie Pani wyglad P.Juliusza Brauna(moze chodzi Pani o uczynki?)Pan J.B.z wygladu nie rozni sie niczym od innych ludzi.Mozna tylko zalowac,ze wyrzekl sie idealow swoiej mlodosci,natomiast cieszyc sieTymi ,od ktorych mozemy wiele sie nauczyc.A mozemy-zapewniam Pania.Serdecznie Pozdrawiam

Blasius - 25.01.13 19:35
Nawet nie wiedziałem, że pojawiała się nowa gazeta "Do rzeczy". Po kupnie ostatniego (spośród nieocenzurowanych i ze starą załogą) numeru "Uważam Rze" zacząłem poszukiwania dwutygodnika "W sieci" bo jego nazwa wpadła mi w oko przy poszukiwaniu info nt. losów dziennikarzy z "URze". Ciekawy jestem czy ten nowy tygodnik "Do rzeczy" znajdę w jakimś saloniku prasowym.
Co ciekawe po problemach "Urze" w saloniku prasowym dowiedziałem się, iż teraz ludzie rzucili się na "W sieci" i ciężko to kupić. Obecnie ta gazeta jest już chyba tygodnikiem, a do tego zmieniła format z niewygodnego na standardowy dla tygodników;) Poszukam "Do rzeczy" i spróbuję zdecydować, które kupować. Szkoda, że w przeciwieństwie do :Uważam Rze" te dwie nowe gazety nie są już tak powszechnie dostepne.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Kwietnia 997 roku
Zginął śmiercią męczeńską św. Wojciech, biskup praski.


23 Kwietnia 1833 roku
Wprowadzenie stanu wojennego w Królestwie Polskim.


Zobacz więcej