Środa 23 Października 2019r. - 296 dz. roku,  Imieniny: Edwarda, Marleny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.12.12 - 13:57     Czytano: [2088]

Dział: Interwencje

List Otwarty w obronie Grzegorza Brauna

Podpisujcie i rozpowszechniajcie!

Drodzy blogerzy i komentatorzy!

Ponieważ prawicowe autorytety, w tym gwiazdy „niezależnej” publicystyki, w sprawie Grzegorza Brauna nabrały wody w usta, a niekiedy nawet uznały za stosowne się od niego demonstracyjnie odciąć, musimy wziąć go pod obronę my – komentatorzy, blogerzy i generalnie, wszyscy ludzie dobrej woli. Poniżej przedstawiamy List Otwarty w obronie Grzegorza Brauna. Prosimy o podpisywanie się pod nim w komentarzach lub na
Petycje Online
wysyłanie go na adresy Prokuratury Generalnej
(pk.skargi@ms.gov.pl, rzecznik@ms.gov.pl),
a także promowanie w mediach społecznościowych i na innych portalach. Niestety, Prokuratura Rejonowa Warszawa – Śródmieście Północ, która prowadzi postępowanie przeciw Braunowi, nie podaje na swych stronach adresu mailowego. Pamiętajmy: dziś Braun, jutro - każdy z nas!List Otwarty w obronie Grzegorza Brauna

W związku ze wszczęciem przez Prokuraturę Rejonową Warszawa – Śródmieście Północ postępowania w sprawie Grzegorza Brauna z art. 255 paragraf 2 Kodeksu Karnego („Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3"), oświadczamy, co następuje.

Wystąpienie pana Grzegorza Brauna na spotkaniu w „Klubie Ronina” w dn. 11.09.2012 będące powodem wszczęcia postępowania karnego nie nosi znamion czynu zabronionego, ponieważ nie pada w nim nawoływanie do popełnienia zbrodni. Wypowiedź Grzegorza Brauna stanowi publicystyczny wywód na temat przesądów polskiej inteligencji, zawierający m.in. postulat karania śmiercią za zdradę stanu. Przykład z „wyprawianiem na tamten świat” redaktorów „Gazety Wyborczej” i „TVN” był jedynie ekspresyjną ilustracją przywoływanego wywodu, o czym łatwo może przekonać się każdy, kto zapozna się z całością zapisu ze spotkania, dostępnego chociażby pod adresami:
http://www.youtube.com/watch?v=gRIMAi6A8Gk
http://www.youtube.com/watch?v=WLcBXEKO-5I,
a nie tylko z wyrwanym z kontekstu fragmentem pokazywanym w środkach masowego przekazu.

Wolność słowa – w tym również prawo do formułowania drastycznych nawet ocen – jest jednym z fundamentów każdego demokratycznego państwa prawnego i jedną z podstawowych swobód obywatelskich naszego kręgu cywilizacyjnego, gwarantowaną stosownymi zapisami Konstytucji (chociażby art. 54 p.1 Konstytucji RP „Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji”).

Biorąc pod uwagę powyższe, uważamy próbę pociągnięcia do odpowiedzialności karnej pana Grzegorza Brauna za bezprawne i niekonstytucyjne usiłowanie ukarania za głoszone poglądy i formę zastosowania cenzury represyjnej, obliczoną na zastraszenie innych obywateli o zbliżonej ocenie rzeczywistości. Uważamy ponadto, że wszczęcie postępowania przeciw panu Braunowi jest spełnieniem politycznego zapotrzebowania obecnego obozu rządzącego oraz sprzyjających mu mediów tzw. „głównego nurtu” i jako takie stanowi sprzeniewierzenie się prokuratorskiej niezależności.

Rząd PO i Donalda Tuska wraz z popierającymi go mediami niejednokrotnie dawały dowody swych zapędów dążących do ograniczania debaty publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem poglądów krytycznych i opozycyjnych – zwłaszcza mających swe źródło w tradycjonalistycznych i konserwatywnych przekonaniach. Świadczy o tym chociażby „Raport o zagrożeniach wolności słowa w Polsce w latach 2010 – 2011” Stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza (wersja do pobrania:
http://niezalezna.pl/uploads/zalacznik/17208/raport-o-zagrozeniach-wolnosci-slowa

W tendencję tę wpisuje się przewrotna kampania propagandowa przeciw tzw. „mowie nienawiści”, prowadzona m.in. przez polityków i publicystów słynących z agresywnych wypowiedzi wymierzonych w obrońców wartości konserwatywnych. Uważamy, że postępowanie formalnie niezależnej prokuratury przeciwko panu Grzegorzowi Braunowi jest elementem działań mających na celu stłumienie wolności słowa i swobody debaty publicznej w Rzeczypospolitej Polskiej.

Redakcja portalu www.Niepoprawni.pl

Wersja do druku

JAQ - 03.06.13 23:12
Braun znany jest ze znieważania zmarłych (nazwał biskupa Życińskiego "tajnym współpracownikiem"). Wg niego bohaterowie powstn narodowych byli "prekursorami Dzierżyńskiego". Chwali zmarłego profesora Pawła Wieczorkiewicza (exPZPR) za hasło napisać "historię od nowa" (profesor ów wymyslił że "wnukowie żołnierzy III Rzeszy mogą być dumni że ich dziadkowie walczyli z Sowietami, Amerykanami czy Polakami"!!!)

Jan Orawicz - 11.01.13 0:20
Drodzy Czytelnicy w katolickiej gazecie internetowej PCh24.pl jest artykuł Pana
reżysera Grzegorza Brauna pt."Jestem obiektem kłamliwej nagonki" Zaręczam,że jest to materiał ciekawy... Pozdrawiam

Bez obaw - 04.01.13 0:40
"ta strona internetowa nie jest upolityczniona przez partie" ???????
Badz pan powazny Panie "Robert"
ale wracajac do Panskiego komentarza, nie lubi Pan i niektorzy z Panskich kolegow prawdy.

"Prawdziwa cnota krytyk sie nie boi" czyz to nie prawda?
Z tej calej pisaniny wnioskuje ze sie czegos Pan i koledzy Pana boja, przeszkadzam Wam, bo pisze prawde!! Dlatego zostawiam to dla Was pokrzywdzonych przez los.
Ktoz to sie jeszcze bal prawdy, i to nie tak dawno?? Wladze PRL-u, czyli komunisci.
Komentarz chyba zbyteczny.

Mimo wszystko pozdrawiam bojacyh sie i tych drugich!!

Robert - 03.01.13 12:30
Panie "Bez Obaw", poraz trzeci pan tutaj wchodzi jak do obory. Poraz klejny do swoich niejasnych celów szkaluje pan komentatorów i autora art. Każdy wyraża swoją własną opinię takie są tutaj zwyczaje, ta strona internetowa nie jest upolityczniona przez partie. Polemiki i poglądy są mile widziane, ale na poziomie dyskusji inteligentnych ludzi wymieniamy się spostrzeżeniami, często na bazie własnych doswiadczeń od II WŚ po dzień dzisiejszy, są to ludzie oddani POLSCE. A teraz pojawił się "spadochroniarz" to się zdarza, niechże pan zacznie pisać coś od serca od siebie i przestanie używać dyskredytacji tutejszych odważnych komentatorów. Jak dotychczas, niczego pan nie zaproponował i nie uzasadnił. Żegnam - Robert.

Bez obaw - 03.01.13 2:50
Moj przedmowca "powiedzial co wiedzial"

Z cala pewnoscia moge stwierdzic ze jesli w przedmiotowej sprawie tego pokroju ludzie beda zaangazowani to zamiast pomoc "tonacemu", wepchna Go glebiej pod wode!

Pozdrawiam zainteresowanych.

Robert - 02.01.13 13:28
Szanowny P. "Bez Obaw" - przegina pan zbyt mocno w wiarę APARTU sprawiedliwosci i dochodzenia do niej, które to metody tej ekipy nie służą prawu i jej równosci względem kazdego w tym Pąństwie - o czym zapewniają jej pierwsze rozdziały i konstytucja. Wyrażenie obaw w tym względzie jest uzasadnione, łamanie praw to norma postępowania panujacej ekipy. Pańskie oskarżanie, kometatora "Jana" o coś czego nie dokonał nie bedę komentował, czytelnicy sami ocenią.
Mój język i expresia wyrazu jest znacznie mocniejsza od P. "Jana" - potrafię okreslać i nazywać sytuacje "po imieniu" - w tym przypadku, sam Pan się pognębia.

Bez obaw - 02.01.13 5:12
Oj, zdenerwowal sie Pan Janek!
Proponuje by w swoich wypowiedziach nie ublizac drugim. Przeciez po to jest "Kworum" zeby w sposob otwarty "rozmawiac"!!

Moim zdaniem, cala ta kampania obronna lacznie z "Listem Otwartym" zamiast pomoc Panu Braunowi pcha Go ku przyslowiu: "Na zlodzieju czapka gore".

Proponuje podejsc do tej sprawy spokojnie i rozsadnie, nie pochopnie!
Powinno sie poczekac na wynik postepowania karnego, jesli wynik bedzie krzywdzacy, niesprawiedliwy, wtedy nalezy podniesc "glos". Badzmy jednak wszyscy swiadomi tej niesprawiedliwosci.

Sama przynaleznosc do takiej czy innej grupy politycznej nie upowaznia do dzialania bezprawnie wobec jej przeciwnikow. Dlatego i jedna i druga strona powinna wykazac swoja racje.

Jezeli i teraz ktos zechce mi ublizac to Go serdecznie pozdrawiam.

Jan - 01.01.13 3:06
Do ukrytego - do cna autora komentarza pt."Bez obaw". Człowiecze o czym nam tutaj wciskasz taki banialuk. O tym,że w II PRL nie ma bezprawia???!!!
Schowaj sobie ten spokojny tonik w wiadomą kieszonkę. Wielu Polaków codziennie doświadcza bezprawia w tym bolszewickim raju. Są więc poważne powody do obaw,że Pan Braun zostanie u k a r a n y!

Bez obaw - 31.12.12 2:06
Jezeli Pan Grzegorz Braun w swoich wypowiedziach nie przekroczyl prawa, to nie powinie sie obawiac o wynik wniesionego wobec Niego procesu. O co wreszcie sie apeluje w "Liscie Otwartym"??? Pozostawmy ta sprawe prawnikom.

Alina Szymczyk - 29.12.12 4:06
Wypowiedzi Pana reżysera Grzegorza Brauna słyszałam kilkakrotnie, w różnych miejsca, ale najbardziej utkwiła mi jego wypowiedz w JOM z okazji uroczystości odzyskania niepodległości polski, kiedy teatr „Rzepicha” prezentował program patriotyczny z tej okazji. Wtedy Pan Grzegorz Braun wypowiadał się bardzo odważnie, jasno mówiąc o zdradach w Polsce, o stanie wojennym. Jego wypowiedź wywarła na mnie ogromne wrażenie. Podzielam wypowiedz moich poprzedników, cenię ich za otwartość. Uważam, również, że każdy Polak winien stanąć w obronie tak prawego człowieka jakim jest Pan Grzegorz Braun. Jeśli nie będziemy bronić tego co polskie, to już wkrótce nic polskiego nie będzie. Filmy reżysera Grzegorza Brauna, jakie mieliśmy możliwość zobaczyć, wyraźnie mówią o kłamstwach jakie dokonuje się na naszych oczach - prawda umiera śmiercią naturalną, nikt nie chce jej ratować, a jeśli ktoś zaczyna mówić prawdę umiera w dziwnych okolicznościach. Mam nadzieję, że Bóg nie dopuści, aby krzywda stała się tak zacnemu i wielkiemu Polakowi jakim jest Pan Grzegorz Braun.

Jan Orawicz - 23.12.12 3:20
Znam w miarę dobrze Pana reżysera G.Brauna. W duchu często zazdroszczę Panu Grzegorzowi jego talentom,bo przecież to jest wybitny Polak. Po tacie odziedziczył talent reżyserski. Jest doskonałym publicystą i historykiem. Ma też talent wypowiadania się na różne tematy, bez skrawka notatek! Słyszałem,że jest doskonałym wykładowcą akademickim. Ma olbrzymią wiedzę i posiada przy tym o d w a g ę głoszenia swych poglądów, przeplatanych złotą nicią gołej
PRAWDY. Ten wybitny Polak nigdy nie idzie na kompromis z namacalnym złem.
I tutaj tkwią powody,że jest na celowniku wszelakiej miernoty moralnej,
intelektualnej,politycznej itp. Jednak najbardziej nienawidzą Pana reżysera
czerwoni zaprzańcy. No, bo jako patriota pisany w zasadzie przez duże P, nie mogą ścierpieć filmów opartych na Prawdzie jakie o nich nakręcił.A oto one:
TW "Bolek." Film nagrany razem z R.Kaczmarskim w 2OO8r
"Towarzysz generał" film nakręcony w 2OO9r
"Towarzysz generał idzie na wojnę." fim nagrany w 2O11r
Nie muszę tutaj pisać o jakim generale mowa w tych filmach.
A kto to jest TW Bolek? też nie muszę tłumaczyć. Jeszcze można ciągnąć wyliczankę wspaniałych owoców dorobku Pana Brauna. Ale w komentarzu podałem Jego najważniejsze utwory,które w sposób obiektywny podają prawdę o zaprzańcach. A jako Polak nie mogę przechodzić obojętnie nad krzywdą, jaką
miłośnicy w/w bohaterów tych filmów chcą wyrządzić Panu reżyserowi. Jeżeli ktoś z prawicy uchyla się od obrony Pana Brauna,to taka postać ma tylko prawą rękę a nie prawą duszę... Należy się dobrze przyjrzeć tym "prawicowcom"...!
Pozdrawia.

Lubomir - 19.12.12 16:27
Swego czasu trwały niekończące się ataki na reżysera m.in. 'Hubala' - Bohdana Porębę. To człowiek-instytucja, związany ze Zjednoczeniem Patriotycznym 'Grunwald'. Komu przeszkadzał wybitny patriota?. Antypolskim faszystom z najnowszej 'Piątej Kolumny'?. Antypolakom sięjącym defetyzm i zwierzęcą nienawiść, do wszystkiego co stanowi Polskę?. Najwyraźniej tak. Polacy cenili obecność Bohdana Poręby w przestrzeni publicznej. Obecnie trwa nagonka na kolejny umysł nie dający się zniewolić, zdemoralizować i zdegenerować. Hitler również nienawidził polskich patriotów i polskiej inteligencji. Nienawidził jak samego majora Hubala i hubalczyków.

Wszystkich komentarzy: (12)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Października 1892 roku
Zmarł Paweł Rzewuski, sufragan warszawski, autor wielu publikacji teologicznych (ur. 1804)


23 Października 1956 roku
Na Węgrzech wybuchło powstanie przeciw rządowi komunistycznemu.


Zobacz więcej